CERTYFIKATY

Niedziela 20.06.2021

Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego pseud. "Hubal"
11-300 Biskupiec

Tel. świetlica 794 131 202

SP 2 Biskupiec

• Opłata za obiad w czerwcu wynosi 136 zł.
    Przed dokonaniem opłaty za obiad prosimy o kontakt z p. Wiolettą Abramczyk tel. 513 835 502

• Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Biskupcu w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny został rozstrzygnięty 1 czerwca 2021 r. Wśród nagrodzonych laureatów znajdują się także uczniowie naszej Szkoły.

W kategorii klas IV-VIII szkoły podstawowej

II miejsce zajęła – Matylda Derbin kl. 4b

Wyróżnienia otrzymali:

Szymon Kubarewicz kl. 4b

Weronika Głoskowska kl. 7a

W kategorii klas I-III klasy szkoły podstawowej

Wyróżnienia otrzymali:

• Energia umysłu oraz siła jedności.

Tegoroczny Dzień Dziecka przebiegł pod hasłem Energia umysłu oraz siła jedności. Uczniowie klas IV - VIII zabawiali się w mądre główki. Pracując w grupach rozwiązywali zagadki logiczne, rebusy oraz krzyżówki, odszukiwali właściwą drogę w labiryncie. Uczyli się podstaw programowania rozwiązując zakodowane zadania. Emocje sięgały zenitu! Na zakończenie klasy IV - VI wykonywały pracę plastyczną, która wymagała wspólnej pracy wszystkich uczniów. A klasy VII i VIII układały historyjki obrazków z tangramów.
    Uczniowie doskonale spędzili czas, ćwicząc swój umysł oraz umiejętność współpracy.

• Nie ma dzieci - są ludzie"Janusz Korczak

1 czerwca to święto wszystkich dzieci. W tym dniu uczniowie klas I-III dowiedzieli się co to jest Konwencja Praw Dziecka i jakie maja prawa. Wraz ze swoimi wychowawczyniami rozmawiali o tym co dla nich najważniejsze, rozwiązywali tematyczną krzyżówkę i inne łamigłówki. Boisko szkolne zostało przez dzieci ozdobione przepięknymi malowidłami, które przedstawiały najważniejsze dla nich prawa.
    Dzień Dziecka to też czas na niespodzianki, dlatego część klas poszła na lody lub pizzę, a wszyscy uczniowie dostali słodkie upominki od pań dyrektor Agnieszki Łokuciejewskiej i Marty Pawłowskiej. To był dzień pełen wrażeń i radości.

• Spotkanie z muzyką

2 czerwca SP2 Biskupiec powitała wyjątkowo miłych gości - nauczycieli z Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach Filii w Biskupcu. Spotkanie miało na celu zachęcenie uczniów do podjęcia muzycznej edukacji. Promocję szkoły ubarwiły oryginalne wykonania znanych hitów, zaprezentowane na wiolonczeli i klarnecie. Trzeba przyznać, że zachwyciły one nie tylko dzieci, ale również ich wychowawców.
    Dziękujemy za cudowne wrażenia! Zachęcamy do wstąpienia w progi szkoły muzycznej młodych adeptów, naprawdę warto!

• Nasi uczniowie otrzymali super nagrody. Sprzęt będzie służył wszystkim i zostanie zainstalowany w szkolnej bibliotece.

To wyróżnienie za szczególne zaangażowanie uczniów, nauczycieli i szkolnego koordynatora Pani Grażyny Wojczuk w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Cześć i chwała Bohaterom”.

Bardzo się cieszymy i dziękujemy!

• Zadaniem uczniów klas czwartych było wykonanie okładki pt. ,,Moja pierwsza książka” i dostarczenie do szkolnej biblioteki.

W Dniu Dziecka wszyscy otrzymali nagrody i niespodzianki!! To były ich prace plastyczne i dyplomy za udział w akcjach bibliotecznych od klasy pierwszej – od Dnia Pasowania na Czytelnika.

Mam nadzieję, że to nie koniec przygody z czytaniem!!! Zachęcam wszystkich uczniów do udziału w konkursach.

Organizator G. Wojczuk

PS – Dziękuję wychowawcom klas czwartych za pomoc.

• „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

W tym roku klasa 7c nieco inaczej obchodziła ten niezwykły DZIEŃ - DZIEŃ WSZYSTKICH DZIECI.
    Od rana na uczniów czekało wiele atrakcji. Po złożeniu ciepłych życzeń odbył się słodki poczęstunek, który wyzwolił moc radości i pozytywnych emocji. Na wszystkich czekała też niespodzianka – komiks Janusza Christy „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”, który w całości przeczytała wychowawczyni. Klasę odwiedziły też Panie Dyrektor z życzeniami i koszem słodyczy. Atmosferę dopełniła kolorowa dekoracja sali wykonana przez p. Iwonkę. Na zakończenie uczniowie dobrali się w małe zespoły i z uśmiechem na twarzach gawędzili między sobą, miło spędzając czas.

• Uwaga!

W klasach 4a, 4b, 7a, 8b zmianie uległ plan lekcji. Prosimy zapoznać się ze zmianami.

Przypominamy, że od poniedziałku 31.05 wszyscy uczniowie uczą się stacjonarnie w szkole.