Nawigacja

Sukcesy

Sukcesy 2013/2014

W dniu 21.09.2013r. w Droszewie odbyły się XX Warmińskie Biegi Przełajowe. W zawodach tych wzięła udział reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2. Uczniowie nasi startowali w sześciu kategoriach wiekowych. W klasyfikacji generalnej nasi uczniowie zajęli II miejsce ustępując tylko 13 punktami reprezentacji z Pisza. W pokonanym polu zawodnicy z naszej szkoły zostawili  13 szkół z różnych miejsc naszego województwa. Praktycznie w każdej kategorii wiekowej nasi uczniowie zajmowali czołowe miejsca.

Kategoria dziewcząt 2003 i młodsze

IV miejsce zajęła Łada Aleksandra

IX miejsce zajęła Bartnikowska Klaudia

Kategoria dziewcząt 2002

II miejsce zajęła Król Aleksandra

VI miejsce zajęła Stemplewska Judyta

Kategoria chłopcy 2002

IV miejsce zajął Bogdański Wiktor

IX miejsce zajął Awłasewicz Norbert

Kategoria dziewcząt 2001

II miejsce zajęła Rybkiewicz Katarzyna

III miejsce zajęła Jaśkiewicz Natalia

VII miejsce zajęła Czajkowska Nikola

X miejsce zajęła Pieniek Patrycja

Kategoria chłopcy 2001

IV miejsce zajął Janicki Piotr

      W klasyfikacji powiatowej i gminnej szkół I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu.

Przed wakacjami w czerwcu zostały wysłane teksty piosenek inspirowane twórczością Juliana Tuwima do Zielonej Góry na Ogólnopolski Konkurs Piosenka z Tuwimem. W konkursie brali udział uczniowie: Radek Mojsa, Karolina Duda, Edyta Kumusińska, Ada Ferenc.

W czasie wakacji odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród.

 Laureatami w pierwszej grupie wiekowej zostali: Radek Mojsa i Karolina Duda. Otrzymali dyplomy i mikrofony

 Patronat medialny nad konkursem objęła Gazeta Wyborcza.

Opiekunem uczniów jest p. Urszula Radomska

 

 

 

II miejsce dziewcząt w finale Wojewódzkiego Turnieju Moje Boisko Orlik 2012.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: K. Wysmulska, K. Rokita, Z. Witkowska, A. Kostrubska, K. Rosa, W. Zielińska, K. Rybkiewicz, N. Jaśkiewicz, A. Król, W. Miączyńska. Opiekun – Pan Andrzej Garbino

 

Szkolny zespół teatralny „Debiut” prowadzony w ramach zajęć pozalekcyjnych przez panie Grażynę Wojczuk i Bożenę Pawłowską, zwyciężył w I etapie (czyli w przeglądzie wojewódzkim) i będzie  reprezentował województwo warmińsko – mazurskie w ogólnopolskim przeglądzie prezentując przedstawienie pt. „Z prochu i żebra”.

Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych Mistrzyniami Województwa zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu. Reprezentacja SP2 biegła w następującym składzie: Aleksandra Król, Zuzanna Witkowska, Julia Olencka, Alicja Figura, Kornelia Rosa, Klaudia Wysmulska, Anita Kostrubska, Wiktoria Zielińska, Katarzyna Rybkiewicz, Natalia Jaśkiewicz. Opiekunem grupy jest p. Andrzej Garbino.

 „Medal Komisji Edukacji Narodowej” otrzymała Pani Grażynie Wojczuk za działalność edukacyjną i wychowawczą,  efektem której są sukcesy uczniów w olimpiadach i konkursach różnych szczebli.

 

 

 

W V Konkursie Piosenki Patriotycznej. Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca.

W kategorii klas I zespół z klasy 1b – Amelia Gąsiewska, Maja Niska, Maja Turkot – zajął II miejsce.  Zespół przygotowała p. Elżbieta Pakoca.

W kategorii klas 4 – 6 przyznano dwie równorzędne I miejsca dla Ani Łokuciejewskiej (uczennicę przygotowała p. Grażyna Wojczuk) oraz dla zespołu wokalnego w składzie:  Paulina Borzymowska, Ola Cmiel, Zuzia Witkowska ( uczennice przygotował p. Andrzej Garbino).

 

 

 Na XVIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Wojskowej w Pieniężnie w kategorii solista szkół podstawowych I miejsce zajęła Ania Łokuciejewska (przygotowała P. Grażyna Wojczuk).

W kategorii zespoły szkół podstawowych III  miejsce zajęło trio w składzie: Paulina Borzymowska,  Aleksandra Cmiel, Zuzanna Witkowska (przygotował P. Andrzej Garbino).

W kategorii opiekun nasi nauczyciele: P. Grażyna Wojczuk oraz P. Andrzej Garbino otrzymali wyróżnienia.

 

 

W I Olsztyńskim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla Dzieci i Młodzieży w kategorii soliści największy sukces odniosła nasza uczennica Ania Łokuciejewska i zdobyła GRAND PRIX (uczennicę przygotowała p. Grażyna Wojczuk).

W kategorii zespoły uczennice Paulina Borzymowska, Aleksandra Cmiel oraz Zuzanna Witkowska również zdobyły GRAND PRIX (przygotował p. Andrzej Garbino).

Oliwia Ciechacka z klasy 3a otrzymała wyróżnienie (przygotowała p. Dorota Didjurgeit).

 

 

 

II miejsce w XIX Powiatowym Przeglądzie  Grup Kolędujących zajęła grupa kolędująca w składzie:  Weronika Kulesz, Gabrysia Zabielska, Olek Brunkal , Weronika Gójska, Wiktoria Nikitiuk, Oliwia Ciechacka , Zosia Michniowska,  Julia Rogucka, Kornelia Modzel, Laura Głębocka, Karolina Dajnowska, Julia Jankowska, Nikola Ponikowska, Bartek Wosik, Oliwier Dawidczyk, Angelika Chełstowska, Radek Mojsa, Weronika Nobis, Nikola Czajkowska. Grupę przygotowywał zespół nauczycieli: p. U. Radomska, p. D. Didjurgeit, p. A. Didjurgeit oraz p. J. Kołakowska.

W konkursie „Cis – drzewo jakiego nie znacie”  zorganizowanym przez Nadleśnictwo Wipsowo Judyta Stemplewska z klasy 5a zajęła I miejsce. Wyróżnienia w konkursie otrzymały Gabriela Opęchowska z  klasy 5c oraz Klaudia Dąbrowska z 5b. Uczennice do konkursu przygotowała Pani Joanna Kaliszuk.

Karolina Duda i Radek Mojsa z klasy 6b zostali Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Otrzymają ze sprawdzianu 40 punktów. Do konkursu uczniów przygotowała p. U. Radomska

W  Otwartym  Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Biskupcu w kategorii szkół podstawowych uczniowie z naszej szkoły zajęli trzy pierwsze miejsca:

I miejsce – Karolina Duda (opiekun U. Radomska)

II miejsce – Stefan Nosek (opiekun G. Wojczuk)

III miejsce – Radosław Mojsa (opiekun U. Radomska)

Stefan Nosek z klasy 6c zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Legendy Polskie”.  Opiekunem ucznia jest Pani Grażyna Wojczuk.

Radosław Mojsa z klasy 6b został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki. Ucznia do konkursu przygotowała p. E. Rutkowska.

 

 

W dniach 17 – 18 marca reprezentacje dziewcząt  z naszej szkoły wzięły udział w turnieju powiatowym „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Miło jest nam poinformować, że dziewczęta w kategorii U10 i U12 zajęły pierwsze miejsca i awansowały do finału wojewódzkiego.

 

W piątek 21 marca br. w Biskupieckim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala – SUKCESY 2013, która miała na celu uhonorowanie wyróżniających się mieszkańców Miasta i Gminy Biskupiec. Miło jest nam poinformować, iż nasi uczniowie i nauczycieli zostali docenieni za swoje dokonania i zostali uhonorowani przez Kapitułę Sukcesów.

Zespół Teatralny „Debiut” wraz z opiekunkami Paniami Grażyną Wojczuki i Bożeną Pawłowską

Anna Łokuciejewska z opiekunem Panią Grażyną Wojczuk

Zespół Wokalny „Dwójeczka” z opiekunem Panem Andrzejem Garbino

Karolina Duda oraz Radosław Mojsa z opiekunem Panią Urszulą Radomską

Drużyna w składzie: Z.Witkowska, N. Jaśkiewicz, A. Kostrubska, W. Zielińska, K. Rosa, K. Rybkiewicz, J. Olencka, A. Król, K. Wysmulska, A. Figura z opiekunem Panem Andrzejem Garbino.

W dniu 29.03.2014r w Węgoju odbył się VII Konkurs Piosenki i Poezji Regionalnej „Warmiński Wróbelek”. Miło jest nam poinformować, że w kategorii klas IV-VI bezkonkurencyjna była Paulinka Borzymowska z klasy Vb z piosenką „Pod borem pod lasem”.

W Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „Macmillan Primary School Tournament” Karolina Duda z klasy 6b zajęła I Miejsce. Opiekunem uczennicy jest P. Sylwia Rohde – Brzozowska.

W dniu 9.04.2014r w Galinach odbyły się Mistrzostwa Województwa SZS w  Indywidualnych Biegach Przełajowych. Miło jest nam poinformować, że Dziewczęta uprawiające biegi zajęły II miejsce w Mistrzostwach Województwa SZS w  Indywidualnych Biegach Przełajowych. W mistrzostwach uczestniczyły Zuzanna Witkowska, Aleksandra Król, Kornelia Rosa, Julia Olencka, Anita Kostrubska, Aleksandra Orłowska, Wiktoria Zielińska, Katarzyna Rybkiewicz, Judyta Stemplewska. Opiekunem dziewcząt jest od trzech lat p. Andrzej Garbino.

 

W VIII Festiwalu Piosenki Religijnej w Ornecie zespół „Dwójeczka” w składzie Zuzanna Witkowska, Ania Łokuciejewska, Aleksandra Cmiel, Paulinka Borzymowska, Aleksandra Król, Karolinka Dajnowska zajął II miejsce. Opiekunem zespołu jest p. Andrzej Garbino.

 

W dniu 27.04.2014r. w Łodzi odbył się Międzynarodowy Finał Vena Cross Festival 2014 oraz Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych 8x800m. W Mistrzostwach Polski startowali mistrzowie 16 województw oraz 5 ekip międzynarodowych z Niemiec, Czech, Węgier, Słowacji i Litwy -  w sumie ponad 1000 zawodników i zawodniczek. W klasyfikacji międzynarodowej dziewczęta zajęły VIII  miejsce pozostawiając w tyle wiele innych szkół  - nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. W klasyfikacji Mistrzostw Polski zawodniczki zajęły VII miejsce.

Reprezentację SP2 tworzyły: Zuzanna Witkowska, Natalia Jaśkiewicz, Kornelia Rosa, Katarzyna Rybkiewicz, Anita Kostrubska, Wiktoria Zielińska, Aleksandra Król, Julia Olencka, Alicja Figura, Aleksandra Orłowska.

W  XXIV Ostródzkich Biegach Ulicznych - Bieg Memoriałowy im. Zdzisława Krzyszkowiaka w kategorii szkół podstawowych klas V-VI dziewczęta w klasyfikacji drużynowej zdeklasowały rywalki uzyskując 90pkt. Dziewczęta zajęły również wysokie lokaty w klasyfikacji indywidualnej: miejsce II Zuzia Witkowska, miejsce III Natalia Jaśkiewicz, miejsce V Ola Król, miejsce VII Ala Figura, miejsce VIII Kasia Rybkiewicz, miejsce XV Kornelia Rosa, XVII Ola Orłowska.

W  Międzynarodowych Biegach na Polach Grunwaldu  udział wzięła silna reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu, której udało się zdobyć 5 medali. W kategorii skrzatów I miejsce zajęła Kornelia Dudziec. W kategorii dziewcząt klas II-III Klaudia Kardaszajęła IV miejsce. W tej samej kategorii tylko wśród chłopców III miejsce zajął Kordian Pinkowski. W kategorii dziewcząt klas IV-V II miejsce zajęła Ola Król,  a VIII Ala Figura. W tej samej kategorii, ale pośród chłopców VIII miejsce zajął Wiktor Bogdański. W kategorii dziewcząt klas VI popis dały Natalia Jaśkiewicz, która była II na mecie oraz Zuzia Witkowska, która finiszowała jako III. Bardzo dobrze zaprezentowały się Kasia Rybkiewicz (miejsce VII) oraz Kornelia Rosa (miejsce VIII). 

XV Mazurskie Biegi Przełajowe w ramach Ogólnopolskiej Inauguracji VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Był to  XX Turniej Miast i Gmin 2014r. pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz Ministerstwa Sportu. W kategorii dziewcząt klas V I miejsce zajęła Ola Król, II miejsce Ala Figura, IV Ola Orłowska a V Julia Olencka. Prawdziwej deklasacji dokonały dziewczęta z klas VI, które wpadały na metę prawie jedna za drugą: I miejsce Natalia Jaskiewicz, II Zuzia Witkowska, III Kasia Rybkiewicz, IV Kornelia Rosa, VI Anita Kostrubska. 

 15 czerwca 2014r. na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie odbyły się  XII Warmińsko – Mazurskie Zawody Matematyczne. Nie zabrakło na nich reprezentantów z naszej szkoły. Z trudnymi zadaniami zmierzyli się Natalia Jaśkiewicz z klasy 6a, Radek Mojsa I Ola Tkacz z klasy 6b oraz Stefan Nosek z klasy 6c. W zawodach uczestniczyło 166 uczniów szkół podstawowych, a jury konkursu przyznało 7 pierwszych miejsc oraz 21 wyróżnień. Natalia Jaśkiewicz otrzymała wyróżnienie uzyskując ponad 75% możliwych punktów. 

III Przegląd Piosenki Religijnej w Kętrzynie.

W kategorii zespoły jury za zwycięzców uznało zespół z Biskupca w składzie: Zuzanna Witkowska, Anna Łokuciejewska, Aleksandra Cmiel i Paulina Borzymowska a ich interpretacja pieśni: „Psalm Mojżeszowy”, „Uratowani” oraz „Tak mówił Papież”, spotkała się z wielkim aplauzem wśród przybyłych osób.

 

 

1czerwca z okazji Dnia Dziecka w amfiteatrze w parku przy stadionie odbył się Festyn Charytatywny „Biskupiec Razem”. W czasie trwania Festynu Charytatywnego „Biskupiec Razem” odbył się konkurs muzyczny „Od przedszkola do Idola”. Miło jest nam poinformować, że nagrodę specjalną,  puchar Dyrektora I Oddziału PKO Bank Polski w Biskupcu  dla "Najlepszych z Najlepszych" w Festiwalu Piosenki "Od Przedszkola do Idola”  zdobyły dziewczęta z SP 2 Biskupiec:  Amelia Gąsiewska kl. Ib, Gosia Olender kl. Ia, Marysia Garbino kl. Ia, chórek Zuzia Witkowska oraz Ola Cmiel w piosence „Kolorowe dzieci”.  Oliwia Ciechacka z klasy 3a zajęła II miejsce.

Zespół teatralny „Debiut” w XXXIII Konkursie Szkolnych Zespołów Teatralnych „O Laur Złotej Rybki” w  rejonowym przeglądzie w Szczytnie zajął II miejsce i zakwalifikował się do Konkursu Wojewódzkiego. Zespół znalazł się w gronie 10 najlepszych zespołów teatralnych w województwie warmińsko -  mazurskim.

12 czerwca 2014r. szkolny zespół teatralny „Debiut” zajął III miejsce w XXVII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Płośnicy.

Uczniowie z klas : 4b i 6b brali udział w Konkursie Literacko-Plastycznym dotyczącym twórczości ks. Jana Twardowskiego organizowanym przez  Szkołę Podstawową nr 7 im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie. W części plastycznej Radosław Mojsa otrzymał wyróżnienie w kategorii uczniów z klas 4-6 za ilustrację do wiersza Jana Twardowskiego pt.: „Śpieszmy się...”.

 W części literackiej Edyta Kumusińska otrzymała pierwsze miejsce w kategorii uczniów klas 4-6 za wiersz pt. „Pozwól”.

 

W dniu 4.06.2014r. na czterech boiskach w Wydminach odbył się finał wojewódzki "Mała Piłkarska Kadra Czeka". Drużyna w składzie K. Wysmulska, Z. Witkowska, A. Kostrubska, W. Zielińska, K. Rosa, A. Biedrzycka, N. Jaśkiewicz, A. Król, K. Rybkiewicz, W. Miączyńska zajęła III miejsce w grupie i miejsce 5 w klasyfikacji ogólnej.

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
    UL.MICKIEWICZA 8
    11-300 BISKUPIEC
  • 89 715 25 49

Galeria zdjęć