Nawigacja

PatronatCERTYFIKATY

Piątek 22.06.2018

Działania ekologiczne.

Wzorem lat poprzednich prowadzimy zbiórkę różnych materiałów wtórnych. Zbieramy:

 • Makulaturę – zważoną przynosimy do wychowawcy klasy na godzinę wychowawczą
 • Korki – zostawiamy koło dyżurnego szkolnego, o fakcie informujemy wychowawcę
 • Płyty – wszystkie niepotrzebne płyty CD/VCD/DVD bez względu na ich zawartość. Wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 16.
 • Baterie – wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 16.
 • Drobne elektrośmieci - zgłaszamy wychowawcy.
 • Telefony komórkowe - wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 12.

 

ZA UDZIAŁ W ZBIÓRCE MATERIAŁÓW WTÓRNYCH UCZEŃ DOSTAJE PUNKTY DODATNIE Z ZACHOWANIA.

 

SP 2 Biskupiec

Wiadomości

 • Uwaga!

  W związku z problemami z głosowaniem w sobotę i niedzielę, Komisja Konkursowa wydłużyła głosowanie o 2 dni. 

  GŁOSUJEMY I POTWIERDZAMY MAILE W ŚRODĘ I CZWARTEK.
  NIE ZAPRZEPAŚĆMY TEGO, CO JUŻ OSIĄGNĘLIŚMY!!!


  Należy wejść na stronę konkursu extrastolowki.pl i oddać głos na Szkołę Podstawową nr 2 w Biskupcu. Następnie potwierdzamy link, który przyjdzie na naszego maila.

  W związku z RODO, wymagane zgody na telefonie komórkowym można zaznaczyć zmieniając w telefonie ustawienie "Wersja na komputer". Dopiero po zatwierdzeniu zgody, możliwe jest korzystanie ze strony.

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca 2018r. w hali sportowej w byłej jednostce wojskowej o godz. 9.00. 
  Autobusy dowożące dzieci dowiozą uczniów bezpośrednio do hali sportowej. Szczególowy plan dowozów wywieszony jest na głównej tablicy informacyjnej w szkole oraz na świetlicy.
  Bardzo prosimy, aby dzieci miejscowe zostały odebrane ze świetlicy do godziny 14.00. 

 • 18 czerwca do naszej  szkoły na pierwszą w swoim życiu lekcję przyszły przedszkolaki z Przedszkola Nr 5. Podczas zajęć z p. Asią Kaliszuk dowiedziały się jak zbudowane są motyle, do jakiej grupy systematycznej należą, jak długo żyją, czym i jak się odżywiają, jak widzą i jak przebiega ich rozwój – z gąsienicy do motyla. Były bardzo ciekawe i z uwagą słuchały. Na koniec otrzymały pierwszą pracę domową – pokolorować motyla. W podziękowaniu przyniosły i wręczyły p.Asi piękne motylkowe podziękowanie.
   

 • We wtorek 19 czerwca odbyły się w Przedszkolu „Piątka” ostatnie zajęcia z cyklu „Z Bolkiem i Lolkiem poznajemy legendy naszego kraju”. Z dalekiej podróży po całej Polsce przedszkolaki wróciły do Biskupca i poznały legendę pt. „Dadaj”. Po jej omówieniu nastąpiło podsumowanie całego projektu – dzieci rozpoznawały bohaterów i rekwizyty z omówionych wcześniej legend: królową Kingę, która sprowadziła sól do Wieliczki (za postać przebrała się wolontariuszka Kinga Zygmuntowicz), nadmorski piasek z Gdańska, poznańskie koziołki,  smoka wawelskiego, warszawską syrenkę oraz toruńskie pierniki. Poszczególne rozpoznane przez dzieci elementy z legend przyklejały na towarzyszącej nam od początku zajęć mapie Polski. Na koniec rozwiązały zagadki związane z latem, porozmawiały o planach wakacyjnych i pokolorowały przeciwsłoneczne okulary – niezbędny element każdego wczasowicza. Miło było nam usłyszeć, iż dzieciaczki nie chcą się z nami rozstawać i zapraszają nas na kolejne zajęcia. Obiecałyśmy, że  być może w przyszłym roku szkolnym przyjdziemy z nowym pomysłem, a tymczasem życzyłyśmy im owocnych wakacji, dobrego wypoczynku i jak najwięcej bezpiecznych podróży po Polsce (i nie tylko).

 • Tradycyjnie na zakończenie I etapu nauki wychowawcy z rodzicami przygotowali uczniom klas III  piknik rodzinny połączony z nocowaniem w szkole.
  Były wspólne zabawy na boisku: skoki na długiej skakance, gra w piłkę, rzuty do celu. Chętnie jeździliśmy na deskorolce. W zawodach wzięły udział mamy, a tatusiowie w tym czasie przygotowali przysmaki z grilla. Świetnie bawiliśmy się na dyskotece, po czym rozłożyliśmy swoje śpiwory, karimaty i materace. Ale sen nie nadszedł tak szybko. Szkoła wyglądała inaczej, niż w ciagu dnia. Wokół nas tyle się działo. Graliśmy w gry planszowe, słuchaliśmy muzyki. A skoro świt pobudka! Byliśmy dumni, że daliśmy radę, zadowoleni że spędzilismy tę noc w szkole z kolegami. Teraz spokojnie możemy czekać na wakacyjne przygody.

 • Po całym roku wytężonej nauki klasy IV c i VI c wraz z wychowawczyniami Beatą Głowacką i Romualdą Harhaj spędziły 4 dni w Ośrodku Wypoczynkowym w Kulce.

  Przez cały czas dopisywała nam piękna słoneczna pogoda. Dzięki temu uczniowie mogli odbyć szereg niepowtarzalnych zajęć aktywnych, edukacyjnych i integracyjnych na świeżym powietrzu. Brali udział w urodzinach Kubusia Puchatka, w walkach gladiatorów i sumo, wspinali się na ściance wspinaczkowej, malowali graffiti i witraże, skakali na Eurobangee, jeździli na Segwayach, pływali kajakami i smoczą łodzią po urokliwym jeziorze, a także uczyli się sztuki przetrwania w trudnych warunkach.

 • Miło nam poinformować, iż uczeń klasy 5 a WIKTOR ŚWIDER - zawodnik klubu kolarskiego LKK"Warmia"Biskupiec odnosi sukcesy w wyścigach kolarskich. W czerwcu brał udział w trzech ważnych wyścigach.
  Wyniki przedstawiają się następująco :
  I miejsce w I serii zawodów torowych:"Szukamy następców Olimpijczyków" - Pruszków, 08.06.2018 r. III miejsce w Wyścigu Szkółek Kolarskich - Kalinowo, 09.06.2018 r. III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Kolarstwie - Kryterium U
 • Tuż przed  wakacjami uczniowie klasy III a udali się do Biblioteki Pedagogicznej w Biskupcu.
  Panie bibliotekarki przygotowały ciekawe zajęcia o książce.Poznaliśmy rodzaje książek, ich budowę i znaczenie w życiu człowieka. Udało nam się nawet napisać wspólnie książkę pt. "Książka moim przyjacielem". Za wykonanie zadań, rozwiązanie krzyżówek otrzymaliśmy zakładki: dziewczynki z hasłem - "Księżniczki też czytają" ,a chłopcy "Bohaterowie też czytają". Przekonani, że książki to nasi przyjaciele, zaplanowaliśmy co przeczytamy w czasie wakacji. Trudno przecież rozstać się z przyjaciółmi.
  Dziękujemy paniom bibliotekarkom za miłe spotkanie i życzymy udanych wakacji.

 • Fundacja "Uniwersytet Dzieci" działająca non-profit na rzecz pozytywnej zmiany edukacji, zaprosiła klasę II a wraz z wychowawcą Elżbietą Pakocą w podróż po świecie nowych technologii! Zrealizowano 10 scenariuszy zajęć, które trzeba było udokumentować. Klasa trzymała analogowy zestaw do nauki programowania oraz komplet szkoleń.  
  Udział w programie pomógł  spełnić wymagania najnowszej podstawy programowej. Co zyskaliśmy uczestnicząc od listopada w tym programie? Uczniowie rozwinęli umiejętność rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych (przy wykorzystaniu środowiska Scratch dla klas I-III). Dowiedzieli się, jak działa inteligentny dom i po co są roboty. Zdobyli wiedzę dotyczącą przestrzegania praw i zasad bezpieczeństwa w sieci. Rozbudzili i zaspokoili naturalną ciekawość poznawczą. Nauka poprzez zabawę to najprzyjemniejsza forma zdobywania wiedzy - możemy to potwierdzić!
  Jesteśmy dumni i cieszymy się, że otrzymaliśmy certyfikaty. Dziękujemy panu Jackowi Krukowi, że nauczył nas obsługiwać nasze szkolne roboty LOFI.

 • Czerwiec to dobry czas, aby wyruszyć na ciekawą wyprawę. 12 czerwca 2018 r. klasa II a i III a pojechały do Olsztyna. Uczniowie przespacerowali się Starówką. Zobaczyli, gdzie mieści się Dom Gazety Olsztyńskiej, zrobili pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem patrona Olsztyna - Świętego Jakuba. Na chwilę zatrzymali się pod Wysoką Bramą, aby zobaczyć wykopaliska archeologiczne. Trasa wiodła do Kina Helios, gdzie uczniowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym dla szkół „Ptasi Wędrowcy”. Po prezentacji przedstawiciele klas wzięli udział w quizie z nagrodami. Obejrzeli film „Kaczki z gęsiej paczki”, który chwilami rozśmieszał, a chwilami wzruszał. Przekonywał o sile bezwarunkowej miłości i ważnej roli, jaką odgrywa rodzina i poświecenie dla niej. Wyprawę zakończyły atrakcje w Parku Trampolin. Okazało się, że sił i energii nie zabrakło! Skoki i salta to jest to! Będzie co wspominać - nie trzeba wyjeżdżać daleko, by przeżyć wspaniałą przygodę!

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7151230
  Fax. 89 7152549

Galeria zdjęć