Nawigacja

Sukcesy

Sukcesy 2015/2016

Aleksandra Łada – II miejsce w biegu na dystansie 600 m na Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego w Grodzicznie.

W Warmińskich Biegach Przełajowych w Droszewie uczniowie naszej szkoły w klasyfikacji generalnej zajęli II miejsce oraz I miejsce w dwóch kategoriach: klasyfikacji najlepszej szkoły w powiecie oraz w klasyfikacji najlepszej szkoły w gminie. Oprócz tego nasi uczniowie zdobywali medale w indywidualnych klasyfikacjach:

III miejsce Oliwia Głoskowska- kat.kl.IV i młodsi

III miejsce Bartosz Ochnio- kat. kl.IV i młodsi chłopcy

II miejsce Marta Parobij- kat.kl.V

III miejsce Mateusz Gójski- kat. kl. VI chłopcy

Amelia Pawłowska, uczennica klasy IIIa, zajęła I miejsce w konkursie ogłoszonym przez Akademię Nauki w Olsztynie. 

 

 

 

 

W XXI Powiatowym Przeglądzie Zespołów Kolędujących w Barczewie nasza szkoła zdobyła II miejsce.

Sukcesy uczennicy klasy 5c Oliwii Ciechackiej:

yes V Wojewódzki Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Korszach - III miejsce

yesVII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Olsztynie - Wyróżnienie

yesGrand Prix w kategorii soliści w III Olsztyńskim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla Dzieci i Młodzieży w Olsztynie.

yesIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Jeszcze Polska nie zginęła” w Mońkach -  III miejsce

yes XX Festiwal Pieśni Patriotycznej i Wojskowej w Pieniężnie w kategorii: soliści szkół podstawowych - I miejsce.

yesKonkurs Pieśni Patriotycznej w SP3 w Biskupcu – I miejsce w kategorii klas 4 – 6


yes VI Festiwal Piosenki Religijnej – wyróżnienie w kategorii "Soliści do lat 13".

yesI miejsce w Przeglądzie Piosenki Religijnej "W hołdzie Janowi Pawłowi II" zorganizowanym przez Morąski Dom Kultury.

yes II miejsce w VII Wojewódzkim Przeglądzie Wokalnym "Komu Piosenkę" w Bartoszycach. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

yes I miejsce w Festiwalu Piosenki Papieskiej i Religijnej w Kętrzynie.



W Konkursie Pieśni Patriotycznej w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

III miejsce w kategori klas 2 – 3 -  Lena Dymkowska

I miejsce w kategorii klas 4 - 6 -Oliwia Ciechacka

Duet Leny Dymkowskiej i Kajetana Szczypińskiego otrzymał wyróżnienie w kategori klas 0 -1.


 Bartosz Nosek otrzymał wyróżnienie w Warmińskim Konkursie Recytatorskim Poezji Warmińskiej organizowanym w ramach obchodów Dni Papieskich w Lidzbarku Warmińskim.

W Regionalnych Zawodach Konnych w Dobrym Mieście w klasie „Pony Games” I miejsce z klasy 5a zajęła  Julia Rogucka.

W rozgrywkach "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku dziewczęta z klas trzecich po wygranym finale wojewódzkim zapewniły sobie awans do finału ogólnopolskiego. Debiut w Mistrzostwach Polski zakończyły na dziewiątym miejscu. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Iga Czarnocka, Kornelia Dudziec , Kamila Ożańska, Daria Mikołajczyk, Wiktoria i Weronika Łukowiec , Kornelia Szulc, Natalia Szeremiota, Julia Krzyżanek.  

W II Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Hubal” w kategorii Szkoła Podstawowa klasy 4 - 6  II miejsce zajęła Aleksandra Aszkiełowicz - autorka opowiadania ,,Henio, Henryk, major Hubal"; III miejsce zajęli Michalina Turkoć  - wiersz pt. "Hubal" oraz Bartosz Nosek - autor wiersza ,,Zdradzony ułan". Wyróżnienie otrzymali Piotr Marcinkowski oraz Angelika Mojsa.

W kategorii Szkoła Podstawowa klasy 1 -3, I miejsce zajął Karol Pawłowski – za wiersz "Dzielny Henryk Dobrzański". II miejsca zajęli Dawid Ładziński oraz Amelia Pawłowska. Wyróżnienia otrzymali: Bartłomiej Kuminiarczyk, Oliwia Myśkiewicz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 



W czasie I Gali Sportu zorganizowanej w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu, uhonorowano najlepszych sportowców miasta i gminy.Nasza absolwentka Aleksandra Król w kategorii Sportowiec Roku Szkoły Podstawowe zajęła I miejsce. Ola trenuje pod kierunkiem p. Andrzeja Garbino.
W kategorii Trener II miejsce zajął p. Andrzej Garbino, który ma na swoim koncie sukcesy podopiecznych w Mistrzostwach Województwa, biegach ogólnopolskich i wielu innych imprezach biegowych organizowanych na terenie całego województwa. Pan Andrzej został także wyróżniony za udział w Biskupieckim Towarzystwie Tenisowym (II miejsce w kategorii Sportowiec Kategoria Open za zdobycie tytułu Mistrza Międzywojewódzkiej Ligii Miast) oraz za organizację Wydarzenia Sportowego Roku 2015 - Biegowe Grand Prix Biskupca.

 

18 marca w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu przyznawano Sukcesy – lokalne nagrody dla najwybitniejszych osób związanych z Gminą Biskupiec. Uczniowie, absolwenci  i nauczyciele naszej szkoły również zostali uhonorowani nagrodami.
 

W kategoria Nauka wyróżnienie otrzymała Aleksandra Saganowska z nauczycielką Grażyną Wojczuk - Aleksandra Saganowska jest Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów Szkoły Podstawowej.

W kategorii Kultura Brązowy Sukces 2015 otrzymała Oliwia Ciechacka z nauczycielem Edwardem Kluczenko - Oliwia zajęła III miejsce w IV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Jeszcze Polska nie zginęła” w Mońkach, a także III miejsce w V Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Korszach.

Srebrny Sukces 2015 powędrował do Marii Kubarewicz z nauczycielką Iwoną Orzechowską - Marysia zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Hubal”.

 

Nie możemy zapomnieć o naszych absolwentach, z których jesteśmy niezmiernie dumni i cieszą nas ich sukcesy: Karolina Duda z Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu (Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego dla uczniów Gimnazjum) – wyróżnienie w kategorii „Nauka”, Seweryn Drążek z Zespołu Szkół w Biskupcu (I miejsce w XX Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej) – wyróżnienie w kategorii „Nauka”; Bartłomiej Madej z Katolickiego Gimnazjum Społecznego im. Jana Pawła II w Biskupcu (Laureat w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Wiedzy o Społeczeństwie dla Uczniów Gimnazjum, Laureat wojewódzkiego etapu VII Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II „Przestań się lękać”) – Brązowy Sukces 2015 w kategorii „Nauka”; Mateusz Nosek z Zespołu Szkół w Biskupcu (finalista etapu centralnego LXVI (66-tej) Olimpiady Matematycznej, 3 miejsce w XIII Warmińsko-Mazurskich Zawodach Matematycznych w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne oraz uzyskał bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”) – Srebrny Sukces 2015 w kategorii „Nauka”; Jakub Przeradzki z Zespołu Szkół w Biskupcu (Laureat Konkursu Chemicznego „Wygraj Indeks!” organizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej, wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie „ Kangur Matematyczny”- Złoty Sukces 2015 w kategorii „Nauka” oraz wyróżnienie w kategorii "Kultura" za I miejsce w XXIII Wojewódzkich Spotkaniach z Poezją „ Struna światła” w kategorii: recytacja poezji; Ida Żabińska z Katolickiego Gimnazjum Społecznego im. Jana Pawła II w Biskupcu (I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Eko-literackim "Pamiętajcie o ogrodach") - wyróżnienie w kategorii „Kultura”.

 

  I miejsce w III Powiatowym Konkursie Przyrodniczo - Ekologicznym dla klas III szkół podstawowych zdobyła uczennica klasy 3a Amelia Pawłowska.

Marek Kaliszuk uczeń klasy 3b otrzymał nagrodę za zajęcie II miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym na wykonanie skarbonki oraz plakatu promującego oszczędzanie.

Martyna Banach z klasy 5b  oraz Bartosz Nosek z klasy 5a otrzymali tytuł finalisty w VII Wielkim Maratonie Czytelniczym. 
Amelia Pawłowska 
z klasy 3a otrzymała wyróżnienie w kategorii klas 1 - 3. 


Na polach Grunwaldu w Przełajowych Biegach Grunwaldzkich złote medale zdobyły uczennica klasy 2a Lena Dymkowska oraz Kornelia Dudziec uczennica klasy 3a.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
    UL.MICKIEWICZA 8
    11-300 BISKUPIEC
  • 89 7151230
    Fax. 89 7152549

Galeria zdjęć