Nawigacja

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  4 października po raz trzeci Szkoła Nasza wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day).

  Tabliczkowa wiedza sprawdzana  była w niecodzienny sposób ,podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia.   Funkcję egzaminatorów  pełniły uczennice klas ósmych : Olga Sieruta i Paulina Markowska.    Bardzo dobrą znajomością tabliczki wykazało się ponad 140 osób, które otrzymało odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.                                                                                                                                                                                Natomiast uczniowie  kl. III a, wraz z wychowawcą p. D. Didiurgejt,wybrali się do miasta, gdzie sprawdzianowi matematycznemu  poddawani  byli mieszkańcy miasta -  Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

  Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji, pokazały zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki.

  Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.                              

  Organizatorzy : R. Harhaj, K. Ciemińska, A. Steffen, I. Stankiewicz

 • Sukcesy sportowe

  W dniu 28 września na stadionie w Pasłęku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Warmińsko - Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki. W zawodach wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły.  Ich występ zakończył się pełnym sukcesem.  Złoty medal i Mistrzostwo Województwa zdobyła Kornelia Dudziec wygrywając swój bieg na 600m. Jest to już czwarte mistrzostwo wojewódzkie Kornelii w tym sezonie. Minęło pół godziny i drugi złoty medal i Mistrzostwo Województwa na dystansie 1000 zdobyła Maria Garbino. Obie uczennice reprezentowały swoje macierzyste kluby AZS Olsztyn oraz GUKS Asy Dywity.  Zarówno Kornelia i Marysia zawsze reprezentują naszą szkołę i gminę w zawodach LA. Tydzień wcześniej (21 X) zdobyły medale na Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych, gdzie reprezentowały naszą szkołę i gminę. Kornelia tego samego dnia biegła jeszcze w biegu sztafetowym 4 x 100m , gdzie wraz z koleżankami zdobyła brązowy medal Mistrzostw Województwa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  S. Dudziec

 • Informacje

  Zapraszamy do zapoznania się z godzinami pracy pedagogów szkolnych, logopedy, pielęgniarki szkolnej, biblioteki szkolnej. Informacje zostały zamieszczone na podstronie GODZINY PRACY.

  Na podstronie DOKUMENTY SZKOLNE został zamieszczony aktualny Program Profilaktyczno - Wychowawczy

 • Skrzynka Zaufania

  Drogi Uczniu, Drogi Rodzicu!

  Jeśli coś Cię martwi, niepokoi, Tobie lub komuś dzieje się krzywda, byłeś świadkiem agresji lub przemocy możesz to opisać i wrzucić do "SKRZYNKI ZAUFANIA" (znajdziesz ją w budynku szkoły  przy sali nr 15).

  ZASADY KORZYSTANIA ZE SKRZYNKI ZAUFANIA:

  Pamiętaj, że:

  • Możesz pisać w każdej sprawie - jesteś dla nas Ważny!
  • Dzięki sygnałom, jakie od Ciebie dostaniemy jesteśmy w stanie zareagować, liczy się dla nas przede wszystkim Twoje bezpieczeństwo.
  • Każde zgłoszenie jest objęte dyskrecją.
  • Twój list może być anonimowy, ale aby ułatwić nam udzielenie należytej pomocy, podaj tyle danych , ile możesz, takich jak: imię, klasę i dane osób, których list dotyczy.
 • Pozostawione ubrania

  Prosimy o odbiór pozostawionych worków na WF, czapek, bluz i innych elementów garderoby. Jeśli ubrania nie znajdą właścicieli, to w piątek po godzinie 15 zostaną wyrzucone do kontenerów z odzieżą.

 • Prośba

  Prosimy o odbiór blaszek i innych pojemników, które zostały po Jesiennej Uczcie. Zostało bardzo dużo rzeczy - jeśli nie znajdą swoich właścicieli, to w piątek 4.10 po godz.15.00 zostaną wyrzucone.

 • Całodobowa infolinia pomocy

  Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

  Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.

  Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

 • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  W październiku  obchodzony  jest Międzynarodowy  Miesiąc  Bibliotek  Szkolnych

   W naszej szkole będą realizowane następujące działania promujące czytelnictwo, książki i bibliotekę szkolną:

  * wystawa książek  popularnonaukowych  o  zwierzętach  w  związku  ze Światowym  Dniem  Zwierząt  przypadającym  4 października

  * 9 X - Międzynarodowy Dzień Pisania Listów – napisanie listu do dzieci, nauczycieli i rodziców z polskiego przedszkola w Kazachstanie (dołączenie książek i Gangu Słodziaków od społeczności z SP2 – koło biblioteczne i Rada Rodziców

  KONKURSY BIBLIOTECZNE

  - Szkolny konkurs ,,Książkowi nauczyciele” 10 – 14.10. 2019 r.- gazetka na korytarzu.

  - Miejsko - gminny konkurs Fotograficzny ,,Jesienny portret z książką” – prace należy dostarczyć do biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu do 25.10.2019 r.

  - Udział uczniów w Ogólnopolskim Wielkim Maratonie Czytelniczym

  - Udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym ze znajomości treści książki R. Riordana,, Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Morze potworów”- 18 X

  - pozyskiwanie książek ,,Gang Słodziaków”

 • Logopeda szkolny informuje

  Drodzy Rodzice i opiekunowie!

  Dobiegły końca przesiewowe badania logopedyczne uczniów naszej szkoły. Ogólny raport z badań zostanie dołączony do Państwa informacji w zakładce LOGOPEDIA, natomiast informacji indywidualnych na temat wymowy poszczególnych dzieci udzielał będzie logopeda podczas konsultacji z rodzicami, które w tym semestrze będa odywały sie w każdy wtorek o godzinie 8.55- 9.40.
  Zajęcia logopedyczne indywidualne i grupowe będą się odbywały od 14 października 2019 r.
  Do zobaczenia!

 • 15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki

  15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki

  Dlaczego kropka? Wszystko zaczęło się właśnie od niej. „Kropka” Petera H. Reynoldsa to niepozorna, napisana oszczędnym językiem historia Vashti – dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. Dzień Kropki to święto kreatywności. W ramach uczestnictwa w obchodach, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najbardziej kreatywne zastosowanie kubka. Samorząd chciałby podziękować klasie 7b za najliczniejszy udział w konkursie.
  Zwycięzcami zostali:

  I miejsce: Arek Gwiazda

  II miejsce: Natalia Szeremiota

  III miejsce: Karol Pawłowski

  Gratulujemy!

  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami

 • Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych

  Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych

  W sobotę 21.09.2019r. odbyły się w Droszewie Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Nasi uczniowie ponownie spisali się na medal. W punktacji drużynowej nasza szkoła zajęła II miejsce ustępując jedynie SP1 Pisz. Bardzo dobrze spisały się uczennice z klasy 7 i 8. Złoty medal i Mistrzostwo Województwa zdobyła Kornelia Dudziec, na drugim miejscu uplasowała się Maria Garbino, 6 miejsce zajęła Maja Niska, 7 miejsce Aleksandra Nikitiuk, 8 miejsce Karolina Szczyglak. W pierwszej ósemce znalazło się aż 5 dziewcząt z naszej szkoły. Wśród chłopców kolejny medal, tym razem brązowy, wywalczył Bartek Ochnio. Bardzo dobrze spisał się również Wiktor Jaśkiewicz, który na metę przybiegł jako czwarty i nie wiele zabrakło mu do podium. Szczególne podziękowania należą się wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę,  a zwłaszcza tym, którzy nie mają predyspozycji do biegania, a jednak chcieli reprezentować naszą szkołę w zawodach i tym samym przyczynili się do wspólnego sukcesu.

  S. Dudziec

 • Lekcja w Bibliotece Miejskiej

  Lekcja w Bibliotece Miejskiej

  24.09.2019r. uczniowie klasy 4a wzięli udział w lekcji bibliotecznej pt. "Witam Cię kartek szelestem". Zajęcia przeprowadziła Pani Alicja Kosewska - Terech. Uczniowie poznali wiele ciekawych książek, w których ukryte były zadania do wykonania. Z mapą w ręku uczniowie wędrowali po zakamarkach biblioteki w poszukiwaniu odpowiedzi. W formie zabawy dzieciaki czytały na różne sposoby: np. ziewając, bardzo wolno, szybko, cicho... W podziękowaniu uczniowie wręczyli Pani Alicji książki i złożyli gratulacje.

 • Nowy plan lekcji

  Uwaga! Są niewielkie zmiany w planie lekcji. Proszę sie z nimi zapoznać. Plan obowiązuje od 24.09.

 • Pierwszoklasiści na wystawie aparatów

  Pierwszoklasiści na wystawie aparatów

  "A jak aparat" - lekcja z literą "a" była świetną okazją do zwiedzenia wystawy aparatów pana Borowskiego w biskupieckiej Sorbomie. Jest to jedna z największych kolekcji w Europie! Pierwszaki bardzo się nią zainteresowały. Tym bardziej, że pan Borowski jest absolwentem naszej szkoły. Szczególną uwagę zwróciły: najmniejszy szpiegowski aparat z dawnych lat, aparat w kształcie piłki i dużej szminki. Dziękujemy Panu Wiesławowi Borowskiemu za gościnność, podzielenie się swoją pasją. Wiemy już, że warto mieć zainteresowania, bo świat jest wtedy fascynujący. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia wystawy aparatów. Naprawdę warto!

  Uczniowie Ia i b z wychowawcami

 • Podziękowanie

  Podziękowanie

  Serdecznie dziękujemy Pani Izabeli Lesińskiej za poświęcony czas i wsparcie działań szkolnego koła bibliotecznego.

  Członkowie i opiekunka Koła Bibliotecznego

 • Szkolenie dla rodziców

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z panią Elżbietą Hermanowicz - psycholog z Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Olsztynie, które odbędzie się 25 września 2019 r. o godz. 16.30 w naszej szkole.Temat spotkania to "Prawo do wychowani czy obowiązek wychowania".

 • Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki

  Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki

  Dnia 16-17 września 2019 uczniowie klas drugich zostali zaproszeni   przez p. bibliotekarkę Grażynę Wojczuk do szkolnej biblioteki. Po miłym powitaniu, przekroczyli próg ‘’Królestwa książek’’. Na początku zostali zapoznani z Regulaminem Biblioteki. Następnie „wróżki” uczyły dzieci jak szanować i dbać o książki. W grupach uczniowie wykonali zadanie polegające na uporządkowaniu tytułów książek dla dzieci. 

  Najważniejszym momentem było pasowanie każdego ucznia na czytelnika oraz wręczenie pięknej, pamiątkowej zakładki do książki.  Dokonały tego Pani Dyrektor i Wicedyrektor Szkoły, które zostały zaproszone na tę uroczystość. Kolejnych emocji dostarczył moment wypożyczenia książki. Każdy uczeń wybrał samodzielnie książeczkę i wypożyczył ja według wskazanych zasad. Tu czekała niespodzianka przygotowana przez p. bibliotekarkę – „cukierkowe drzewko”.  Jego „słodki owoc” można zerwać dopiero po przeczytaniu pierwszej książki z biblioteki. Pani Grażyna przekazała też każdemu dziecku list z biblioteki do rodzica.  Na pamiątkę wydarzenia zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

   Na zakończenie uczniowie podziękowali pani bibliotekarce za  przyjecie do grona czytelników szkolnej biblioteki i wręczyli laurki. Dziękujemy pani Grażynie Wojczuk za  przygotowanie uroczystości.

                                                                                                     Wychowawcy klas IIa,b

 • Podziękowanie

  Podziękowanie

  Serdecznie dziękujemy Panu Adamowi Giedziunowi za wykonanie pomocy dydaktycznych do szkolnej biblioteki.

 • Podziękowanie

 • Podziękowanie

  Podziękowanie

  Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Kaliszukowi za przekazanie szkole farb malarskich.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7152549

Galeria zdjęć