Patronat

Czwartek 18.01.2018

Działania ekologiczne.

Wzorem lat poprzednich prowadzimy zbiórkę różnych materiałów wtórnych. Zbieramy:

• Makulaturę – zważoną przynosimy do wychowawcy klasy na godzinę wychowawczą
  • Korki – zostawiamy koło dyżurnego szkolnego, o fakcie informujemy wychowawcę
  • Płyty – wszystkie niepotrzebne płyty CD/VCD/DVD bez względu na ich zawartość. Wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 16.
  • Baterie – wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 16.
  • Drobne elektrośmieci - zgłaszamy wychowawcy.
  • Telefony komórkowe - wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 12.

ZA UDZIAŁ W ZBIÓRCE MATERIAŁÓW WTÓRNYCH UCZEŃ DOSTAJE PUNKTY DODATNIE Z ZACHOWANIA.

SP 2 Biskupiec

Wiadomości

• 11 stycznia odbył się w naszej szkole I stopień Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego im.Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda. Wzięło w nim udział 10 uczniów z klas 4-7, którzy okazali się najlepsi podczas eliminacji do konkursu przeprowadzonych w grudniu; test dotyczył znajomości treści Księgi Wyjścia od rozdziału 1 do 20. Trzy osoby z największą ilością punktów pojadą na finał archidiecezjalny, który odbędzie się w Miłakowie w dniu 9 marca.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

• WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY O KUBUSIU PUCHATKU – KLASA II

I miejsce – Dawid Woźniak

II miejsce – Łucja Jaśkiewicz

III miejsce – Kacper Rednau

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO – RYSUNEK PRZEDSTAWIAJĄCY PRZYGODY KUBUSIA PUCHATKA

I a

Zosia Nowikowska

Julia Strzałkowska

I b

Szymon Kubarewicz

Ania Salabura

II a

Kornelia Skonieczko

Marcin Polewaczyk

III a

Iga Szapiel

Kuba Radomski

III b

• 12 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej Nr 3 odbyło się już po raz trzeci Forum Ekonomiczne Dla Szkół Podstawowych Gminy Biskupiec. W tym roku odbyło się ono pod hasłem FORTUNA KOŁEM SIĘ TOCZY.
    Celem imprezy była edukacja finansowa SKO.
     W części konkursowej naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VIIa w składzie: M.Niczewska, M.Banach, O. Ciechacka, B.Wosik oraz J. Godzina.
    Zajęli oni zaszczytne II miejsce ex aequo z Szkołą Podstawowa nr 3.
    Gratulacje.

R. Harhaj

• 9.01.2018r. uczniowie klasy 7a przygotowali  inscenizację ballady Adama Mickiewicza pt. „Świtezianka”

W baśniowej scenerii  nad jeziorem Świteź  młodzieniec  przysięgał miłość  i wierność dziewczynie.

Czy dochowa przysięgi?

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

• Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu na zebranie ogólne,
    które odbędzie się 17 stycznia 2018r. o godz.17.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2.

W programie:

• Jasełka
    • Występ grupy kolędującej
    • Podsumowanie pracy Szkoły przez  Dyrektora – Pana Janusza Szczawińskiego
    • Spotkania z wychowawcami klas
  •

W czwartek 4.01.2017r razem z grupą kolędującą udaliśmy się do Polskiego Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, aby przedstawić jak dawniej obchodzono na wsiach wigilię. Występ był bardzo udany. Wszyscy byli mile zaskoczeni naszym wyglądem. Szczególną uwagę zwracały na siebie przebrania Śmierci oraz Diabła. Wszyscy byli zachwyconi, że aż tak liczna grupa osób pragnie wystąpić przed wyjątkową publicznością.

Jednak największą nagrodą dla nas była cisza, jaką zachwycili nas nasi rówieśnicy. Z uwagą przyglądali nam się oraz słuchali. W niektórych momentach nawet śpiewali z nami. Ich głośny śmiech z zabawnych momentów umilał nam występ. Dwa razy przedstawialiśmy swoją twórczość, jednak moglibyśmy robić to częściej. Dostaliśmy niesamowicie głośne brawa. Weseli, ze świadomością, że poprawiliśmy tym dzieciom humor, wyszliśmy z ośrodka i ruszyliśmy do szkoły.

• Zebranie członków Rady Rodziców odbędzie się w piątek 12 stycznia o godz.17.00 w sali nr 16.

Przewodnicząca Joanna Giedziun

• Opłaty za obiady można dokonać osobiście w sekretariacie lub bezpośrednio na podane konto.
    Nr konta:
    Właściciel konta: Zespół Szkolno -  Przedszkolny nr 1
    Tytuł wpłaty: Opłata za obiady za .... (miesiąc)2016, Jan Kowalski klasa 1a
    Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

Bardzo prosimy o zadeklarowanie jaką drogą będą Państwo uiszczać opłaty - przelewem na konto, czy tradycyjnie w sekretariacie szkoły.
    Przypominamy, że obiady opłacamy do 12 każdego miesiąca.

• Święta, święta i po świętach… Zanim jednak wszyscy udaliśmy się na zasłużony odpoczynek, w szkole miały miejsce ciekawe wydarzenia, które będziemy często wspominać.

W czwartek odwiedził nas absolwent naszej szkoły Szymon Rekita. Szymon jest m.in. złotym medalistą Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas. Początkowo chciał zostać piłkarzem. Trenował też biegi, a do tego zafascynowany był łyżwiarstwem szybkim. Do kolarstwa trafił - jak to zwykle bywa – przypadkiem: „Pewnego dnia do mojej szkoły przyszli działacze Warmii Biskupiec, zachęcając do uprawiania kolarstwa. Z dnia na dzień przekonałem się do tej dyscypliny i postanowiłem spróbować swoich sił”  - opowiadał Szymek. Szymon opowiadał o codziennych treningach, o swoich planach, wspominała szkołę i kolegów z klasy. Uczniowie mieli okazję do zadawania pytań sławnemu kolarzowi. To spotkanie było bardzo ciekawym doświadczeniem, które pokazało uczniom jak z pasji może zrodzić się profesja. Wystarczy włożyć tylko (lub aż) trochę wysiłku i pracy, aby zostać Mistrzem! Każdy z nas ma w sobie potencjał.

• Test nr 4 w ramach Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla klas II i III oraz IV - VII odbędzie się 9 stycznia 2018r.