Nawigacja

 • UWAGA!

  UWAGA!

  Ze względu na pogodę Festiwal Sztuki odbędzie się w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu (CKTiS). 
  Zbiórka w szkole o godz.9.15.

 • Festiwal Sztuki


  Serdecznie zapraszamy wszystkich na XVII Festiwal Sztuki "Ku Wolności"
  w sobotę 26 maja 2018r.
  Zbiórka w szkole o godz.9.15.
  Wymarsz spod szkoły do Amfiteatru Miejskiego o godz.9.30.
  Rozpoczęcie Festiwalu o godz. 10.00
  Zakończenie Festiwalu i wspólny powrót do szkoły około godz.13.00


  Dowozy uczniów dojeżdżających: trasa nr 1 (wyjazd autobusu spod szkoły godz. 8.00) SP2 - Rukławki - SP2 - Botowo - Rasząg
  Trasa nr 2: (wyjazd autobusu spod szkoły godz.8.00): SP2 - Zabrodzie - Dworzec - Dymer - Labuszewo - Kramarka - SP2

  Serdecznie zapraszamy!

 • Głosowanie na szkolną stołowkę.

  Uwaga! Codziennie głosujemy w konkursie Delma Extra Szkolna Stołówka.
  Należy wejść na stronę konkursu
  extrastolowki.pl i oddać głos na Szkołę Podstawową nr 2 w Biskupcu.
  Liczymy na Was!

 • Legenda o syrence

  We wtorek 22 maja dzieci z Przedszkola „Piątka” poznały kolejna legendę polską – tym razem o Warsie i Sawie. Tekst przeczytały wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej nr 2 – Aleksandra Aszkiełowicz i Marysia Kubarewicz. Następnie omówiliśmy go i zagraliśmy w krótki quiz „Prawda czy fałsz” dotyczący legendy. Potem skupiliśmy się na syrence, a żeby sprawdzić czy trudno jest się poruszać w rybim ogonie rozegraliśmy konkurencję ruchową – skoki w worku, który służył nam za syreni ogon. Na koniec dzieci obejrzały na ilustracjach zabytki Warszawy i kolorowały herb miasta – warszawską syrenkę.           

   Do zobaczenia za tydzień w Krakowie!

 • Czytamy i słuchamy...legendy naszego kraju

  W miniony poniedziałek, wtorek oraz środę uczniowie klas I-III mieli okazję posłuchać wybranych polskich legend czytanych przez koleżanki ze starszych klas. Była to „lekcja” zorganizowana w ramach Szkolnego Festiwalu Sztuki, którego tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Ku wolności”. Do czytania  tekstów legend zgłosiły się wolontariuszki z klas V-VII, które najlepiej jak potrafiły, pod okiem logopedy szkolnego, zaprezentowały młodszym dzieciom następujące utwory: „Lwy gdańskie”, „Legenda o złotej kaczce”, „Toruńskie pierniki”, „Legenda o poznańskich koziołkach”, „Legenda o smoku wawelskim”, „Wars i Sawa”. Po zapoznaniu się z tekstem dzieci odpowiadały na pytania, a następnie kolorowały przygotowane tematycznie rysunki, które pani Asia Kaliszuk – przygotowująca dekoracje do festiwalu umieściła w gablotkach i na gazetce.

   

  Legendy dzieciom czytały uczennice:

   

  kl. V a – Amelia Pawłowska, Alicja Cygarowska

   

  kl. V b – Julia Wróbel, Maja Staniszewska, Maja Niska

   

  kl. VI a – Juliette Kubat, Weronika Kisiel

   

  kl. VI d – Aleksandra Aszkiełowicz, Daria Mikołajczak, Marysia Kubarewicz, Kinga Zygmuntowicz

   

  kl. VII b – Karina Steffen

   

  Dziękujemy!!! - a dzieciaczki z klasy I pytają kiedy znowu do nich przyjdziemy:)

 • Animatorzy Ortograffiti na start!

  23 maja 2018 roku w Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Olsztynie odbyło się pierwsze, inauguracyjne spotkanie Animatorów Ortograffiti.

              Jest to program terapeutyczny kierowany do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych obejmujący pomocą dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się – dysleksją, dysgrafią czy dyskalkulią.  Metoda Ortograffiti zalecana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do indywidualizacji pracy z uczniami z trudnościami w uczeniu się czytania i pisania, rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Dysleksji oraz umożliwia realizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole, zgodnie z najnowszym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, które weszło w życie 1 września 2017 r. W związku ze zmianami w rozporządzeniu i rosnącym stale zapotrzebowaniem na pomoc terapeutyczną Ortograffiti wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i zachęca nauczycieli do poszerzania swoich kompetencji w tym zakresie, oraz współpracy między sobą poprzez zakładanie w szkołach Klubów Ortograffiti, które od września 2018 r. zastąpią  tradycyjne dotąd zajęcia wyrównawcze czy korekcyjno-kompensacyjne prowadzone w oparciu o metodę Ortograffiti. Klub prowadzi Animator Ortograffiti, a wstąpienie ucznia do takiego klubu nie stawia go w roli słabszego, gorszego, wręcz przeciwnie - jest wyróżnieniem. Ortograffiti i klub - doskonałe połączenie, dzięki któremu uczniowie będą bardziej zmotywowani, a nauczyciele jeszcze skuteczniejsi!!! 

              W naszej szkole od przyszłego roku powstaną co najmniej dwa takie kluby – jeden w klasach I-III, a drugi w klasach IV – VIII, a być może więcej – w zależności od pomysłowości nauczycieli i zapotrzebowania wśród uczniów, a zważywszy iż mamy w swoim gronie Regionalnego Lidera Animatorów w województwie warmińsko-mazurskim, którym jest logopeda i terapeuta p. Anna Kubarewicz.

              Rodziców już dziś zachęcamy do pobrania bezpłatnej broszury: Jestem rodzicem dziecka z dysleksją na stronie https://operon.pl/Aktualnosci/Aktualnosci/Jestem-rodzicem-dziecka-z-dysleksja.

 • VI edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

  23 maja w naszej szkole odbył się powiatowy turniej języka angielskiego

  MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT VI

  pod patronatem wydawnictwa Macmillan,

  którego organizatorem była p. Sylwia Rohde-Brzozowska.

  W konkursie wzięli udział uczniowie klas 6 i 7 z Olsztynka, Jezioran, Dobrego Miasta, Łęgajn, Tuławek, Kolna, Bukwałdu i Biskupca. Z każdej szkoły przyjechały do nas po 2 osoby, które wygrały etap szkolny konkursu. Uczniowie rozwiązali test sprawdzający ich znajomość języka angielskiego. W tym czasie opiekunowie odbyli szkolenie odnośnie egzaminu ósmoklasisty, które przeprowadziła p. Anna Wysocka-Rokita, przedstawiciel wydawnictwa Macmillan.

  Zwycięzcy turnieju:

   

  1 miejsce – Piotr Bisiński – Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu

  – opiekun p. Sylwia Rohde-Brzozowska

  2 miejsce – Jonasz Bals – Zespół Szkół w Jezioranach

  – opiekun p. Anna Dokurno

  3 miejsce – Maria Gajdamowicz – Szkoła Podstawowa w Łęgajnach

  – opiekun p. Aleksandra Klonowska

  3 miejsce – Milena Golonka – Szkoła Podstawowa w Tuławkach

  – opiekun p. Grażyna Kalwasińska

  Zwycięzcy konkursu oraz wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, których fundatorami byli p. S.Rohde-Brzozowska i wydawnictwo Macmillan.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

 • Kubek dla Rodaka

  Uwaga!
  Zbieramy kubki, kubeczki, filiżanki dla Fundacji dla Rodaka. Jeśli chcesz się włączyć w akcję, przynieś kubek do szkolnej biblioteki.

  Dziękujemy - Rada Rodziców.

 • Występ przed kolegami

  Grupa teatralna Bakłażanki 18 maja zaprezentowała rezultat swojej pracy najważniejszej  publiczności, bo swoim kolegom i nauczycielom. To wszystko mogło mieć miejsce dzięki inicjatywie pani M. Pawłowskiej, która zaproponowała, by przenieść się do BDK-u i zaprosić całą szkołę do obejrzenia przedstawienia. Wszystkim aktorom i opiekunom było bardzo miło, że klasy 4-7 mimo kapryśnej pogody przybyły do Domu Kultury i wspólnie bawiły się razem z występującymi uczniami. Trema minęła jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w momencie, kiedy rozległy się pierwsze nieśmiałe śmiechy i oklaski, które świadczyły o tym, że występ się podoba. Uczniowie byli szczęśliwi, a reakcja publiczności dodała im skrzydeł.

  Po przerwie do Domu Kultury dotarły również przedszkolaczki z Przedszkola nr 5, dla których grupa teatralna  Bakłażanki ponownie wystąpiła. Dzieci były bardzo skupione, ale gdy nad ich głowami pojawiły się bańki mydlane, zaczęły skakać i łapać je w locie. Potem aktorzy  zeszli ze sceny i wspólnie z dziećmi zatańczyli wokół widowni. To były niezapomniane przeżycia dla młodych aktorów.

  W skład grupy teatralnej wchodzą uczniowie klas szóstych i siódmych: Martyna Banach, Wiktoria Duba, Zuzia Garbal, Hubert Dutkowski, Kordian Pinkowski, Dominik Wichrow, Weronika Kisiel, Olga Sieruta, Amelia Strusiewicz, Juliette Kubat, Ola Zadroga, Ola Nikitiuk, Karolina Lewandowska, Oliwia Głoskowska.

 • W pogoni za wierszem…

  17 maja uczniowie klasy 6b opuścili wraz z nauczycielem języka polskiego  mury szkoły, by przez chwilę pobyć na łonie natury i nacieszyć się zielonością, wiosną i słońcem. Młodzież ochoczo wyruszyła do parku, gdzie wśród stokrotek i dmuchawców szukała natchnienia. Przelatujące ptaki, płynąca woda, rosa na trawie, a nawet małe mrówki szukające pracowicie pożywienia pomagały dzieciom układać rymy.

  Powstawały wiersze o wiośnie, radości życia, pięknie otaczającej przyrody i wolności. Może nie do końca doskonałe, ale za to szczere i od serca. Uczniowie przewietrzyli płuca i głowy, zatrzymali się na chwilę w biegu, aby zachwycić się światem. A to fragmenty ich pracy:

  Wiosna  ( N. Zackowska, D. Szerszeń, O. Głoskowska i G. Jadeszko)

  (…) Tu ptaków słychać śpiew,

  Wśród liściastych koron drzew.

  Szumiąca spokojnie przejrzysta rzeka,

  Która ma źródło gdzieś z daleka.(…)

  Błękitne niebo, z chmur obłoki,

  Zielony horyzont, rozległy, szeroki.

  Wiosenna radość  ( S. Dąbrowska, M. Pietrzyńska, N. Smułek, M. Paszkowska)

  Kochana wiosno,

  Jesteś jak wiosło

  I w moim statku,

  Mam cię w dostatku.(…)

  Zielone drzewa,

  Pachnące krokusy

  Chandry już nie ma

  A więcej pokusy.

  Wiosenne uroki  (K. Szczyglak, O. Kulwicka, O. Górska- Kacperska, J. Meszko)

  (…) Wokół nas piękny, zielony świat!

  Czary i magię tworzy wiosna ładnie.

  Niedługo wakacje, więc szykuj się na ekscytacje!

 • Mistrzostwa Województwa WMZLZS oraz Mityng I klasy w LA

  16.05.2018r. w Olecku odbyły Mistrzostwa Województwa WMZLZS oraz Mityng I klasy w lekkoatletyce. W zawodach uczestniczyła uczennica naszej szkoły Maria Garbino, która w biegu na 600m w kategorii rocznik 2005-2007 zajęła II miejsce tym samym zdobywając srebrny medal. Marysia przegrała minimalnie z zawodniczką z Olecka rocznik 2005. To nie jedyny jej sukces. W majowy weekend Marysia uczestniczyła w ramach Półmaratonu Węgorza w Węgorzewie w Ogólnopolskim Biegu dla dzieci Mazury Cud Natury. W  biegu na 650m zajęła I miejsce pokonując zawodniczki z Gołdapi oraz Gorzowa Wielkopolskiego. Nagrodę otrzymała z rąk reprezentantki Polski w wieloboku Klaudii Nazarowicz. Wcześniej Marysia startowała w Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych gdzie przy bardzo dużej konkurencji zajmowała odpowiednio VI i X miejsce oraz w Biegu Niepodległości, który również wygrała. Marysia w tym roku startuje ze starszymi zawodniczkami z rocznika 2005, ale wyniki jakie już zaczęła osiągać to dobry prognostyk na następne lata, a także sygnał dla nas, że chcieć to móc.

 • Przedszkolaki w Toruniu

   

  15 maja w ramach kolejnych zajęć dotyczących realizacji innowacji pedagogicznej „Z Bolkiem i Lolkiem poznajemy legendy naszego kraju” w Przedszkolu „Piątka” grupa V odwiedziła Toruń.

   

              Zajęcia zaczęły się od podróży po mapie i zaznaczenia grodu Kopernika. Następnie wolontariuszki w SP2: Kinga Zygmuntowicz. Aleksandra Aszkiełowicz i Marysia Kubarewicz przeczytały dzieciom legendę o toruńskich piernikach. W trakcie jej omawiania konstruowaliśmy z dziećmi przepis na pierniki, omówiliśmy najważniejsze zabytki Torunia, pokazaliśmy piękne, zabytkowe formy do pieczenia pierników. Następnie przeszliśmy do zabaw związanych tematycznie z pszczołami i wszyscy poczuliśmy się przez chwilę jak w ulu bzycząc głoskę „bZZZ”, podczas gdy pani logopeda dbała o właściwą jej artykulację i ułożenie języka. W kolejnej części zajęć dzieci dopasowywały pszczoły z sylabami do plastrów miodu,  po czym zasiadły do stolików, by wykonać zadanie grafomotoryczne, które polegało na ozdobieniu szlaczkami toruńskiej katarzynki. Na koniec za pomocą słomki  przedszkolaki przenosiły pszczółki (z wyrazami) do ich mieszkanka, odpowiednio dopasowując je do ula z głoską sz, s, oraz ś. Ćwiczyliśmy jednocześnie artykulację przedstawionych na pszczółkach wyrazów. Wolontariuszki pomagały dzieciom i asystowały w każdej zabawie.     

              W trakcie tak przepełnionych wrażeniami zajęć nie zabrakło oczywiście wrażeń zmysłowych – węchu czy smaku, które poruszyliśmy wąchając korę cynamonu oraz spożywając na pożegnanie pyszne, (OCZYWIŚCIE) TORUŃSKIE PIERNIKI.

                                                                                               

                                                                                                            Do zobaczenia  za tydzień!

  A.Kubarewicz

 • Pierwsza Komunia Święta

  „Kiedyś o Jezu chodził po świecie,

  Brałeś dziateczki w objęcia Swe.

  Patrz, tu przed Tobą stoi Twe dziecię,

  Do serca Twego przytul i mnie.”

   

  W dniu 20 maja 2018r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej. Na uroczystość, która miała miejsce w kościele pod wezwaniem Bł. Karoliny Kózkówny zostały zaproszone wychowawczynie klas trzecich oraz Wicedyrektor Szkoły.

  Dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców z pewnością był to dzień szczególny, który na zawsze pozostanie w ich pamięci. Naszych trzecioklasistów do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej przygotował Pan Jacek Kruk.  
  Dzieciom życzymy, aby radość spotkania z Chrystusem w Eucharystii przeniosła się na całe ich życie.

 • Szkolne wycieczki

  W Szkole Podstawowej nr 2 sezon wycieczkowy uważamy za rozpoczęty...
  Szlaki podróżnicze przetarli na początek wychowawcy, nauczyciele i pracownicy  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Biskupcu wybierając się w weekend majowy na wielkie odkrywanie skarbów przepięknej Toskanii. Jak każdego roku wrócili pełni wrażeń i przeżyć, bogatsi o nowe doświadczenia. Zdobyta wiedzę i pasję do podróżowania przekazują każdego roku swoim uczniom. Tegoroczny wyjazd był już dziesiątą edycją wspólnego podróżowania zorganizowaną dzięki Pani Grażynie Wojczuk i Pani Agnieszce Łokuciejewskiej we współpracy  z Biurem Podróży Pani Ewy Zielińskiej. Wszystko zaczęło się w 2008 roku od wyjazdu do pobliskiego Wilna, które swoim urokiem, spokojem i naturalnym pięknem urzekło turystów z SP2 i rozpaliło chęć wspólnego poznawania świata. W następnych latach odwiedzili Kudowę Zdrój i Pragę, następnie Słowację, Berlin, Poczdam oraz Węgry, Belgię i Francję z pięknym Paryżem. Wiele ciekawych zdarzeń doświadczyli także na wycieczce do krajów północy: Łotwy, Estonii i Finlandii. 
  Wyjazdy są wspaniałą okazją do zwiedzania, poznawania i zdobywania wiedzy w praktyce, ale dają także możliwość na  wspólną integrację zespołu i wzajemne poznawanie siebie, co owocuje  współpracą na co dzień i dobrą atmosferą szkolną. 
  Czerwiec jest w naszej szkole miesiącem klasowych wycieczek, które odbywają się każdego roku w różne zakątki Polski - od morza, aż po góry, a ostatnio nawet poza granice naszego kraju. Apetyt rośnie w miarę jedzenia...a autentyczne przeżycia wychowawców zaczerpnięte z dalekich podróży dają możliwość na zaszczepienie w uczniach nowej pasji - pasji PODRÓŻOWANIA - bez telefonu i tabletu w dłoni, ale z plecakiem na plecach, kroplą potu na czole i słońcem na twarzy... 

  Drodzy Uczniowie - świat leży u waszych stóp!!!


   

  Nauczyciele SP2 w Biskupcu

 • Classroom Outdoor Day - dzień na świeżym powietrzu

  W tym roku nasza szkoła włączyła się w międzynarodową kampanię CLASSROOM OUTDOOR DAY (dzień pustej klasy, dzień pobytu klasy na świeżym powietrzu).  Jest to globalna kampania, która ma na celu wzmocnienie wartości pobytu w naturze każdego dnia oraz inspirowanie do nauki i zabawy na świeżym powietrzu. 17 maja tysiące szkół na całym świeci organizuje zajęcia na zewnątrz i nadaje im główny priorytet. W 2017 roku wzięło w nich udział ponad 2,3 miliona dzieci na całym świecie – w tym roku my również jesteśmy częścią tej akcji.

  17 maja w czwartek szkolne klasy opustoszały, ponieważ nauczyciele zaprosili uczniów na zajęcia poza murami szkoły. Uczniowie z młodszych klas pilnie ćwiczyli kroki poloneza czy przypomnieli sobie dawne gry i zabawy, w które grali jeszcze ich rodzice. Lekcja języka angielskiego na świeżym powietrzu także miała swój urok – nowe słówka migiem wchodziły do głów😊

  Uczniowie klas starszych szukali brył w przyrodzie, a następnie je szkicowali. Klasa 6b wybrała się do parku miejskiego, by szukać natchnienia, ponieważ ich zadaniem było napisanie wiersza… Klasy czwarte doskonaliły technikę jazdy na rowerze, ponieważ przygotowują się do zdania egzaminu na kartę rowerową, Klasy siódme ćwiczyły skok w dal oraz zgłębiały tajniki angielskiej gramatyki.

  Nauka na świeżym powietrzu poprawia zdrowie dzieci, angażuje w naukę, sprawia, że nawet nudny temat jest ciekawy, a także prowadzi do lepszego połączenia z naturą. Zabawa nie tylko uczy krytycznych umiejętności życiowych, takich jak odporność, praca zespołowa, kreatywność, ale ma kluczowe znaczenie dla pełnego rozwoju psychiczno – fizycznego każdego dziecka. Łatwo się w to wciągnąć, dlatego zajęcia poza murami szkoły odbywają się u nas nie tylko od święta! Możemy nawet pochwalić się „Zieloną klasą”, gdzie, gdy tylko zrobi się cieplej odbywają się zajęcia.  

  Natura jest tuż tuż, czeka już za rogiem szkoły, dzieli nas od niej zaledwie odległość spaceru. Skorzystaliśmy z zaproszenia od przyrody i dzięki temu uczniowie po części mogli pobierać lekcję właśnie u niej – u źródła wszelkiej mądrości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • XXXIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski

  13 maja 2018 r. uczeń klasy 5 "a" Wiktor Świder stanął 3 razy na podium. Zdobył: 2 miejsce w XXXIII Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim:"Dookoła Jeziora Luterskiego" (21 km) o Puchar Warmii w kat. "Żak", ponadto 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Kolarstwie Szosowym - Start Wspólny, jak również 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Szkółek Kolarskich w wyścigu ze Startu Wspólnego w kat. :" Żak". Trenerem Wiktora jest Pan Janusz Szczawiński.
  Serdecznie gratulujemy pucharu i medali oraz życzymy dalszych sukcesów.
 • Zebranie członków RR

  Zebranie członków Rady Rodziców odbędzie się w środę 16 maja 2018r. o gidz.17.00

  Przewodnicząca RR - J. Giedziun

 • Marsz Godności

  Uczniowie wraz z wychowawcami, nauczycielami i Dyrekcją Szkoły wzięli udział w Marszu Godności zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Biskupcu z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Kolorowym i wesołym korowodem społeczność uczniowska przeszła ulicami miasta z Placu Wolności do Centrum Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Zawodowego. Poprzez udział w Marszu uczniowie przełamują bariery, integrują się  i zmieniają podejście do osób niepełnosprawnych.
  Nasza szkoła często wspiera działania Stowarzyszenia oraz integruje się z nim poprzez m.in. udział we wspólnych zajęciach lekcyjnych czy wystawianie przedstawień.

 • WYSTĘP TEATRZYKU BAKŁAŻANKI W CKTiS w BISKUPCU

  26 kwietnia odbyły się eliminacje XXIV Konkursu o Laur Złotej Rybki w Biskupcu. Grupa teatralna Bakłażanki miała możliwość zaprezentowania się na scenie CKiT w Biskupcu przed jury, które miało wytypować jeden zespół do finału.

  Uczniowie wystąpili z przedstawieniem pt.: „Mały przewodnik po baśniach”. W dowcipny sposób przypomnieli widzom treść znanych baśni, zaśpiewali piosenki o fantazji, która pomaga spełniać marzenia.

  Cała sala wspaniale bawiła się razem z młodymi aktorami, którzy starali się jak najlepiej odegrać swoje role, nie zapominając o odpowiedniej dykcji, z szacunku do ojczystego języka.

  Jednak nie zostaliśmy wytypowani do finału, ale nie żałujemy kolejnego doświadczenia. Dzieci miały  wewnętrzne przekonanie, że dały z siebie wszystko, dobrze się bawiły, a to jest najważniejsze. Trudno  jest odgadnąć, jakie kryteria są brane pod uwagę przez oceniających?

  U.Radomska

 • WYSTĘP TEATRZYKU BAKŁAŻANKI W OREW

  W pewien kwietniowy wtorek grupa teatralna Bakłażanki wystąpiła przed wspaniałą  publicznością w dużej sali Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z przedstawieniem pt.: „Mały przewodnik po baśniach”.

  Po dwumiesięcznych próbach był to pierwszy występ przed prawdziwą publicznością, dlatego trema „zżerała” niektórych aktorów, ale znikła wraz z pierwszymi brawami. Uczniowie przebrani w stroje z różnych baśni dbali, aby jak najlepiej zinterpretować swoją rolę, nie zapomnieli również o odpowiedniej dykcji, mimice i przekazaniu emocji, aby widzowie mogli się wczuć w klimat przedstawienia. Dodatkową atrakcją spektaklu były bańki mydlane, które fruwały w powietrzu nad głowami widzów przenosząc ich w świat fantazji i marzeń.

  W trakcie prób uczestnicy pracowali nad perfekcją słowa i ruchu, a także nad umacnianiem wiaryw siebie. Pokazując się przed publicznością mogli sprawdzić i rozwijać  swoje umiejętności: aktorskie, wokalne, ruchowe, a  także organizacyjne. Poprzez ekspresję dzieci miały  możliwość uzewnętrznienia siebie, wyjścia ku światu. Dzięki możliwości wystąpienia przed uczniami z OREW członkowie grupy nabrali wprawy i uwierzyli w to, że mogą zainteresować swoją grą innych.

  To już drugi raz w tym roku wystąpiliśmy przed wspaniałymi dziećmi i ich wychowawcami z Ośrodka i mamy nadzieję na dalszą współpracę. Dziękujemy za umożliwienie nam pokazania efektów swojej pracy.

  U. Radomska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7151230
  Fax. 89 7152549

Galeria zdjęć