Nawigacja

 • Zaproszenie

  Zapisy w Bibliotece Miejskiej pod numerem telefonu 89 715 21 11. Serdecznie zapraszamy!

 • Granty PGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym.

 • Logopedyczne warsztaty dla rodziców

  Logopedyczne warsztaty dla rodziców

  18 października odbyły się w oddziale „0” w Szkole Podstawowej nr 2 warsztaty dla rodziców z zakresu profilaktyki logopedycznej. Logopeda szkolny p. Anna Kubarewicz zapoznała uczestników z prawidłowym rozwojem mowy dziecka zwracając jednocześnie uwagę na trudności artykulacyjne dzieci w wieku przedszkolnym i potrzebę kontynuowania ćwiczeń logopedycznych w domu. Rodzice otrzymali ulotki z przykładowymi zabawami językowymi, sposobami na terapię w domu przez zabawę oraz zestawy ćwiczeń buzi i języka do pracy w domu. Zainteresowani rodzice mieli także okazję przyjrzeć się w praktyce ćwiczeniom, które ich dzieci wykonują bez problemu, a także zaznaczyć takie, które wymagają jeszcze treningu. Wszystkim nam zależy przecież, by język naszych dzieci był giętki i powiedział wszystko, co pomyśli głowa:) Zapraszam do kontaktu!

  Logopeda Anna Kubarewicz

 • Z SP 2 DO TBILISI W GRUZJI

      15.10.2021r. przekazaliśmy, za pośrednictwem Fundacji dla Rodaka, książki i maskotki Gangu Swojaków do polskiego przedszkola i szkoły w Gruzji.

       Dołączyliśmy również kotyliony, koszulki i maseczki z polską flagą. Mamy nadzieję, że nasi Rodacy wykorzystają je w dniu obchodów Święta Niepodległości.

  Organizator akcji w szkole

  Grażyna Wojczuk

 • Laureat konkursu

  Miło jest nam poinformować, że Kajetan Szczypiński został laureatem XVII Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "Młodość - miłość - małżeństwo- rodzina". Opieknem ucznia jest p. Urszula Radomska.
  Serdecznie gratulujemy!

 • Podziękowanie

 • ZAMIAST KWIATÓW – KARMA I ZABAWKI DLA CZWORONOŻNYCH PRZYJACIÓŁ

  ZAMIAST KWIATÓW – KARMA I ZABAWKI DLA CZWORONOŻNYCH PRZYJACIÓŁ

  14 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole zbiórka karmy i akcesoriów dla psów i kotów przebywających w schroniskach.

  Rok temu p. Barbara Bobińska wyszła z inicjatywą, aby zamiast kwiatów i czekoladek w Dniu Edukacji Narodowej uczniowie przynieśli karmę dla zwierząt. Odzew był niesamowity. Część zebranych puszek i worków z karmą oraz misek trafiła do naszego biskupieckiego przytuliska, reszta została zawieziona do zaprzyjaźnionego schroniska dla zwierząt „Cztery Łapy” w Szczytnie.

  W tym roku nasi uczniowie również nie zawiedli. Przynieśli mnóstwo karmy, a także miski, koce i zabawki dla naszych czworonożnych przyjaciół. Pracownica naszego przytuliska odjechała z pełnym bagażnikiem, a to, co pozostało, zapakowaliśmy do dwóch samochodów(!), którymi państwo Barbara i Krzysztof Bobińscy wraz z panią Izabelą Stankiewicz, która włączyła się do akcji,  zawieźli do Szczytna.

  Szkoła otrzymała piękne podziękowanie od dyrekcji schroniska, a naszej wizycie towarzyszyło radosne szczekanie i merdanie ogonów ponad setki psów oraz mruczenie kotów.

  Mamy nadzieję, że akcja stanie się piękną tradycją, a przy okazji zachęci ludzi do przygarnięcia psa lub kota ze schroniska. Zwierzak zyska nowy dom, a my – oddanego przyjaciela.

 • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

  DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

  12 października 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 2 był Dniem Bezpiecznego Internetu. Oczywistym jest, że o bezpieczeństwo w sieci trzeba dbać cały rok, ale przyda się nam wszystkim przypomnienie, że użytkownicy sieci korzystający z różnego rodzaju komputerów, tabletów, telefonów czy innych urządzeń są permanentnie narażeni na wiele niebezpieczeństw. Często mówi się o tych problemach na lekcjach informatyki i na lekcjach wychowawczych przy różnych okazjach. W ostatnim czasie uczniowie mogli poszerzyć i utrwalić swoją wiedzę wyszukując informacje w Internecie i omawiając je wspólnie z nauczycielem informatyki podczas planowych zajęć.

  Uczniowie klasy 8a wykonali prace plastyczne związane z tematem i zamieścili je na gazetce szkolnej. Koordynatorami przedsięwzięcia byli: wychowawczyni klasy 8a p. Barbara Bobińska i nauczyciel informatyki p. Krzysztof Bobiński. 

 • „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”

  12.10.2021 r. uczniowie klas VIII wraz z opiekunami udali się do CKTiS na film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” wyreżyserowany przez Tadeusza Sykę. Zgłębili nieznany dotąd szerzej wątek życia i posługi kapłańskiej ks. porucznika Stefana Wyszyńskiego, porucznika AK, kapelana i opiekuna duchowego szpitala powstańczego w Puszczy Kampinoskiej w czasie II wojny światowej. Jest to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie, „jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?”.

  Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli film, który okazał się dla nich ważną lekcją historii i patriotyzmu.

 • Zdrowe śniadanko

  Zdrowe śniadanko

  Klasa 2b od początku roku podejmuje działania proekologiczne. Właśnie zakończyła  I-wszy etap Zdrowe śniadanka - uczniowie tej klasy przygotowali kolorowe, warzywne i pełne witamin kanapki. Oczywiście każdy już wie i pamięta, że owoce i warzywa są potrzebne naszemu organizmowi. Następny etap naszych działań to: Trenuj mózg przez ruch.

  D.Didjurgeit

 • Dzień Edukacji Narodowej

 • K - jak Kraksy

  K - jak Kraksy

  Uczniowie klasy wyposażeni w aparaty i smartfony wyruszyli 5.10.21 r. nad Jezioro Kraksy. Po co? Wykonać samodzielnie zdjęcia. Wcześniej wyszukiwali informacje o naszym jeziorze. Okazało się, że w najgłębszym miejscu ma 4,9 m a średnia głębokość to 1,1 m.
  Szczególne zainteresowanie wynika z prowadzonej innowacji pedagogicznej K- jak Kraksy, którą uczniowie realizują w klasie III. Piękna, jesienna  pogoda, kolory, odbicia w wodzie były idealne. Wykonanych zdjęć było tak dużo, że niektórym zabrakło pojemności w telefonie. Efekty pracy można podziwiać w galerii naszej szkoły. Naprawdę warto zajrzeć!

  E.Pakoca

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISANIA LISTÓW

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISANIA LISTÓW

     W naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę naklejek, które wymieniliśmy na książki i maskotki Gangu Swojaków. Prześlemy je, za pośrednictwem Fundacji dla Rodaka, do dzieci z pierwszego polskiego przedszkola w Kazachstanie.

       Uczniowie, którzy przynieśli najwięcej naklejek zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej i wspólnie napisali list do naszych Rodaków.

  Najbardziej aktywną klasą okazała się 4a z wychowawcą.

  W tym roku naszą akcję wspierali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bisztynku.

  Teraz uwierzycie, że pomoc ma moc?

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym!

  Organizator akcji w SP 2

  Grażyna Wojczuk

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Informujemy, że dzień 14.10.2021r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
  Uczniowie przychodzą ubrani w strój apelowy i mają spotkanie z opiekunami od godziny 7.50 do godziny 11.20 według przydziału sal wywieszonego na tablicy ogłoszeń.

 • Nowe stojaki na rowery

  Nowe stojaki na rowery

  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie stojaków na rowery.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  1 października  2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
  To dzień, który miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, jak również ukazać, iż jest ona niezbędna w codziennym  życiu.
  Tego dnia uczniowie na lekcjach matematyki powtarzali tabliczkę mnożenia, układali rymowanki pomagające w zapamiętaniu jej oraz  rozwiązywali łamigłówki.
  Uczennice z klasy 7c, przebrane za lekarza, odwiedziły uczniów klas czwartych i sprawdzały ich znajomość tabliczki mnożenia. Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na pytania, otrzymywał odznakę  MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA,  a ci, którzy nie znali odpowiedzi, otrzymywali receptę z zaleceniami.

  Wszystkim EKSPERTOM TABLICZKI MNOŻENIA serdecznie gratulujemy!!!

 • Biegi Przełajowe "O Puchar Burmistrza Biskupca".

 • Październik - miesiącem bibliotek szkolnych

  Październik - miesiącem bibliotek szkolnych

  W naszej szkole będą realizowane następujące działania promujące czytelnictwo, książki i bibliotekę szkolną.

  - Międzynarodowy Dzień Pisania Listów – napisanie listu do dzieci, rodziców i nauczycieli z polskiego przedszkola i szkoły w Kazachstanie (klasa i uczniowie, którzy przynieśli najwięcej naklejek). Dołączenie książek i maskotek Gangu Swojaków.

  - Przekazanie listu z książkami do Fundacji dla Rodaka (za jej pośrednictwem dotrą do Kazachstanu).

  - Zbiórka naklejek i wymiana na książki ,,Gang Swojaków” do biblioteki szkolnej.

  - Wykonanie albumu fotograficznego prac ,,Wielcy Polacy Warmii

  i Mazur” oraz ,,Hubal – patron naszej szkoły”.

  - Zbiórka naklejek i wymiana na książki ,,Gang Swojaków” do Biblioteki Miejskiej.

  - Udział w wojewódzkim konkursie recytatorskim  online dla uczniów klas VII – VIII ,,Baczyński 2021”

  - Udział uczniów klas II – III, IV – VI, VII – VIII w Ogólnopolskim Maratonie Czytelniczym.

  SZKOLNY BIBLIOTEKARZ

  Grażyna Wojczuk

 • Nowe rozkłady

  Od 4 października obowiązuje nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Poniżej zamieszczamy mini ściagę rozkładów autobusów dowożacych uczniów naszej szkoły. Proszę się zapoznać ze zmianami.

  Dowozy_od_04.10.pdf

  Odwozy_od_04_.10..pdf

 • Podróże małe i duże

  Podróże małe i duże

  „Świat jest jak książka. Ci, którzy nie podróżują, czytają jedynie pierwszą stronę.” – św. Augustyn

  29.09.21 r. klasy III z SP2 wybrały się w podróż do Olsztyna. Obejrzały niesamowity pokaz w Planetarium: „Słońce, Ziemia, Księżyc” dostosowany idealnie do odbioru przez młodszą widownię. Wzbudził on wiele emocji u dzieci, gdyż widok ogromnego,  kulistego ekranu był dla nich nowością.

  Następną atrakcją były warsztaty „Mieszkańcy starego lasu”  w Muzeum Przyrody Warmii i Mazur. Zwiedzanie wystawy z 900 gatunkami zwierząt zostanie na długo w pamięci.

  Udany był też spacer olsztyńską Starówką. Wycieczka zapoznała trzecioklasistów z dziedzictwem narodowym, przyrodniczym i kulturowym naszego regionu. To bardzo ważne!

  Cieszymy się,  że po długiej przerwie możemy znowu wyruszyć w świat! Choćby ten najbliższy.

  I. Orzechowska, E.Pakoca

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 715 25 49

Galeria zdjęć