Nawigacja

Sukcesy

Sukcesy 2014/2015

20.09.2014r w Droszewie w Warmińskich Biegach Przełajowych, zawodnicy z naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach:
Ola Król - I miejsce w kategorii dziewcząt klasy VI;
Alicja Figura -  III miejsce w kategorii dziewcząt klas VI
Marta Parobij -  III pozycja w kategorii kl. IV;
Kordian Pinkowski IV miejsce klasy IV ;
Alan Toczko zajął IX miejsce w kategorii klas V.
Jakub Skalski IX miejsce w kategorii kl. VI.

W klasyfikacji generalnej nasza szkoła zajęła IV miejsce nieznacznie tylko przegrywając miejsce na podium.

Oliwia Ciechacka z klasy 4a zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego festiwalu „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” w Suwałkach.

I miejsce w XX Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędujących w Barczewie 


Jesienny Bieg Warmów: I miejsce Ola Król, II miejsce Ala Figura, III miejsce Ola Orłowska.
Wolność Jest w Naturze: I miejsce Ola Król, II miejsce Ala Figura.
I bieg z 6 w ramach Ogólnopolskich Biegów City Trail (1500m): V miejsce Ola Król, VI miejsce Ala Figura, VIII Ola Orłowska. Dziewczęta startowały w kategorii rocznik 2001-2003.
XVI Mazurskie Biegi Przełajowe: I miejsce Ola Król, II miejsce, V miejsce Ola Orłowska.
II bieg z 6 w ramach Ogólnopolskich Biegów City Trail: II miejsce Ala Figura, IV miejsce Ola Król, VIII miejsce Ola Orłowska.
II Półmaraton Mikołajkowy w Mikołajkach. Dziewczęta wystartowały w biegu na 800m: II miejsce Ala Figura, III miejsce Ola Król, VI miejsce Ola Orłowska.
Ostatni akcent sezonu będzie miał miejsce 27.12 gdzie dziewczęta wystąpią w III biegu City Trail.

W dniach 4-5.12.2014r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbył się IV Wojewódzki Przegląd Kolęd i Piosenek Świątecznych. W konkursie wzięły udział uczennice naszej szkoły. Miło jest nam poinformować, że dziewczęta w składzie Paulina Borzymowska, Aleksandra Król, Laura Głębocka oraz Aleksandra Łada, które tworzyły zespół „Dwójeczka” wyśpiewały I miejsce piosenką „Gwiazdo świeć, kolędo leć” wygrywając z zespołami z Kętrzyna ( II miejsce) oraz z MDK Bartoszyce ( III miejsce).

 

   W dniu 12.12.2014r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach odbył się IV Wojewódzki Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek świątecznych. W kategorii solistów wystąpiła uczennica naszej szkoły Paulinka Borzymowska z piosenką „Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się”. Jury - pośród których byli kompozytorzy, muzycy -wysoko ocenili umiejętności wokalne Paulinki przyznając wyróżnienie za pięknie wykonaną piosenkę. Po ubiegłotygodniowym sukcesie w Bartoszycach (I miejsce w kategorii zespoły) Paulinka wystąpiła po raz pierwszy jako solistka i także pokazała klasę.

20 grudnia 2014r. uczennica klasy 4a Oliwia Ciechacka brała udział w XV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Jana Wojdaka w Krakowie. W kategorii 8 - 10 lat otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informujemy, że nasza uczennica z klasy 4a Oliwia Ciechacka zakwalifikowała się do kolejnego ogólnopolskiego konkursu. Tym razem jest to Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek Współczesnych "Kantyczka 2015" w Bielsku Podlaskim.

   Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie ogłosił wyniki współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych w województwie warmińsko- mazurskim. Miło jest nam poinformować, że uczniowie SP2 w Biskupcu zajęli w tej klasyfikacji bardzo wysokie 12 miejsce na 245 szkół sklasyfikowanych z naszego województwa. Byliśmy najwyżej sklasyfikowaną szkołą z naszego powiatu.

Jakub Korzeniewski z klasy 3a zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie na najładniejszą kartę świąteczną.

Uczennica klasy 6a Julia Olencka zajęła I miejsce w województwie w II Ogólnopolskim Konkursie pt. "Legendy, baśnie i bajki polskie".

21 lutego dziewczęta z Dwójeczki wzięły udział w piątym już biegu z cyklu City Trail Junior w Olsztynie nad jeziorem Długim. Miło jest nam poinformować, że w kategorii D3 (rocznik 2001 i 2002) Aleksandra Król zajęła II miejsce, III miejsce Alicja Figura, VIII miejsce Aleksandra Orłowska.

Kamila Jaśkiewicz ucz. klasy 6c zajęła II miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki i Poezji Regionalnej "Warmiński Wróbelek" w Węgoju.

 

Uczennica klasy 6c Aleksandra Saganowska została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Ola była zwolniona z części polonistyczno - matematycznej sprawdzianu po klasie szóstej i otrzymała z niego 40 punktów.W  VIII Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej Paulina Borzymowska wyśpiewała III miejsce. Paulinka jako jedyna otrzymała jeszcze jedną nagrodę specjalną w postaci super tableta od Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie.

3 czerwca 2015r. w Lidzbarku Warmińskim w Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Aleksandra Król  zdecydowanie wygrała czasem 1,50 (na 600m). Dzień później – 4 czerwca w Kudypach miał miejsce Grand Prix Warmii. Był to bieg na dystansie 1500m (kategoria dziewczęta 13-15 lat). I ponownie podium należało do naszych wysportowanych dziewcząt.


I miejsce -  Ola Król

II miejsce  - Alicja Figura

III miejsce - Ola Orłowska

29 maja na  Polach Grunwaldu w Biegach Przełajowych Młodzieży Szkolnej  Ola Król i Ala Figura na metę wbiegły na pierwszym i drugim miejscu. 

19 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu  Matematycznego Kangur. Bartosz Ochnio z klasy III d oraz Bartosz Nosek z klasy IV a zostali wyróżnieni w kat. Maluch.

 

 

 

 

 

W dniu 23.05.2015r. w Nowym Marcinkowie koło Mrągowa w I Ekologicznym Biegu Mazurskim na dystansie 1000m czołowe miejsca zajęły:

I miejsce Aleksandra Król

II miejsce Alicja Figura

III miejsce Aleksandra Orłowska

  

 

W XI Lidzbarskich Biegach Ulicznych oraz w II Grand Prix Warmii I miejsce w swojej kategorii  na 1000m zajęła Ola Król (czas 4,05), a IV miejsce w tej samej kategorii zajęła Ola Orłowska.  

W I Ogólnopolskim Konkursie „Hubal” w kategorii szkół podstawowych klas I-III, Maria Kubarewicz zajęła II miejsce, a Aleksandra Aszkiełowicz otrzymała wyróżnienie. W kategorii szkół podstawowych klasy IV- VI wyróżnienie otrzymała Angelika Mojsa.

 2.05.2015r. w Węgorzewie odbył się Półmaraton Węgorza – był to XIX Bieg Uliczny „Mazury Cud Natury”. W kategorii dziewcząt rocznik 2002 pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Król, drugie miejsce Alicja Figura, a szóste Aleksandra Orłowska. W kategorii dziewcząt rocznik 2005 piąte miejsce zajęła Sara Dobrzyńska.


21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu odbył się powiatowy konkurs języka angielskiego dla klas I - III Macmillan Primary School Tournament. Miło jest nam poinformować, iż II miejsce zajęła Dominika Szerszeń , a miejsce III Oliwier Dawidczyk.

 

 

 

W dniu 17.04.2015r. w Świętajnie odbył się Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko -Mazurskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Aleksandra Król zdobyła srebrny medal na dystansie , a  Alicja Figura miejsce IV.

W  Ogólnopolskich Biegach Przełajowych - XXIX Kross Henryka Szordykowskiego - Iłowo-Osada Aleksandra Król wywalczyła I miejsce, natomiast  miejsce III należało do Alicji Figury .

 

 

 

W dniu 1.04.2015r. w Centrum Szkoleniowo - Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie odbyła się Gala City Trail i City Trail Junior, w którym uczestniczyły dziewczęta z SP2 w Biskupcu. Miło jest nam poinformować, że w ostatnim szóstym już biegu, który odbył się 21.03, wygrała Ala Figura, która tym samym wskoczyła na podium zajmując III miejsce w klasyfikacji generalnej City Trail Junior w kategorii D3 rocznik 2001-2002. W ostatnim biegu II miejsce zajęła Ola Król, a VII miejsce wybiegała Ola Orłowska.

27 marca odbyła się uroczysta Gala Sukcesy 2014. W kategorii "Nauka" wyróżnienie otrzymali Karolina Duda oraz Stefan Nosek wraz z nauczycielem Panią Grażyna Wojczuk. Brązowy Sukces odebrał Radosław Mojsa wraz z nauczycielem Panią Urszulą Radomską i Panią Elżbietą Rutkowską

W kategorii "Kultura" wyróżnienie otrzymali: Edyta Kumusińska wraz z opiekunem Panią Urszulą Radomską oraz Zespół teatralny DEBIUT w składzie: Anna Łokuciejewska, Szymon Ziętara, Ida Żabińska, Zuzanna Didjurgeit, Julia Duda, Piotr Janicki, Kacper Płoski, Oliwia Brzozowska, Głębocka Laura, Aleksandra Król, Magdalena Szal, Oliwia Kapuścińska, Alicja Figura, Maja Chodań – Lewandowska, Natalia Wójcicka, Piotr Wójcicki, Robert Maślankowski, Kornela Modzel, Joanna Turkot wraz z opiekunami Panią Grażyną Wojczuk i Panią Bożeną Pawłowską. 
Brązowy sukces odebrał zespół w składzie: Paulina Borzymowska, Aleksandra Król, Laura Głębocka, Aleksandra Łada i opiekun Pan Andrzej Garbino.

W kategorii "Sport" wyróżnienie otrzymali: drużyna w składzie: Zuzanna Witkowska, Natalia Jaśkiewicz, Anita Kostrubska, Wiktoria Zielińska, Katarzyna Rybkiewicz, Aleksandra Król,Alicja Figura, Aleksandra Orłowska, Julia Olencka, Kornelia Rosa i opiekun Pan Andrzej Garbino.

III Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament I miejsce zajęła Aleksandra Saganowska.

 

 W dniu 8.03.2015r. w Kurzętniku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych: Aleksandra Król uzyskała srebrny medal za II miejsce, a brązowy  za  III miejsce - Alicja Figura.

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
    UL.MICKIEWICZA 8
    11-300 BISKUPIEC
  • 89 715 25 49

Galeria zdjęć