Nawigacja

 • Uwaga ósmoklasiści!

  Odbiór zaświadczeń - w piątek 8 lipca w godz.8.00 -12.00

 • Podręczniki na rok szkolny 2022/23

  Podręczniki na rok szkolny 2022/23

  Poniżej zamieszczamy wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2022/23 (należy zakupić samodzielnie).

  WYKAZ_PODRECZNIKOW_DO_RELIGII_NA_ROK_SZKOLNY_2022.pdf

  Zakupu podręczników do wszystkich zajęć edukacyjnych (za wyjątkiem religii i WDŻ) dla uczniów dokonuje szkoła. Podręczniki dla uczniów będą wypożyczone we wrześniu zgodnie z regulaminem wypożyczeń.

  Pełen wykaz podręczników na rok szkolny 2022/23 znajduje się w zakładce PODRĘCZNIKI.

 • Wyprawka do oddziału zerowego oraz klasy I

  Zamieszczamy wyprawkę do odziału zerowego przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz klasy I.

  WYPRAWKA_DO_ZEROWKI(1).pdf

  WYPRAWKA_DO_KLASY_I.pdf

 • Wakacje, wakacje

 • Podziękowanie

 • Nie taka IV klasa straszna...

  Nie taka IV klasa straszna...

  Wkrótce wakacje, kończymy III klasę i rozpoczynamy nowy etap nauki szkolnej. Wybiegamy coraz częściej myślami do przyszłego roku i dopadają nas obawy, jak to będzie w IV klasie.
  Udaliśmy się z wizytą do uczniów klasy IVa na godzinę wychowawczą. Chętnie udzielili nam odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Chcieliśmy dowiedzieć się ile jest lekcji w ciągu dnia. Czy dużo jest zadań domowych? Jakie nowe przedmioty nas czekają? Czwartoklasiści poradzili nam, jak złapać dodatnie punkty z zachowania, a jak uniknąć ujemnych.
  Dziękujemy wychowawczyni i uczniom klasy IVa za cenne wskazówki i rady. Życzymy im wesołych wakacji. Uczniowie klasy III a

 • Konkurs recytatorski dla klas 4-6

  Konkurs recytatorski dla klas 4-6

  21 czerwca odbył się konkurs recytatorski dla klas 4 - 6.  Recytatorzy z poszczególnych klas starali się zainteresować słuchaczy swoją  interpretacją wybranych wierszy. Sztuka recytacji nie jest łatwa i bardzo cieszy, że uczniowie chcieli  się w niej sprawdzić.
  Jury składające sięz uczniów klasy 7b pod przewodnictwem pani Ewy Różańskiej- Turonek, przyznało następujące miejsca:
  I miejsce- Marysia Kędzierska z klasy 5a
  II miejsce- Jakub Olender z klasy 6a
  III miejsce- Kacper Rednau z klasy 6a
  Nagrody w postaci książek zostały zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział w konkursie i słodkie co nieco.

  U. Radomska

 • Festiwal Patriotyczno - Artystyczny

  Festiwal Patriotyczno - Artystyczny

  Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Festiwalu Patriotyczno - Artystycznym z okazji 42. rocznicy odsłonięcia pomnika pamięci narodowej. Głównym organizatorem uroczystości było Stowarzyszenie Semper Fidelis Polonia na czele z Prezesem Piotrem Łachem, CKTiS oraz Burmistrz Biskupca. Pani dyrektor szkoły wraz z uczniami złożyła symboliczne kwiaty pod pomnikiem “1945 Powrót Warmii i Mazur do Macierzy. Poległym w Walce o polskość Tych Ziem”. Po części oficjalnej  wszyscy zebrani przemaszerowali do Amfiteatru Miejskiego, gdzie odbyła się dalsza część festiwalu. Naszą szkołę w występach artystycznych reprezentowała uczennica klasy 5a Marysia Kędzierska oraz uczniowie klasy 4a. Celem festiwalu było kształtowanie wśród młodego pokolenie postaw patriotyzmu, szacunku do tradycji i symboli narodowych, oddanie hołdu przodkom, którzy walczyli o polskość i jedność naszego narodu .

                                                                                                                        Bożena Pawłowska

 • Logopedia na wakacjach - szumi morze, a na plaży słońce praży

  Logopedia na wakacjach - szumi morze, a na plaży słońce praży

  Wakacje tuż, tuż...wszyscy odliczamy i planujemy wypoczynek. Buzię i język oraz mowę będziemy także ćwiczyć na wakacjach.

  Na ostatnich w tym roku zajęciach logopedycznych ćwiczymy jak szumi morze i las, poznajemy różne środki transportu wymawiając umieszczone na nich wyrazy, robimy koktajlowe bąbelki wydłużając fazę wydechową i pakujemy walizki - z grą Pakuj się! to wcale nie takie proste. Wylosowany w grze bilet wymaga od nas spakowania określonych rzeczy w taki sposób, aby walizka się zamknęła - powtarzamy jednocześnie słowa i ćwiczymy umiejętności paluszkowe, a jak okazuje się pakowanie to wcale nie taka prosta czynność. Rodzicu: pozwól dziecku się spakować, pomóż, ale nie wyręczaj! I oczywiście rozmawiamy o różnych zakątkach świata, próbujemy redagować pozdrowienia wysyłane na tradycyjnych kartkach pocztowych i oczywiście ćwiczymy buzię i język z wakacyjnymi zadaniami...
  A na koniec ostatnia rada pani logopedy: PAMIĘTAJCIE - całe wakacje ROZMAWIAJCIE!!!

 • Pracowite pszczółki w zeróweczce

  Pracowite pszczółki w zeróweczce

  15 czerwca w oddziale 0 odbyły się kolejne zajęcia czytelnicze. Tym razem przewodniczką była pszczoła, tytułowa bohaterka książki Jakuba Tylmana Gaja w opałach, która stała się dla pani logopedy inspiracją do przygotowania teatrzyku kamishibai.
  Wszystkie dzieci z zainteresowaniem obejrzały i wysłuchały historyjki tytułowej bohaterki, której świat legł za sprawą człowieka w ...ogromnej ilości śmieci. Na szczęście pracowite pszczółki odnalazły w innym zakątku świata troskliwego pszczelarza z wielkim sadem, któremu odtąd produkowały słodki i smaczny miód. Na koniec historyjki wszystkie dzieci chórem powtórzyły morał:  A kiedy zjesz pajdę z miodem, pomyśl o Gai wesoło. Wspomnij ją z nutką sympatii lub powiedz: DZIĘKUJĘ PSZCZOŁO!

  Podczas pogadanki na temat utworu zwróciliśmy szczególną uwagę na potrzebę dbania o środowisko, segregowania śmieci i rolę pszczół w przyrodzie. Następnie pani logopeda przeprowadziła ćwiczenia buzi i języka w formie gry z pszczółkami, które leciały do ula, po czym wszystkie dzieci zamieniły się w pracowite pszczółki, które pilnując pozycji języka za zębami bzyczały jak w wielkim ulu. Każde dziecko wykonało także pracę manualną - opaskę z pszczółką na głowę. W wykonaniu prac pomagały panie z oddziału 0 i pani Magda Możejko. Dzieci otrzymały także do kontynuacji ćwiczeń w domu zestawy z gimnastyką buzi i języka, labirynt z pszczółkami oraz ul do pokolorowania i wyklejenia pszczółek metodą finger-print (odciskami paluszków).

  Po ciężkiej pracy nie zabrakło też przyjemności. Pani logopeda nie mogła przepuścić okazji na zobaczenie u dzieci sposobu odgryzania, żucia i połykania - dlatego każde dziecko dostało pajdę chleba, plastikowy nożyk z miodem i mogło sobie zrobić słodką kanapkę - niektórzy nawet dwie:)! A na koniec przypomnieliśmy sobie złotą zasadę:

  Dbaj o naturę codziennie,
  Ona się kiedyś odwdzięczy.
  Nie bój się pszczoły pasiastej,
  Gdy w kwiatku cicho zabrzęczy.
  Pamiętaj - to bohaterka!
  To dzięki niej wszystko rośnie,
  Więc cieszmy się, że są pszczołyI niech nam bzyczą radośnie!!!

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego

  Uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/22 - 24 czerwca 2022r.

  Klasy VIII -  godz. 8.30

  Klasy I - VII - godz. 10.00

  Po apelach spotkania z wychowawcami w klasach wg przydziału wywieszonego na głównej tablicy szkolnej.

   

  Odjazdy autobusów wg stałego rozkładu jazdy. Świetlica szkolna czynna do godz. 14.00

 • AKCJA ,,ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA WAKACJE”- od wtorku do czwartku

  AKCJA ,,ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA WAKACJE”- od wtorku do czwartku

       W związku z otrzymaniem dofinansowania w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. oraz zakupem 574 nowości wydawniczych w szkolnej bibliotece trwa akcja „Zabierz książkę na wakacje”.

      Akcja ma na celu rozwijanie czytelniczych zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Polega na przejrzeniu zakupionych książek zgromadzonych na wystawce w bibliotece, wybraniu nowości wydawniczych, zabraniu do domu w celu przeczytania i zwróceniu we wrześniu 2022r.

      Zapraszam do udziału w akcji oraz do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiających ofertę książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

  Nauczyciel bibliotekarz

  Grażyna Wojczuk

 • Wycieczka do stolicy

  Czerwiec to czas wystawiania ocen, początku lata i wycieczek klasowych. Celem naszej wyprawy była Warszawa!

  Dnia 17 czerwca uczniowie klasy 5b i 6a wczesnym rankiem ruszyli do stolicy. Po czterogodzinnej podróży dotarliśmy do celu. Rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, które okazało się rajem dla miłośników nauki i zabawy. Później udaliśmy się na  Warszawską Starówkę przed  Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta,  gdzie wysłuchaliśmy historii króla Zygmunta III Wazy, który przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Nie zapomnieliśmy o opiekunce miasta: pomniku Syrenki. Zobaczyliśmy też barbakan, dzwon na ulicy Kanonia, przespacerowaliśmy się wzdłuż staromiejskich murów i podziwialiśmy  Wisłę z tarasu widokowego na Gnojnej Górze. Oczywiście była również przerwa na pyszny obiad i dalsza podróż Krakowskim Przedmieściem, podziwialiśmy też Pałac Prezydencki i Kościół św. Anny. Wisienką na torcie była projekcja filmu w planetarium  pt. "Na skrzydłach marzeń". Dopisała nam pogoda i świetne nastoje. Mimo zmęczenia, w drodze powrotnej musieliśmy zajechać na posiłek w McDonald's.
  Wycieczka to czas zwiedzania, dobrej zabawy i poznawania siebie nawzajem. Już planujemy kolejną wyprawę w Polskę!

                                                                                                                            Opiekunowie

 • Urodziny Mikołaja Kopernika – wojewódzki konkurs ekologiczno - literacki

  Karolina Więcek i Kajetan Szczypiński wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie plastyczno – ekologicznym organizowanym przez W- MODN w Olsztynie.

  Karolina Więcek z klasy 7a zajęła I miejsce.

  Podczas uroczystej konferencji w olsztyńskim Planetarium Karolina odebrała dyplom i nagrody.

  Cele konkursu:

  - pogłębienie wiedzy uczniów na temat M. Kopernika – najsłynniejszego mieszkańca Warmii i Mazur (astronom, matematyk, ekonomista, lekarz)

  - inspirowanie uczniów do aktywności twórczej, rozwijania talentów literackich, rozbudzania wyobraźni oraz kreatywności

   Należało napisać list do Mikołaja Kopernika - na własnoręcznie wykonanym papierze.

  opiekun G. Wojczuk

 • Świat wartości w legendach warmińskich

  13 i 14 czerwca klasy piąte uczestniczyły w lekcji  przeprowadzonej przez Panią Małgorzatę Folusiak- Melkau w Bibliotece Pedagogicznej. Uczniowie mogli zapoznać się z bogatym księgozbiorem dotyczącym legend związanych z naszym krajem, z różnymi regionami w Polsce, a szczególnie z naszą Warmią. Po wysłuchaniu nagrania legendy o powstaniu jeziora Dadaj,  odpowiadali na pytania, a następnie sprawdzali trafność swoich odpowiedzi. Na końcu wywiązała się krótka dyskusja o wartościach, które są bliskie współczesnym dzieciom. Uczniowie dobrze się czuli w otoczeniu książek, mogli zobaczyć, na czym polega praca bibliotekarza. Dzięki tym zajęciom  utrwalili pojęcie - legenda,  a także  sprawdzili  umiejętność aktywnego słuchania.
  Dziękujemy Pani Małgorzacie  Folusiak- Melkau  za  przeprowadzenie bardzo interesującej lekcji.

 • Żołnierze Wyklęci – na zawsze w naszej pamięci

  Żołnierze Wyklęci – na zawsze w naszej pamięci

  Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie zorganizowała Galę Finałową Konkursu recytatorskiego twórczości Żołnierzy Wyklętych pt.  „ Na znojną walkę”, która odbyła się 13.06.2022r. w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. Uczestniczyły w niej uczennice: Maja Świtkiewicz, Karolina Więcek i Zuzanna Wyrczyńska oraz panie: Beata Głowacka i Ewa Januszko.

  Po oficjalnym rozpoczęciu i wykładzie historyka Michała Ostapiuka pt. „Tułaczy żywot … życie codzienne partyzantów podziemia antykomunistycznego” nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom. Nasze uczennice otarły się o podium i za swój występ otrzymały upominki. Paniom wręczono podziękowania za przygotowanie recytatorek i zaproszono do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu recytatorskiego.  

 • Matematyka z wesołym Kangurem

  Matematyka z wesołym Kangurem

  13 czerwca uczniowie klas trzecich, z koła matematycznego, wzięli udział w konkursie. Z grona  13 uczniów wyłoniono zwycięzców:
  I miejsce - Adam Jankowski, kl. 3a  -  56 punktów
  II miejsce - Jeremiasz Janson, kl. 3b  - 52 punkty
  III miejsce - Jan Deptuła, kl. 3b  -   51 punktów
  Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez panią Sylwię Rohde - Brzozowską, panią Joannę Kaliszuk i panią Romualdę Harhaj.
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych wyników, a przede wszystkim wiedzy. Poziom był bardzo wyrównany!

 • Kierunek - Toruń

  Kierunek - Toruń

  W piątkowy poranek 10 czerwca uczniowie klas czwartych gotowi do wyprawy wyczekiwali początku wycieczkowej przygody. Toruń – to był cel naszej podróży.

  Pierwsza przygoda czekała na nas w Piernikarni Mistrza Bogumiła w samym sercu toruńskiej starówki. Cała ekipa czwartoklasistów zabrała się za własnoręczny wyrób pierników według średniowiecznej receptury. Każdy dostał piernikowe ciasto, stolnicę, formę piernikarską, wałek oraz dokładną instrukcję jak przygotować  pierniczki. Podczas pracy z piernikowym ciastem słyszeliśmy opowieści i legendy związane z wypiekiem pierników. Zanim zdążyliśmy zrobić małe zakupy w kawiarence, pierniczki były upieczone. Z piernikarni wyszliśmy  z ciasteczkiem i  zaszczytny tytułem Czeladników Piernikarskich. Było pysznie !

  Pani przewodnik w pięknym stroju historycznym już na nas czekała aby pokazać zabytki toruńskiej starówki: Pomnik najsłynniejszego mieszkańca – Mikołaja Kopernika, Rynek Staromiejski, Krzywa Wieża, pomnik Psa Filusia, Piernikowa Aleja Gwiazd cieszyły nasze oczy.

  Po wspólnym posiłku i chwili relaksu czekały na nas  kolejne przygody w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Zwiedzanie interaktywnych wystaw umieszczonych na kilku piętrach to była przygoda.  Jest to bardzo nowoczesne, interaktywne centrum, w którym mogliśmy pogłębić wiedzę z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii. Uczniowie poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy, np: działanie wodnego młyna, kapsuły galaktycznej czy możliwości wykorzystania podczerwieni.  Wiedza zdobywana w takiej formie to marzenie chyba każdego ucznia i nauczyciela.

  Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni ale bardzo zadowolenie wróciliśmy  „wesołym autobusem” do Biskupca .

                                                                         Bożena Pawłowska

 • Rozmowy o zdrowym stylu życia w klasie 7b

  Rozmowy o zdrowym stylu życia w klasie 7b

  7 czerwca w klasie 7b gościła Pani Wiktoria Jagodzińska, która zajmuje się propagowaniem zdrowego stylu życia.  Pani dietetyk opowiedziała uczniom, w jaki sposób można zadbać o swój organizm, żeby móc zdrowo się rozwijać, mieć dobrą kondycję i wydajnie pracować na zajęciach.  Uświadomiła nastolatkom, że podstawą dobrego funkcjonowania jest sen, prawidłowe oddychanie, które wiąże się z dostarczaniem tlenu do organizmu, nawodnienie, czyli dostarczanie codziennej porcji wody- środowiska reakcji chemicznych odbywających się w komórkach ciała. Niebagatelną rolę odgrywa również ruch, uprawianie różnego rodzaju aktywności fizycznych, umiejętność odpoczywania i relaksowania się. Pani  Wiktoria Jagodzińska pokazała uczniom sposoby na odstresowanie się. Kolejnym ważnym czynnikiem,  który warunkuje zdrowe życie,  jest zbilansowana dieta, o której Pani dietetyk  obiecała opowiedzieć na  następnym spotkaniu.   
  Niektórzy uczniowie zainspirowali się pracą dietetyka i poprosili o informacje, jaką szkołę należy skończyć, żeby móc  pracować w tym zawodzie.   
  Uczniowie i wychowawca klasy 7b  podziękowali Pani Wiktorii za interesujące zajęcia, które uzupełniły  szkolną wiedzę na temat zdrowia.

 • Wycieczki, wyjazdy...

  Wycieczki, wyjazdy...

  „Zwiedzaj świat. To lepsze niż najpiękniejszy sen” – Ray Bradbury

   10 czerwca klasy III a i b SP2 wyjechały do Giżycka. Trochę obawialiśmy się pogody, bo wszystkie prognozy zapowiadały burze i ulewne deszcze. Jednak pogoda dopisała i udała się 3 godzinna „Sportowa frajda” w Ośrodku Gwarek w Pięknej Górze, smaczny obiad w restauracji Porto nad samym kanałem oraz zwiedzanie. Giżycko jest uznane za stolicę polskiego żeglarstwa, dlatego należało obejrzeć przystań. Wracaliśmy szczęśliwi do domu, z szantami na ustach : " Hej, bo wesoły uśmiech w czas burzy jest pogodą, uśmiech ku brzegom pędzi rozgniewaną wodę ".

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 715 25 49

Galeria zdjęć