Nawigacja

PatronatCERTYFIKATY

Wtorek 23.10.2018

Działania ekologiczne.

Wzorem lat poprzednich prowadzimy zbiórkę różnych materiałów wtórnych. Zbieramy:

 • Makulaturę – zważoną przynosimy do wychowawcy klasy na godzinę wychowawczą
 • Korki – zostawiamy koło dyżurnego szkolnego, o fakcie informujemy wychowawcę
 • Płyty – wszystkie niepotrzebne płyty CD/VCD/DVD bez względu na ich zawartość. Wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 16.
 • Baterie – wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 16.
 • Drobne elektrośmieci - zgłaszamy wychowawcy.
 • Telefony komórkowe - wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 12.

 

ZA UDZIAŁ W ZBIÓRCE MATERIAŁÓW WTÓRNYCH UCZEŃ DOSTAJE PUNKTY DODATNIE Z ZACHOWANIA.

 

SP 2 Biskupiec

Wiadomości

 • Julki pieką....

  Już od rana w szkolnej bibliotece coś się działo!!!!

  Przynoszono dziwne produkty… Mąka i jaja do biblioteki?

  Od 11.45 zaczęły schodzić się uczennice, które otrzymały specjalne Zaproszenia.

   Nazywasz się Julia ?

  Dołącz do kuchennej drużyny i zostań małym cukiernikiem !!!  

  Zapraszamy Cię 22 października (poniedziałek) od 11.45 do szkolnej biblioteki w SP2 na kulinarne warsztaty zorganizowane na podstawie serii książek Beaty Kordylewskiej:   "Julka piecze ciasto w paski", "Julka piecze muffinki", "Julka piecze miodowe ciasteczka".

 • Uczniowie klasy 2a  wzięli udział w akcji „Mirabelka kiełkująca historia w 100lecie Niepodległości”. We wrześniu przeczytaliśmy fragment książki. Poszliśmy szukać drzewka mirabelki, które obsypane było mnóstwem małych śliwek, niektórzy z nas spróbowali je, były dojrzałe i bardzo smaczne. Nawiązując do opowiadania porozmawialiśmy sobie o tym jak wiele drzewa widzą, że są świadkami naszej historii. O tym, że historia ta, potrafi nami wstrząsnąć, ale po to, by te okrutne dni nigdy się nie powtórzyły. Następnie narysowaliśmy to piękne drzewko, a efektem jest piękna wystawa w klasie.

 • Wzorowa łazienka - Obrazek 1

  Bierzemy udział w akcji WZOROWA ŁAZIENKA. Aby oddać głos na naszą szkołę należy:

  • wejść na stronę https://www.wzorowalazienka.pl/glosuj
  • Wpisać w wyszukiwarkę BISKUPIEC
  • Zagłosować na SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 2 W BISKUPCU poprzez wpisanie maila
  • potwierdzić w ciągu 24 godzin link, ktory przyjdzie na maila podanego przy głosowaniu
  • GOTOWE!

   

  Nadal zbieramy paragony potwierdzające zakup produktów Domestosa (przynosimy je do sekretariatu).

 • "Słowa jak ptaki ozdabiają świat"

   

  Pod takim hasłem 17 października 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Krasomówczy, w którym z trudną sztuką mówienia zmierzyły się uczennice: Maja Świtkiewicz kl. Va, Julia Mroczek kl. Vb oraz Paulina Markowska kl. VII b.

  Dziewczęta podczas swoich wystąpień zaprezentowały legendy związane z naszym regionem.
  Ich wypowiedzi były sugestywne, spontaniczne, zaprezentowane barwną prozą.

  Po raz kolejny nasza młodzież wykazała zainteresowanie pięknem mowy ojczystej i sztuką żywego słowa. 

 • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym - Obrazek 1

  Nikola Smułek z klasy VII b zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym organizowanymprzez Instytut Pamięci Narodowej i Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie.

  Tematem prac było uwiecznienie w formie plastycznej organizacji, postaci, lub wydarzeń związanych z walką o odzyskanie niepodległości przez Rzeczpospolitą Polskę w 1918 r.

  Korzystając z różnych źródeł Nikola stworzyła przepiękną pracę, która w ramach nagrody  zostanie wydrukowana w formie plakatów (z logo IPN), a następnie rozpowszechniona zgodnie z wolą organizatorów. 

 • Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników Wydawnictwo Na Szczyt opublikowało wersję mp3 książki „Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce” Anny Czerwińskiej-Rydel  http://www.wydawnictwonaszczyt.pl/index.php/wielki-maraton-czytelniczy/
 • PIERWSZA POMOC – WAŻNA I ŁATWA
  16 października – od pięciu lat – obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Fundacja WOŚP organizuje bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Realizacji wydarzenia w Biskupcu podjęli się uczniowie i nauczyciele z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach. Naszą szkołę zaproszono do udziały, na co chętnie odpowiedzieliśmy.

  W Miejskiej Hali Sportowej zebraliśmy się z rówieśnikami z innych szkół podstawowych z miasta i okolic Biskupca. Mieliśmy okazję poznać p. Waltera Chełstowskiego – współzałożyciela WOŚP. Na rozgrzewkę „wkręcaliśmy żarówki” i tańczyliśmy Zumbę. O miłą atmosferę spotkania dbał prowadzący p. Piotr Gaj.

 • 12 października 2018r. na uroczystej Gali w nowej Hali Sportowej  zostały wręczone nagrody Burmistrza najbardziej wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom oświaty.  Przyznano również stypendia uzdolnionym uczniom.

  Z naszej szkoły nagrodę Burmistrza otrzymała Pani Marta Pawłowska, Pani Ewelina Przystupa i Pan Arkadiusz Szydlik.

  Stypendium artystyczne komisja przyznała trojgu uczniom. Wśród nich znalazła się uczennica klasy 7d – Aleksandra Aszkiełowicz.

  Wśród najlepszych mogliśmy podziwiać także: Oliwię Ciechacką z kl. 8a i Nikolę Smułek z kl. 7b.

 • Kolejne działania Mirabelki z SP2...

  Mirabelka w 6a

  We wtorek na godzinie wychowawczej przeczytaliśmy fragment książki i postanowiliśmy odszukać biologicznych informacji o tym drzewie. Znaleźliśmy nazwę łacińską – Prunus Insititia var.cerea i że jest to odmiana śliwy lubaszki, a następnie zaczęliśmy się zastanawiać jaka historie mogłyby opowiedzieć nam wierzby z zielonej klasy?

 • Kolejne działania Mirabelki z SP2...

   Uczniowie klasy Ia i Ib wzięli udział w akcji czytelniczej Mirabelka kiełkująca historia w 100lecie Niepodległości”. We wrześniu szukaliśmy drzewek mirabelki w okolicach naszej szkoły. Wtedy mirabelki obsypane były dorodnymi owocami i przyciągały uwagę. W październiku rozmawialiśmy o tym, że drzewa są nam potrzebne, rosną z nami i mogą być świadkami naszych historii. Dzieci układały z puzzli ilustrację – okładkę książki Cezarego Harasimowicza ‘’Mirabelka”. Następnie odbyła się degustacja dżemu mirabelkowego, który został przygotowany z mirabelek zabranych we wrześniu przez uczniów. Jak nam smakował? Obejrzyjcie nasze zdjęcia z zajęć.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7151230
  Fax. 89 7152549

Galeria zdjęć