Nawigacja

 • Szczepienia dzieci

 • XIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

  17 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Biskupcu.
  Kajetan Szczypiński uczeń kl.7b zajął III miejsce, a uczennica kl.5a Marysia Kędzierska otrzymała wyróżnienie.

  Gratulujemy serdecznie!

 • BahaterOn w Twojej szkole

  BahaterOn w Twojej szkole

  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji  - BohaterOn w Twojej Szkole, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocja historii Polski XX wieku. Projekt jest realizowany  od 2016.

  Nazwa akcji to połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć” - dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

  W ramach projektu uczniowie najmłodszych klas podczas zajęć edukacyjnych obejrzeli przedstawienie "Niebajka o Powstaniu Warszawskim", które w prosty i przystępny sposób przybliżyło dzieciom czym jest bohaterstwo i patriotyzm i co to znaczy być patriotą.

  Słuchowisko "Mały roznosiciel nadziei"  przygotowane dla klas 4-6  przeniosło uczniów w czasy powstańczej Warszawy i wspomnień Pana Stanisława, który opowiada historię pięknej przyjaźni małego chłopca i dzielnej łączniczki .

  Klasy 7 i 8 obejrzały jeden z odcinków krótkich lekcji historii z serii CO ZA HISTORIA zamieszczonych na kanale YouTube.

  Powstanie Warszawskie to symbol waleczności i męstwa nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale dla nas Polaków. 77 lat temu nasi przodkowie stanęli do nierównej walki ze znienawidzonym wrogiem pragnąc wolności, wolnej Polski.

  Podsumowaniem akcji były przygotowane przez uczniów kartki dla Bohaterów Powstania Warszawskiego, które zostaną wysłane do Powstańców.

                                                                 Bożena Pawłowska

 • Tydzień aktywności ekologicznej

  Tydzień aktywności ekologicznej

  22 -26.11.2021 był tygodniem intensywnej zbiórki  i segregacji odpadów w naszej szkole. Akcja była poprzedzona informacją na gazetce szkolnej. Uczniowie w umówione miejsce przynosili nakrętki, baterie, makulaturę i za swoje zaangażowanie otrzymywali punkty z zachowania. Mamy nadzieję, że nadal wszyscy będziemy segregować odpady – również w naszych domach!

                                                               Szkolny zespół do spraw ekologii

 • #Szkoła do hymnu

 • ZAPOBIEGAJMY CUKRZYCY

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała cukrzycę za epidemię XXI wieku.  Szacuje się, że aktualnie w Polsce na cukrzycę choruje już blisko 3 mln osób, z czego około 25% o tym nie wie. Na Warmii i Mazurach na cukrzycę choruje 60 529 mieszkańców. Większość to cukrzyca typu 2, czyli ta, która bezpośrednio związana jest z trybem życia.Blisko 1/3 ośmiolatków w Polsce pije kolorowe i słodzone napoje minimum raz w tygodniu. Gdy dodamy do tego słodkie przekąski na drugie śniadanie, zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego i długie godziny przed komputerem, nasze dzieci poważną chorobę mają gwarantowaną.  

  WHO podaje, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Ponad 18% jedenasto- i dwunastolatków ma nadwagę, a przeszło 3% jest otyłych. Cukrzyca, nadciśnienie, problemy ze stawami. To tylko kilka przykładów z długiej listy chorób, którym sprzyja jedzenie w barach szybkiej obsługi i picie słodzonych napojów. Mając na uwadze te zastraszające dane Narodowy Fundusz Zdrowia szeroko promuje zdrowy tryb życia, zdrowe żywienie oraz ruch. Do akcji przystąpiła też Nasza Placówka, w której przeprowadzone zostaną warsztaty pt. CZYSTA WODA - ZDROWIA DODA.

  Cele przeprowadzenia zajęć: Doskonalenie wiedzy uczniów na temat funkcji wody w organizmie ludzkim. Zobrazowanie ilości cukru w napoju gazowany, soku warzywno-owocowym, wodzie smakowej, czystej wodzie. Zanalizowanie składu napoju gazowanego, soku warzywno-owocowego, wody smakowej oraz mineralnej pod kątem ilości dodanego cukru.

  Zachęcamy do picia czystej wody, zamiast napojów słodzonych - organizatorzy akcji.

 • Ślubujemy!

  Ślubujemy!

  W piątek 19 listopada 2021 r. uczniowie klas I zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Dobrzańskiego pseud. Hubal w Biskupcu. Ślubowanie, to ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. Uczniowie czekali na tę chwilę długo, pięknie ubrani w strój galowy trochę z lękiem przekroczyli próg sali gimnastycznej, gdzie odbywała się uroczystość. Stres minął, gdy Pani Dyrektor Agnieszka Łokuciejewska położyła na ich ramieniu ołówek, zwracając się do każdego z nich z osobna słowami „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu”. Całość uświetniło przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 1a i 1b. Starsi koledzy z klas II i III skierowali kilka słów otuchy do pierwszoklasistów oraz wręczyli im upominek. Ten dzień był miły i pełen wrażeń.

 • Szlachetna Paczka

  Szlachetna Paczka

  Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach)

  Zachęcamy  całą społeczność uczniowską wraz z rodzicami do udziału w akcji charytatywnej: „Szlachetna Paczka”.

  Mądra pomoc Szlachetnej Paczki dociera do potrzebujących, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni. Wspieramy również osoby, które nie poradzą sobie same – ubogich, seniorów oraz osoby z niepełnosprawnościami. Paczka jest dla nich wsparciem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.

   

  Zbieramy: żywność z długim terminem przydatności ( makarony, mąki, kasze, ryż itp.)

  • środki czystości,
  • środki higieny osobistej,
  • koce,
  • pościel, prześcieradła,
  • ręczniki.

  Zbiórka trwać będzie od 17 listopada do 6 grudnia. Dary można przynosić do Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu. Zostaną przewiezione organizatorom Szlachetnej Paczki w powiecie olsztyńskim, którzy przekażą je potrzebującym.

  Szkolne Koło Wolontariatu

 • #SzkołaPamięta

 • #SzkołaPamięta

  „Pamięć to pamiętnik, który stale nosimy ze sobą” Oscar Wilde

   

  Na przełomie października i listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #Szkoła Pamięta.

  Klasy młodsze udały się na  groby, zapaliły znicze i uczciły pamięć biskupczan. Starsi uczniowie wykonali albumy z pamiątkami rodzinnymi, odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w naszym mieście, a klasa 8c udała się śladami Mikołaja Kopernika do Olsztyna. W szkole pojawiły się gazetki upamiętniające osoby związane z naszym regionem.

  Społeczność naszej szkoły kolejny raz pokazała jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o bohaterach, szczególnie tych, którzy związani są z historią naszego miasta i regionu.

 • Październik - miesiąc papieża Polaka

  Październik - miesiąc papieża Polaka

   W październikowe dni przypada rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża, który obrał imię Jan Paweł II(16 października),  obchodzone są Dni Papieskie (10 października 2021 roku) oraz liturgiczne wspomnienia św. Jana Pawła II (22 października).  Karol Wojtyła - Jan Paweł II - jest ważną postacią historyczną. Poznając historię jego życia, można zobaczyć prawdziwego patriotę.  Aby promować i kształtować postawy patriotyczne i obywatelskie, uczniowie naszej szkoły poznali na nowo postać Papieża Polaka za pomocą gry dydaktycznej zamieszczonej na platformie edukacyjnej Ministerstwa Edukacji i Nauki. Gra zawierała ważne treści historyczne, wzbogacała zajęcia i kształtowała postawy patriotyczne naszych uczniów - młodych Polaków.  Ważnym zadaniem, jakie mieli do wykonania uczniowie, była rozmowa z jakąś osobą/osobami z rodziny o ich wspomnieniach o Janie Pawle II. Prace wykonane przez uczniów ożywiły ich relacje rodzinne - poznali historie, o których wcześniej nie słyszeli. Relacje z wydarzenia zostały przedstawione na tablicy przy głównym wejściu do szkoły oraz w albumie fotograficznym.

 • Święto Niepodległości

  Święto Niepodległości

  Cześć polskiej ziemi cześć,

  Ojczyźnie naszej cześć!

  10 listopada, w przededniu Narodowego Święta, upamiętniającego odzyskanie 103 rocznicy Niepodległości przez Polskę, obchodziliśmy w naszej szkole uroczystości, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie odśpiewali hymn państwowy. W tym uroczystym dniu najmłodsi  uczniowie  wykonywali między innymi prace plastyczne i kodowali symbole narodowe. Uczniowie klas IV stworzyli plakat, a V i VI zmagali się ze stacjami zadaniowymi, gdzie poszukiwali szyfru do QR Code. Najstarsi przedstawiciele społeczności szkolnej podjęli wyzwanie wydostania się z Niepodległościowego Escape Roomu. Ten dzień przypomniał nam o tych, którzy walczyli za naszą wolność.

 • 11 listopada

 • Śladami Mikołaja Kopernika

  9 listopada klasa 8c wraz z Paniami Beatą i Iwoną wyruszyli do Olsztyna na jednodniową wycieczkę „Śladami Mikołaja Kopernika” w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki Szkoła Pamięta.

  Do wyjazdu przygotowaliśmy się w szczególny sposób. Dzień wcześniej, na godzinie wychowawczej, poznaliśmy życiorys astronoma, jego dokonania, obejrzeliśmy prezentację Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach oraz wykonaliśmy gazetkę ścienną poświęconą wielkiemu uczonemu.

  Dopiero potem odwiedziliśmy olsztyński zamek, którego Kopernik bronił przed Krzyżakami. Zrobiliśmy zdjęcia przy jego pomniku, a następnie udaliśmy się do Planetarium, aby obejrzeć seans zatytułowany Nasz Wszechświat. Była to kosmiczna podróż, podczas której odwiedziliśmy obiekty Układu Słonecznego i inne galaktyki.

  W ten sposób uczniowie upamiętnili sylwetkę i dokonania wielkiego polskiego astronoma, który w szczególny sposób związany był z naszym regionem i na stałe zapisał się w historii ogólnonarodowej i lokalnej.

  B. Głowacka

 • Świąteczna pomoc dla misji - dzieci w Afryce.

  "Odrobina dobra, okazana drugiemu człowiekowi, lepsza jest niż cała do miłość do ludzkości"  Richard Dehmel

  Nasza szkoła włącza się do akcji pomocy najuboższym. Boże Narodzenie to dobry czas, aby podzielić się dobrem z drugim człowiekiem.
  Przez miesiąc będziemy zbierać:
  - przybory szkolne
  - stare telefony
  - niepotrzebne klucze od różnych zamków, kłódek
  - znaczki pocztowe - najlepiej odcięte z kawałkiem koperty.

  Zakończenie zbiórki - 6.12.21 r. (poniedziałek).

  Koordynator akcji klasy 1-3 - p. E. Pakoca

  Koordynator akcji klasy 4 -8 - p. B. Pawłowska

 • Głosujemy!!!

  Uczeń naszej szkoły - Kajetan Szczypiński -  bierze udział w Ogólnopolskim Programie Stypendialnym USKI Polska. Celem tego programu jest promowanie i wspieranie uczniów zdolnych. 

  Decyzję o wyłonieniu stypendystów podejmuje Kapituła Wewnętrzna Programu Stypendialnego, ale równocześnie trwa internetowe głosowanie na kandydatów. Oddane głosy będą dodatkowo punktowane przy przyznawaniu stypendium.

  Aby oddać swój głos należy wejść na stronę https://uski-polska.edu.pl/index.php?page=ankieta i oddać głos na Kajetana Szczypińskiego.
  Z jednego adresu IP można oddać tylko jeden głos.
  Zachęcamy do głosowania!

 • Tydzień kodowania

  Tydzień kodowania

  W dniach 10 - 25 października nasza szkoła brała udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Uczniowie w ramach różnych lekcji (matematyki, języka polskiego i angielskiego, historii, informatyki, edukacji wczesnoszkolnej) przez cały tydzień uczestniczyli  w zajęciach dotyczących programowania w nauce i zabawie oraz korzystania z nowych technologii.  W ramach Code Week uczniowie rozwijali umiejętności programowania, wykonując przygotowane dla nich zadania, jednocześnie ucząc się poprzez zabawę.  Były to zarówno ćwiczenia z wykorzystaniem komputera, jak również ćwiczenia offline (tzw. programowanie na dywanie). Podczas zajęć dzieci przekonały się, że kodowanie nie tylko rozwija logiczne myślenie, kreatywność i koncentrację, uczy współpracy z innymi, ale również daje radość i satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.
  Chociaż Code Week dobiegł końca, wychowankowie naszej szkoły nie kończą przygody z kodowaniem, wykorzystując je w codziennej pracy i zabawie.

 • WAŻNE!

  Do 10 listopada został przedłużony termin opłaty za ubezpieczenie w InterRisk.

  Są dwa warianty do wyboru:

  Składka 45 zł na konto: 

  08 1240 6960 7170 0012 5008 0955

  Składka 124 zł na konto:

  78 1240 6960 7170 0012 5008 0956

  W tytule przelewu podajemy:

   Imię i nazwisko dziecka, jego datę urodzenia, nr tel. rodzica oraz z jakiej jest szkoły.

   

  Sylwia Iwańska - Przewodnicząca Rady Rodziców

 • Telefon Zaufania

  Informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

 • Konkurs międzynarodowy "Laurka dla bohatera"

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie, którego organizatorem jest  Delegatura IPN w Kielcach. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Minister Edukacji i Nauki –Przemysław Czarnek oraz Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Celem konkursu było przygotowanie pracy w postaci laurki jako plastycznej formy podziękowania, uznania i hołdu, dedykowanej postaci historycznej z czasów odzyskania niepodległości w 1918r., bądź z okresu II wojny światowej.
  Zapraszamy do albumu fotograficznego.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 715 25 49

Galeria zdjęć