Nawigacja

 • Udanych wakacji!

  Udanych wakacji!

  Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.

  Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

  Życzymy wszystkim uczniom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

  Dziękujemy za cały rok szkolny 2017/2018.

   

 • Wykaz podręczników do religii

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  Klasa

  Tytuł podręcznika

  Autor

  Wydawnictwo

  Ćwiczenia

  1

  W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej

  Komplet (cz. I i II)

  Integralną częścią podręcznika jest Domownik przygotowany do pracy w domu z rodzicami

  red.

  R. Szewczyk,

  A. Frączak

  Wydawnictwo Katechetyczne

  Warszawa

  Zawarte w podręczniku

  2

  A oto ja jestem z wami - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej,

  Komplet (cz. I i II)

  Integralną częścią podręcznika jest Domownik przygotowany do pracy w domu z rodzicami

  red.

  R. Szewczyk,

  A. Frączak

  Wydawnictwo Katechetyczne

  Warszawa

  Zawarte w podręczniku

  3

  Kto spożywa moje ciało ma życie - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej,

  Komplet (cz. I i II)

  Integralną częścią podręcznika jest Domownik przygotowany do pracy w domu z rodzicami

  red.

  R. Szewczyk,

  A. Frączak

  Wydawnictwo Katechetyczne

  Warszawa

  Zawarte w podręczniku

  4

  Jestem Chrześcijaninem - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej

  red.

  M. Czyżewski

  Wydawnictwo Katechetyczne

  Warszawa

   

  nie

  5

  Wierzę w Jednego Boga - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej

  red.

  M. Czyżewski

  Wydawnictwo Katechetyczne

  Warszawa

  nie

  6

  Wierzę w święty Kościół Powszechny - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej

  red.

  M. Czyżewski

  Wydawnictwo Katechetyczne

  Warszawa

  nie

  7

  Twoje słowo światłem na mojej drodze - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej

  red.

  P. Tomasik

  Wydawnictwo Katechetyczne

  Warszawa

  nie

  8

  Ty ścieżkę życia mi ukażesz - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej

  red.

  P. Tomasik

  Wydawnictwo Katechetyczne

  Warszawa

  nie

   

 • Organizacja zakończenia roku.

  Organizacja zakończenia roku.

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca 2018r. w hali sportowej w byłej jednostce wojskowej o godz. 9.00. 
  Autobusy dowożące dzieci dowiozą uczniów bezpośrednio do hali sportowej. Szczególowy plan dowozów wywieszony jest na głównej tablicy informacyjnej w szkole oraz na świetlicy.
  Bardzo prosimy, aby dzieci miejscowe zostały odebrane ze świetlicy do godziny 14.00. 

 • Lekcja o motylach

  Lekcja o motylach

  18 czerwca do naszej  szkoły na pierwszą w swoim życiu lekcję przyszły przedszkolaki z Przedszkola Nr 5. Podczas zajęć z p. Asią Kaliszuk dowiedziały się jak zbudowane są motyle, do jakiej grupy systematycznej należą, jak długo żyją, czym i jak się odżywiają, jak widzą i jak przebiega ich rozwój – z gąsienicy do motyla. Były bardzo ciekawe i z uwagą słuchały. Na koniec otrzymały pierwszą pracę domową – pokolorować motyla. W podziękowaniu przyniosły i wręczyły p.Asi piękne motylkowe podziękowanie.
   

  J. Kaliszuk

 • Z Bolkiem i Lolkiem poznajemy legendy naszego kraju

  We wtorek 19 czerwca odbyły się w Przedszkolu „Piątka” ostatnie zajęcia z cyklu „Z Bolkiem i Lolkiem poznajemy legendy naszego kraju”. Z dalekiej podróży po całej Polsce przedszkolaki wróciły do Biskupca i poznały legendę pt. „Dadaj”. Po jej omówieniu nastąpiło podsumowanie całego projektu – dzieci rozpoznawały bohaterów i rekwizyty z omówionych wcześniej legend: królową Kingę, która sprowadziła sól do Wieliczki (za postać przebrała się wolontariuszka Kinga Zygmuntowicz), nadmorski piasek z Gdańska, poznańskie koziołki,  smoka wawelskiego, warszawską syrenkę oraz toruńskie pierniki. Poszczególne rozpoznane przez dzieci elementy z legend przyklejały na towarzyszącej nam od początku zajęć mapie Polski. Na koniec rozwiązały zagadki związane z latem, porozmawiały o planach wakacyjnych i pokolorowały przeciwsłoneczne okulary – niezbędny element każdego wczasowicza. Miło było nam usłyszeć, iż dzieciaczki nie chcą się z nami rozstawać i zapraszają nas na kolejne zajęcia. Obiecałyśmy, że  być może w przyszłym roku szkolnym przyjdziemy z nowym pomysłem, a tymczasem życzyłyśmy im owocnych wakacji, dobrego wypoczynku i jak najwięcej bezpiecznych podróży po Polsce (i nie tylko).

 • Noc w szkole

  Noc w szkole

  Tradycyjnie na zakończenie I etapu nauki wychowawcy z rodzicami przygotowali uczniom klas III  piknik rodzinny połączony z nocowaniem w szkole.
  Były wspólne zabawy na boisku: skoki na długiej skakance, gra w piłkę, rzuty do celu. Chętnie jeździliśmy na deskorolce. W zawodach wzięły udział mamy, a tatusiowie w tym czasie przygotowali przysmaki z grilla. Świetnie bawiliśmy się na dyskotece, po czym rozłożyliśmy swoje śpiwory, karimaty i materace. Ale sen nie nadszedł tak szybko. Szkoła wyglądała inaczej, niż w ciagu dnia. Wokół nas tyle się działo. Graliśmy w gry planszowe, słuchaliśmy muzyki. A skoro świt pobudka! Byliśmy dumni, że daliśmy radę, zadowoleni że spędzilismy tę noc w szkole z kolegami. Teraz spokojnie możemy czekać na wakacyjne przygody.

  I.Orzechowska

 • Wypoczynek w Kulce

  Po całym roku wytężonej nauki klasy IV c i VI c wraz z wychowawczyniami Beatą Głowacką i Romualdą Harhaj spędziły 4 dni w Ośrodku Wypoczynkowym w Kulce.

  Przez cały czas dopisywała nam piękna słoneczna pogoda. Dzięki temu uczniowie mogli odbyć szereg niepowtarzalnych zajęć aktywnych, edukacyjnych i integracyjnych na świeżym powietrzu. Brali udział w urodzinach Kubusia Puchatka, w walkach gladiatorów i sumo, wspinali się na ściance wspinaczkowej, malowali graffiti i witraże, skakali na Eurobangee, jeździli na Segwayach, pływali kajakami i smoczą łodzią po urokliwym jeziorze, a także uczyli się sztuki przetrwania w trudnych warunkach.

  Czas upłynął uczestnikom wyjazdu w błyskawicznym tempie. Wszyscy wrócili do domów zadowoleni.

  Zielona Szkoła w Kulce zapewniła nam wspaniałą zabawę, wszechstronny rozwój i doskonały wypoczynek.

  Beata Głowacka

 • Sukcesy kolarskie

  Miło nam poinformować, iż uczeń klasy 5 a WIKTOR ŚWIDER - zawodnik klubu kolarskiego LKK"Warmia"Biskupiec odnosi sukcesy w wyścigach kolarskich. W czerwcu brał udział w trzech ważnych wyścigach.
  Wyniki przedstawiają się następująco :
  I miejsce w I serii zawodów torowych:"Szukamy następców Olimpijczyków" - Pruszków, 08.06.2018 r.
  III miejsce w Wyścigu Szkółek Kolarskich - Kalinowo, 09.06.2018 r.
  III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Kolarstwie - Kryterium Uliczne - Krynki, 17.06.2018 r.
  Serdecznie gratulujemy Wiktorowi oraz trenerowi Panu Januszowi Szczawińskiemu.
  Życzymy dalszych sukcesów sportowych!
 • Książka moim przyjacielem

  Tuż przed  wakacjami uczniowie klasy III a udali się do Biblioteki Pedagogicznej w Biskupcu.
  Panie bibliotekarki przygotowały ciekawe zajęcia o książce.Poznaliśmy rodzaje książek, ich budowę i znaczenie w życiu człowieka. Udało nam się nawet napisać wspólnie książkę pt. "Książka moim przyjacielem". Za wykonanie zadań, rozwiązanie krzyżówek otrzymaliśmy zakładki: dziewczynki z hasłem - "Księżniczki też czytają" ,a chłopcy "Bohaterowie też czytają". Przekonani, że książki to nasi przyjaciele, zaplanowaliśmy co przeczytamy w czasie wakacji. Trudno przecież rozstać się z przyjaciółmi.
  Dziękujemy paniom bibliotekarkom za miłe spotkanie i życzymy udanych wakacji.

  I.Orzechowska

 • Technologie z klasą

  Fundacja "Uniwersytet Dzieci" działająca non-profit na rzecz pozytywnej zmiany edukacji, zaprosiła klasę II a wraz z wychowawcą Elżbietą Pakocą w podróż po świecie nowych technologii! Zrealizowano 10 scenariuszy zajęć, które trzeba było udokumentować. Klasa trzymała analogowy zestaw do nauki programowania oraz komplet szkoleń.  
  Udział w programie pomógł  spełnić wymagania najnowszej podstawy programowej. Co zyskaliśmy uczestnicząc od listopada w tym programie? Uczniowie rozwinęli umiejętność rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych (przy wykorzystaniu środowiska Scratch dla klas I-III). Dowiedzieli się, jak działa inteligentny dom i po co są roboty. Zdobyli wiedzę dotyczącą przestrzegania praw i zasad bezpieczeństwa w sieci. Rozbudzili i zaspokoili naturalną ciekawość poznawczą. Nauka poprzez zabawę to najprzyjemniejsza forma zdobywania wiedzy - możemy to potwierdzić!
  Jesteśmy dumni i cieszymy się, że otrzymaliśmy certyfikaty. Dziękujemy panu Jackowi Krukowi, że nauczył nas obsługiwać nasze szkolne roboty LOFI.

  E. Pakoca

 • Wycieczka klas 2a, 3a

  Czerwiec to dobry czas, aby wyruszyć na ciekawą wyprawę. 12 czerwca 2018 r. klasa II a i III a pojechały do Olsztyna. Uczniowie przespacerowali się Starówką. Zobaczyli, gdzie mieści się Dom Gazety Olsztyńskiej, zrobili pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem patrona Olsztyna - Świętego Jakuba. Na chwilę zatrzymali się pod Wysoką Bramą, aby zobaczyć wykopaliska archeologiczne. Trasa wiodła do Kina Helios, gdzie uczniowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym dla szkół „Ptasi Wędrowcy”. Po prezentacji przedstawiciele klas wzięli udział w quizie z nagrodami. Obejrzeli film „Kaczki z gęsiej paczki”, który chwilami rozśmieszał, a chwilami wzruszał. Przekonywał o sile bezwarunkowej miłości i ważnej roli, jaką odgrywa rodzina i poświecenie dla niej. Wyprawę zakończyły atrakcje w Parku Trampolin. Okazało się, że sił i energii nie zabrakło! Skoki i salta to jest to! Będzie co wspominać - nie trzeba wyjeżdżać daleko, by przeżyć wspaniałą przygodę!

  I.Orzechowska

 • Dobry start

  Dobry start

  Rząd ustanowił program, na podstawie którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.  Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku. Wsparciem zostanie objętych 4,6 mln uczniów.
  Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.

  Więcej informacji Dobry_Start_ulotka.pdf

 • Poznajemy „Poznańskie koziołki”

   

              We wtorek 12 czerwca w ramach innowacji „Z Bolkiem i Lolkiem poznajemy legendy naszego kraju” przedszkolaki poznały kolejna legendę i odwiedziły ze starszymi koleżankami ze szkoły i p. logopedą następne miasto polskie. Tym razem był to Poznań i legenda o poznańskich koziołkach. Po omówieniu treści utworu, znaleźliśmy na mapie miasto i udaliśmy się na poszukiwanie i powtarzanie wyrazów z głoska „K”. W ceku jej utrwalenia pani logopeda przygotowała grę „Dobble”, w którą przedszkolaki bardzo chętnie zagrały i wspólnie stwierdziliśmy, że jest to doskonała zabawa na długą, wakacyjną podróż. Następnie dzieci wykonały, przy współpracy wolontariuszek ze szkoły – Julietty Kubat, Aleksandry Aszkiełowicz i Darii Mikołajczak, wspaniałe koziołki z papierowych talerzyków. Na koniec pokolorowały obrazki poznańskich koziołków. Za tydzień wracamy już do Biskupca i przypomnimy sobie wszystkie odwiedzone przez nas w trakcie cyklu zajęć miasta Polski.  Do zobaczenia!!!

 • BYLIŚMY W KULCE!!!

  BYLIŚMY W KULCE!!!

  W dniach 8.06.- 11.06.2018 uczniowie klas VI a, VI b, oraz VI d przebywali w Ośrodku Wypoczynkowym „Kulka”nad Jeziorem Łęsk na Zielonej Szkole. Pogoda im dopisała – podczas pobytu brali udział w wielu interesujących zajęciach pod kierunkiem doświadczonych instruktorów. Jeździli na quadach, segwayach, wspinali się w parku linowym, pływali kajakami, rozwiązywali zagadki kryminalne i ...biegali o 22.00 po lesie:) biorąc udział w podchodach – po zaliczeniu wcześniejszych zajęć z samoobrony:). Wrażeń było co niemiara!!! Kierownikiem i organizatorem wycieczki był p. Andrzej Garbino, a opiekunami: p. Katarzyna Ciemińska, p. Anna Kubarewicz i p. Sławek Dudziec.
  Zapraszamy do galerii.

 • Wybory do SU

  Wybory do SU

  18 i 19 czerwca odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

  W tym roku na Przewodniczącą SU kandydują 3 osoby:

  Wiktoria Nikitiuk z klasy 7a

  Izabela Kardas z klasy 7a

  Olga Sieruta z klasy 6a

  W tych dniach zostanie również wybrany nowy opiekun SU.

  18 czerwca będą głosowały klasy trzecie, piąte, siódme, 4a, 6a, 6b, 6d.

  19 czerwca będą głosowały klasy 4b, 4c i 6c.

  Wyniki wyborów poznamy na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.

  Opiekun SU

  Sylwia Rohde-Brzozowska

 • Maraton Matematyczny

  Maraton Matematyczny

  WYNIKI MATEMATYCZNEGO MARATONU

  W KATEGORII KLAS II

  I miejsce – Luiza Jeziorek – klasa 2a                                      

  II miejsce – Łucja Jaśkiewicz – klasa 2a

  III miejsce – Oliwia Drężek – klasa 2a

   

  W KATEGORII KLAS III

  I miejsce – Igor Rodziewicz – klasa 3c

  II miejsce – Jakub Nowaczyk – klasa 3c

  III miejsce – Kajetan Szczypiński – klasa 3b

   

  W KATEGORII KLAS IV

  I miejsce – Paweł Nikucki – klasa 4a

  II miejsce – Igor Krasowski – klasa 4c

  III miejsce – Jakub Samelski – klasa 4c

   

  W KATEGORII KLAS V

  I miejsce – Amelia Pawłowska – klasa 5a

  II miejsce – Oliwia Myśkiewicz – klasa 5a

  III miejsce – Mateusz Rarak – klasa 5a

   

  W KATEGORII KLAS VI

  I miejsce – Weronika Kisiel – klasa 6a

  II miejsce – Wojciech Komorowski – klasa 6b

  III miejsce – Malwina Paszkowska  – klasa 6b

   

  W KATEGORII KLAS VII

  I miejsce – Oliwia Ciechacka – klasa 7a

  II miejsce – Bartosz Wosik – klasa 7a

  III miejsce – Martyna Banach – klasa 7a

   

  Nagrody zostaną wręczone na apelu szkolnym 21. 06.2018r. (czwartek).

  Projekt został dofinansowany przez Fundację mBanku.

 • Wielki Maraton Czytelniczy

  Wielki Maraton Czytelniczy

  WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO 2017/18

  W kategorii klasy 4 – 6

  Tytuł Laureata uzyskała Aleksandra Aszkiełowicz z klasy 6d – opiekun G. Wojczuk, A. Aszkiełowicz

  Wyróżnienie otrzymał Paweł Kowalczyk z klasy 6a -opiekun U. opiekun U. Radomska, A. Kowalczyk

         Do tegorocznej edycji w kategorii klas 4- 6 zgłosiło się 168 szkół i  uczestniczyło 1906 uczniów. Komisja przyznała 76 tytułów laureata, 152 tytuły finalisty i 200 wyróżnień.

   

  W kategorii klasy VII i Gimnazjum :

   Tytuł Laureata uzyskała Katarzyna Melkau z klasy 7a

  Opiekun G. Wojczuk, M. Folusiak Melkau

        W Maratonie wzięło udział 1285 uczniów ze 161 szkół w Polsce.

  Komisja przyznała 62 tytuły laureata, 63 tytuły finalisty i 98 wyróżnień.

   

  Uroczysta Gala z wręczeniem nagród odbędzie się 13 czerwca 2018r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

    Konkurs był objęty honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Gdańsku i Prezydenta Miasta Gdańska.

  Gratulujemy! Była to trudna praca przez 8 miesięcy.

   

   

 • MANIA CZYTANIA, czyli „Dwójkowe” czytanie na okrągło

  MANIA CZYTANIA, czyli „Dwójkowe” czytanie na okrągło

  ,,Czytanie łączy”  - to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który ma miejsce w dniach od 02.06.18r. – do 10.06.18r. także w naszej szkole.

                  Ogólnopolską akcję czytelniczą rozpoczęliśmy od zabaw inspirowanych literaturą dziecięcą. Klasy IIIa, IIIb, IIIc i IIa brały udział w mini turnieju, prowadzonym przez wicedyrektor szkoły Panią  Martę Pawłowską, która wcieliła się w rolę księżniczki i zaprosiła dzieci do zabawy. Widząc Panią dyrektor w takim stroju nie kryły zdziwienia. Uczniowie odpowiadali na pytania, rozwiązywali wspólnie krzyżówki oraz oddzielali groch od fasoli. Największą atrakcją były gongi, w które uderzały dzieci po wykonaniu zadania.

                  Kolejną atrakcją przedsięwzięcia był zorganizowany w szkolnej bibliotece niepowtarzalny spektakl słowno-obrazkowy zaprezentowany przy użyciu Kamishibai. Jest to japoński teatrzyk obrazkowy lub inaczej papierowy teatr ukryty w drewnianej skrzynce. Z zewnątrz jest niepozorna, zamknięta przypomina trochę walizkę. Lecz wkrótce po otworzeniu jej tajemniczych drzwiczek cała gromadka dzieci zamiera jak zahipnotyzowana. Kamishibai służy do prezentowania widzom ilustracji, które tworzą fabułę. Zbiór obrazków umożliwiających przedstawienie całej opowieści, ułożonych jeden po drugim, umieszczany jest w butai – drewnianej skrzynce. Na odwrocie każdej ilustracji znajduje się fragment tekstu czytanego głośno przez narratora siedzącego przy teatrzyku. Dzieci natomiast oglądają piękne ilustracje zmieniające się jak slajdy. Ich prezentowaniu towarzyszy wyjątkowy nastrój. Pomysłodawcą i narratorem sztuki „O myszy, która chciała być lwem” był szkolny logopeda p. Anna Kubarewicz, która z pomocą bibliotekarki p. Grażyny Wojczuk przedstawiła kilku młodszym i starszym klasom niezwykłą historię o przyjaźni małej myszy z wielkim lwem. Niezwykłą pomoc i cierpliwość z tworzeniu plansz do naszej pierwszej historyjki miała także pani sekretarka Ewelina Przystupa (Dziękujemy!). Spektakle ilustracji pogłębiają zainteresowanie dużych i małych literaturą, czytaniem, a starsi zostali zachęceni do wymyślania własnych opowieści.

                  W piątek 8 maja na dzieci z SP2 czekały kolejne niespodzianki: uczniowie klas VII z panią Grażyną Wojczuk czytali młodszym, a pani Sylwia Rohde- Brzozowska przygotowała literackie podchody. Ciekawe, gdzie w szkole znalazły Jasia i Małgosię, Kopciuszka czy Kota w Butach…?

 • Wielki Maraton Czytelniczy - wyniki

  Wielki Maraton Czytelniczy - wyniki

  WYNIKI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO – MIEJSCA ZAJĘTE W SZKOLE

  (ilość punktów z 8 testów).

   

  W KATEGORII KLAS II – III

  I miejsce - Karolina Więcek - klasa 3a

  II miejsce -  Kacper Świder – klasa 3a

  III miejsce – Piotr Cieślik – klasa 3a

  Wyróżnienia:

  Kacper Abramowicz, Kajetan Szczypiński, Michał Tessmer, Maja Piskorz, Adam Rydzanowski, Mateusz Strzałkowski, Dominika Chmielewska, Piotr Misyło

   

  W kategorii klas IV – VI

  I miejsce Aleksandra Aszkiełowicz  - klasa 6d

  II miejsce Paweł Kowalczyk  - klasa 6a

  III miejsce  Julia Perzanowska – klasa 4 b

  Wyróżnienie

  Piotr Zimak – klasa 6a

   

   W kategorii klas VII

  I miejsce Katarzyna Melkau – klasa 7a

   Nagrody zostaną wręczone na apelu szkolnym 21. 06.2018r. (czwartek).

 • SSSSSSmakowanie ssssssoli

  We wtorek przedszkolaki z „Piątki” podczas zajęć w ramach projektu „Z Bolkiem i Lolkiem poznajemy legendy naszego kraju” odwiedziły Wieliczkę. Najpierw starały się rozszyfrować czym jest dziwna, jasno-szara bryłka, którą oglądały z każdej strony, ważyły w rękach i dopiero kiedy dzielna Ania odważyła dotknąć bryłkę językiem okazało się, że ma słony smak. To sól! Ale co byłoby bez soli, do czego jest nam ona potrzebna i skąd się bierze – na te pytania spróbowaliśmy odpowiedzieć przedszkolakom zapoznając ich z legendą „Wiano świętej Kingi”. Następnie w zabawie „Słodkie-słone”sprawdziliśmy czy dobrzy z nich kucharze – solili prawidłowo potrawy, ale cukier z chęcią dodaliby nawet do miodu! Potem przyszedł czas na  gimnastykę języka – zjeżdżaliśmy do szybu górniczego i wierciliśmy dziury w buzi, żeby ułożyć  odpowiednio język za zębami do wybrzmienia głoski „SSSS”, która królowała dziś w słonej soli na naszych zajęciach. Dzieci grupowały wylosowane przedmioty do odpowiednich słoiczków rozpoznając – bardzo trafnie! - czy głoska „s” jest na początku, w środku czy na końcu wyrazu. A na koniec wraz z wolontariuszkami z SP2: Darią Mikołajczak, Aleksandrą Aszkiełowicz, Marysią Kubarewicz i Juliette Kubat bawiły się w „Sprytne sowy” szukając jak najwięcej wyrazów na „S”, bo tylko takie sówki mogły usiąść na gałęzi planszy. Jedna z drużyn zebrała ich aż 12! Przyznać należy, że dzieci w tej grupie mają dobrze wyćwiczony słuch fonematyczny i wiele pomysłów w głowie!

  Gratulujemy i do zobaczenia za tydzień!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7151230
  Fax. 89 7152549

Galeria zdjęć