Nawigacja

 • Tenis ziemny

  Tenis ziemny

  Serdecznie zapraszamy na zajęcia z tenisa ziemnego dla uczniów klas I - VI. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek od godz. 15.30 w sali gimnstycznej. Zajęcia prowadzi Pan A. Kodym

 • Nasze biegaczki Marysia i Kornelia na podium

  Nasze biegaczki Marysia i Kornelia na podium

  W sobotę, 9 grudnia odbył się w Mikołajkach kolejny bieg Mikołajkowy. Impreza organizowana od lat cieszy sie dużym powodzeniem wśród biegaczy. Nie chodzi tylko o samo bieganie ale o świetną organizację, nagrody i poczęstunek.
  Na imprezie nie zabrakło biegaczy z Gdańska, Warszawy czy Białegostoku.
  W kategori 2005 - 2007 nasza szkoła wystawiła dwie zawodniczki Kornelìę i Marysię z klasy 6a. Nasze uczennice rywalizowały z dziewczynami biegającymi w klubach lekkoatletycznych między innymi z Olecka, Ostrołęki, Pisza, Gołdapii. Jednak po szybkim i wyczerpującym biegu na 800 m udało sìę Marysi stanąć na drugim a Kornelii na trzecim miejscu.
  Gratulacje dla dziewczyn za walkę do samego końca.
  Dziewczynki zostały przygotowane przez dwóch wspaniałych trenerów Andrzeja Garbino i Sławomira Dudziec.

 • Gang działa...

  NA WESOŁO…

  GANG  ZDOBYWCÓW  NAKLEJEK z SP 2
  informuje, że książki pt. "Gang Słodziaków" dotarł do naszej szkolnej biblioteki (część I i II).
  Dziękujemy Pani Romce Harhaj i Panu Zbigniewowi Zabielskiemu za ,,schwytanie” Słodziaków, a wszystkim członkom za dostarczanie naklejek.

  Opiekun i członkowie koła bibliotecznego

 • I Powiatowy Przegląd Grup Kolędujących

  I Powiatowy Przegląd Grup Kolędujących

  Zachęcamy do wzięcia udziału w przeglądzie grup kolędujących. Regulamin znajduje się w zakładce KONKURSY.

 • Mikołajki w klasach V a i V c

  Mikołajki w klasach V a i V c

  Mikołaj przychodzi 6 grudnia do dzieci, które przez cały rok są grzeczne, pomagają rodzicom, robią dobre uczynki, dobrze się uczą ...

  Nasi wychowankowie właśnie tacy są i zasłużyli na coś wyjątkowego. Obchody tak radosnego i bogatego w prezenty dnia przesunęliśmy na inny termin -;)

  11 grudnia 2018 roku pojechaliśmy na wycieczkę do kina Helios na film "Dziadek do orzechów i cztery królestwa".

  Akcja filmu rozgrywa się podczas Wigilii Bożego Narodzenia. Klara, główna bohaterka, tęskni za swoją zmarłą mamą. Dzięki ojcu chrzestnemu dowiaduje się, że jej matka stworzyła zaczarowane królestwa.  Podczas balu otrzymuje klucz do tego świata. Po przybyciu na miejsce nastolatka spotyka Cukrową Wróżkę i dowiaduje się, że królestwom Śnieżynek, Kwiatów, Słodyczy zagraża armia mrocznej krainy, którą rządzi Matka Cyrkonia. Wraz z Dziadkiem do orzechów Klara poznaje prawdę i postanawia uwolnić królestwa od zachłannej wróżki. Jak zawsze dobro zwycięża zło, a nasza bohaterka przeżywa wewnętrzną przemianę, nabiera pewności siebie i powraca do swojej rodziny odmieniona.

  Uczniowie wyszli z kina rozpromienieni i szczęśliwi, bo film bardzo im się podobał, a w szczególności baśniowe sceny, malownicze krajobrazy, bogato zdobione kostiumy.

  Te nietypowe Mikołajki na długo zapadną w pamięci naszych wychowanków i organizatorów wycieczki: Barbary Bobińskiej, Iwony Chyczewskiej i Beaty Głowackiej.

                                                                                                                                               Beata Głowacka

   

   

 • Mikołajki w Klubie Ortograffiti „Kleks”

  Mikołajki w Klubie Ortograffiti „Kleks”

  W przededniu Mikołajek uczestnicy Klubu Ortograffiti „Kleks” pomyśleli także o drobnych upominkach dla swoich najbliższych. Uczniowie przygotowali wspólnie z panią Anią piękne pudełeczka na słodkości dla swoich rodziców. Oczywiście wszystkie czynności wykonały ich sprytne rączki, które ćwiczą swoje umiejętności na każdych zajęciach (odrysowywanie, wycinanie, składanie, ozdabianie i pisanie). Mamy nadzieję, że efekty podobały się rodzicom!

 • WOLONTARIUSZE W SP2

  WOLONTARIUSZE W SP2

  W naszej szkole zakończyła się zimowa zbiórka karmy i materiałów dla zwierząt, które są pod opieką Stowarzyszenia „Przygarnij psiaka i/lub kociaka”. Zebraliśmy koce, ręczniki, akcesoria – smycze, szelki i puszki z karmą oraz suchy prowiant dla piesków i kotów. Akcją w szkole zajmowały się wolontariuszki opiekujące się zwierzętami w Stowarzyszeniu: Gabrysia Zabielska, Marysia Kubarewicz, Natalia Zackowska i Dominika Szerszeń.

 • Nikola Smułek - I miejsce w plastycznym konkursie międzynarodowym

  Nikola Smułek - I miejsce w plastycznym konkursie międzynarodowym

  I miejsce Nikoli Smułek

  W VIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży do lat 16 pt. „WOLNOŚĆ JEST W NAS! DUMNI ZE SWOJEJ NIEPODLEGŁEJ!” pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z udziałem dzieci i młodzieży ze wspólnot polonijnych całego świata.

  Uczennicę przygotowała P. Grażyna Wojczuk

  Prace oceniało profesjonalne Jury w składzie: Marek Iwiński (przewodniczący Jury, artysta plastyk, Plastyk Miasta Bydgoszcz), Julian Nowicki (artysta plastyk, autor niezwykłych murali), Stanisław Stasiulewicz (wybitny artysta, plastyk, malarz) oraz Magdalena Dworska – koordynator Konkursu, sekretarz Jury. Jak podaje organizator na Konkurs wpłynęły 983 prace, a decyzja Jury odnośnie zwycięzców nie była łatwa.

   

  „Najważniejsze, to czytanie ze zrozumieniem regulaminu konkursu i połączenie z talentem artysty. W tym przypadku - Nikoli”.

  Serdeczne gratulujemy!

 • Paczka dla Rodaka

  Paczka dla Rodaka

  Już kolejny raz wspieramy działania Fundacji dla Rodaka i  10 grudnia 2018r. rozpoczynamy zbiórkę słodyczy oraz upominków.

  Polska młodzież z Kazachstanu, która uczy się w Polsce na święta  Bożego Narodzenia nie pojedzie do swoich domów. Spędzi je w Nowym Kawkowie. Możemy wspomóc Fundację dla Rodaka,  dołożyć COŚ  i sprawić  radość.

   Wszystko przynosimy do biblioteki w Szkole Podstawowej nr 2 (do 19 grudnia).

  Wolontariusze z SP2 -  G. Wojczuk, B. Pawłowska, M. Pawłowska wraz z członkami koła bibliotecznego przekażą upominki koordynatorowi działań  Fundacji dla Rodaka (na miasto i gminę Biskupiec)  - P. Halinie Szymańskiej.

 • BIBLIOTEKA – MINISTERSTWO CZARÓW I MAGII!!

  BIBLIOTEKA – MINISTERSTWO CZARÓW I MAGII!!

   

  "Świąteczne czytanie przy kominku" – 6 grudnia rozpoczęliśmy 3 sezon czytania.

  Serdecznie dziękujemy Paniom: Ewie Andrzejewskiej i Małgorzacie Rokita za ,,rozpalenie kominka”, za cudowne dekoracje i podzielenie się swoim talentem a Panom Arkowi i Piotrowi za cierpliwość i pomoc przy tworzeniu wyjątkowego wystroju biblioteki.

  G. Wojczuk i członkowie koła bibliotecznego

 • Szkolne Mikołajki

  Szkolne Mikołajki

  6 grudnia naszą szkołę tradycyjnie odwiedził Mikołaj. Z workiem pełnym prezentów przemieszczał się wraz ze śnieżynkami od klasy do klasy obdarowując uczniów upominkami. W międzyczasie uczniowie klas 0 -3 bawili się na specjalnie przygotowanym przez ich panie rambicie. Po maluchach przyszła kolej na uczniów klas 4 – 8. Pani pedagog Jolanta Brzóska wraz z nauczycielami wychowania fizycznego przygotowała rambit mikołajkowy, którego hasłem było „Bezpieczeństwo w sieci”.  Uczniowie robili plakaty, pisali wierszyki lub piosenki oraz brali udział w konkurencjach sportowych. Wyniki ich pracy wkrótce będziemy mogli obejrzeć na gazetce szkolnej.

  Samorząd Uczniowski

  Sylwia Rohde-Brzozowska

 • Mikołajki w świetlicy

  Mikołajki w świetlicy

  Dzieci ze świetlicy były  grzeczne (no...przynajmniej bardzo się starały), dlatego 6 grudnia odwiedził je Mikołaj. Do pięknie udekorowanej sali przyniósł pełny worek prezentów. Okazało się, że były to super gry planszowe. Sprawdziliśmy! Bardzo nam się podobają. Umilą nam pobyt w świetlicy, uprzyjemnią zajęcia. Wszyscy miło spędzimy czas grając w nowe, ciekawe gry. Dziękujemy! Czekamy na Ciebie Mikołaju przed świętami!

 • Andrzejki w klasie 4b

  Andrzejki w klasie 4b

  W piątek 30 listopada na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 4b mieli okazję pobawić się, wróżąc sobie przyszłość. Dziewczynki przyniosły  dla każdego ciasteczka z wróżbami, które w zabawny sposób pokazywały niedaleką i odległą przyszłość. Wychowawca p. Ula poczęstowała wszystkich cukierkami ze złotymi myślami, które skłoniły niektórych do zastanowienia się nad sobą. Chłopcy  przygotowali wróżby na karteczkach, a inni wycięli serca, na których były zapisane  imiona przyszłych chłopaków i dziewczyn.  Na koniec uczniowie ułożyli buty przez całą salę i sprawdzili, czyj  but pierwszy przekroczy próg klasy, ten pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się. Było dużo zabawy i śmiechu. Warto kultywować nasze polskie tradycje andrzejkowe, ale z przymrużeniem oka.

 • Świtezianka oczami klas siódmych

  Świtezianka oczami klas siódmych

  Uczniowie klas siódmych a,b,i c  postanowili przybliżyć sobie i kolegom  znaną balladę „Świtezianka” Adama Mickiewicza. Przygotowali przebrania, rekwizyty i stworzyli niepowtarzalne, niezwykłe, a czasami komiczne przedstawienia. Jedno jest pewne, ballada na długo zostanie w pamięci uczniów, a dobry humor i twórcze podejście do literatury zmobilizuje tych, którzy stronią od czytania.

 • Test - Wielki Maraton Czytelniczy

  Test - Wielki Maraton Czytelniczy

  Test sprawdzający znajomość listopadowej lektury o Karolku uczniowie klas drugich i klasy trzeciej napiszą 12 grudnia na drugiej godzinie lekcyjnej (sala 22).
  W grudniu uczniowie czytają książkę "8+2 i pierwsze święta".

 • Pozostawione rzeczy

  Pozostawione rzeczy

  Prosimy o odebranie pozostawionych przez uczniów elementów garderoby, worków ze strojem na WF, czapek, rękawiczek itp. do piątku 7 grudnia do godz. 15.00. Rzeczy, które nie wrócą do swoich właścicieli zostaną bezpowrotnie uprzątnięte.

 • Obiady

  Obiady

  Obiady w grudniu - 52,50 płatne do 7 grudnia. Prosimy o terminowe wpłaty!

  Przypominamy, że nieobecność ucznia należy zgłosić do sekretariatu szkoły do godz.8.00 (tel. 89 715 25 49). Nieobecność zgłoszona po godz. 8.00 nie będzie odpisywana.

 • WIELKI MARATON CZYTELNICZY

  WIELKI MARATON CZYTELNICZY

  Test w ramach Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla klas 4 - 8 odbędzie się 10 grudnia o godz.7.30 w sali nr 30.

 • Lekcja z Delmą, czyli jak nie marnować żywności.

  Lekcja z Delmą, czyli jak nie marnować żywności.

  Uczniowie naszej szkoły 26.11.18 r. przekonali się, jak ważne jest racjonalne korzystanie z żywności. Dzięki warsztatom z przedstawicielką Banku Żywności w Olsztynie wzrosła świadomość ważnego problemu społecznego. Warsztaty były II częćcią nagrody głównej w programie Delma- Extrastołówki - wygraliśmy remont szkolnej stołówki.

  Dwa miliardy ludzi na świecie cierpi z powodu niedożywienia. W Polsce każdego roku marnuje się około 9 mln ton jedzenia wartego ok. 14 mld euro, czyli każdy statystyczny Polak marnuje 235 kg żywności rocznie. Kupujemy często bez właściwego planowania, wielopaki i z promocji. Na śmietnik trafiają najczęściej pieczywo, wędliny, warzywa, owoce i jogurty. Przeterminowane produkty i ich późniejsza utylizacja to również poważy problem. Czy zdajemy sobie sprawę, że każdy kupiony produkt wiąże się z kosztami pracy ludzkiej, transportu, poboru wody, energii? Wyrzucając produkt do koszta to też marnujemy. W wielu miastach powstają już punkty, gdzie można zostawić produkty potrzebującym i przyczynić się do zmniejszenia marnowania jedzenia. Cieszymy się ,że nasi uczniowie mają dużą wiedzę na temat gospodarności. Pani prelegentce z Banku Żywności dziękujemy serdecznie za podzielenie się z nami cenną wiedzą, postaramy się ją wykorzystać w praktyce!


  Elżbieta Pakoca

 • Klimatyczna klasa

  Klimatyczna klasa

  Zanim nadeszły  chłodne i mroźne dni uczniowie klasy III przeprowadzili obserwacje na świeżym powietrzu. W oparciu o scenariusz projektu "Klimatyczna klasa"  próbowali odpowiedzieć na pytanie:  "Co porosty mówią o jakości powietrza?".

  Z wielkim zaangażowaniem uczniowie wzięli udział w zajęciach. Pracowali w grupach i wyciągali trafne wnioski. Pracę ułatwił zestaw badawczy z kolorowymi planszami i skalą porostową. A dokładne obserwacje zapewniły lupy, które dodatkowo uatrakcyjniły zajęcia. Teraz już wiemy ile porostów i jakie można spotkać na drzewach w okolicy naszej szkoły. Przekonani o roli, jaką  pełnią te niewielkie organizmy w przyrodzie, zachęcamy do ich poznania i obserwacji.  Już wkrótce kolejne lekcje z projektu "Klimatyczna klasa".

  I. Orzechowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7151230
  Fax. 89 7152549

Galeria zdjęć