Nawigacja

 • Julki pieką....

  Julki pieką....

  Już od rana w szkolnej bibliotece coś się działo!!!!

  Przynoszono dziwne produkty… Mąka i jaja do biblioteki?

  Od 11.45 zaczęły schodzić się uczennice, które otrzymały specjalne Zaproszenia.

   Nazywasz się Julia ?

  Dołącz do kuchennej drużyny i zostań małym cukiernikiem !!!  

  Zapraszamy Cię 22 października (poniedziałek) od 11.45 do szkolnej biblioteki w SP2 na kulinarne warsztaty zorganizowane na podstawie serii książek Beaty Kordylewskiej:   "Julka piecze ciasto w paski", "Julka piecze muffinki", "Julka piecze miodowe ciasteczka".

  Z każdym wypiekiem wiąże się jakaś niezapomniana historia.

  „To świetna zabawa – połączenie kuchennego świata i fantazji”

   

   

   

        W nietypowy sposób poznaliśmy nowe książki, które zakupiono do biblioteki. Pieczenie ciast to wielka frajda! Ciekawe, co powiedziałaby Pani Beata Kordylewska widząc naszą niebieską zebrę!!!

   Zapachy roznoszące się po szkole ,,zmusiły” do odwiedzania biblioteki. Potwierdziło się stare przysłowie, że  ,,Przez żołądek do serca”. Nasze  ,,zebry” były nie tylko piękne, ale też smaczne. Mniam, mniam!!!

      Warsztaty cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Razem z nami bawiła się mama Julii – Pani Małgorzata Wróbel. Serdecznie dziękujemy za cenne kulinarne  rady.

     W oczekiwaniu na ciasto czytaliśmy książki (NOWOŚCI!)

       Niektórzy próbują zgadywać, kogo zaprosimy za miesiąc…  Anię, Karolcię, Matyldę, Tomka?  – zaglądajcie do biblioteki i na stronę internetową naszej szkoły! Nie przegapcie dobrej zabawy z książką!!!

       Organizator: Grażyna Wojczuk i członkowie koła bibliotecznego

 • Kolejne działania Mirabelki w SP2

  Uczniowie klasy 2a  wzięli udział w akcji „Mirabelka kiełkująca historia w 100lecie Niepodległości”. We wrześniu przeczytaliśmy fragment książki. Poszliśmy szukać drzewka mirabelki, które obsypane było mnóstwem małych śliwek, niektórzy z nas spróbowali je, były dojrzałe i bardzo smaczne. Nawiązując do opowiadania porozmawialiśmy sobie o tym jak wiele drzewa widzą, że są świadkami naszej historii. O tym, że historia ta, potrafi nami wstrząsnąć, ale po to, by te okrutne dni nigdy się nie powtórzyły. Następnie narysowaliśmy to piękne drzewko, a efektem jest piękna wystawa w klasie.

   

  Dorota Didjurgeit

 • Wzorowa łazienka

  Wzorowa łazienka - Obrazek 1

  Bierzemy udział w akcji WZOROWA ŁAZIENKA. Aby oddać głos na naszą szkołę należy:

  • wejść na stronę https://www.wzorowalazienka.pl/glosuj
  • Wpisać w wyszukiwarkę BISKUPIEC
  • Zagłosować na SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 2 W BISKUPCU poprzez wpisanie maila
  • potwierdzić w ciągu 24 godzin link, ktory przyjdzie na maila podanego przy głosowaniu
  • GOTOWE!

   

  Nadal zbieramy paragony potwierdzające zakup produktów Domestosa (przynosimy je do sekretariatu).

 • "Słowa jak ptaki ozdabiają świat"

  "Słowa jak ptaki ozdabiają świat"

   

  Pod takim hasłem 17 października 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Krasomówczy, w którym z trudną sztuką mówienia zmierzyły się uczennice: Maja Świtkiewicz kl. Va, Julia Mroczek kl. Vb oraz Paulina Markowska kl. VII b.

  Dziewczęta podczas swoich wystąpień zaprezentowały legendy związane z naszym regionem.
  Ich wypowiedzi były sugestywne, spontaniczne, zaprezentowane barwną prozą.

  Po raz kolejny nasza młodzież wykazała zainteresowanie pięknem mowy ojczystej i sztuką żywego słowa. 

  Dziewczętom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

                                                                                                                                                               Beata Głowacka

 • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

  I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym - Obrazek 1

  Nikola Smułek z klasy VII b zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym organizowanymprzez Instytut Pamięci Narodowej i Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie.

  Tematem prac było uwiecznienie w formie plastycznej organizacji, postaci, lub wydarzeń związanych z walką o odzyskanie niepodległości przez Rzeczpospolitą Polskę w 1918 r.

  Korzystając z różnych źródeł Nikola stworzyła przepiękną pracę, która w ramach nagrody  zostanie wydrukowana w formie plakatów (z logo IPN), a następnie rozpowszechniona zgodnie z wolą organizatorów. 

  Uczennicę przygotowała P. Grażyna Wojczuk.

  Obie Panie zostały zaproszone do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie na wręczenie nagród.

  Serdecznie gratulujemy!

 • Wielki maraton czytelniczy

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników Wydawnictwo Na Szczyt opublikowało wersję mp3 książki „Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce” Anny Czerwińskiej-Rydel 
 • PIERWSZA POMOC – WAŻNA I ŁATWA

  PIERWSZA POMOC – WAŻNA I ŁATWA
  16 października – od pięciu lat – obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Fundacja WOŚP organizuje bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Realizacji wydarzenia w Biskupcu podjęli się uczniowie i nauczyciele z Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach. Naszą szkołę zaproszono do udziały, na co chętnie odpowiedzieliśmy.

  W Miejskiej Hali Sportowej zebraliśmy się z rówieśnikami z innych szkół podstawowych z miasta i okolic Biskupca. Mieliśmy okazję poznać p. Waltera Chełstowskiego – współzałożyciela WOŚP. Na rozgrzewkę „wkręcaliśmy żarówki” i tańczyliśmy Zumbę. O miłą atmosferę spotkania dbał prowadzący p. Piotr Gaj.

  Dzięki tej akcji mogliśmy pochwalić się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Od godz. 12:00, przez pół godziny, każdy z nas wykonał kilka serii 30 ucisków i dwóch oddechów ratowniczych. Zmęczeni, ale radośni odzyskiwaliśmy siły przy poczęstunku.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii zdjęć.

  Zaangażowani ratownicy, to reprezentacja z klasy 6a - Gosia O., Kornelia D., Dawid Ł., Dominik S., Michał K. oraz z klasy 6b – Kornelia Sz., Magda S., Maja T., Natalia Sz., Wiktoria L. wraz z p. Iwoną Ch. i p. Mariolą I.

 • Nagroda Burmistrza i stypendystka Biskupieckich Talentów 2018

  12 października 2018r. na uroczystej Gali w nowej Hali Sportowej  zostały wręczone nagrody Burmistrza najbardziej wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom oświaty.  Przyznano również stypendia uzdolnionym uczniom.

  Z naszej szkoły nagrodę Burmistrza otrzymała Pani Marta Pawłowska, Pani Ewelina Przystupa i Pan Arkadiusz Szydlik.

  Stypendium artystyczne komisja przyznała trojgu uczniom. Wśród nich znalazła się uczennica klasy 7d – Aleksandra Aszkiełowicz.

  Wśród najlepszych mogliśmy podziwiać także: Oliwię Ciechacką z kl. 8a i Nikolę Smułek z kl. 7b.

  Wszyscy nominowani do stypendium zobowiązani byli do złożenia przed występem swoich prac i dokumentacji Osiągnięć. Przed galą szanowne Jury spotkało się ze wszystkimi – rozmowy dotyczyły  twórczości młodych ludzi i ich planów na przyszłość.

  Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

  Wszędobylski Reporter

 • Kolejne działania Mirabelki z SP2...

  Kolejne działania Mirabelki z SP2...

  Mirabelka w 6a

  We wtorek na godzinie wychowawczej przeczytaliśmy fragment książki i postanowiliśmy odszukać biologicznych informacji o tym drzewie. Znaleźliśmy nazwę łacińską – Prunus Insititia var.cerea i że jest to odmiana śliwy lubaszki, a następnie zaczęliśmy się zastanawiać jaka historie mogłyby opowiedzieć nam wierzby z zielonej klasy?

 • Kolejne działania Mirabelki z SP2...

  Kolejne działania Mirabelki z SP2...

   Uczniowie klasy Ia i Ib wzięli udział w akcji czytelniczej Mirabelka kiełkująca historia w 100lecie Niepodległości”. We wrześniu szukaliśmy drzewek mirabelki w okolicach naszej szkoły. Wtedy mirabelki obsypane były dorodnymi owocami i przyciągały uwagę. W październiku rozmawialiśmy o tym, że drzewa są nam potrzebne, rosną z nami i mogą być świadkami naszych historii. Dzieci układały z puzzli ilustrację – okładkę książki Cezarego Harasimowicza ‘’Mirabelka”. Następnie odbyła się degustacja dżemu mirabelkowego, który został przygotowany z mirabelek zabranych we wrześniu przez uczniów. Jak nam smakował? Obejrzyjcie nasze zdjęcia z zajęć.

                                                                                     Wychowawcy klas pierwszych

 • ZAPROSZENIE

  ZAPROSZENIE

   

  Nazywasz się Julia?

  Dołącz do kuchennej drużyny i zostań małym cukiernikiem !!!

  Zapraszamy Cię 22 października (poniedziałek) od 11.45 do szkolnej biblioteki w SP2 na kulinarne warsztaty zorganizowane na podstawie serii książek Beaty Kordylewskiej: "Julia piecze ...".

   

  Z każdym wypiekiem wiąże się jakaś niezapomniana historia.

  „To świetna zabawa – połączenie kuchennego świata i fantazji”

   

   Organizator: Grażyna Wojczuk i członkowie koła bibliotecznego

  Przewidywany czas trwania zajęć: od 11.45 – do 15.15

 • Nauczyciele na tropach historii

  Nauczyciele na tropach historii

  Przeżyte chwile nie giną. Nie wiemy nigdy, kiedy wypłyną z dalekiej przeszłości, by nałożyć się na to, co przeżywamy obecnie. L. Mitzner
  Takie właśnie chwile wypłynęły 15.10.18 r.dzięki biskupieckiemu przewodnikowi, Krzysztofowi Kowalskiemu, który spotkał się z grupą 13 nauczycieli z SP2 Biskupiec. Dzięki poniedziałkowej wycieczce ulicami naszego miasta poznaliśmy wiele ciekawych wiadomości, np. że wypływając rzeką Dymer możemy dotrzeć do morza. Poznaliśmy miejsca dawnych cmentarzy i zamku biskupów. Zobaczyliśmy oczami wyobraźni gospodę z dawnych lat (skwer przed Urzędem Miejskim) oraz niechlubne miejsca tortur gestapo i NKWD przy ulicy Niepodległości. Przepiękna, jesienna aura dodawała uroku naszej niesamowitej lekcji historii a wiedza pana Krzysztofa przeniosła nas, jak wehikuł czasu, w przeszłość.
  Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej "100 -lecie odzyskania niepodległości - Biskupiec w trzech odsłonach". Zdobyta wiedza na pewno zostanie wykorzystana w edukacji regionalnej.
  Składamy ogromne podziękowania panu Krzysztofowi Kowalskiemu za poświęcony nam czas i bogactwo wiedzy. Już planujemy następną wyprawę!

  Elżbieta Pakoca

 • Dzień Nauczyciela

  Dzień Nauczyciela

  Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!  (B.Conklin)


  12 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 obchodzono uroczyście Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Radość była wielka, bo mogliśmy po raz pierwszy skorzystać z naszej pięknej, odnowionej sali gimnastycznej. Był program artystyczny, życzenia, drobne, słodkie  upominki z sentencją.
  Byliśmy zaszczyceni obecnością zaproszonych gości - naszych emerytowanych nauczycieli, którzy po występach uczniów z zaciekawieniem obejrzeli, jakie zmiany zaszły w naszej szkole i spotkali się przy wspólnym stole w szkolnej bibliotece.
  Wyrażamy wdzięczność wszystkim pracownikom oświaty za ich codzienny trud, poświecenie i życzymy ogromnej satysfakcji z  kształtowania osobowości młodego pokolenia.

  E. Pakoca

 • Kartka dla Rodaka

  Zapraszam nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców uczniów SP2 do udziału w akcji Fundacji dla Rodaka

  Kartka dla Rodaka

     Własnoręcznie wykonane świąteczne kartki (na święta Bożego Narodzenia) z wypisanymi życzeniami dla Rodaków proszę przynosić do biblioteki w Szkole Podstawowej nr 2.

  Termin – do 30 października 2018 roku.

     Kraje, do których zostaną wysłane to: Kazachstan, Obwód Kaliningradzki, Czarnogóra, Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Belgia, Kanada, Łotwa, Armenia, Gruzja, Estonia, Mołdawia, Nowa Zelandia, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Wielka Brytania, Chorwacja, Macedonia i Włochy.

      Uczniów zapraszam do biblioteki w poniedziałki i środy od 7.30. – do 8.00. Będziemy wspólnie wykonywać kartki i korzystając ze zbiorów biblioteki, układać życzenia.

      Klasy VI i VII przynoszą prace do P. Joanny Gałązki- nauczycielki plastyki.

  Zaczynamy 15 października. Materiały i przybory przynosimy własne.

  Organizator akcji w SP2 Grażyna Wojczuk i koło biblioteczne

 • Przesłuchania

  Przesłuchania

  We wtorek 16 października o godz.14.00 w szkolnej świetlicy odbędą się przesłuchania do Konkursu Piosenki Patriotycznej.

 • Opowieści z jesiennego lasu.

  9 października, rano, kiedy słońce dopiero zaczęło przebłyskiwać między kolorowymi listeczkami drzew, usłyszałam głosy dzieci, które szły drogą z Nadleśnictwa w Wipsowie. Okazało się, że przyjechali trzecioklasiści z SP2 z Biskupca. Chociaż jestem małą biedronką, postanowiłam od razu przyłączyć się do grupy.

  Pani Katarzyna, która oprowadzała uczniów zachwyciła wszystkich swoją wiedzą i ciekawostkami o lesie. Przeprowadziła nawet konkurs z nagrodami. Przyjemnie było spędzić czas przy ognisku i pobawić się w gronie kolegów i koleżanek. Skorzystałam chętnie z podróżowania na czapce Oskara, co możecie zobaczyć na jednym ze zdjęć z wycieczki. Cieszę się, że wipsowski las zaczarował wszystkich kolorami, zapachami, a dzieci nie tylko zdobyły wiedzę, ale także poznały nowe miejsca naszej pięknej, małej ojczyzny.
  Dziękujemy serdecznie Pani Katarzynie z działu edukacyjnego Nadleśnictwa w Wipsowie za wspaniałe zajęcia i tak cieple przyjęcie naszej grupy!

  Elżbieta Pakoca

 • Pierwsza wycieczka klas pierwszych

   To dobry pomysł na integrację zespołu klasowego i miłe spędzenie czasu. Pierwszaki najpierw obejrzały przedstawienie Olsztyńskiego Teatru Lalek pt. „Psiakość”. Z ciekawością  śledziły przygody bohaterów. Następnym  punktem wyjazdu była Warmiolandia , gdzie wszyscy znaleźli coś dla siebie. Zmęczenie zabawą ukoiły pyszne lody dla wszystkich. Ten dzień przyniósł  niezapomniane wrażenia. Wycieczkę przygotowała wychowawczyni  kl.I”b” p. Dorota Garbino.

   E.Gąsiorowska                                                       

 • Najmłodsi uczniowie uczą się chemii i fizyki.

  9 października 2018  uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w zajęciach  zorganizowanych przez Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na ochronę środowiska naturalnego, zwłaszcza oszczędzanie energii, dbałość o czyste powietrze. Dzieciaki oglądały eksperymenty przygotowane przez ciekawskiego Profesorka, które wzbudziły wiele emocji. Potem w grupach pod opieką asystentów wykonywały proste doświadczenia z przepływem prądu i powietrza. Nauka przez zabawę to doskonały pomysł na poznawanie świata.

                                                                                  Wychowawcy kl.I-II

 • Wielki maraton czytelniczy

  Wielki maraton czytelniczy

  Test sprawdzający znajomość lektury dla klas II i III - środa 10.10.2018r. , 2 lekcja, sala 22.
  Lekturą na październik jest książka "Wielkie odkrycie Bubal" Anny Cerasoli

 • Na świetlicy dzieci się nie nudzą

  Na świetlicy dzieci się nie nudzą

  Nauczyciele klas I-III i świetlicy biorą udział w ciekawych projektach, które pomogą kształtować kompetencje społeczne uczniów i rozszerzyć ich wiedzę w atrakcyjny i przystępny sposób.
  Klimatyczna klasa to angażujący cykl lekcji dotyczący przyrody i ochrony środowiska. Ciekawe pomoce i zestaw badawczy dla klasy pozwoli na przeprowadzenie ciekawych doświadczeń i naukę przez zabawę. Uczniowie sprawdzą na przykład, czy porosty występują w najbliższej okolicy i stworzą małą fabrykę tlenu w klasie! Odpowiedzą na pytania: skąd się biorą orkany i jak z butelek plastikowych można zrobić bluzę  polarową. Dowiedzą się, czy samochody ogrzewają miasta.
   Projekt Przyroda z klasą przekona uczniów, że przyroda jest fascynująca. Uczniowie odkryją  jej tajemnice, zobaczą, gdzie mieszkają jeże, komu potrzebne są dżdżownice i jak tropić zwierzęta. Dzięki udziałowi w projekcie poznają podstawowe gatunki roślin i zwierząt, dowiedzą się, jak chronić przyrodę i segregować śmieci.  
  W ramach projektu Mali detektywi uczniowie wcielą się w detektywów i będą odkrywać tajniki matematyki, przyrody czy informatyki! Rozwiną też umiejętności plastyczne i będą trenować pracę w grupie.
   Realizując  Lekcje z klasą nauczą się jak pracować w zespole, twórczo myśleć, nazywać emocje i dobrze komunikować się ze sobą. Cykl lekcji w oparciu o atrakcyjne scenariusze dostarczy dzieciom radości i zintegruje klasę.

  I. Orzechowska

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7151230
  Fax. 89 7152549

Galeria zdjęć