Patronat

CERTYFIKATY

Środa 16.01.2019

Działania ekologiczne.

Wzorem lat poprzednich prowadzimy zbiórkę różnych materiałów wtórnych. Zbieramy:

• Makulaturę – zważoną przynosimy do wychowawcy klasy na godzinę wychowawczą
  • Korki – zostawiamy koło dyżurnego szkolnego, o fakcie informujemy wychowawcę
  • Płyty – wszystkie niepotrzebne płyty CD/VCD/DVD bez względu na ich zawartość. Wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 16.
  • Baterie – wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 16.
  • Drobne elektrośmieci - zgłaszamy wychowawcy.
  • Telefony komórkowe - wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 12.

ZA UDZIAŁ W ZBIÓRCE MATERIAŁÓW WTÓRNYCH UCZEŃ DOSTAJE PUNKTY DODATNIE Z ZACHOWANIA.

SP 2 Biskupiec

• ZEBRANIA Z RODZICAMI

15.01.2019r. godz.17.00 - Wtorek

Wychowawca

Oddział 0

mgr Katarzyna Sićko

34 (domek)

mgr Ewa Gąsiorowska

B3

mgr Dorota Garbino

B4

mgr Dorota Didjurgeit

mgr Elżbieta Pakoca

•  Konkurs na „ Kartkę Walentynkową”

Serdecznie zapraszamy uczniów Naszej Szkoły do udziału w konkursie  na najpiękniejszą i najoryginalniejszą kartkę walentynkową.

Format i technika wykonania pracy jest dowolna.

Podpisane prace prosimy przynosić do Pani  Sylwii Rohde – Brzozowskiej lub Pani Małgorzaty Jeziorek  do dnia 08.02.2019 r.

W dniu Walentynek zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu.

• WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO – FOTOGRAFICZNEGO

pt. ,, Ziemia sercu bliska – moja mała ojczyzna”

zorganizowanego przez Fundację dla Rodaka w ramach akcji ,,Lekcja dla Rodaka

I miejsce – Aleksandra Więcek z klasy VIII a

(kategoria 14 – 16 lat)

Aleksandra Aszkiełowicz z klasy VII d

Nikola Smułek z klasy VII b

( kategoria 10 -13 lat)

Uczennice do konkursu przygotowała P. Grażyna Wojczuk

Głównym celem konkursu było:

- wykonanie albumu ,,żywej księgi”, z której Rodacy na obczyźnie poznają swoją Ojczyznę

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 30

im. Marii Zientary- Malewskiej w Olsztynie

serdecznie zaprasza  do udziału w konkursie plastycznym

„Maska Karnawałowa”

Szczegóły konkursu w poniższym regulaminie.

maska_karnawalowa_konkurs.pdf

• Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy. W tym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej zorganizowało ogólnopolską akcję #RazemNaŚwięta, zachęcając wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do podjęcia przedświątecznego wolontariatu.

W akcję #Razem na Święta włączyli się także nasi uczniowie i nauczyciele i rodzice. W jej ramach podjęte zostały następujące działania:

- zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę słodyczy i upominków dla polskiej młodzieży z Kazachstanu, która uczy się w Polsce i na święta nie mogła pojechać do domu, lecz spędziła je w Nowym Kawkowie. Zbiórka była kolejnym już przedsięwzięciem w ramach współpracy z Fundacją dla Rodaka,

Wielki Maraton Czytelniczy

TEST nr 4 odbędzie się 10 stycznia (czwartek)

Klasy 4 - 6 o godz.7.30

Klasy 7 - 8 o godz.7.30

Zapraszam do biblioteki - G. Wojczuk

• Obiady

Obiady w styczniu - 45,50 płatne do 10 stycznia. Prosimy o terminowe wpłaty!

Przypominamy, że nieobecność ucznia należy zgłosić do sekretariatu szkoły do godz.8.00 (tel. 89 715 25 49). Nieobecność zgłoszona po godz. 8.00 nie będzie odpisywana.

• Wizyta w Domu Seniora

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili uczestników  Dziennego Domu Seniora „Wigor” w Biskupcu. Uczniowie wraz z opiekunem wolontariatu p. Anną Kubarewicz złożyli na ręce obecnych seniorów bożonarodzeniowy stroik, wykonane przez dzieci ozdoby choinkowe oraz przekazali życzenia świąteczne i noworoczne, po czym zasłuchali się w tekst piosenki „Pierwsza gwiazda” śpiewanej przez Marysię. Następnie wszyscy zasiedli do stołu na poczęstunek i wspólne rozmowy na temat nadchodzących świąt. Po poczęstunku rozpoczęło się wspólnie śpiewanie kolęd i pastorałek.

• Konkurs czytelniczy dla uczniów klas II

Cele konkursu:

• obchody Dnia Kubusia Puchatka w naszej szkole
    • popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci
    • rozwiajnie umiejętności czytania ze zrozumieniem

15.01. 2019r. odbędzie się test dla uczniów klas II ze znajomości treści lektury "Kubuś Puchatek". Nagrodzimy wszystkich uczniów, którzy najlepiej napiszą test. Dyplomy i upominki są przewidziane dla każdego uczestnika.

17.01.2019r. na stronie internetowej naszej szkoły umieścimy listy zwycięzców. 18.01.2019r. w Dniu Kubusia Puchatka zostaną wręczone dyplomy i nagrody.

• Mikołaj z prezentami do świetlicy

Ostatni dzień przed świętami w świetlicy był bardzo radosny. Ponownie Mikołaj sprawił nam miłą niespodziankę. Po szkolnych jasełkach i wigilijnych spotkaniach w klasach zastaliśmy pod choinką dużo prezentów. Tym razem były to super zabawki. Chłopcom najbardziej spodobały się samochody, a dziewczynkom domek dla lalek i kuchnia. Dzięki temu z większą ochotą będziemy wracać do świetlicy po przerwie świątecznej. Dziękujemy Mikołaju!