Nawigacja

 • Nauczanie zdalne

  Informuję, że uczniowie klas IV- VIII od 26 października 2020r. uczą się zdalnie.

  Oddział przedszkolny i klasy I-III będą funkcjonowały bez zmian.

  Zmianie nie ulega także rozkład jazdy autobusów szkolnych. Świetlica szkolna pracować będzie w godzinach dojazdów uczniów (od 6.45 do 14.00).  Obiady dla uczniów klas 0- 3 będą wydawane o godz.11.30 na stołówce szkolnej (tak jak do tej pory).
  Z rodzicami uczniów klas 4 - 8 korzystających ze stołówki szkolnej kontaktować się będzie nowa właścicielka kuchni szkolnej p. W. Abramczyk.

  Szczegóły dotyczące zmian w funkcjonowaniu szkół i placówek znajdą Państwo na stronie: 

  https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszamy-na-dwa-tygodnie-zajecia-stacjonarne

  M. Pawłowska

  Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2

 • Mistrzyni Województwa

  Mistrzyni Województwa

  To już ósme Mistrzostwo Wojewodztwa Kornelii Dudziec. Złoty medal na Mistrzostwach Województwa w biegach Przełajowych rozegranych  24.10.2020r. w Pasłęku trafił do SP2 Biskupiec. Kornelia pobiegła na dystansie 1500m.
  Serdecznie gratulujemy!

 • POZNAJ GANG FAJNAKÓW Z SP2!!

  POZNAJ GANG FAJNAKÓW Z SP2!!

  21 października podsumowaliśmy zbiórkę naklejek. Najbardziej aktywni w październiku (ponad 100)

  Małgosia Leszczak 2a, Nikola Więcek 2a, Igor Hubacz 2a, Filip Borkowski 8b

  W kategorii pracownicy szkoły:

  Pani Agnieszka Didjurgeit

  Najbardziej aktywne klasy: 7c i 8b dodatkowo zostały wyróżnione i napisały listy do dzieci ze szpitala w Olsztynie i w Biskupcu.

  Członkowie Gangu Fajniaków:

  1a - K. Skrajnowska, J. Wysocki, J. Żabiński

  2a - A.Kuliszewska, M. Leszczak, I. Hubacz, N. Więcek

  2b - P. Zieliński

  3a - D. Kasprzak, K. Gersztyn, P. Borkowski, S. Chmielewski

  3b - P. Polewaczyk, D. Piskorz, A. Tomczyk

  4a - M. Furmańczyk, K. Repschlager, H. Lubowiecka, W. Kowalski

  4b - W. Zielińska, M. Zając, Sz. Kubarewicz, J. Januszko

  5a - B. Węgielewski, O. Drężek, L. Jeziorek, M. Polewaczyk, K. Skonieczko

  6a - O. Cygan, E. Chrzon, K. Więcek, O. Kęszczyk

  6b - F. Dziuba, K. Szczypiński, B. Wlazło, O. Chorążewicz

  6c - P. Furmańczyk, Sz. Tabaczyński, M. Szczyglak

  7a - Sz. Gwiazda, R. Terentiew

  7b - A.Melkau, M. Polewaczyk

  7c - K. Sokal, K. Wierzbicki, H. Taleb, J. Samelski, M. Watros, P. Pawłowska, P. Korlak, T. Lubowiecki,

   D. Przystupa

  8a - D. Ładziński, A. Pawłowska, W. Parobij

  8b - F. Borkowski, M. Skoczeń, K. Pawłowski, A. Gwiazda, M. Kaliszuk,  M. Skaradzińska, M. Steffen, Z. Szot, J. Sobczuk, N. Szeremiota, M. Staniszewska, J. Wróbel

  Pracownicy SP2:

  M. Rokita, I. Stankiewicz, A. Didjurgeit,  R. Harhaj, E. Andrzejewska, G. Wojczuk,  A. Kmiołek, A. Lewicka, A. Łukaszewicz, B. Głowacka, B. Janaczek, M. Jeziorek, A. Steffen, I. Orzechowska, J. Brzóska, M. Pawłowska, E. Przystupa, T. Bałdyga,  K. Sićko.

  Dziękuję P. Leokadii Małkowskiej (emerytowana dyrektor Biblioteki Pedagogicznej) za przekazanie książek Gangu Fajniaków.

  Wszyscy uczestnicy zabawy – członkowie Gangu Fajniaków otrzymali słodkie upominki ufundowane przez dyrektor SP2 P. A. Łokuciejewską, P. M. Pawłowską.

  G. Wojczuk

  szkolna bibliotekarka i członek zespołu do spraw wolontariatu

   

 • Zadbajmy o zdrowie

  Drodzy Rodzice i Uczniowie!

  Codziennie obserwujemy wzrost zachorowań na COVID 19, dlatego też  szczególnie zadbajmy o zdrowie własne i osób z najbliższego otoczenia. Nasza szkoła znajduje się w żółtej strefie zakażeń. Przypominamy, że na terenie szkoły jest obowiązek osłony nosa i ust (części wspólne szkoły, również na boisku szkolnym), a także obowiązek dezynfekcji rąk i częstego ich mycia. Zalecamy pozostanie w domu i zgłoszenie się do lekarza w przypadku pojawienia się takich objawów jak: katar, wysoka gorączka lub inne niepokojących symptomów.
  Drodzy Rodzice! Wspólnie dołóżmy wszelkich starań, aby dzieci były bezpieczne i zdrowe!

 • Europejski Tydzień Kodowania

  Europejski Tydzień Kodowania

  W minionym tygodniu uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w Ósmej Edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania Code Week 2020. Kodowanie pod różnymi postaciami zagościło na zajęciach lekcyjnych, jak również pozalekcyjnych.  Do zrozumienia samej idei wcale nie były potrzebne naszym uczniom komputery, dlatego na wielu lekcjach kodowaliśmy offline - wykorzystując do tego specjalnie przygotowane ćwiczenia i gry.
  Zwieńczeniem  #CodeWeek  było zorganizowanie nietypowego zakodowanego Dnia  KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ. Uczniowie podjęli wyzwanie do rozwiązania zadań na siedmiu stacjach, które wymagały umiejętności kodowania i rozszyfrowywania ukrytych wiadomości i rysunków.
  Uczniowie byli bardzo zaangażowani, wykazali się kreatywnością, sprytem i umiejętnością logicznego myślenia.  Swoją zakodowaną aktywnością, udowodnili, iż  kodowanie i programowanie, chociaż brzmią bardzo poważnie, dostępne są dla każdego, a przy okazji można się przy tym dobrze bawić.

 • Mistrzostwa Województwa

  W dniu 13.10.2020r w Biskupcu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z rocznika 2008/2009 oraz 2006/2007. Młodsze dziewczęta po raz pierwszy biegły na tak dużej imprezie, ich zadaniem było dokończyć bieg i zobaczyć jak wyglądają zmagania w biegach przełajowych. Ostatecznie zajęły 6 miejsce.
  Dziewczęta starsze, podobnie jak rok temu w Nidzicy uplasowały się na 3 pozycji. Miejsce na podium dało nam bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się 23.10 w Olecku.
  Naszą szkołę w młodszej kategorii reprezentowały: Luiza Jeziorek, Nadia Terlikowska, Klaudia Węgielewska, Oliwia Ryś, Lena Dymkowska, Julia Janson, Amelia Klomfas, Julia Kosuda, Aleksandra Lipińska.
  Starsze dziewczęta biegły w składzie: Julia Krzyżanek, Natalia Szeremiota, Maja Niska, Oliwia Rebajn, Maria Garbino i Kornelia Dudziec.
  Gratulujemy młodszym dziewczętom debiutu, a starszym medalu i awansu na Mistrzostwa Polski.

 • Rodzinny Konkurs Plastyczny

  Rodzinny Konkurs Plastyczny

  W czasie wakacji Biblioteka Miejska w Biskupcu ogłosiła Rodzinny Konkurs Plastyczny z okazji 75 urodzin Pippi. Nikola Więcek z klasy II a wraz  z mamą wykonały portret Pippi. Uczennica otrzymała dyplom pamiątkowy i piękną nagrodę książkową. Awansowała do etapu ogólnopolskiego.
  Gratulujemy Nikoli i jej mamie! Życzymy powodzenia.

 • Supermoc Gangu Fajniaków

  Supermoc Gangu Fajniaków

  Od początku września klasa VII c włączyła się do akcji „Gang Fajniaków”, którą zorganizowała Pani bibliotekarka – Grażyna Wojczuk. Wspomagały ją i motywowały uczniów Panie Beata Głowacka i Iwona Chyczewska. Jako klasa zebraliśmy najwięcej naklejek i dzięki temu zostaliśmy zaproszeni do biblioteki szkolnej, gdzie wspólnie napisaliśmy list do dzieci i personelu Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Do listu został dołączony zestaw książek i pluszowy Gang Fajniaków.

  W liście zachęciliśmy dzieciaki, aby w wolnej chwili korzystały z zebranych i przekazanych przez nas maskotek i książeczek. Mamy nadzieję, że umilą im każdą chwilę spędzoną w szpitalu i dodadzą supermocy.

  Życzymy im zdrówka i mamy nadzieję, że zostaną przyjaciółmi przyrody.

 • Wybory do SU

  6 października 2020 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, w których wzięli udział uczniowie klas 4 – 8 i nauczyciele. Spośród czterech kandydatów na przewodniczącą została wybrana Julia Perzanowska z klasy 7b. Jej zastępcą zastała Lena Dymkowska z klasy 7a. Pozostali kandydaci, Wiktor Jaśkiewicz (7c) i Maja Świtkiewicz (7a) objęli funkcje członków. W skład SU weszli także gospodarze klas 4 -8. Samorządem opiekować się będą panie Izabela Stankiewicz i Sylwia Rohde-Brzozowska.  Nowemu Samorządowi Uczniowskiemu życzymy udanej współpracy i ciekawych pomysłów.

 • Pasowanie na czytelnika

  Pasowanie na czytelnika

  15 października był dla uczniów klas II pełen miłych wrażeń. Odświętnie ubrani udali się do szkolnej biblioteki, gdzie zostali przywitani przez panią Grażynę Wojczuk. Zanim nastąpiło pasowanie na czytelników, drugoklasiści odgadli poprawne tytuły  i wykazali się wspaniałą znajomością bajek i opowieści. Wreszcie nastąpił moment złożenia przyrzeczenia i wypożyczenia pierwszej książki. Cóż to były za emocje! Niektórzy uczniowie od razu przystąpili do czytania i zatopili się w lekturze. Teraz samodzielnie będą mogli poznać nowe, ciekawe książki i doskonalić sztukę czytania.

  To nie był koniec atrakcji - pani dyrektor , Marta Pawłowska, pogratulowała dzieciom i wręczyła wszystkim przepiękne zakładki do książek. Pani bibliotekarka  przygotowała Słodkie Drzewo Czytelnika, które na pewno zachęci do lektury.   

  Dziękujemy pani Grażynie Wojczuk i pani Izabeli Stankiewicz za wspaniałą, niezapomnianą uroczystość, a pani dyrektor, Marcie Pawłowskiej - za piękne zakładki do książek. Uczniowie klas II obiecują, że będą często odwiedzać bibliotekę i szanować wypożyczone książki.

  I. Orzechowska, E.Pakoca

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  "Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz"

  14 października - Dzień Edukacji Narodowej, święto uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Co roku uczennice i uczniowie przynoszą kwiaty i słodycze, ale nie tym razem. Upominki zastąpiliście karmą dla zwierząt.

  Kochani uczniowie i rodzice! Bardzo Wam dziękujemy, że postanowiliście wesprzeć szalony pomysł zwierzolubów.

  Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że usłyszeliście głos tych niesłyszanych,  dojrzeliście potrzeby tych niewidocznych, przebywających za kratami. 

  Dziękujemy, że zmieniacie świat na lepszy. Nie ma dla nas piękniejszego prezentu niż fakt, że nasi uczniowie wyrastają na cudownych, empatycznych, dostrzegających potrzeby innych ludzi. Niezmiernie nas wzrusza rozmiar Waszej pomocy i chęć dzielenia się z braćmi mniejszymi. 

   

   

 • 625-lecie Biskupca

  625-lecie Biskupca

  Z okazji 625 – lecia istnienia Biskupca zostały zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną dwa konkursy -  literacki „Biskupiec legendą opisany. Moja wersja zdarzeń” oraz plastyczny „Biskupiec 625 lat temu – Biskupiec za 625 lat.
  W  kategorii „uczniowie” Dominika Chmielewska zajęła III miejsce, a Kajetan Szczypiński II miejsce (opiekun uczniów U. Radomska).  Wyróżnienia otrzymały: Maria Garbino i Kornelia Dudziec (opiekun: p. E. Januszko). W kategorii „pełnoletni” III miejsce zajęła Pani Urszula Radomska. Legendy w niedalekiej przyszłości doczekają się wydania książkowego. 

  Do konkursu plastycznego zgłoszono ponad 100 prac. Komisja przyznała nagrody następującym autorom:

  III miejsce – Maciej Przystupa, Amelia Gliwka

  II miejsce – Maja Czajkowska, Milena Rodziewicz

  I miejsce – Maria Szewczyk, Szymon Moszczyński.

  Wyróżnienia otrzymały Barbara Rutkowska oraz Maria Kędzierska.

  W niedzielę odbył się Wielki Test Wiedzy „Co wiesz o Biskupcu?”, w którym wziął udział uczeń klasy 6b - Kajetan Szczypiński. Kajetan odpowiedział na 46 z 47 pytań i wygrał nagrodę główną.


  Serdecznie gratulujemy!!!

 • 9 października - Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

  9 października - Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

  Tego dnia spotkaliśmy się w szkolnej bibliotece i napisaliśmy list  do naszych Rodaków z Kazachstanu.

  Dołączyliśmy książki i pluszaki Gangu Fajniaków, które zdobyliśmy za naklejki.

  Za pośrednictwem wolontariuszy Fundacji dla Rodaka prześlemy prezenty do pierwszego polskiego przedszkola w Kazachstanie -  z pozdrowieniami od społeczności SP2 w Biskupcu.

   

   

   

   

   

 • Innowacja pedagogiczna

  W październiku 2020 roku klasa 8b ukończyła „moduł I Kreatywność” zawarty w innowacji pedagogicznej „Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Emocja”.

  Realizacje projektu rozpoczęliśmy od rozmowy o emocjach, co to znaczy, że coś czujemy i czy nie powinniśmy czegoś odczuwać. Młodzież słuchała z uwagą i chętnie wtrącała swoje zdanie.

  Po uporządkowaniu Emocjometru zaczęliśmy rozgryzać o co chodzi z tą kreatywnością. W zeszłym roku w naszej szkole był konkurs z okazji Dnia Kropki więc to święto już znamy, ale co to jest tak na serio ta „kreatywność”??? Udało się nam odpowiedzieć to pytanie. Owocem naszych dyskusji była ścienna gazetka przy sekretariacie.

  Jednak nie emocje, Dzień Kropki czy sama tytułowa kreatywność były najciekawsze. Najlepszym elementem było MIGANIE! Znamy te wszystkie piękne słówka, ale pokazać je to coś zupełnie wyjątkowego!  Tworząc nagranie naszych prób migania „dzien dobry, „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”, „do widzenia” wzięliśmy udział w obchodach Międzynarodowego Tygodnia Głuchych.

  Jestem bardzo dumna z uczestników. Byli bardzo aktywni, otwarci i reprezentowali wspaniałe podejście. Tak się wczuliśmy w realizacje modułu, że mamy niewiele zdjęć z realizacji. Jesteśmy za to posiadaczami nowych umiejętności i wspaniałych wspomnień.

   

  Innowacje prowadzi: Izabela Stankiewicz we współpracy z Ewą Januszko

 • Konkurs językowo - plastyczny

  Konkurs językowo - plastyczny

  KONKURS JĘZYKOWO - PLASTYCZNY

  ,,PICTURE DICTIONARY – SŁOWNIK W OBRAZACH”

  Celem konkursu było:

  - pobudzanie i rozwijanie wyobraźni plastycznej uczniów;

  - prezentacja i popularyzacja  twórczości;

  - odkrywanie drzemiących w dzieciach talentów;

  - popularyzacja wiedzy o słownictwie języka angielskiego.

  W powyższym konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I-VIII. Wszystkie prace były piękne i ciekawe. Nagrody przyznano:

  I miejsce:

  - Lena Surotkowicz kl. 6a,

  -  Cyryl Brzozowski kl. 2b

  II miejsce:

  - Zuzanna Wyrczyńska kl. 6a

  III miejsce:

  - Mateusz Repschlager kl. 6a,

  - Karolina Więcek kl. 6 a,

  - Maria Kędzierska kl. 4a

   

  Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

   

  Pozostali uczestnicy konkursu: Katarzyna Repschlager (4a), Mateusz Furmańczyk (4a), Maja Staniszewska (8b), Julia Król (6a), Oliwer Cygan (6a), Oliwia Kęszczyk (6a), Piotr Cieślik (6a), Oliwia Ratyńska (6a). Wszyscy otrzymali drobne upominki za udział w konkursie.

  GRATULACJE!

   

  Organizatorzy konkursu: Izabela Stankiewicz, Sylwia Rohde-Brzozowska

 • Zmiana organizacji pracy szkoły 14 X

  Zmiana organizacji pracy szkoły 14 X

  14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej - w tym dniu przewidziane są tylko zajęcia opiekuńcze.

  Świetlica szkolna czynna będzie w godzinach 8.00 - 11.15.

  Uczniowie spotkają się z wychowawcami w godz. 9.00 - 10.30.

  Rozkład autobusów szkolnych:
  T1.doc

  T2(2).doc

  T3.doc

  Obiady będą wydawane w godzinach:

  9.50 - klasy 0 - 3

  10.00 - klasy 4 - 6

  10.15 - klasy 7 - 8

   

   

 • GANG FAJNIAKÓW W SP 2 !

  GANG FAJNIAKÓW W SP 2 !

  5. 10.2020r. w bibliotece szkolnej wręczono słodkie upominki najbardziej aktywnym ,,zbieraczom” naklejek. We wrześniu najwięcej zebrali:

  Nikola Więcek 2a (ponad 100)

  Wiktoria Zielińska 4b

  Jakub Nowaczyk 6c

  Kajetan Szczypiński 6b

  Małgorzata Rokita – pracownik SP2

  Izabela Stankiewicz – pracownik SP2

  Najbardziej aktywne  klasy – 8b i 7c

  Słodkości ufundowały: dyrektor SP2 P. A. Łokuciejewska i wicedyrektor P. M. Pawłowska

  Wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły dziękuję za wsparcie działania. W październiku zaczynamy odliczanie od początku.

  ZBIERAMY NAKLEJKI I PRZYNOSIMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!

  Biblioteka szkolna

 • Październik- miesiącem bibliotek szkolnych

  Październik- miesiącem bibliotek szkolnych

  PAŹDZIERNIK – MIESIĄCEM

  BIBLIOTEK  SZKOLNYCH

              W naszej szkole będą realizowane następujące działania promujące czytelnictwo, książki i bibliotekę szkolną:

  Międzynarodowy dzień Pisania Listów – napisanie listu do dzieci, nauczycieli i rodziców z polskiego przedszkola w Kazachstanie (dołączenie książek i maskotek Gangu Fajniaków od społeczności SP2)

  -  przekazanie książek i Fajniaków do Fundacji dla Rodaka ( za jej pośrednictwem dotrą do Kazachstanu)

  - zbiórka naklejek na książki i maskotki do biblioteki szkolnej

  - Podsumowanie projektu ,,Cześć i chwała Bohaterom” – zdjęcia w albumie fotograficznym SP 2

  -  Udział w miejsko – gminnym konkursie plastyczno – literackim  pt.,,Biskupiec 625 lat temu, Biskupiec za 625 lat” oraz ,,Biskupiec legendą opisany „ z okazji 625 -  lecia Biskupca

  - Pasowanie uczniów klas II na Czytelników biblioteki szkolnej

  - Udział uczniów klas I – III, IV – VI, VII – VIII w Ogólnopolskim Maratonie Czytelniczym

   

   

  SZKOLNY BIBLIOTEKARZ

  Grażyna Wojczuk

 • Opłata za obiady

  Opłata za obiady w październiku - 176zł.

  Telefon kontaktowy: 572 158 115.

  Odpisy z obiadów proszę zgłaszać w godz. 7.00 – 8.00. Zgłoszenie po wyznaczonych godzinach nie będzie uwzględniane.

  Płatność za obiady należy uiścić do 15 każdego miesiąca na numer konta: 48 1020 3639 0000 8402 0197 8717.

 • Fajniaki

  Zbieramy naklejki i wymieniamy na książki do biblioteki i przedszkola w Kazachstanie.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 715 25 49

Galeria zdjęć