Nawigacja

PatronatCERTYFIKATY

Niedziela 19.08.2018

Działania ekologiczne.

Wzorem lat poprzednich prowadzimy zbiórkę różnych materiałów wtórnych. Zbieramy:

 • Makulaturę – zważoną przynosimy do wychowawcy klasy na godzinę wychowawczą
 • Korki – zostawiamy koło dyżurnego szkolnego, o fakcie informujemy wychowawcę
 • Płyty – wszystkie niepotrzebne płyty CD/VCD/DVD bez względu na ich zawartość. Wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 16.
 • Baterie – wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 16.
 • Drobne elektrośmieci - zgłaszamy wychowawcy.
 • Telefony komórkowe - wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 12.

 

ZA UDZIAŁ W ZBIÓRCE MATERIAŁÓW WTÓRNYCH UCZEŃ DOSTAJE PUNKTY DODATNIE Z ZACHOWANIA.

 

SP 2 Biskupiec

Wiadomości

 • Udanych wakacji!

  Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.

  Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

  Życzymy wszystkim uczniom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

  Dziękujemy za cały rok szkolny 2017/2018.

 • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  Klasa

  Tytuł podręcznika

  Autor

  Wydawnictwo

  Ćwiczenia

  1

  W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej

  Komplet (cz. I i II)

  Integralną częścią podręcznika jest Domownik przygotowany do pracy w domu z rodzicami

  red.

  R. Szewczyk,

  A. Frączak

  Wydawnictwo Katechetyczne

 • Organizacja zakończenia roku.

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca 2018r. w hali sportowej w byłej jednostce wojskowej o godz. 9.00. 
  Autobusy dowożące dzieci dowiozą uczniów bezpośrednio do hali sportowej. Szczególowy plan dowozów wywieszony jest na głównej tablicy informacyjnej w szkole oraz na świetlicy.
  Bardzo prosimy, aby dzieci miejscowe zostały odebrane ze świetlicy do godziny 14.00. 

 • Lekcja o motylach

  18 czerwca do naszej  szkoły na pierwszą w swoim życiu lekcję przyszły przedszkolaki z Przedszkola Nr 5. Podczas zajęć z p. Asią Kaliszuk dowiedziały się jak zbudowane są motyle, do jakiej grupy systematycznej należą, jak długo żyją, czym i jak się odżywiają, jak widzą i jak przebiega ich rozwój – z gąsienicy do motyla. Były bardzo ciekawe i z uwagą słuchały. Na koniec otrzymały pierwszą pracę domową – pokolorować motyla. W podziękowaniu przyniosły i wręczyły p.Asi piękne motylkowe podziękowanie.
   

 • We wtorek 19 czerwca odbyły się w Przedszkolu „Piątka” ostatnie zajęcia z cyklu „Z Bolkiem i Lolkiem poznajemy legendy naszego kraju”. Z dalekiej podróży po całej Polsce przedszkolaki wróciły do Biskupca i poznały legendę pt. „Dadaj”. Po jej omówieniu nastąpiło podsumowanie całego projektu – dzieci rozpoznawały bohaterów i rekwizyty z omówionych wcześniej legend: królową Kingę, która sprowadziła sól do Wieliczki (za postać przebrała się wolontariuszka Kinga Zygmuntowicz), nadmorski piasek z Gdańska, poznańskie koziołki,  smoka wawelskiego, warszawską syrenkę oraz toruńskie pierniki. Poszczególne rozpoznane przez dzieci elementy z legend przyklejały na towarzyszącej nam od początku zajęć mapie Polski. Na koniec rozwiązały zagadki związane z latem, porozmawiały o planach wakacyjnych i pokolorowały przeciwsłoneczne okulary – niezbędny element każdego wczasowicza. Miło było nam usłyszeć, iż dzieciaczki nie chcą się z nami rozstawać i zapraszają nas na kolejne zajęcia. Obiecałyśmy, że  być może w przyszłym roku szkolnym przyjdziemy z nowym pomysłem, a tymczasem życzyłyśmy im owocnych wakacji, dobrego wypoczynku i jak najwięcej bezpiecznych podróży po Polsce (i nie tylko).

 • Noc w szkole

  Tradycyjnie na zakończenie I etapu nauki wychowawcy z rodzicami przygotowali uczniom klas III  piknik rodzinny połączony z nocowaniem w szkole.
  Były wspólne zabawy na boisku: skoki na długiej skakance, gra w piłkę, rzuty do celu. Chętnie jeździliśmy na deskorolce. W zawodach wzięły udział mamy, a tatusiowie w tym czasie przygotowali przysmaki z grilla. Świetnie bawiliśmy się na dyskotece, po czym rozłożyliśmy swoje śpiwory, karimaty i materace. Ale sen nie nadszedł tak szybko. Szkoła wyglądała inaczej, niż w ciagu dnia. Wokół nas tyle się działo. Graliśmy w gry planszowe, słuchaliśmy muzyki. A skoro świt pobudka! Byliśmy dumni, że daliśmy radę, zadowoleni że spędzilismy tę noc w szkole z kolegami. Teraz spokojnie możemy czekać na wakacyjne przygody.

 • Po całym roku wytężonej nauki klasy IV c i VI c wraz z wychowawczyniami Beatą Głowacką i Romualdą Harhaj spędziły 4 dni w Ośrodku Wypoczynkowym w Kulce.

  Przez cały czas dopisywała nam piękna słoneczna pogoda. Dzięki temu uczniowie mogli odbyć szereg niepowtarzalnych zajęć aktywnych, edukacyjnych i integracyjnych na świeżym powietrzu. Brali udział w urodzinach Kubusia Puchatka, w walkach gladiatorów i sumo, wspinali się na ściance wspinaczkowej, malowali graffiti i witraże, skakali na Eurobangee, jeździli na Segwayach, pływali kajakami i smoczą łodzią po urokliwym jeziorze, a także uczyli się sztuki przetrwania w trudnych warunkach.

 • Miło nam poinformować, iż uczeń klasy 5 a WIKTOR ŚWIDER - zawodnik klubu kolarskiego LKK"Warmia"Biskupiec odnosi sukcesy w wyścigach kolarskich. W czerwcu brał udział w trzech ważnych wyścigach.
  Wyniki przedstawiają się następująco :
  I miejsce w I serii zawodów torowych:"Szukamy następców Olimpijczyków" - Pruszków, 08.06.2018 r. III miejsce w Wyścigu Szkółek Kolarskich - Kalinowo, 09.06.2018 r. III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Kolarstwie - Kryterium U
 • Tuż przed  wakacjami uczniowie klasy III a udali się do Biblioteki Pedagogicznej w Biskupcu.
  Panie bibliotekarki przygotowały ciekawe zajęcia o książce.Poznaliśmy rodzaje książek, ich budowę i znaczenie w życiu człowieka. Udało nam się nawet napisać wspólnie książkę pt. "Książka moim przyjacielem". Za wykonanie zadań, rozwiązanie krzyżówek otrzymaliśmy zakładki: dziewczynki z hasłem - "Księżniczki też czytają" ,a chłopcy "Bohaterowie też czytają". Przekonani, że książki to nasi przyjaciele, zaplanowaliśmy co przeczytamy w czasie wakacji. Trudno przecież rozstać się z przyjaciółmi.
  Dziękujemy paniom bibliotekarkom za miłe spotkanie i życzymy udanych wakacji.

 • Fundacja "Uniwersytet Dzieci" działająca non-profit na rzecz pozytywnej zmiany edukacji, zaprosiła klasę II a wraz z wychowawcą Elżbietą Pakocą w podróż po świecie nowych technologii! Zrealizowano 10 scenariuszy zajęć, które trzeba było udokumentować. Klasa trzymała analogowy zestaw do nauki programowania oraz komplet szkoleń.  
  Udział w programie pomógł  spełnić wymagania najnowszej podstawy programowej. Co zyskaliśmy uczestnicząc od listopada w tym programie? Uczniowie rozwinęli umiejętność rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych (przy wykorzystaniu środowiska Scratch dla klas I-III). Dowiedzieli się, jak działa inteligentny dom i po co są roboty. Zdobyli wiedzę dotyczącą przestrzegania praw i zasad bezpieczeństwa w sieci. Rozbudzili i zaspokoili naturalną ciekawość poznawczą. Nauka poprzez zabawę to najprzyjemniejsza forma zdobywania wiedzy - możemy to potwierdzić!
  Jesteśmy dumni i cieszymy się, że otrzymaliśmy certyfikaty. Dziękujemy panu Jackowi Krukowi, że nauczył nas obsługiwać nasze szkolne roboty LOFI.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7151230
  Fax. 89 7152549

Galeria zdjęć