Nawigacja

STS

INFO

          W  SP 2 w Biskupcu od niedawna działa STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY „DWÓJECZKA”.

Zostało założone przez grupę rodziców i nauczycieli, którym zależy na rozwoju naszej placówki i swoimi działaniami chcieliby jej pomóc.

 

„Stowarzyszenie zostaje powołane celem zainteresowania społecznego sprawami oświaty i wychowania, podnoszenie kultury pedagogicznej społeczeństwa wyrównywania szans edukacyjnych, a także organizowanie obywatelskiej aktywności w dziedzinie edukacji młodego pokolenia.”

„Celem Stowarzyszenia jest wspomaganie funkcjonowania i rozwoju Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu, a przede wszystkim działalność na rzecz jej uczniów, nauczycieli, rodziców i innych środowisk gminy Biskupiec.” – wypisy ze statutu.

 

          Zgodnie z powyższymi zapisami  naszym pierwszym przedsięwzięciem jest doprowadzenie do rozbudowy szkoły. Wszyscy rodzice znają obecną bazę lokalową. Mała ilość sal lekcyjnych, ciasne korytarze, mała sala gimnastyczna to nie są warunki godne szkoły XXI wieku.

           Każde działanie będzie miało sens tylko wtedy, jeżeli zaangażują się do niego wszyscy, a przynajmniej większość. Dlatego namawiamy Państwa do wstąpienia do naszego stowarzyszenia. I nie ważne jest, czy  mamy  w szkole dzieci, czy może za rok ją skończą, albo już skończyły. Historia pokazuje, że do tej placówki uczęszcza już często drugie czy trzecie   pokolenie z rodziny, a  w kilku przypadkach nawet czwarte. Państwa wnuki też będą tu chodzić. Dlaczego nie mają mieć lepiej? Przecież  w końcu, po to pracujemy, aby następne pokolenia miały coraz lepsze warunki życia, pracy, nauki. Dzisiaj, poprzez danie im tej szansy, dajemy szansę sobie na lepsze emerytury, bo to właśnie dzisiejsi uczniowie będą nam ją wypłacali. Jeżeli coś dla nich zrobimy, to za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat oni zrobią coś dla nas.

Aby zostać członkiem STS ”Dwójeczka” wystarczy wypełnić deklarację członkowską i poczekać na decyzję Zarządu.

Deklarację członkowską można pobrać w sekretariacie szkoły.

STOWARZYSZENIE ZOSTAŁO ZAREJESTROWANE W KRS POD NR 0000277818 W DNIU 13.04.2007.

 

KONTAKT MAILOWY: spsdwojeczka@wp.pl

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
    UL.MICKIEWICZA 8
    11-300 BISKUPIEC
  • 89 715 25 49

Galeria zdjęć