Nawigacja

 • WAKACJE!!!

 • Podziękowania

  Koniec roku to czas podsumowań i podziękowań...

 • VIII Szkolny Festiwal Sztuki o Puchar Dyrektora Szkoły

  W tym roku szkolnym Festiwal trwał od 1  do 14 czerwca. Przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Konkursu ,,POLSKA – MOJA OJCZYZNA”.

  Głównym celem konkursu było popularyzowanie i upowszechnianie polskiej tradycji historycznej oraz kształtowanie postaw patriotycznych za pomocą przekazu artystycznego dzieci, młodzieży i dorosłych.

  Tematyka była szeroka:

  -Swoje wyobrażenia na temat Polski, na temat Niepodległości, na temat  Żołnierzy Wyklętych,  na temat historii Polski od czasów jej powstania, na temat kultury, sztuki czy historycznych polskich przedsiębiorstw (np. Polskie Banki jak PKO BP, czy COP – Centralny Okręg Przemysłowy), wielkich Polaków, symboli Polski, wielkich polskich bitew, polskich żołnierzy na frontach całego świata.

     Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice wykonywali różne prace plastyczne   indywidualnie i zespołowo. Dzieła powstawały w klasach, w domach, na biwaku, w bibliotece i w świetlicy. Wysłaliśmy 195 prac. Udział wzięło około 600 osób (niektórzy wykonali kilka lub w zespole )

  Wszystkie prace można obejrzeć w albumie fotograficznym. Przygotowane do wysyłki paczki – również zostały uwiecznione.

  Serdecznie dziękuję uczniom, którzy pomagali przy pakowaniu prac: A. Więcek, K. Melkau, W. Gójska, I. Kardas, W. Okorska, P. Piskorz, S. Pieniek, Sz. Włodarczyk, Sz. Badio, J. Godzina - bez Was nie dałabym rady!

  Autorka przedsięwzięcia – Grażyna Wojczuk

  Osoby współpracujące: K. Sićko, R. Harhaj, J. Kaliszuk, U. Radomska, B. Rokita, E. Andrzejewska ,  E. Gąsiorowska, B. Pawłowska, D. Garbino,  E. Pakoca, , B. Głowacka, E. Januszko, I. Stankiewicz, A. Kozłowska, D. Didjurgeit.

  WYNIKI KONKURSU  - WRZESIEŃ 2019 r.

 • Podręczniki szkolne

  W poniższym dokumencie zamieszczamy wykaz podręczników obowiązujący w roku szkolnym 2019/20. Przypominamy, że podręczniki uczniowie wypożyczają z biblioteki szkolnej. Należy zakupić jedynie podręczniki do religii oraz ćwiczenia do WDŻ - szczegóły poniżej.

  WYKAZ_PODRECZNIKOW_NA_ROK_SZKOLNY_2019.pdf

 • Mistrz Polski Kickboxingu

  8 czerwca 2019 r. odbyły się w Suszu Zunifikowane Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Kickboxingu. Z radością informujemy, iż uczeń klasy trzeciej, Jakub Olender, zajął I miejsce i został mistrzem Polski. Treningi rozpoczął jesienią i zaliczył już kilka zawodów w całej Polsce.
  Życzymy dalszych sukcesów!

 • VIb na wycieczce w Sorkwitach

  13 - 14 czerwca klasa VI B wraz z opiekunami przebywała na wycieczce krajoznawczej w  Sorkwitach. Po dotarciu na miejsce nastąpiło zapoznanie z panią Dorotą i resztą pracowników, którzy przez dwa dni dbali o nasze dobre samopoczucie i pełny żołądek. Podczas pobytu w PTTK Sorkwity uczniowie przeszli szkolenie jak bezpiecznie korzystać z wody i pływać kajakiem, wszyscy wzięli udział w mini spływie kajakowym i w wielu różnorodnych zabawach, których animatorem był p. Daniel Szeremiota - jeden  z naszych rodziców. Uczniowie Klasy VI b pod opieką pp. Ewy Januszko, Izy Stankiewicz i p. Szeremioty przeżyli w Sorkwitach niezapomniane chwile.  

 • Pierwszaki na wycieczce

  12 czerwca uczniowie klas Ia i Ib odwiedzili  bardzo atrakcyjne miejsce niedaleko Elbląga. Był to ogromny, fantastyczny plac zabaw, otoczony zielenią, oczkami wodnymi, kanałami i wysepkami. Były tam też tam również miejsca do odpoczynku, ochłody oraz mała gastronomia. Atrakcji było bardzo wiele. Wielkie bajeczne zjeżdżalnie, wielopoziomowe trampoliny, park linowy, baseny z kulkami zachęcały do skorzystania. Wspaniałym przeżyciem był rejs tramwajem wodnym po zbiorniku wodnym znajdującym się w obrębie obiektu. Wszyscy podziwialiśmy ptactwo wodne: łabędzie, czaple oraz  roślinność wodną: lilie, grążele. Odwiedziliśmy też wyspę dinozaurów wodnych, które straszyły nas swoim wyglądem i wydawanymi odgłosami. Pomimo 30-stopniowego upału dzieciaki z zapałem korzystały z atrakcji. Wypiły dziesiątki litrów wody i systematycznie łapały oddech przed kolejną zabawą. Wróciliśmy zdrowi i pełni wrażeń. Wycieczkę zorganizowała pani Dorota Garbino.

 • Biwak klasy 7c

  Stanica Wodna w Sorkwitach to ośrodek wypoczynkowy PTTK godny polecenia. Uczniowie klasy 7c wraz z opiekunkami p. Romualdą Harhaj i Sylwią Rohde-Brzozowską spędzili tam 3 dni. Słońce, woda, domowe jedzenie, cudowna okolica oraz niesamowity spokój i cisza sprzyjały wypoczynkowi. Uczniowie i opiekunki obiecali sobie, że jeszcze tam powrócą.

 • Wycieczka klas II

  Na Mazury, Mazury, Mazury popłyniemy tą łajbą z tektury… Pod takim właśnie hasłem klasy drugie bawiły się podczas wycieczki do stolicy szant  - Giżycka. Słońce, wiatr i szum fal to tylko przedsmak przygody jaką przeżyli uczniowie. Był park linowy, wieża widokowa, zabawy w fontannie, skoki przez fale oraz rejs statkiem.  Liczne atrakcje sprawiły, że opalone buźki dzieci nie przestawały się śmiać. Pomysłodawcą i organizatorem tak wspaniałej wycieczki był tata uczennicy klasy 2b pan Łukasz Kalczuk. Bardzo dziękujemy panu Łukaszowi za niezapomniane przeżycia.

                                                                                                                                                      Sylwia Łukasik

 • Biwak klasy 8a

      Od 31 maja do 3 czerwca klasa 8a spędziła wspólnie czas w ośrodku  „Kulka”. Było dużo atrakcji: segway, waterball, park linowy, nocna gra terenowa – mafia, ścianka wspinaczkowa, karaoke, wiatrówki, strzelnica paintballowa, kajaki, quady, dyskoteka, eurobungee,  survival oraz ognisko.

     Śpiewaliśmy bardzo dużo edukacyjnych piosenek, dzięki którym poznaliśmy nowe gatunki kwiatów.       Zawarliśmy nowe znajomości ze zwierzętami z „Króla Lwa”. Pływaliśmy kajakami (my wzdłuż, a panie w poprzek), a niektórzy nawet bez kajaków.

   Była to super przygoda!!!

  Opiekę sprawowały Panie: J. Brzóska i G. Wojczuk

 • „Ostatnia lekcja w szkole, pierwsza lekcja zawodu” – wycieczka klas 8a i 8b

  11 czerwca klasy ósme wybrały się na wycieczkę do Olsztyna. Wyjazd ten miał charakter edukacyjny w zakresie doradztwa zawodowego. Uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z różnymi zawodami. Młodzież była przygotowana na przeprowadzanie wywiadów z pracownikami galerii, poznanie pracy z innej perspektywy, zaplanowanie własnej kariery zawodowej czy po prostu poznanie możliwości „dorobienia” w czasie wolnym od nauki.

  Najciekawszą lekcję przeprowadził pracownik Inspekcji Ruchu Drogowego. Funkcjonariusz, niczym najlepszy szkoleniowiec, opowiedział nam o swojej pracy, wymaganiach i zadaniach. Mogliśmy obejrzeć radiowóz, sprawdzić testery paliwa i przeprowadzić badanie trzeźwości naszego kierowcy! To dopiero lekcja doradztwa zawodowego!

  Pozytywnie nastawieni uczniowie przystąpili do swoich zadań „zwiadowczych” –wywiadów. Na godzinach wychowawczych planują wymienić się informacjami.

  Opiekunowie wycieczki: G. Wojczuk, M. Dudzińska, I. Stankiewicz

   

 • Skrócone lekcje

  Ze względu na warunki atmosferyczne od środy 12.06.2019r. lekcje są skrócone.

  1 lekcja - 8.00 – 8.30

  2 lekcja - 8.40 – 9.10

  3 lekcja - 9.20 – 9.50

  4 lekcja - 10.00 – 10.30  przerwa obiadowa I zmiana

  5 lekcja - 10.45 – 11.15 przerwa obiadowa II zmiana

  6 lekcja - 11. 30 – 12.00

  7 lekcja - 12.10  – 12.40

  8 lekcja - 12.50 – 13.20

   

 • Spotkania z dietetykiem

  10 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 6a i 6b uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem Panią Katarzyną Oskrobą. Pozyskali wiedzę dotyczącą zasad zdrowego odżywiania, ilości spożywanych posiłków. Wyjaśniono znaczenie potrzeby jedzenia śniadań oraz sposobu  dobierania zdrowych składników żywieniowych. Młodzież uzyskała informacje dotyczące szkodliwych składników zawartych w napojach i przekąskach. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza skłoni do przemyśleń i zmiany nieprawidłowych nawyków żywieniowych.

  Nadmienić należy, że było to kolejne już spotkanie dietetyka z młodzieżą, które Pani Katarzyna nieodpłatnie przeprowadziła w naszej szkole.  25 lutego uczestniczyli w nim uczniowie klasy 7d i 8b, natomiast 1 kwietnia uczniowie klas 8a, 7b i 7 c.

  Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie za poświęcony czas i liczymy na dalszą współpracę w nowym roku szkolnym.

 • Warsztaty profilaktyczne dla rodziców i nauczycieli

  28 maja 2019 r. (wtorek) o godz. 16.00 odbyły się warsztaty dla rodziców i nauczycieli „Problemy emocjonalne dzieci i młodzieży – samookaleczenia” prowadzone przez  psychologa Ośrodka Wsparcia przy MOPS w Biskupcu Marlenę Kuliś oraz funkcjonariusza Komisariatu Policji Krzysztofa Kończyka.

  Celem warsztatów była edukacja rodziców w tematyce związanej z dokonywaniem przez dzieci i młodzież samookaleczeń, samouszkodzeń ciała. Psycholog Marlena Kuliś przybliżyła uczestnikom spotkania zjawisko, jego znaczenie oraz przyczyny. Rodzice dowiedzieli się czym są samookaleczania i jakie zachowania dziecka mogą być niepokojące.  Problemu nie można bagatelizować, dlatego przybliżono sytuacje, w których koniecznie należy zwrócić się o pomoc do specjalisty: psychoterapeuty, psychologa - tak by samookaleczanie się nie przerodziło się w uzależnienie.

  Wiedza została przekazana przez prowadzącą w sposób rzetelny, zrozumiały za pomocą opracowanej prezentacji multimedialnej.

  Funkcjonariusz policji Krzysztof Kończyk podsumował informacje podane przez psychologa. Podzielił się doświadczeniami z pracy, uczulił i ukierunkował rodziców w kwestiach wychowawczych, problematycznych.

  Atutem spotkania był fakt, że rodzice poznali osobiście osoby zajmujące się udzielaniem pomocy na terenie miasta Biskupiec.

  Spotkanie wzbudziło zainteresowanie  rodziców, o czym świadczyła wysoka  frekwencja. Dyrekcja i nauczyciele mają nadzieję, że organizowane spotkania edukacyjne prowadzone przez fachowców i specjalistów wejdą na stałe w tradycję naszej szkoły. Służą bowiem ujednoliceniu oddziaływań szkoły i domu rodzinnego oraz wspólnemu rozwiązywaniu sytuacji trudnych. 

 • Odpoczynek klas czwartych a i b w Pieckach.

  Szóstego czerwca klasy czwarte: a i b wyjechały do Ośrodka Wypoczynkowego- Mazurskie Chaty, aby odpocząć na świeżym powietrzu i ciekawie spędzić wolny czas. Wyjazd zorganizowała pani Danuta Chmielewska – rodzic z klasy 4b i wychowawca klasy 4b- p. Urszula Radomska.

  Uczniowie mogli uczestniczyć w wielu interesujących zajęciach sportowych i zabawach. Ćwiczyli umiejętności współpracy w grupie, sprawdzali swoją wytrzymałość i mogli się zmierzyć ze swoimi słabościami. Poznali zasady strzelania z łuku, rozpalania ogniska za pomocą krzesiwa, znajdowania kierunku w terenie, maskowania się. Mogli pokonać trasę w parku linowym i nauczyli się prawidłowego zjazdu po linie. Pływali w kulach, grali w piłkarzyki i planszówki ogromnymi pionkami. Uczniowie wypoczęci wrócili do Biskupca.
  Dziękujemy rodzicom za pomoc, a szczególnie pani Danucie Chmielewskiej za super wycieczkę.

 • Pasmo sukcesów Marysi.

  4 czerwca br. w Lubawie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w LA szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wystartowała w nich Marysia Garbino i zdobyła srebrny medal (II miejsce).  Trzy dni później – 7 czerwca – na Polach Grunwaldu, Maria pobiegła w biegach przełajowych, gdzie również zajęła II miejsce. Uczennica trenuje pod okiem p. Andrzeja Garbino.

  Serdecznie gratulujemy!

 • Polska - Moja Ojczyzna

  Piątego czerwca klasa 4b przez dwie godziny wykonywała prace na konkurs: Polska- Moja Ojczyzna.  Z pomocą uczniom przyszła pani Justyna Rekita- Czystiakow- mama Oliwiera Chorążewicza, która doradzała i wskazywała, w jaki sposób można ten temat zrealizować. Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem malowali, wyklejali i wycinali. Swoją pomoc zaoferowały również dwie uczennice z klasy 8b: Martyna Banach i Ewa Brzostek. Nawet p. Ania Mikołajczak włączyła się do pracy i malowała obrazek. Powstawały dzieła  przedstawiające godło Polski, warszawską syrenkę, flagę i polskie krajobrazy. Wspólna praca angażująca wszystkich bardzo łączy i może jeszcze powtórzymy taką lekcję.

 • Macmillan Primary School Tournament - klasy 3

  30 maja 2019r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Biesalu, odbył się powiatowy turniej języka angielskiego dla klas II-III szkoły podstawowej, w ramach ogólnopolskiej akcji Macmillan Primary School Tournament VII. Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie uczennice klasy trzeciej Alicja Maciejowska i Luiza Jeziorek, pod opieką p. Piotra Kułaka. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i składał się z dwóch części: słuchania i części pisemnej. Nasze uczennice po ciężkiej rywalizacji uplasowały się tuż za podium.
  Gratulujemy i życzymy powodzenia w konkursach na wyższym poziomie edukacyjnym.

 • Koncert w Szkole Muzycznej

  Uczniowie klasy II a i III a wysłuchali w czwartek, 6.06.19 r. koncertu w Powiatowej Szkole Muzycznej I st. w Dywitach Filia w Biskupcu - "Opowieści muzycznej - Czerwony Kapturek". Na scenie wystąpili młodzi artyści, którzy zachwycili wszystkich swoimi umiejętnościami gry na instrumentach. Cieszymy się, że byli wśród nich uczniowie naszej szkoły.
  Po koncercie odbyły się konkursy na znajomość instrumentów oraz teleturniej "Jaka to melodia?". Dziękujemy pani Wicedyrektor ds.Szkoły w Biskupcu, Małgorzacie Nowakowskiej i nauczycielom przygotowującym uczniów za tak miłe spotkanie z muzyką.
  Elżbieta Pakoca i Dorota Didjurgeit.

 • Bal ósmych klas

  W piątek, 7 czerwca, ósmoklasiści z naszej szkoły bawili się na swoim pierwszym balu kończącym naukę w szkole podstawowej. Uczniowie, przygotowani przez p. Andrzeja Garbino, zaprezentowali się w trzech układach tanecznych: dwóch wersjach poloneza  i belgijce. Ich występ wzbudził nieukrywany zachwyt rodziców i zaproszonych nauczycieli. Młodzież bawiła się do ostatniego tańca.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7152549

Galeria zdjęć