Nawigacja

 • Dywizjon 303

  Dywizjon 303

  Uczniowie klas:  6a, 6b, 7a, 7b, 7c, 7d, 8a i 8b poznali „(…)  historię legendarnego Dywizjonu 303 i jego pilotów, bez których zwycięstwo nad Niemcami  w Bitwie o Anglię nie byłoby możliwe. Bohaterów, których odwagę przewyższał jedynie ich patriotyzm.”

      Film powstał na podstawie słynnej książki Arkadego Fiedlera: „Losy oficerów zapierają dech w piersiach. Początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach RAF tworzą Dywizjon 303, który nie miał sobie równych.”

     Wyjazdy do kina zorganizowali wychowawcy  klas.

   

  Grażyna Wojczuk

 • Wielki Maraton Czytelniczy 2018/2019 informacje ogólne.

  Wielki Maraton Czytelniczy 2018/2019

   

      Cele konkursu:

  • Popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
  • Rozwijanie umiejętności czytanie ze zrozumieniem.
  • Budowanie świadomości humanistycznej i rozwijanie umiejętności językowego ujmowania refleksji na temat tekstów wskazanych do lektury.

   

  Przebieg konkursu:

      Na początku każdego miesiąca (od września do marca) nauczyciel informuje uczniów biorących udział w Maratonie, jaką książkę należy przeczytać. Tytuł lektury zostanie podany też na stronach internetowych Organizatorów. Szkolni Koordynatorzy Maratonu przeprowadzają testy (otrzymane od Organizatorów) i i przesyłają wyniki.

  Uwaga!

       Organizatorzy Wielkiego Maratonu Czytelniczego nie zapewniają uczestnikom lektur. Zdobycie wskazanej książki należy do Maratończyków. - szczegółowe informacje w Regulaminie ogólnopolskiego konkursu czytelniczego WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2018/2019

     Organizator zapewnia nagrody laureatom i finalistom oraz dyplom dla każdego uczestnika.

   

  Informacje o Maratonie Czytelniczym w SP 2

  • wykaz lektur na stronie internetowej szkoły, na gazetkach w szkole : przy wejściu, w bibliotece, w sali nr 15, 30
  • po otrzymaniu testów nauczyciel bibliotekarz informuje wszystkich Maratończyków o terminie i miejscu pisania testów ( informacje na stronie internetowej szkoły, w sali nr 15, 30 w bibliotece.
  • Lektury do Maratonu zostały zamówione i będą dostępne w szkolnej bibliotece.
  • W roku szkolnym 2016/2017 Rada Rodziców SP 2  ufundowała książki dla Maratończyków.
  • W roku szkolnym 2017/2018 Rada Rodziców SP 2 ufundowała puchary dla najwytrwalszych Maratończyków ( z inicjatywy szkolnego koordynatora)

   

  Koordynator Maratonu klas II – III  P. Sylwia Łukasik

  Koordynator Maratonu klas IV – VI i VII - VIII  P. G. Wojczuk

   

  Szkolny Koordynator w SP 2  - Grażyna Wojczuk (zapytania proszę kierować przez Librus)

 • Inauguracja szkolnego roku sportowego

  W tym roku inauguracja Roku Sportowego  przypadła na dzień 13 września i odbyła się nad jeziorem Kraks w Biskupcu. Uczniowie klas 4-6 rywalizowali między sobą na różnych dystansach biegowych. Biegi przełajowe rozpoczęły diewczęta klas 4a na dystansie 400 m, a zakończyli chłopcy z klas ósmych biegnąc na 800m. Rywalizacji sportowej towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Dziękujemy wychowawcom, nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu imprezy, a dzieci zachęcamy do dalszego, radosnego biegania.

 • Sukcesy kolarskie

  Sukcesy kolarskie
  Miło nam poinformować, iż uczeń klasy 6"a" WIKTOR ŚWIDER - zawodnik klubu LKK Warmia Biskupiec odnosi sukcesy kolarskie.
  15. 09. 2018. - I miejsce na Międzynarodowym Memoriale im. Stanisława Kirpszy w Sokółce.
  16. 09.2018. - I miejsce na XIII Międzynarodowym Kryterium im. Józefa Gościło w Dąbrowie Białostockiej.
  22. 07.2018. - I miejsce na I Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim w Napiwodzie.
  21. 07.2018. - III miejsce w Wyścigu Australijskim :" O Puchar Burmistrza Biskupca", miejsce II zajął na powyższym wyścigu Michał Królicki--uczeń klasy 6"a".
  10. 07.2018. - II miejsce na XVI Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Miłki w kat. "Żak" oraz II miejsce w kat. "Szkółki kolarskie".
  Wiktora do zawodów przygotował trener Pan Janusz Szczawiński. 
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 
 • Jesienna Uczta

  Jesienna Uczta

  Serdecznie zapraszamy 22 września o godz. 10.00 na Jesienną Ucztę .

  W programie:

  *występy uczniów klas 0-8

  * kiermasz pysznych potraw z warzyw i owoców

 • SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW !!!!

  SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW !!!!

   Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. 

     Klasy I – III   przyłączą się  do świętowania 29 września Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i wymyślą do 24 października 2018 roku  własne historie o dalszych przygodach Gangu Słodziaków. Prace uczniów mogą być stworzone w zależności od poziomu: 

  • Klasy III piszą krótkie historie i je ilustrują
  • Klasy II tworzą komiksy (rysunki z elementami tekstów) 
  • Klasy I rysują swoje historie 

  W naszej szkole do gangu Słodziaków przystąpiła klasa Ia, Ib, IIa, IIb, IIIa.

   

  IDEA PROGRAMU

  Sieć sklepów Biedronka aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych. Dlatego ogłosiła  konkurs dla szkół podstawowych, którego celem jest motywowanie uczniów klas I-III do czytania oraz tworzenia własnych historii. Inspiracją dla dzieci i rodziców do przygody z literaturą i wzięcia udziału w zmaganiach staną się ilustrowane opowieści o przygodach Gangu Słodziaków.

    

   

 • Mirabelka - kiełkująca historia

  Mirabelka - kiełkująca historia - Obrazek 1

  Akcja polega na organizacji w bibliotekach w całej Polsce warsztatów, na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza oraz opracowanych materiałów, w tym scenariusza „Mirabelka – kiełkująca historia”.

  Celami akcji są:

  • promocja czytelnictwa;
  • rozbudzanie zainteresowania historią Polski;
  • zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną;
  • włączenie społeczności do świętowania 100-lecia Niepodległości;
  • organizacja warsztatów w bibliotekach publicznych dzielnic Warszawy oraz innych bibliotekach na terenie Polski.

  Organizatorem akcji jest Barbara Maria Morawiec, red. nacz. serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Natomiast współorganizatorem akcji jest Wydawnictwo Zielona Sowa.

  Akcja „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” jest realizowana w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. (do 17 listopada 2018r.)

   

  Zapraszam do udziału . Szczegółowe informacje w szkolnej bibliotece.

  Grażyna Wojczuk

 • Wakacje dla Rodaka 2018 na Słonecznym Brzegu

  Wakacje dla Rodaka 2018 na Słonecznym Brzegu

  Po raz drugi społeczność uczniowska, rodzice i  nauczyciele SP 2 w Biskupcu dołączyli do działań Fundacji dla Rodaka i  wzięli udział w zorganizowaniu wydarzenia „Wakacje dla Rodaka” – letni wypoczynek dla polskich dzieci i młodzieży z Kazachstanu i Polonii. W tym roku wsparcie przedsięwzięcia  zadeklarował burmistrz Biskupca.

    22 lipca 2018r. gościliśmy młodzież z Kazachstanu na Słonecznym Brzegu. Gospodarzem  był burmistrz Biskupca P. Kamil Kozłowski i SPS ,,Dwójeczka”, które reprezentowała P. Halina Szymańska.

  Przygotowano liczne atrakcje, np. przejażdżka motorówką ze strażakami, pływanie rowerem wodnym, gry na plaży, malowanie wigwamów.

     Wielką atrakcją i niespodzianką był mecz piłki plażowej, w którym udział wzięli: prezes Fundacji dla Rodaka – P. Joanna Wilk Yaridiz, wiceprezes Związku Polaków w Kazachstanie – P. Witalij Chmielewski kontra Państwo Kozłowscy.  Wynik nie był ważny – wszyscy bawili się świetnie!

  Nie zabrakło poczęstunku. Pan burmistrz ufundował pizzę i napoje, a członkinie SPS ,,Dwójeczka’’: H. Szymańska, M. Pawłowska, G. Wojczuk i B. Pawłowska przygotowały kiełbaski z grilla i ogórki małosolne własnej produkcji -  cieszyły się dużym powodzeniem!!

    Goście byli zachwyceni organizacją, atrakcjami i serdecznością naszej społeczności.

     25.07.2018r. członkinie SPS ,,Dwójeczka’’ (M. Pawłowska, G. Wojczuk, B. Pawłowska, H. Szymańska) reprezentowały Biskupiec  w Nowym Kawkowie na podsumowaniu akcji ,,Wakacje dla Rodaka”. Wicedyrektor SP 2 P. Marta Pawłowska przyjęła gratulacje i podziękowania dla burmistrza Biskupca P. Kamila Kozłowskiego i grona SP2 za przyjęcie gości z Kazachstanu,  a P. Halina Szymańska – członek SPS ,,Dwójeczka’’ została wyróżniona za organizację pobytu naszych rodaków na Słonecznym Brzegu.

  Dziękujemy wszystkim za pomoc przy realizacji celów:


  – pomoc Polonii i Polakom za granicą,
  – umocnienie więzi Polaków z Kazachstanu z Ojczyzną,
  – przygotowanie społeczeństwa polskiego do powrotu Polaków z Kazachstanu, poprzez bezpośredni z nimi kontakt,
  – promocja regionu Warmii i Mazur wśród Polonii zamieszkałej poza granicami Polski,
  – integracja społeczności lokalnych z Polakami z Kazachstanu,
  – upowszechnienie historii Polski (nasza młodzież z Polski ma niepowtarzalną okazję do zapoznania się, podczas tzw. „wieczorów świadectw”, z tematem zsyłek).

     Warto dodać, że jesteśmy pierwszą szkołą w Polsce, która przystąpiła do działań Fundacji dla Rodaka. Logo naszej szkoły jest umieszczone wśród najbardziej aktywnych: 

  Wakacje dla Rodaka 2018 na Słonecznym Brzegu - Obrazek 1

 • Wielki Maraton Czytelniczy.

  Wielki Maraton Czytelniczy.

  Nasza szkoła już kolejny raz przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego "Wielki Maraton Czytelniczy". Zadaniem uczniów będzie przeczytanie 1 wskazanej pozycji raz w miesiącu oraz napisanie testu sprawdzającego znajomość lektury.

  Pełna lista lektur:

  ALFABETYCZNA_Lista_lektur_WMC__2018-2019-1.pdf

 • Wzorowa łazienka

  Wzorowa łazienka

  Remont szkolnej stołówki powoli dobiega końca i już za parę dni uczniowie naszej szkoły będą mogli spożywać obiady w pięknie odnowionej stołówce. Pora na kolejną akcję - tym razem "Wzorową Łazienkę"  z Domestosem. Głosowanie rozpocznie się 1 października, ale już teraz zbieramy paragony z zakupionymi produktami Domestosa. Na paragonie musi znaleźć się tylko JEDEN produkt. Paragony prosimy przynosić do sekretariatu szkoły.

 • Zmiany w planie

  Zmiany w planie

  Uwaga!

  Nastąpiły niewielkie zmiany w planie lekcji.
  Plan obowiązuje od 12.09.2018r.

 • Witajcie!

  Witajcie!

  W tym roku szkolnym przyjęliśmy do naszej społeczności  dwie klasy pierwsze. Na uroczystym apelu Pan Burmistrz Kamil Kozłowski powitał uczniów klas pierwszych. Życzył im sukcesów w nauce i rozwijania zainteresowań w odnowionej szkole, a rodzicom wspaniałej współpracy z nauczycielami. Po apelu uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych i po raz pierwszy usiedli w ławkach szkolnych. Każdy pierwszak otrzymał słodki upominek oraz balonik.
  Życzymy Wam pierwszaki wspaniałych chwil w naszej szkole i samych szóstek!

 • Dowozy

  Dowozy

  UWAGA!
  Nastąpiły zmiany w dowozach uczniów. Prosimy o zapoznanie się z aktualnym rozkładem jazdy.

  Rozkłady zostały zamieszczone w zakładce DO RODZICÓW.

 • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

  Uroczysty apel rozpoczynający rok szkolny 2018/19 odbędzie się 3 września 2018r. o godz.9.00 na boisku szkolnym.

  W czasie wakacji nasza szkoła przechodziła remont, nie wszystko udało się skończyć na czas, dlatego też czeka Was kilka zmian. Jedna z nich to dwuzmianowość nauki. O innych zmianach zostaniecie poinformowani na apelu szkolnym.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Wykaz podręczników do religii

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2018/2019

  Klasa

  Tytuł podręcznika

  Autor

  Wydawnictwo

  Ćwiczenia

  1

  W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej

  Komplet (cz. I i II)

  Integralną częścią podręcznika jest Domownik przygotowany do pracy w domu z rodzicami

  red.

  R. Szewczyk,

  A. Frączak

  Wydawnictwo Katechetyczne

  Warszawa

  Zawarte w podręczniku

  2

  A oto ja jestem z wami - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej,

  Komplet (cz. I i II)

  Integralną częścią podręcznika jest Domownik przygotowany do pracy w domu z rodzicami

  red.

  R. Szewczyk,

  A. Frączak

  Wydawnictwo Katechetyczne

  Warszawa

  Zawarte w podręczniku

  3

  Kto spożywa moje ciało ma życie - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej,

  Komplet (cz. I i II)

  Integralną częścią podręcznika jest Domownik przygotowany do pracy w domu z rodzicami

  red.

  R. Szewczyk,

  A. Frączak

  Wydawnictwo Katechetyczne

  Warszawa

  Zawarte w podręczniku

  4

  Jestem Chrześcijaninem - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej

  red.

  M. Czyżewski

  Wydawnictwo Katechetyczne

  Warszawa

   

  nie

  5

  Wierzę w Jednego Boga - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej

  red.

  M. Czyżewski

  Wydawnictwo Katechetyczne

  Warszawa

  nie

  6

  Wierzę w święty Kościół Powszechny - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej

  red.

  M. Czyżewski

  Wydawnictwo Katechetyczne

  Warszawa

  nie

  7

  Twoje słowo światłem na mojej drodze - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej

  red.

  P. Tomasik

  Wydawnictwo Katechetyczne

  Warszawa

  nie

  8

  Ty ścieżkę życia mi ukażesz - podręcznik Archidiecezji Warmińskiej

  red.

  P. Tomasik

  Wydawnictwo Katechetyczne

  Warszawa

  nie

   

 • Zakaz ruchu.

  Zakaz ruchu.

  Przypominamy o zakazie ruchu samochodów na terenie szkoły.
  Niestety będziemy zmuszeni informować odpowiednie służby w przypadku złamania przepisu. Samochody wjeżdżające na teren szkoły (zwłaszcza w trakcie przerwy) stanowią realne niebezpieczeństwo dla bawiących się dzieci.
  W tym miejscu przypominamy także o zakazie zatrzymywania się i postoju w zatoczce autobusowej.

 • Zbiórka materiałów wtórnych.

  Zbiórka materiałów wtórnych.

  Przypominamy o zbiórce materiałów wtórnych. Zbieramy:

  Makulaturę – zważoną przynosimy do wychowawcy klasy na godzinę wychowawczą

  Korki – zostawiamy koło dyżurnego szkolnego, o fakcie informujemy wychowawcę

  Płyty – wszystkie niepotrzebne płyty CD/VCD/DVD bez względu na ich zawartość. Wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 16.

  Baterie – wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 16.

  Drobne elektrośmieci - zgłaszamy wychowawcy.

  Telefony komórkowe - wkładamy do specjalnie oznakowanego kartonu w sali nr 12.

   

  ZA UDZIAŁ W ZBIÓRCE MATERIAŁÓW WTÓRNYCH UCZEŃ DOSTAJE PUNKTY DODATNIE Z ZACHOWANIA.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7151230
  Fax. 89 7152549

Galeria zdjęć