Nawigacja

 • Gang Zdobywców Naklejek

  Gang Zdobywców Naklejek

  NA WESOŁO…

  GANG  ZDOBYWCÓW  NAKLEJEK z SP 2 dotarł nawet do Kazachstanu!!!

     Zaplanowaliśmy  wzbogacić księgozbiór!  Udało się!!! Naklejki wymieniliśmy na książki do szkolnej biblioteki -  45  sztuk  pt.,, Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.  (policzmy: 45 x 15 naklejek = 675)

      Postanowiliśmy podzielić się zdobyczą z Rodakami w Kazachstanie.  Od członka naszego GZN wiemy, że książki i Słodziaki  są już w samolocie. Zostały przekazane do Fundacji dla Rodaka i będą podarowane dzieciom podczas otwarcia  pierwszego polskiego przedszkola w Kazachstanie -

     To nie koniec naszych pomysłów!!!! Jeszcze Was zaskoczymy!!!!

  Nauczyciele i rodzice, którzy przystąpili do GZN to:

   P. Artur Aszkiełowicz,P. Bożena Pawłowska, P. Romka Harhaj, P. Sylwia Łukasik, P. Wojciech Łukasik, P. Aneta Łukaszewicz, P. Marta Szczyglak,  P. Marta Pawłowska, P. Izabella  Stankiewicz, P. Grażyna Lipska, P. Gabriela Turkoć, P. Iwona Klomfas, P. Wioleta  Maciejowska,  P. Urszula Szeremiota, P. Katarzyna Ciemińska, P. Urszula Radomska, P. Katarzyna Jabłońska ,P.  Katarzyna Wichrow, P.  Anita Niczewska, P. Agnieszka Łokuciejewska,P. Katarzyna Surotkowicz, P. Joanna Dymkowska, P. Mariola Dziuba, P. Justyna Rekita -  Czystiakow, P. Izabela Lesińska, P. Danuta Nikitiuk, P. Aneta Smułek, P. Sylwia Brzozowska – Rohde

   

  Pomysłodawca, organizator akcji  i członek GZN – Grażyna Wojczuk

 • Sensoryka dla Smyka - warsztaty

  Sensoryka dla Smyka - warsztaty - Obrazek 1

 • Młodzi dziennikarze na tropach ciekawych osobowości naszego miasta - spotkanie z aktorem

  Młodzi dziennikarze na tropach ciekawych osobowości naszego miasta - spotkanie z aktorem

  Listopad. Szaro i ponuro, ale nie 14 listopada, bo pojawił się w naszej szkole niezwykły gość - prawdziwa aktorka z Teatru Lalki i Aktora w Łomży, pani Daria Głowacka, absolwentka Szkoły Podstawowej nr 2 (możemy powiedzieć z dumą!).

              Uczniowie klas III a i V c przeżyli niezapomniane chwile - zdobyli dużo wiedzy o teatrze, dowiedzieli się, w jaki sposób powstają przedstawienia lalkowe, poznali i obejrzeli różne rodzaje lalek i wypróbowali swoich sił jako reporterzy.

  "Pchła Szachrajka" Jana Brzechwy w wykonaniu pani Darii to prawdziwe arcydzieło, które oczarowało wszystkich. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentował Kuba Olender, recytując fragment "Lokomotywy" Juliana Tuwima.

              Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej "Młodzi dziennikarze na tropach ciekawych osobowości naszego miasta i regionu".
              Dziękujemy serdecznie pani Darii Głowackiej za tak wspaniałe spotkanie. Mamy nadzieję, że odwiedzi nas Pani wiosną!

                                                                         Elżbieta Pakoca i Beata Głowacka

 • 8a z wizytą u kosmetyczki

  8a z wizytą u kosmetyczki

  Lekcja w Salonie kosmetycznym?  Tak, to możliwe!!!

  14 listopada uczniowie klasy 8a brali udział w pierwszej lekcji zawodoznawstwa  z cyklu ,,Poznajemy zawody”.

  Pani Ania z Salonu kosmetycznego ,,Anna” zdradziła tajniki swojej pracy.  Obejrzeliśmy  sprzęt i stanowiska . Skorzystaliśmy z rad specjalistki i utrwaliliśmy wiedzę z zakresu higieny dłoni i paznokci.

  Dziękujemy!!

  Za tydzień kolejna lekcja…

   Uczniowie i wychowawca klasy  8a

 • OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  "Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze" "... niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym."

  9 listopada społeczność naszej szkoły uczciła 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel przybliżający wydarzenia z historii XIX i XX w. przebiegał w podniosłym tonie. Uroczystość rozpoczął polonez odtańczony przez klasy drugie, a następnie wystąpili uczniowie zerówki i pierwszoklasiści.

  O godzinie 11:11 cała społeczność uczniowska i nauczyciele odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego, włączając się tym samym w akcję "Dzień dla Niepodległej" organizowaną przez MEN oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

  Po tym doniosłym momencie nastąpiła dalsza część artystyczna. Uczennice i uczniowie wraz ze szkolnym chórem w montażu słowno - muzycznym przedstawili wiersze i pieśni, które towarzyszyły walczącym o wolność i niepodległość oraz podtrzymywały ich na duchu.

  Pieśni wykonane przez Marysię Kubarewicz, Oliwię Ciechacką, Oliwię Głoskowską oraz Weronikę Kisiel wzruszyły i wprowadziły widzów w podniosły nastrój, budząc jednocześnie dumę z faktu, że jesteśmy Polakami. Z kolei występ taneczny dziewcząt z klasy VI b uświadomił nam, że czczenie niepodległości to nie tylko patos, ale również radość i zabawa. Tak ważne akcenty muzyczne przeplatane były pięknymi wierszami w wykonaniu uczniów: Julii Mroczek, Ani Melkau, Jakuba Kaszubowskiego, Aleksandry Aszkiełowicz i Magdaleny Skaradzińskiej.

  Scenariusz imprezy i reżyseria to dzieło pp. Ewy Januszko i Beaty Głowackiej. Za poloneza odpowiedzialne były pp. Sylwia Łukasik  i Dorota Didjurgeit. Uczniów klas pierwszych przygotowały pp. Dorota Garbino i Ewa Gąsiorowska. Opieką artystyczną najmłodszych recytatorów otoczyły pp. Katarzyna Sićko i Elżbieta Pakoca, zaś starszych artystów przygotowały pp. Beata Głowacka i Ewa Januszko. Nad chórem i oprawą muzyczną czuwała p. Anna Mikołajczak. Natomiast piękną dekorację wykonały pp. Izabela Stankiewicz i Iwona Chyczewska.

  Warto także dodać, iż świadkiem obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole była Mirabelka.

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia

       Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada - to stała data, co roku świętujemy tego samego dnia.

  Skąd się wziął pluszowy miś?

       Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej uroczej zabawki.

     ,,Najpopularniejsza jest historia z udziałem prezydenta Stanów Zjednoczonych, Teodora Roosevelta. Podczas polowania towarzysz prezydenta postrzelił niedźwiadka.  Roosevelt nakazał uwolnić zwierzę. Historia trafiła do gazety i zainspirowała przedsiębiorcę z Brooklynu do stworzenia pluszowych niedźwiadków, nazwanych za zgodą prezydenta – Teddy Bear”.

       Pluszowy miś to wierny towarzysz dzieciństwa. Powiernik sekretów, pocieszyciel...  Dzień Pluszowego Misia to idealna okazja do podarowania komuś pluszaka.

  KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS I- VIII

     Wykonanie misia - w dowolnej formie (pluszak z resztek materiału, z modeliny …) i dostarczenie do szkolnej biblioteki 26 listopada 2018r. do godziny 15.15.

  Prace będą oceniane w 3 kategoriach:

  - klasy I – III

  - klasy IV- VI

  - klasy VII – VIII

  Ogłoszenie wyników na stronie internetowej szkoły do 29.11.2018r.

  Wszyscy otrzymają dyplomy i nagrody (wartość nagrody uzależniona od wkładu pracy).

  Prace można wykonać wspólnie z rodzicami.

  Organizatorzy  – G. Wojczuk i członkowie koła bibliotecznego

   

 • Marian na podium

  Marian na podium

  Marian Opęchowski zajął I miejsce w Wyścigu Przełajowym o Puchar Burmistrza Dzielnicy Targówek z okazji Odzyskania Niepodległości.
  Serdecznie gratulujemy!

 • Sukces Izy

  Sukces Izy

  Izabela Kardas zajęła 2 miejsce w zawodach skokowych: Otwarty Puchar Warmii i Mazur w kat. Kuce ,,Pierwszy Krok" Grupa Kuce Mini.
  Serdecznie gratulujemy!

 • Prezent od Fundacji dla Rodaka

  Prezent od Fundacji dla Rodaka

  Serdecznie dziękujemy "Fundacji dla Rodaka" za przekazanie modelu korpusu człowieka. Model posłuży uczniom na lekcjach biologii, przyrody oraz na zajęciach dodatkowych.

 • Oliwia - II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu

  10 listopada 2018 roku Oliwia Ciechacka wzięła udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej "Niepodległa (…) kiedy my żyjemy- ku czci porucznika Jerzego Pieszkańskiego" w Lubaniu, gdzie w kategorii do 13 roku życia zajęła II miejsce.

  Gratulujemy!

 • Wzorowa Łazienka

  Wzorowa Łazienka - Obrazek 1Konkurs "Godzina w fotelu Dyrektora Szkoły" rozstrzygnięty!

  Trzem uczniom udało się zdobyć powyżej 4444 pkt w grze "Wzorowa Łazienka" i otrzymują oni nagrody - godzinę w fotelu Dyrektora Szkoły oraz największą pizzę w mieście.

  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, więc zmieniamy nieco zasady i bawimy się DALEJ!!!

  Do końca głosowania na WZOROWĄ ŁAZIENKĘ (czyli do 30.11) osoba, która uzyska największą ilość punktów w grze/aplikacji Wzorowa Łazienka wygra DZIEŃ W FOTELU DYREKTORA SZKOŁY.

  Dowodem uzyskania punktów może być printscreen lub zdjęcie.

  Zapraszamy do zabawy!

 • Nagrodzone w II Międzyszkolnym Konkursie Patriotycznym

  Nagrodzone w II Międzyszkolnym Konkursie Patriotycznym

  W II Międzyszkolnym Konkursie Patriotycznym „Józef Piłsudski i Legiony Polskie” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Olsztynie Oliwia Głoskowska zajęła III miejsce, a Oliwia Kamińska otrzymała wyróżnienie.  Uczennice przygotowała Pani G. Wojczuk.

  Serdecznie gratulujemy!!!

 • Wielki maraton czytelniczy

  Wielki maraton czytelniczy

  Test sprawdzający znajomość lektury „Wielkie odkrycie Buba” uczniowie klas drugich i trzecich napiszą w środę (14.11) na drugiej godzinie lekcyjnej w sali nr 22.

  Lektura na listopad: Małkowski Tomasz „O Kamilu, który patrzy rękami”

 • #RekordDlaNiepodległej

  #RekordDlaNiepodległej

  9 listopada 2018r. o godz.11.11 w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości cała społeczność uczniowska oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 odśpiewali hymn narodowy.

  https://youtu.be/Y2ifq-ecGOE

 • KAŻDY ZNACZEK WSPIERA MISJE

  KAŻDY ZNACZEK WSPIERA MISJE

  Ostemplowane znaczki mają swoją wartość. Nie wyrzucaj ich do kosza. Uzyskane fundusze z ich sprzedaży mogą pomóc misjom. Zachęcamy do włączenia się do akcji Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie pod hasłem: KAŻDY ZNACZEK WSPIERA MISJE. Akcja trwa już od kilkudziesięciu lat i trwać będzie nadal, gdyż jednoczy ludzi wokół dobrej sprawy i pozwala zaangażować się każdemu bez względu na jego status społeczny, finansowy oraz wiek.

  Co należy zrobić? Ostemplowany znaczek wyciąć z półcentymetrowym marginesem, tak aby go nie uszkodzić. Zebrane znaczki należy przynieść do nauczycieli religii: p. B. Pawłowskiej lub p. J. Kruka.

 • Międzyszkolny Turniej Wiedzy "Kocham Polskę"

  Międzyszkolny Turniej Wiedzy "Kocham Polskę"

  O patriotyzmie można uczyć się na wiele sposobów – w tym wyjątkowym roku, kiedy to obchodzimy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości, biskupiecka młodzież ze szkół podstawowych wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Polsce "Kocham Polskę!". Do edukacyjnej zabawy wzorowanej na telewizyjnym programie „Kocham Cię Polsko” zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe z miasta i gminy Biskupiec. W szranki ostatecznie stanęło ich pięć: połączona drużyna szkół społecznych z Bredynek i Borek Wielkich, Społeczna Szkoła Podstawowa z Węgoja, Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Biskupca, Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 3. Każda 5 osobowa drużyna wspierana była przez kibiców z macierzystej placówki, która nie tylko zagrzewała ich do boju, ale także wspomagała swoją wiedzą w trudniejszych zadaniach.

  Zabawa była przednia, a zdrowa rywalizacja udzieliła się nawet nauczycielom opiekunom drużyn. Zespoły musiały wykazać się wiedzą (i sprytem) w następujących konkurencjach: Co wiesz o Polsce, Kalambury, Jaka to melodia, Kto to powiedział, Przysłowia, Rozsypanka, Jaki to film. Dodatkowo oceniane były wcześniej przygotowane śpiewniki patriotyczne oraz babeczki w konkurencji „100 babeczek na 100-lecie”.   Jury, do którego zostali zaproszeni znakomici goście (Kamil Kozłowski – Burmistrz Miasta Biskupiec, Halina Szymańska z Fundacji dla Rodaka, Regina Wojtczak z domu Dziennego Pobytu Senior-WIGOR oraz komendant ZHP Krzysztof Kowalski, honorowy obywatel gminy Biskupiec) miała nie lada zadanie wyłonić najpiękniejszy śpiewnik i najsmaczniejsze, najpiękniej przygotowane babeczki. Szkoły wykazały się jak zawsze kreatywnością!

  Do ostatniej chwili trwała zacięta rywalizacja, ale w ostatecznej punktacji zwyciężyła nasza szkoła, II miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 3 z Biskupca a III - Społeczna Szkoła Podstawowa z Węgoja. Każda ze szkół otrzymała upominki, a zwycięzcy także bony pieniężne. Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Biskupca Pana Kamila Kozłowskiego, Starostę Powiatu Olsztyńskiego, Posłankę na Sejm Panią Urszulę Pasławską, Fundację dla Rodaka, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Dwójeczka”, Rzecznika Praw Dziecka, Instytut Pamięci Narodowej i Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Te osoby i instytucje objęły także Turniej honorowym patronatem.

  Organizatorami wydarzenia były połączone siły Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biskupcu, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Centrum Kultury Turystyki i Sportu w Biskupcu. Autorami programu i scenariusza imprezy były Panie Anna Dembowska, Marta Pawłowska, Grażyna Wojczuk oraz Pan Wojciech Hubacz.

  Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów, która została wyłoniona w drodze konkursu sprawdzającego wiedzę o Polsce: Olga Sieruta, Oliwia Głoskowska, Amelia Pawłowska, Kornelia Dudziec oraz Alicja Cygarowska.  Dopingował ich zespół składający się z uczniów klas 6 i 7 (Oliwia Miśkiewicz, Weronika Kisiel, Grześ Adamski, Oliwier Dawidczyk, Igor Baehr, Marysia Kubarewicz, Nikola Smułek, Karolina Szczyglak, Dominika Szerszeń, Olek Brunkal, Mateusz Rarak, Zuzia Szot, Wiktoria Lesińska, Jan Morawski, Maja Turkot, Kacper Puławski, Bartek Ochnio, Magda Skaradzińska, Karol Małachowski, Paweł Kowalczyk).  Uczniów do turnieju pod względem merytorycznym i organizacyjnym przygotowały Panie Urszula Radomska, Bożena Pawłowska, Beata Głowacka; 100 babeczek upiekła Pani Izabela Stankiewicz, makietę pod nie przygotowała Pani Katarzyna Sićko, a nad śpiewnikiem pieśni patriotycznym pracowały Panie Romualda Harhaj i Katarzyna Ciemińska. To była zbiorowa praca wielu osób.

  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OGROMNE ZAANGAŻOWANIE, WSPÓLNĄ PRACĘ I SUPER ZABAWĘ!

 • Nowy sprzęt w sali gimnastycznej

  Nowy sprzęt w sali gimnastycznej

  Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Perzanowskiemu za zakup nowego sprzętu sportowego. Piękne nowe piłki do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki, gumy, szarfy, kozioł, skrzynia, płotki i inne sportowe gadżety na pewno uatrakcyjnią lekcje wychowania fizycznego.

  DZIĘKUJEMY!!!

 • Hurrra!

  Hurrra!

  Międzyszkolny Turniej "Kocham Polskę" - WYGRALIŚMY!!!!!

 • NIKOLA SMUŁEK NAGRODZONA W BLASKU FLESZY!

  NIKOLA SMUŁEK NAGRODZONA W BLASKU FLESZY!

  5 listopada 2018 roku w Urzędzie Wojewódzkim podczas uroczystego otwarcia wystawy poświęconej bohaterom wydarzeń sprzed 100 lat, Nikola Smułek z klasy 7b odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w wojewódzkim konkursie plastycznym „100- lecie Niepodległości” zorganizowanym przez IPN oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

  Praca Nikoli została umieszczona na plakatach, które będą zdobiły uroczystości 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  W Biskupcu plakat zostanie wyeksponowany podczas Turnieju „Kocham Polskę” oraz obchodów Święta Niepodległości.

  GRATULACJE!!!

  Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Grażyna Wojczuk.

 • Dzień postaci z bajek

  Dzień postaci z bajek

  CZŁONKOWIE KOMISJI ZADECYDOWALI, ŻE WSZYSCY UCZESTNICY POSTARALI SIĘ I WYGLĄDALI PIĘKNIE. PRZYZNALIŚMY  22 RÓWNORZĘDNE NAGRODY.

  Małgosia Polewaczyk  5a, Paweł Jankowski 2b, Wiktoria Zielińska 2b, Konrad Kuliszewski 2b, Tomasz Skoczeń 2a, Kacper Mikołajczuk 2b, Kuba Miszczak 2b, Matylda Derbin 2b, Adam Krajewski 2b, Patryk Hałek 2b, Laura Wójcik 2b, Dominik Duba 2a,  Maja Zając 2b, Łucja Jaśkiewicz 3a, Oliwia Grześkiewicz 2b, Alicja Maciejowska 3a, Natalia Socha 3a, Aniela Kruk 2b, Szymon Kubarewicz2b, Blanka Kalczuk 2b, Przemek Bieńko 2b, Kornelia Skonieczko 3a.

   WYRÓŻNIENIE OTRZYMUJE KLASA II B I WYCHOWAWCA PANI SYLWIA ŁUKASIK – WARTO SIĘ BAWIĆ!!!!

    DYPLOMY I NAGRODY ZOSTANĄ WRĘCZONE NA APELU PO 12 LISTOPADA.

  GRATULACJE!!! 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7151230
  Fax. 89 7152549

Galeria zdjęć