Nawigacja

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  15.01.2019r. godz.17.00 - Wtorek

  Klasa

  Wychowawca

  Sala

  Oddział 0

  mgr Katarzyna Sićko

  34 (domek)

  1a

  mgr Ewa Gąsiorowska

  B3

  1b

  mgr Dorota Garbino

  B4

  2a

  mgr Dorota Didjurgeit

  20

  3a

  mgr Elżbieta Pakoca

  25

  4a

  mgr Sylwia Rohde - Brzozowska

  12

  4b

  mgr Urszula Radomska

  30 - ODWOŁANE

  4c

  mgr Agnieszka Steffen

  18

   

  16.01.2019r. godz.17.00 – Środa

   

  Klasa

  Wychowawca

  Sala

  2b

  mgr Sylwia Łukasik

  22 – od godz.15.30

  5a

  mgr Barbara Bobińska

  informatyczna

  5b

  mgr Sławomir Dudziec

  9

  5c

  mgr Beata Głowacka

  12

  6a

  mgr Joanna Kaliszuk

  16

  6b

  mgr Ewa Januszko

  31

  7a

  mgr Andrzej Garbino

  25

  7b

  mgr Katarzyna Ciemińska

  26

  7c

  mgr Romualda Harhaj

  18

  7d

  mgr Anna Kubarewicz

  30

  8a

  mgr Grażyna Wojczuk

  15

  8b

  mgr Marzanna Dudzińska

  3

 • Konkurs na „ Kartkę Walentynkową”

   Konkurs na „ Kartkę Walentynkową”

   Serdecznie zapraszamy uczniów Naszej Szkoły do udziału w konkursie  na najpiękniejszą i najoryginalniejszą kartkę walentynkową.

  Format i technika wykonania pracy jest dowolna.

  Podpisane prace prosimy przynosić do Pani  Sylwii Rohde – Brzozowskiej lub Pani Małgorzaty Jeziorek  do dnia 08.02.2019 r.

  W dniu Walentynek zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu.

 • Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Fotograficznym

  WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO – FOTOGRAFICZNEGO

  pt. ,, Ziemia sercu bliska – moja mała ojczyzna”

  zorganizowanego przez Fundację dla Rodaka w ramach akcji ,,Lekcja dla Rodaka

  I miejsce – Aleksandra Więcek z klasy VIII a

  (kategoria 14 – 16 lat)

  II miejsce

  Aleksandra Aszkiełowicz z klasy VII d

  Nikola Smułek z klasy VII b

  ( kategoria 10 -13 lat)

   

  Uczennice do konkursu przygotowała P. Grażyna Wojczuk

  Głównym celem konkursu było:

  - wykonanie albumu ,,żywej księgi”, z której Rodacy na obczyźnie poznają swoją Ojczyznę

  - przekazanie albumów Rodakom za granicę

  - promocja dziedzictwa kulturowego własnej miejscowości, regionu, kraju

  - przygotowanie społeczeństwa polskiego na powrót Rodaków, stworzenie przyjaznej atmosfery

  - rozbudzenie ekspresji plastycznych i fotograficznych

  - rozwijanie wrażliwości estetycznej

  - rozwój kultury oraz upowszechnianie historii Polski

  Współorganizator konkursu SP nr 30 w Olsztynie

  Patronat honorowy objęli:

  Marszałek Senatu RP, Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Warmińsko – Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko -Mazurskiego, Prezydent Olsztyna, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty, IPN- delegatura w Olsztynie, Związek Piłsudczyków RP

  Patronat medialny: Radio Olsztyn, Radio Plus, Gazeta Olsztyńska, Gość Niedzielny

  Opieka medialna TVP 3

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

   

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

   

  Świetlica Szkoły Podstawowej nr 30

  im. Marii Zientary- Malewskiej w Olsztynie

  serdecznie zaprasza  do udziału w konkursie plastycznym

   

  „Maska Karnawałowa”

   

  Szczegóły konkursu w poniższym regulaminie.

  maska_karnawalowa_konkurs.pdf

 • #Razem na Święta

  Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy. W tym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej zorganizowało ogólnopolską akcję #RazemNaŚwięta, zachęcając wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do podjęcia przedświątecznego wolontariatu.

  W akcję #Razem na Święta włączyli się także nasi uczniowie i nauczyciele i rodzice. W jej ramach podjęte zostały następujące działania:

  - zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę słodyczy i upominków dla polskiej młodzieży z Kazachstanu, która uczy się w Polsce i na święta nie mogła pojechać do domu, lecz spędziła je w Nowym Kawkowie. Zbiórka była kolejnym już przedsięwzięciem w ramach współpracy z Fundacją dla Rodaka,

   - zimowa zbiórka karmy i materiałów dla zwierząt, które są pod opieką Stowarzyszenia „Przygarnij psiaka i/lub kociaka” w Biskupcu. Zebraliśmy koce, ręczniki, akcesoria – smycze, szelki i puszki z karmą oraz suchy prowiant dla piesków i kotów. Akcją w szkole zajmowały się wolontariuszki naszej szkoły opiekujące się zwierzętami w Stowarzyszeniu. Czynnie włączyły się także dzieci z klasy Ia wraz z wychowawcą, które odwiedziły zwierzęta w Przytulisku i zaniosły karmę zakupioną z klasowej zbiórki pieniędzy,

  - odwiedziny wolontariuszy z naszej szkoły uczestników Dziennego Domu Seniora „Wigor” w Biskupcu. Uczniowie wraz z opiekunem wolontariatu złożyli na ręce obecnych seniorów bożonarodzeniowy stroik, wykonane przez dzieci ozdoby choinkowe oraz przekazali życzenia świąteczne i noworoczne, po czym jedna z wolontariuszek zaśpiewała piosenkę „Pierwsza gwiazda”. Następnie wszyscy zasiedli do stołu na poczęstunek i wspólne rozmowy, zaś po poczęstunku rozpoczęło się wspólnie śpiewanie kolęd i pastorałek.

  - świąteczne spotkanie rodziców i uczniów klas I zorganizowane przez wychowawców wraz z rodzicami. Uczniowie klas I przygotowali piosenki z akompaniamentem trójkątów, kołatek i grzechotek oraz wiersze o tematyce świątecznej. Następnie odbyły się zabawy dla dzieci i rodziców - kalambury rysunkowe i bingo świąteczne. Wiele emocji dostarczyła zabawa ze skarpetą Mikołaja. Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody. Wspólnie zaśpiewali kolędę i pastorałkę. Wszystkim zebranym udzieliła się miła atmosfera i świąteczny nastrój wieczoru, a przedświąteczne spotkanie było wspaniałą okazją do integracji uczniów, rodziców i nauczycieli.

  - przygotowanie upominków dla bliskich na zajęciach terapeutycznych – uczniowie klas I-III oraz IV przygotowali na zajęciach z terapii ręki drobne upominki dla swoich bliskich: kartki świąteczne oraz filcowe zawieszki- ozdoby na choinkę,                

  - w ramach szkolnego wolontariatu „Starsi- młodszym” uczennice klas VII odwiedziły uczniów klas II i przeczytały im przedświąteczną bajkę terapeutyczną oraz wspólnie wykonali ozdoby na choinkę – papierowe aniołki,

  - udział wolontariuszy w przedświątecznej Zbiórce Żywności – uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w przedświątecznej zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności. Zebrane produkty żywnościowe zostały przekazane dla najbardziej potrzebujących rodzin,

  - szkolne jasełka i wigilie klasowe – jak co roku na sali gimnastycznej w naszej szkole w ostatni dzień pracy przed świętami uczniowie klas II z wychowawcami przygotowali szkolne jasełka, przypominając wszystkim historie narodzin Jezusa i wprowadzając w atmosferę świąt. Po jasełkach odbyły się tradycyjne wigilie klasowe z łamaniem opłatkiem, życzeniami i potrawami przygotowanymi przez rodziców i dzieci,

  - wigilia pracowników szkoły – tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbyła się wspólna wigilia pracowników szkoły,

  - prezenty dla dzieci uczęszczających na świetlicę szkolną oraz dla dzieci z Domu Dziecka „Keja”. W ostatnim dniu pracy przed świętami po szkolnych jasełkach i wigilijnych spotkaniach w klasach uczniowie uczęszczający na szkolną świetlicę zastali pod choinką dużo prezentów. Tym razem były to wspaniałe nowe zabawki, które umilą czas spędzony na świetlicy dojeżdżającym dzieciom. Tego dnia również z inicjatywny dyrekcji szkoły prezentami w postaci gier planszowych obdarowane zostały uczęszczające do naszej szkoły dzieci z Domu Dziecka „Keja” w Biskupcu.

  Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły  idąc za przykładem nauczycieli, rodziców  rozumieją potrzebę pomagania innym i podjęły się różnych działań związanych z przedświątecznym wolontariatem!

  A. Kubarewicz

 • Wielki Maraton Czytelniczy - Test 4

  Wielki Maraton Czytelniczy - Test 4

  Wielki Maraton Czytelniczy

  TEST nr 4 odbędzie się 10 stycznia (czwartek)

  Klasy 4 - 6 o godz.7.30

  Klasy 7 - 8 o godz.7.30

  Zapraszam do biblioteki - G. Wojczuk

 • Obiady

  Obiady

  Obiady w styczniu - 45,50 płatne do 10 stycznia. Prosimy o terminowe wpłaty!

  Przypominamy, że nieobecność ucznia należy zgłosić do sekretariatu szkoły do godz.8.00 (tel. 89 715 25 49). Nieobecność zgłoszona po godz. 8.00 nie będzie odpisywana.

 • Wizyta w Domu Seniora

  Wizyta w Domu Seniora

  Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili uczestników  Dziennego Domu Seniora „Wigor” w Biskupcu. Uczniowie wraz z opiekunem wolontariatu p. Anną Kubarewicz złożyli na ręce obecnych seniorów bożonarodzeniowy stroik, wykonane przez dzieci ozdoby choinkowe oraz przekazali życzenia świąteczne i noworoczne, po czym zasłuchali się w tekst piosenki „Pierwsza gwiazda” śpiewanej przez Marysię. Następnie wszyscy zasiedli do stołu na poczęstunek i wspólne rozmowy na temat nadchodzących świąt. Po poczęstunku rozpoczęło się wspólnie śpiewanie kolęd i pastorałek.

  Wizyta była wspaniałym doświadczeniem, uczniowie wymienili uściski i żegnali się z seniorkami tak, jakby były to ich babcie, a w drodze powrotnej zajadając się otrzymanymi słodkościami dzielili się swoimi wrażeniami i powiedzieli, że chętnie tu jeszcze powrócą. Wizyta w Domu Seniora była doskonałą lekcją wychowawczą uczącą empatii, życzliwości i otwartości na potrzeby innych osób, zwłaszcza starszych.

 • Konkurs czytelniczy dla uczniów klas II

  Konkurs czytelniczy dla uczniów klas II

  Cele konkursu:

  • obchody Dnia Kubusia Puchatka w naszej szkole
  • popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci
  • rozwiajnie umiejętności czytania ze zrozumieniem

   15.01. 2019r. odbędzie się test dla uczniów klas II ze znajomości treści lektury "Kubuś Puchatek". Nagrodzimy wszystkich uczniów, którzy najlepiej napiszą test. Dyplomy i upominki są przewidziane dla każdego uczestnika.

  17.01.2019r. na stronie internetowej naszej szkoły umieścimy listy zwycięzców. 18.01.2019r. w Dniu Kubusia Puchatka zostaną wręczone dyplomy i nagrody.

  Organizatorzy: koło biblioteczne i opiekun Grażyna Wojczuk

 • Mikołaj z prezentami do świetlicy

  Mikołaj z prezentami do świetlicy

  Ostatni dzień przed świętami w świetlicy był bardzo radosny. Ponownie Mikołaj sprawił nam miłą niespodziankę. Po szkolnych jasełkach i wigilijnych spotkaniach w klasach zastaliśmy pod choinką dużo prezentów. Tym razem były to super zabawki. Chłopcom najbardziej spodobały się samochody, a dziewczynkom domek dla lalek i kuchnia. Dzięki temu z większą ochotą będziemy wracać do świetlicy po przerwie świątecznej. Dziękujemy Mikołaju!

 • Szkolne Jasełka

  Szkolne Jasełka

  „W wieczór wigilijny dzieją się cuda:

  pocałunki, uśmiechy, wzruszenia…

  Słychać:

  kocham Cię, przepraszam, dziękuję…

  i co chwilę powtarza się

  trzask łamanego opłatka.”

  Boże Narodzenie to czas magii, radości i miłości. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na te święta. 21 grudnia w atmosferę świąt Bożego Narodzenia naszą szkołę wprowadzili uczniowie klas 2 oraz uczennice z klasy 5a przedstawiając jasełka. Dzieci w przepięknych strojach mogły kolejny raz ukazać wszystkim przybyłym historie Maryi i Józefa. Sceny z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów były przeplatane kolędami i pastorałkami. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. 

  S. Łukasik

 • Konkurs Kolęd i Pastorałek

  Uczennice naszej szkoły w dniu 19.12.2018r. reprezentowały naszą szkołę na Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Liceum Katolickie w Biskupcu
  Wszystkie trzy wyśpiewały nagrody:
  Marysia Kubarewicz-II miejsce,
  Klaudia Węgielewska- II miejsce
  Małorzata Polewaczyk- III miejsce.
  Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!

  A. Mikołajczak

 • BOŻONARODZENIOWE ORTOZABAWY

  Powiedz mi, a zapomnę.
  Pokaż mi, a zapamiętam.
  Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
  Konfucjusz

   

  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia intensywnie pracowały Kluby Ortograffiti "Magiczne kredki" i "Kufer rozmaitości". Na zajęciach panowała cudowna, świąteczna atmosfera, tym bardziej, że uczniowie pracowali na bazie tekstów o Rudolfie Czerwononosym i Opowieści o Bożym Narodzeniu.

  Na początku uczestnicy zajęć sporządzili listę życzeń i napisali list do Świętego Mikołaja, a następnie przeszli przez labirynt, aby go do niego wysłać. Później, podążając za literami, odczytali nazwy dekoracji i potraw świątecznych, rozszyfrowali rebusy, a także rozwiązali ortokrzyżówki. Odgadli też bożonarodzeniowe zagadki, wykreślili magiczne słowa i pomogli odnaleźć Mikołajowi drogę do grzecznych dzieci. Dowiedzieli się, kto pomaga Gwiazdorowi w przygotowaniu i rozwożeniu prezentów, a także jakie kolędy najbardziej lubi on śpiewać. Na zakończenie zajęć każdy napisał świąteczne życzenia, którymi podzielił się z uczestnikami.

  Zajęcia te przeprowadzone były w formie wesołej zabawy, bowiem przyswajanie wiedzy w taki sposób przynosi najlepsze efekty. Zgodnie z oczekiwaniami uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością.

  Przedświąteczne spotkania uczniów klas V i VII przygotowała i poprowadziła p. Beata Głowacka w ramach innowacji pedagogicznej z zakresu pomocy psychologiczno - pedagogicznej.

 • Międzyszkolny Konkurs Florystyczny

  13 grudnia nasze uczennice –  Katarzyna  Melkau  i  Aleksandra Więcek  z kl.8a uczestniczyły w I Międzyszkolnym Konkursie Florystycznym „Dekoracje świąteczne”,  który odbył się w Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie. Konkurs był skierowany do trzecich klas gimnazjum i klas ósmych, a głównym zadaniem było wykonanie wieńca bożonarodzeniowego. Dziewczęta zmagały się z zadaniem na miejscu przez prawie dwie godziny. Wieniec mógł być wykonany z materiałów na przygotowanym (wybór losowy) stoisku. Powstałe prace zostały ocenione przez florystki z Zespołu Szkół. Mimo braku wygranej dziewczęta wróciły bogatsze o nowe doświadczenia – poznały specyfikę funkcjonowania szkoły budowlanej i zawody w których można się kształcić. Mogły porozmawiać z uczniami i nauczycielami, obejrzały warsztaty z murowania, malowania, obróbki drewna, układania płytek oraz przede wszystkim poznały specyfikę zawodu – technik architektury krajobrazu. Cały wyjazd był super lekcją zawodoznawczą.

 • Życzenia

  Życzenia
  Niech w nadchodzącym roku 2019 spełnią się Wasze wszystkie marzenia, niech spełnią się nawet najbardziej nieosiągalne pomysły. Składamy życzenia świąteczne pełne pozytywnych emocji i mamy nadzieję, że spędzicie te cudowne dni wraz z całą rodziną i znajomymi, w doskonałych nastrojach i w równie świetnej harmonii.
 • Paczka dla Rodaka

  Paczka dla Rodaka od małych i dużych mieszkańców Biskupca 20 grudnia dotarła do Fundacji dla Rodaka.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w świątecznej akcji: 

  - Biblioteka Miejska w Biskupcu

  - PWiK Sp .z o. o. w Biskupcu

  - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ,,Hipokrates”

  - Gimnazjum nr 1 w Biskupcu

  - Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Biskupcu

  - Szkoła Podstawowa w Kobułtach

  - Zespół Szkół Węgojskiego Stowarzyszenia Edukacji Lokalnej CEL

  - Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu

  - Pisarka Pani Joanna Jax

  - Pani Beata Linsenman

  - Pani Halina Szymańska

  - Pani Beata Rogucka

  - Pani Izabela Sieruta

   

     Uczniowie i nauczyciele SP2 dodatkowo wsparli przedsięwzięcie Fundacji dla Rodaka przekazując wcześniej potrzebne produkty i smakołyki. Było to możliwe dzięki wolontariuszom, którzy brali udział w świątecznej Zbiórce Żywności. 

      Cieszymy się, że możemy współuczestniczyć w organizacji świąt naszym młodym rodakom z Kazachstanu. Będziemy w tym Wyjątkowym Dniu z Wami!

   

  Mikołaje z miasta i gminy Biskupca!

 • Przedświąteczne „CZYTAMY sobie” z Bratkiem

  Przedświąteczne „CZYTAMY sobie” z Bratkiem

  We środę wolontariuszki z klas VII kolejny raz wybrały się do klasy II b na czytanki z Bratkiem. Tym razem bajka dotyczyła choinkowego aniołka i szacunku do czyjejś wykonanej pracy. Dzieci wysłuchały w skupieniu, a potem wzięły udział w krótkiej powtórce dotyczącej zapisywania zmiękczeń w wyrazach. Na koniec każdy uczeń otrzymał szablon aniołka, który należało wyciąć, ozdobić i skleić. W efekcie choinkę w sali 22 zdobią wszystkie aniołki z klasy II b J– wygląda wspaniale, a uczniowie pamiętają, że należy szanować pracę innych. Zajęcia przygotowane zostały w ramach innowacji pedagogicznej mającej na celu wzrost czytelnictwa wśród dzieci i wolontariatu szkolnego „Starsi- młodszym” przez p. Annę Kubarewicz, które prowadziła wspólnie z wychowawcą klasy p. Sylwią Łukasik. Efekty pracy – w albumie fotograficznym – zapraszamy!

 • FILCOWE HARCE w Klubie Ortograffiti „Kleks”

  FILCOWE HARCE w Klubie Ortograffiti „Kleks”

  We wtorek 18.12.2018 uczniowie klas IV uczęszczający do Klubu Ortograffiti „Kleks” na zajęciach „tańcowali z igłą i nitką”. Z ogromnym zapałem wykonywali ozdoby choinkowe z filcu. Najpierw należało wyciąć podwójnie wybrany szablon: serduszko, choinkę, bałwanka, piernikowego ludzika, bucika lub rękawiczkę. Następnie zszyć materiał i wypełnić watą. Na koniec tak przygotowane filcowe prace ozdabialiśmy dodatkami według upodobania. Efekty – fantastyczne! -zobaczyć można w albumie fotograficznym. W przeplatankach ściegami uczniom pomagały p. Anna Kubarewicz i p. Sylwia Rohde-Brzozowska, która także ufundowała nam materiały na zajęcia.
  Dziękujemy!

 • Przedświąteczne prace w Klubie Ortograffiti „Esy-floresy”

  Przedświąteczne prace w Klubie Ortograffiti „Esy-floresy”

  Na ostatnich zajęciach przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas I-III należący do Klubu „Esy-Floresy” wykonywali kartki świąteczne dla bliskich. Wycinaliśmy, kleiliśmy, planowaliśmy i na koniec próbowaliśmy napisać krótki tekst życzeń – co było nie lada wyzwaniem – zwłaszcza dla pierwszoklasistów! Wszyscy się jednak sPISALI! Ręce bolały, ale pomocne okazały się ćwiczenia rozluźniające paluszki, a kartki miejmy nadzieję trafią do zamierzonych adresatów i przyniosą im RADOŚĆ!

  Anna Kubarewicz

 • Robotyka

  Robotyka

  Od października w naszej szkole prowadzone są zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas 4-8 z podstaw robotyki. Na zajęciach uczniowie składają podstawowe modele robotów z zestawu  Lofi Robot, który jest polskim edukacyjnym system do konstruowania robotów, stworzonym z myślą o początkujących wynalazcach oraz nauce programowania dla dzieci i młodzieży.

  Przy pomocy drewnianych części, prostych elektronicznych modułów i przyjaznego oprogramowania, uczestnicy zajęć samodzielnie konstruują swoje pierwsze elektroniczne machiny.

  Zajęcia z podstaw robotyki są idealnym polem do nauki podstaw mechaniki, fizyki, elektroniki i myślenia projektowego. Ich siła opiera się na naturalnej ludzkiej pasji do konstruowania wszelkiej maści pojazdów, urządzeń budowli i wynalazków.

  Zajęcia prowadzi p. Jacek Kruk 

  -środa (godz.12.45-13.30)

  - piątek (godz.12.45-14.25).

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7151230
  Fax. 89 7152549

Galeria zdjęć