Nawigacja

 • #SzkołaPamięta

  #SzkołaPamięta

  Nasza szkoła włączyła się w akcję MEN #Szkoła Pamięta. W tym roku przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej i 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - celem akcji jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Działania podjęte przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły zostaną podsumowane na zakończenie akcji.

 • Szkoła dla rodziców i wychowawców

  Warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców i wychowawców:

  „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?"

           Serdecznie zapraszamy na warsztaty psychoedukacyjne rodziców, którzy pragną budować coraz lepszy kontakt ze swoimi dziećmi, wspierać je w rozwoju psychicznym i społecznym, podwyższać swoje kompetencje w rozwiązywaniu problemów w relacjach z dzieckiem. Udział w spotkaniach pomaga w codziennym życiu. Ucząc umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie program jednocześnie przyczynia się do budowania silnej więzi między rodzicami a dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku.

  Dzięki udziałowi w warsztatach:
  - zwiększysz świadomości wpływu różnych postaw wychowawczych na rozwój dziecka
  - nauczysz się konsekwentnego stawiania wymagań i określania granic
  - pogłębisz samoświadomość i refleksję na temat stosowanych metod wychowawczych
  - w przyjemnej i bezpiecznej atmosferze nabędziesz nowe umiejętności wychowawcze, wymieniasz doświadczenia.

  Warsztaty  prowadzić  będzie  psycholog  mgr Teresa Bartoszek–Majsiej -realizator rekomendowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji MEN.

  Miejsce spotkań:  Biskupiec  ul. Armii Krajowej 1b - I piętro

  Informacje i zapisy- Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Olsztynie, Punkt Konsultacyjny w Biskupcu, ul. Armii Krajowej 1B, tel. 89 7152167.

  Przewidywalny termin rozpoczęcia zajęć – II połowa listopada 2019 r.

  (10 spotkań trwających ok 3 godzin)

 • Bal ze Świętymi

 • Akcja - resustytacja

  Akcja - resustytacja

  16 października 2019 r. uczniowie kl. IV a, reprezentanci kl. III a i III b uczestniczyli w Europejskim Dniu Przywracania Akcji Serca, który odbył się w miejskiej hali sportowej. Inicjatorem akcji był  Publiczny Specjalny Katolickiego Ośrodek Edukacyjno -Wychowawczy w Kruzach. Dzieci miały możliwość wykonania profilaktycznych badań pomiaru wagi , wzrostu, ciśnienia tętniczego. Uczestniczyli  w szkoleniu z resuscytacji pod okiem wykwalifikowanych ratowników, poznali pracę policjanta.
  Wręczona została także nagroda i dyplom uczennicy klasy II a Wiktorii Mucha za wykonanie zakładki do książki w konkursie plastycznym pt. „Widzę, słyszę, ratuję”
  Głównym punktem imprezy było bicie rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji przez ośmioosobowe zespoły kilkunastu szkół i placówek. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Strzałkowska kl. III a, Julia Przystupa kl. III a, Wiktor Kowalski kl. III a, Oliwia Grześkiewicz kl. III b, Jakub Korlak kl. IV a, Oleksandr Nihalchuk kl. IV a, Jakub Olender kl. IV a, Bartosz Węgielewski kl. IVa. Akcja wymagała od młodych ratowników umiejętności udzielenia pomocy osobie, u której ustała akcja serca, skupienia oraz pracy zespołowej. Bierzmy z nich przykład,  bo tak ratuje się życie.

  Opiekun grupy: Małgorzata Jeziorek

 • Do czego inspirują nas dźwięki?

  Do czego inspirują nas dźwięki?

  Klasy I rozpoczęły w ramach Uniwersytetu Dzieci realizację projektu pod nazwą "Do czego inspirują nas dźwięki?". Odbyły się już pierwsze zajęcia "Jak gimnastykować wyobraźnię". Dzieci bardzo kreatywnie wykonywały zadania, np. animowały smoki z bibuły, rozciągały myśli i dokonywały niezwykłych skojarzeń. Czekamy na następne zajęcia, aby dowiedzieć się jak ozdobić spektakl dźwiękiem? Po co jest muzyka filmowa? Jakie instrumenty mają struny? Uczniowie odbędą fascynującą podróż po świecie dźwięków. Wirtualne wykłady poprowadzi znany kompozytor, pianista, dyrygent - Adam Sztaba. Dzięki projektowi dzieci nauczą się dostrzegać różnorodność muzyki i zobaczą jak można wyrazić siebie za pomocą dźwięków.


  I. Orzechowska, E. Pakoca

 • Kartka dla Rodaka

  KARTKA DLA RODAKA – zapraszamy wszystkich mieszkańców Biskupca i okolic! TYCH MAŁYCH I DUŻYCH!

     Akcja polega na wysyłaniu do Rodaków zamieszkałych poza granicami kraju, własnoręcznie wykonanych, głównie przez dzieci, świątecznych kartek pocztowych.

     Kartki przynosimy do Biblioteki SP 2 w Biskupcu.

  Zostaną one przekazane do Fundacji dla Rodaka i rozesłane do Polaków na całym świecie.

   

   Kraje, do których je wysyłamy to: Kazachstan, Obwód Kaliningradzki, Czarnogóra, Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Belgia, Kanada, Łotwa, Armenia, Gruzja, Estonia, Mołdawia, Nowa Zelandia, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Wielka Brytania, Chorwacja, Macedonia i Włochy.

 • 9 października - Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

  9 października - Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

  Uczniowie, nauczyciele i rodzice tego dnia wspólnie napisali listy  do naszych Rodaków z Kazachstanu i Litwy.

     Do listów dołączyliśmy książki i pluszaki Gangu Słodziaków, które zdobyliśmy za naklejki.

     Za pośrednictwem wolontariuszy Fundacji dla Rodaka przekazaliśmy prezenty do pierwszego polskiego przedszkola w Kazachstanie i polskich placówek na Litwie.

   

  Wyniki Szkolnego Konkursu ,,Zbieramy naklejki i wymieniamy na książki i Słodziaki”

   

  I miejsce

  Jan Morawski – klasa 8d

   II miejsce

    Dawid Ładziński – klasa 7a

     III miejsce:

                Filip Borkowski – klasa 7 b

                   Lena Surotkowicz – klasa 5 a

               Jakub Samelski – klasa 6 c

          Filip Dziuba  - klasa 5 b

   

  Wyróżnienia:

  Kornelia Szulc – 7 b

  Dominika Chmielewska – 5 b

  Julia Kunda – 5 b

  Anna Melkau – 6 b

   

  W kategorii klas:

  I miejsce

   klasa  Vb- wych. Pani  U. Radomska

  II miejsce

   klasa VII b – wych. Pani Ewa Januszko

   

  Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły  za ogromne zaangażowanie.

   

  Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

   

  Organizatorzy: koło biblioteczne z opiekunem

 • Sukcesy kolarskie

  Sukcesy kolarskie

  W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie torowym, które odbyły się w Pruszkowie uczniowie naszej szkoły sięgnęli po najwyższe trofea.

  I miejsce w wyścigu drużynowym - Piotr Giedziun, Michał Królicki (oraz Wojtek Bućko, Mikołaj Dziadura)

  I miejsce w wyścigu punktowym -  Piotr Giedziun

  III miejsce w sprincie -  Piotr Giedziun.

  Chłopcy na co dzień trenują w LKK Warmia Biskupiec

  GRATULUJEMY!

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  4 października po raz trzeci Szkoła Nasza wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day).

  Tabliczkowa wiedza sprawdzana  była w niecodzienny sposób ,podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia.   Funkcję egzaminatorów  pełniły uczennice klas ósmych : Olga Sieruta i Paulina Markowska.    Bardzo dobrą znajomością tabliczki wykazało się ponad 140 osób, które otrzymało odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.                                                                                                                                                                                Natomiast uczniowie  kl. III a, wraz z wychowawcą p. D. Didiurgejt,wybrali się do miasta, gdzie sprawdzianowi matematycznemu  poddawani  byli mieszkańcy miasta -  Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

  Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji, pokazały zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki.

  Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.                              

  Organizatorzy : R. Harhaj, K. Ciemińska, A. Steffen, I. Stankiewicz

 • Sukcesy sportowe

  W dniu 28 września na stadionie w Pasłęku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Warmińsko - Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki. W zawodach wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły.  Ich występ zakończył się pełnym sukcesem.  Złoty medal i Mistrzostwo Województwa zdobyła Kornelia Dudziec wygrywając swój bieg na 600m. Jest to już czwarte mistrzostwo wojewódzkie Kornelii w tym sezonie. Minęło pół godziny i drugi złoty medal i Mistrzostwo Województwa na dystansie 1000 zdobyła Maria Garbino. Obie uczennice reprezentowały swoje macierzyste kluby AZS Olsztyn oraz GUKS Asy Dywity.  Zarówno Kornelia i Marysia zawsze reprezentują naszą szkołę i gminę w zawodach LA. Tydzień wcześniej (21 X) zdobyły medale na Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych, gdzie reprezentowały naszą szkołę i gminę. Kornelia tego samego dnia biegła jeszcze w biegu sztafetowym 4 x 100m , gdzie wraz z koleżankami zdobyła brązowy medal Mistrzostw Województwa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  S. Dudziec

 • Informacje

  Zapraszamy do zapoznania się z godzinami pracy pedagogów szkolnych, logopedy, pielęgniarki szkolnej, biblioteki szkolnej. Informacje zostały zamieszczone na podstronie GODZINY PRACY.

  Na podstronie DOKUMENTY SZKOLNE został zamieszczony aktualny Program Profilaktyczno - Wychowawczy

 • Skrzynka Zaufania

  Drogi Uczniu, Drogi Rodzicu!

  Jeśli coś Cię martwi, niepokoi, Tobie lub komuś dzieje się krzywda, byłeś świadkiem agresji lub przemocy możesz to opisać i wrzucić do "SKRZYNKI ZAUFANIA" (znajdziesz ją w budynku szkoły  przy sali nr 15).

  ZASADY KORZYSTANIA ZE SKRZYNKI ZAUFANIA:

  Pamiętaj, że:

  • Możesz pisać w każdej sprawie - jesteś dla nas Ważny!
  • Dzięki sygnałom, jakie od Ciebie dostaniemy jesteśmy w stanie zareagować, liczy się dla nas przede wszystkim Twoje bezpieczeństwo.
  • Każde zgłoszenie jest objęte dyskrecją.
  • Twój list może być anonimowy, ale aby ułatwić nam udzielenie należytej pomocy, podaj tyle danych , ile możesz, takich jak: imię, klasę i dane osób, których list dotyczy.
 • Pozostawione ubrania

  Prosimy o odbiór pozostawionych worków na WF, czapek, bluz i innych elementów garderoby. Jeśli ubrania nie znajdą właścicieli, to w piątek po godzinie 15 zostaną wyrzucone do kontenerów z odzieżą.

 • Prośba

  Prosimy o odbiór blaszek i innych pojemników, które zostały po Jesiennej Uczcie. Zostało bardzo dużo rzeczy - jeśli nie znajdą swoich właścicieli, to w piątek 4.10 po godz.15.00 zostaną wyrzucone.

 • Całodobowa infolinia pomocy

  Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

  Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.

  Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

 • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  W październiku  obchodzony  jest Międzynarodowy  Miesiąc  Bibliotek  Szkolnych

   W naszej szkole będą realizowane następujące działania promujące czytelnictwo, książki i bibliotekę szkolną:

  * wystawa książek  popularnonaukowych  o  zwierzętach  w  związku  ze Światowym  Dniem  Zwierząt  przypadającym  4 października

  * 9 X - Międzynarodowy Dzień Pisania Listów – napisanie listu do dzieci, nauczycieli i rodziców z polskiego przedszkola w Kazachstanie (dołączenie książek i Gangu Słodziaków od społeczności z SP2 – koło biblioteczne i Rada Rodziców

  KONKURSY BIBLIOTECZNE

  - Szkolny konkurs ,,Książkowi nauczyciele” 10 – 14.10. 2019 r.- gazetka na korytarzu.

  - Miejsko - gminny konkurs Fotograficzny ,,Jesienny portret z książką” – prace należy dostarczyć do biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu do 25.10.2019 r.

  - Udział uczniów w Ogólnopolskim Wielkim Maratonie Czytelniczym

  - Udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym ze znajomości treści książki R. Riordana,, Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Morze potworów”- 18 X

  - pozyskiwanie książek ,,Gang Słodziaków”

 • Logopeda szkolny informuje

  Drodzy Rodzice i opiekunowie!

  Dobiegły końca przesiewowe badania logopedyczne uczniów naszej szkoły. Ogólny raport z badań zostanie dołączony do Państwa informacji w zakładce LOGOPEDIA, natomiast informacji indywidualnych na temat wymowy poszczególnych dzieci udzielał będzie logopeda podczas konsultacji z rodzicami, które w tym semestrze będa odywały sie w każdy wtorek o godzinie 8.55- 9.40.
  Zajęcia logopedyczne indywidualne i grupowe będą się odbywały od 14 października 2019 r.
  Do zobaczenia!

 • 15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki

  15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki

  Dlaczego kropka? Wszystko zaczęło się właśnie od niej. „Kropka” Petera H. Reynoldsa to niepozorna, napisana oszczędnym językiem historia Vashti – dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. Dzień Kropki to święto kreatywności. W ramach uczestnictwa w obchodach, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najbardziej kreatywne zastosowanie kubka. Samorząd chciałby podziękować klasie 7b za najliczniejszy udział w konkursie.
  Zwycięzcami zostali:

  I miejsce: Arek Gwiazda

  II miejsce: Natalia Szeremiota

  III miejsce: Karol Pawłowski

  Gratulujemy!

  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami

 • Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych

  Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych

  W sobotę 21.09.2019r. odbyły się w Droszewie Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Nasi uczniowie ponownie spisali się na medal. W punktacji drużynowej nasza szkoła zajęła II miejsce ustępując jedynie SP1 Pisz. Bardzo dobrze spisały się uczennice z klasy 7 i 8. Złoty medal i Mistrzostwo Województwa zdobyła Kornelia Dudziec, na drugim miejscu uplasowała się Maria Garbino, 6 miejsce zajęła Maja Niska, 7 miejsce Aleksandra Nikitiuk, 8 miejsce Karolina Szczyglak. W pierwszej ósemce znalazło się aż 5 dziewcząt z naszej szkoły. Wśród chłopców kolejny medal, tym razem brązowy, wywalczył Bartek Ochnio. Bardzo dobrze spisał się również Wiktor Jaśkiewicz, który na metę przybiegł jako czwarty i nie wiele zabrakło mu do podium. Szczególne podziękowania należą się wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę,  a zwłaszcza tym, którzy nie mają predyspozycji do biegania, a jednak chcieli reprezentować naszą szkołę w zawodach i tym samym przyczynili się do wspólnego sukcesu.

  S. Dudziec

 • Lekcja w Bibliotece Miejskiej

  Lekcja w Bibliotece Miejskiej

  24.09.2019r. uczniowie klasy 4a wzięli udział w lekcji bibliotecznej pt. "Witam Cię kartek szelestem". Zajęcia przeprowadziła Pani Alicja Kosewska - Terech. Uczniowie poznali wiele ciekawych książek, w których ukryte były zadania do wykonania. Z mapą w ręku uczniowie wędrowali po zakamarkach biblioteki w poszukiwaniu odpowiedzi. W formie zabawy dzieciaki czytały na różne sposoby: np. ziewając, bardzo wolno, szybko, cicho... W podziękowaniu uczniowie wręczyli Pani Alicji książki i złożyli gratulacje.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7152549

Galeria zdjęć