Nawigacja

 • I stopień Konkursu Biblijnego - wyniki

  11 stycznia odbył się w naszej szkole I stopień Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego im.Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda. Wzięło w nim udział 10 uczniów z klas 4-7, którzy okazali się najlepsi podczas eliminacji do konkursu przeprowadzonych w grudniu; test dotyczył znajomości treści Księgi Wyjścia od rozdziału 1 do 20. Trzy osoby z największą ilością punktów pojadą na finał archidiecezjalny, który odbędzie się w Miłakowie w dniu 9 marca.

  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

   

  1. Amelia Pawłowska z kl.5a           (36 p.)

  2. Martyna Banach z kl.7b              (31 p.)

  Katarzyna Melkau z kl.7a                (31 p.)

  3. Marysia Kubarewicz z kl.6c                  (29 p.)

  4. Hubert Dutkowski z kl.7b           (25 p.)

  5. Izabela Kardas z kl.7a                  (24 p.)

  6. Oliwier Kalinowski z kl.6c                    (23 p.)

  Weronika Dudzic z kl.7b                  (23 p.)

  Natalia Maćkiewicz z kl.7b              (23 p.)

  7. Tymoteusz Kruk z kl.4a               (22 p.)

   

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy innych uczniów do brania udziału w konkursach.

 • Kubuś Puchatek - rozwiązanie konkursów

  WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY O KUBUSIU PUCHATKU – KLASA II

   

  I miejsce – Dawid Woźniak

  II miejsce – Łucja Jaśkiewicz

  III miejsce – Kacper Rednau

   

  WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO – RYSUNEK PRZEDSTAWIAJĄCY PRZYGODY KUBUSIA PUCHATKA

   

  I a

  Zosia Nowikowska

  Julia Strzałkowska

   

  I b

  Szymon Kubarewicz

  Ania Salabura

   

  II a

  Kornelia Skonieczko

  Marcin Polewaczyk

   

  III a

  Iga Szapiel

  Kuba Radomski

   

  III b

  Kaja Staniszewska

  Dominika Chmielewska

   

  III c

  Marcel Szczyglak

  Oliwia Ryś

 • Forum Ekonomiczne


  12 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej Nr 3 odbyło się już po raz trzeci Forum Ekonomiczne Dla Szkół Podstawowych Gminy Biskupiec. W tym roku odbyło się ono pod hasłem FORTUNA KOŁEM SIĘ TOCZY.
  Celem imprezy była edukacja finansowa SKO.
   W części konkursowej naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VIIa w składzie: M.Niczewska, M.Banach, O. Ciechacka, B.Wosik oraz J. Godzina.
  Zajęli oni zaszczytne II miejsce ex aequo z Szkołą Podstawowa nr 3.
  Gratulacje.

  R. Harhaj

 • Świtezinka w 7a

  9.01.2018r. uczniowie klasy 7a przygotowali  inscenizację ballady Adama Mickiewicza pt. „Świtezianka”

  W baśniowej scenerii  nad jeziorem Świteź  młodzieniec  przysięgał miłość  i wierność dziewczynie.

  Czy dochowa przysięgi?

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

   

 • Zebranie ogólne

  Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu na zebranie ogólne,
  które odbędzie się 17 stycznia 2018r. o godz.17.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2.

  W programie:

  • Jasełka
  • Występ grupy kolędującej
  • Podsumowanie pracy Szkoły przez  Dyrektora – Pana Janusza Szczawińskiego
  • Spotkania z wychowawcami klas
 • „Jak to dawnij na wsi bywało”

   

  W czwartek 4.01.2017r razem z grupą kolędującą udaliśmy się do Polskiego Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, aby przedstawić jak dawniej obchodzono na wsiach wigilię. Występ był bardzo udany. Wszyscy byli mile zaskoczeni naszym wyglądem. Szczególną uwagę zwracały na siebie przebrania Śmierci oraz Diabła. Wszyscy byli zachwyconi, że aż tak liczna grupa osób pragnie wystąpić przed wyjątkową publicznością.

  Jednak największą nagrodą dla nas była cisza, jaką zachwycili nas nasi rówieśnicy. Z uwagą przyglądali nam się oraz słuchali. W niektórych momentach nawet śpiewali z nami. Ich głośny śmiech z zabawnych momentów umilał nam występ. Dwa razy przedstawialiśmy swoją twórczość, jednak moglibyśmy robić to częściej. Dostaliśmy niesamowicie głośne brawa. Weseli, ze świadomością, że poprawiliśmy tym dzieciom humor, wyszliśmy z ośrodka i ruszyliśmy do szkoły.

  Również w poniedziałek 8.01.2018r pojechaliśmy do Stawigudy na Przegląd Grup Kolędujących, aby odegrać przestawienie. Niestety nie dotarło dwóch naszych aktorów. Musieliśmy sobie radzić bez nich. Podróż minęła w przyjaznej atmosferze. Dotarliśmy bez żadnych przeszkód.

  W Gminnym Ośrodku Kultury przebraliśmy się, a następnie z ciekawością przyglądaliśmy się innym pokazom. Wkrótce nadeszła nasza kolej. Weszliśmy na scenę. Stres nagle opadł. Patrzyliśmy się na widownię, a ona nas. Usłyszeliśmy głos koleżanki rozpoczynającej występ. Reszta udała się bez problemu. Po zaśpiewaniu ostatniej piosenki i odegraniu ostatniej scenki dostaliśmy mały upominek oraz dyplom. W wesołym nastroju wróciliśmy do Biskupca rozchodząc się do domów.

  Martyna Banach kl. 7b

 • Zebranie członków RR

  Zebranie członków Rady Rodziców odbędzie się w piątek 12 stycznia o godz.17.00 w sali nr 16.

  Przewodnicząca Joanna Giedziun

 • Obiady

  Opłaty za obiady można dokonać osobiście w sekretariacie lub bezpośrednio na podane konto.
  Nr konta:
  91 1020 3541 0000 5102 0261 4196
  Właściciel konta: Zespół Szkolno -  Przedszkolny nr 1
  Tytuł wpłaty: Opłata za obiady za .... (miesiąc)2016, Jan Kowalski klasa 1a
  Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1

   

  Bardzo prosimy o zadeklarowanie jaką drogą będą Państwo uiszczać opłaty - przelewem na konto, czy tradycyjnie w sekretariacie szkoły.
  Przypominamy, że obiady opłacamy do 12 każdego miesiąca.

  Obiady w styczniu:

  Uczniowie - 49 zł

  PŁATNE W NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE DO 10.01.2018r.!!!

   

  Prosimy, aby nieobecność dziecka na obiedzie została zgłoszona do godz. 8.00; po tej godzinie nie będzie możliwości dokonania odpisu.
  Rodzice uczniów korzystający z obiadów opłacanych przez MOPS również zobowiązani są do zgłoszenia nieobecności dziecka na obiedzie.

  W przypadku rezygnacji z obiadów prosimy o dostarczenie pisemnej informacji do sekretariatu szkoły.

  PROSIMY O TERMINOWE WPŁATY!

 • Apele świąteczne

  Święta, święta i po świętach… Zanim jednak wszyscy udaliśmy się na zasłużony odpoczynek, w szkole miały miejsce ciekawe wydarzenia, które będziemy często wspominać.

  W czwartek odwiedził nas absolwent naszej szkoły Szymon Rekita. Szymon jest m.in. złotym medalistą Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas. Początkowo chciał zostać piłkarzem. Trenował też biegi, a do tego zafascynowany był łyżwiarstwem szybkim. Do kolarstwa trafił - jak to zwykle bywa – przypadkiem: „Pewnego dnia do mojej szkoły przyszli działacze Warmii Biskupiec, zachęcając do uprawiania kolarstwa. Z dnia na dzień przekonałem się do tej dyscypliny i postanowiłem spróbować swoich sił”  - opowiadał Szymek. Szymon opowiadał o codziennych treningach, o swoich planach, wspominała szkołę i kolegów z klasy. Uczniowie mieli okazję do zadawania pytań sławnemu kolarzowi. To spotkanie było bardzo ciekawym doświadczeniem, które pokazało uczniom jak z pasji może zrodzić się profesja. Wystarczy włożyć tylko (lub aż) trochę wysiłku i pracy, aby zostać Mistrzem! Każdy z nas ma w sobie potencjał.

  Szymon obejrzał także przygotowany przez Panią Urszulę Radomską oraz uczniów klas starszych i jednego pierwszoklasistę występ grupy kolędników. Przedstawienie opowiadało o tradycjach bożonarodzeniowych. Uczniowie poprzebierani w barwne stroje ludowe oraz posługujący się gwarą warmińską opowiadali o przygotowaniach do świąt, obchodzeniu tego wyjątkowego wydarzenia oraz obrzędach bożonarodzeniowych. Ważnym przesłaniem przedstawienia był fakt, że tradycje należy szanować i pielęgnować. Wspólne spotkanie rodzinne, czas na bycie blisko swojej rodziny, czas na rozmowy, wymianę myśli, celebrowanie chwil i co najważniejsze współbycie ze sobą. Warto o tym pamiętać w pędzie życia i celebrować wspólnie spędzone chwile.  

  W piątek 22 grudnia od samego rana w szkole rozbrzmiewały zewsząd kolędy, w klasach odbywały się klasowe wigilie. Na trzeciej lekcji wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć Jasełka i na nowo odczytać przesłanie Narodzin Boga. Na świąteczny apel zostali także emerytowani pracownicy szkoły, aby wspólnie przeżywać te wyjątkowe chwile. Aktorzy dali z siebie wszystko! I choć historia narodzin Jezusa znana jest wszystkim, to co roku odkrywamy ją na nowo. Piękne stroje, ciekawe dekoracje oraz pięknie odśpiewane kolędy zachwyciły publiczność. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy choć w najmniejszym stopniu przyczynili się do zorganizowania szkolnego występu!

  Na apelu cała szkoła pożegnała odchodzącą na emeryturę, po 27 latach pracy w naszej szkole, Panią Urszulę Ścirkę. Były łzy wzruszenia, serdeczne podziękowania za przepracowane lata, za codzienną sumienną pracę oraz życzenia wszelkiej pomyślności na zasłużonej emeryturze. Pani Uli podziękowali także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Rada Rodziców.

  Na zakończenia Pani Marta Pawłowska, Wicedyrektor Szkoły, w imieniu swoim oraz nieobecnego Pana Dyrektora (który na chwilę połączył się ze szkołą telefonicznie smiley) złożyła uczniom, pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom serdeczne życzenia świąteczne.

  Po wspólnym odśpiewaniu kolędy, uczniowie rozeszli się swoich klas, aby zasiąść do wspólnego stołu, a zaproszeni emeryci udali się do pięknie przygotowanej biblioteki szkolnej, aby powspominać lata spędzone w naszej szkole.

 • Wielki Maraton Czytelniczy - test.

  Test nr 4 w ramach Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla klas II i III oraz IV - VII odbędzie się 9 stycznia 2018r.

 • Biuro rzeczy znalezionych

  Drodzy Rodzice!

  Bardzo prosimy do ŚRODY 10 STYCZNIA odebrać ubrania, worki z wychowania fizycznego i inne części garderoby pozostawione przez dzieci w szkole. W CZWARTEK (11.01) wszystkie pozostawione rzeczy zostaną uprzątnięte.

 • Wielki maraton czytelniczy

  LISTA LEKTUR NA STYCZEŃ 2017 R.

  Wielki Maraton Czytelniczy 2017/201

  Klasy 2-3 

  Elżbieta Zubrzycka
  Filip, Pusia i nowy przyjaciel
   

  Klasy 4-6 

  Joanna Fabicka
  Rutka
   

  Klasy 7 

  Susanne Collins
  W pierścieniu ognia
   
 • KONKURS HUBAL

  II Międzynarodowy IV Ogólnopolski Konkurs Literacki „Hubal” został objęty honorowym patronatem przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty Pana Krzysztofa Marka Nowackiego, Posłankę na Sejm Panią Urszulę Pasławską, Burmistrza Miasta Biskupiec Pana Kamila Kozłowskiego oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Dwójeczka”.
  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Regulamin znajduje się w zakładce KONKURSY.

 • Życzenia

  Niech Wigilia i Święta Bożego Narodzenia

  upłyną spokojnie i radośnie,

  marzenia zmienią się w rzeczywistość,

  a sukcesy przerosną oczekiwania.

   

 • Konkurs Kolęd i Pastorałek w Katolickim Gimnazjum Społecznym

  Śpieszymy z informacją, że na Konkursie Kolęd i Pastorałek w Katolickim Gimnzajum Społecznym w Biskupcu Oliwia Ciechacka zajęła I miejsce. W konkursie uczestniczyły także uczennice klas III - Karolina Więcek, Klaudia Węgielewska  oraz Julia Gutowska.
  Serdecznie gratulujemy!

 • Konkurs Kolęd i Pastorałek w Kolnie

  15 grudnia w Kolnie odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczennica naszej szkoły Oliwia Ciechacka zajęła II miejsce śpiewając utwór "Mario czy ty wiesz?"
  Serdecznie gratulujemy!

 • Jarmark Świąteczny

  16 grudnia uczestniczyliśmy w dorocznym Jarmarku Świątecznym. Łatwo było wejść w atmosferę świąt, gdyż plac Wolności cieszył niecodziennym widokiem. Oprawa przygotowana przez organizatorów oczarowała wszystkich. Stragany , koncerty, animacje i przepięknie oświetlone dekoracje -  bajka!

  Uczniowie naszej szkoły pełni zapału wzięli udział w konkursie na najpiękniej ustrojoną choinkę. Wszystkie klasy I-III , nauczyciele, uczniowie a także rodzice wykonywali ozdoby ekologiczne. Pomagały  nam nawet babcie – to była wspólna wielopokoleniowa współpraca. Pieniądze, które otrzymaliśmy za przystrojenie drzewka przekażemy  na pomoce dydaktyczne. Marzy nam się piękny zegar elektroniczny, który przypominałby szczęśliwy,  wspólnie spędzony  czas.

  Uczniowie i wychowawca klasy 7a zbierali fundusze na wsparcie przedsięwzięć organizowanych przez szkolną bibliotekę.Wspieraliśmy także akcje charytatywne  - była okazja, by  wspomóc chorego Jasia oraz podarować  datek dla Fundacji Przygarnij Psiaka i Kociaka.

   Cieszymy się ,że uczennica klasy 3a Karolina Więcek zajęła III miejsce w konkursie literackim.  W nagrodę otrzymała kolorowy kalendarz i kubek. Rozstrzygnięty został też konkurs CKTiS na ozdobę bożonarodzeniową. Uczennica klasy IIa - Kornelia Skonieczko zajęła II miejsce, a Igor Rodziewicz z kl.IIIc - wyróżnienie . Gratulujemy!

   Wysłuchaliśmy też nastrojowych  kolęd i pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały na scenie Oliwia Cichacka, Oliwia Głoskowska i Maria Kubarewicz.

  Z radością możemy teraz oczekiwać świąt, pełni nadziei , że nastrój jakiemu daliśmy się ponieść będzie trwał jeszcze długo.

  I. Orzechowska

 • Etap szkolny konkursu biblijnego

  W środę 13 grudnia w naszej szkole odbył się etap wstępny Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego

  Kard. A. Hlonda, który obejmował znajomość Księgi Wyjścia

  od 1 do 20 rozdziału. W konkursie brali udział uczniowie z klas 4-7.
  Do kolejnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby według ilości zdobytych punktów :

   

  1. Amelia Pawłowska                        kl.Va
  2. Marysia Kubarewicz             kl. VId
  3. Katarzyna Melkau                 kl. VII a
  4. Tymoteusz Kruk                    kl. IV a
  5. Wiktoria Nikitiuk                  kl. VII a
  6. Izabela Kardas                       kl. VII a
  7. Paweł Ryś                              kl. VII a
  8. Martyna Banach                    kl. VII b
  9. Hubert Dudkowski                kl. VII b

  10. Oliwier Kalinowski             kl. VI c

   

  Gratulujemy i zapraszamy na kolejny etap odbędzie się 11 stycznia 2018 roku.

  Organizatorzy

 • W Krainie Baśni

  W środę, 13 grudnia, klasa 2a powędrowała do Krainy Baśni, ale nie za siedem gór i za siedem lasów, tylko do... Miejskiej Biblioteki  Publicznej im. Jana Liszewskiego. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: dziewczynki grały w grę planszową wykonaną, w autorskim projekcie, przez panią Alicję Kosewską-Terech. Z pomocą Pani Dyrektor, Pani Barbary Wawrykiewicz, były poszukiwania ukrytych maskotek, wyszukiwanie informacji multimedialnych i budowanie studni z zapałek. Dzieci dowiedziały się, ile centymetrów mierzy Calineczka, podzieliły ziarenka - jak Kopciuszek i porządkowały stopień trudności serii książek. Chłopcy w tym czasie obejrzeli projekcję oryginalnej, wycinankowej „Legendy o zaklętym zamku olszyńskim”. Po wykonaniu zadań, role dziewczynek i chłopców zamieniły się.
  Uczniowie wypożyczyli na koniec książki i pełni wrażeń i pozytywnych emocji powrócili do szkoły. Czytanie to wspaniała umiejętność!
  Oczywiście musieliśmy po drodze zrobić zdjęcia przy świątecznych dekoracjach na Placu Wolności!

  E.Pakoca

 • Teatralny wyjazd uczniów klas 7

  12 grudnia 2017r. uczniowie klas VII pojechali do Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na przedstawienie pt. ,,Opowieść wigilijna”.

                  Opowiadanie Karola Dickensa jest moralitetem w stylu wiktoriańskim. Pokazuje głębokie doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge'a w noc wigilijną. Scrooge jest samotnikiem, nie lubiącym ludzi, a dbającym jedynie o pomnażanie swojego majątku. W noc wigilijną ukazuje mu się duch Jakuba Marleya - jego zmarłego partnera w interesach, cierpiący pod ciężarem łańcucha win który wykuł sobie za życia. Jego wizyta ma uchronić Scrooge'a przed podobnym losem.

                  Spektakl zrobił na nas ogromne wrażenie. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni nadziei, że każdy z nas ma szansę na przemianę.

  Wyjazd zorganizowała pani Grażyna Wojczuk, a opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Marzanna Dudzińska i Urszula Radomska.

                                                                     autorki: Wiktoria Nikitiuk, Oliwia Ciechacka         

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7151230
  Fax. 89 7152549

Galeria zdjęć