Nawigacja

 • Wycieczka do stolicy

  Czerwiec to czas wystawiania ocen, początku lata i wycieczek klasowych. Celem naszej wyprawy była Warszawa!

  Dnia 17 czerwca uczniowie klasy 5b i 6a wczesnym rankiem ruszyli do stolicy. Po czterogodzinnej podróży dotarliśmy do celu. Rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, które okazało się rajem dla miłośników nauki i zabawy. Później udaliśmy się na  Warszawską Starówkę przed  Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta,  gdzie wysłuchaliśmy historii króla Zygmunta III Wazy, który przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Nie zapomnieliśmy o opiekunce miasta: pomniku Syrenki. Zobaczyliśmy też barbakan, dzwon na ulicy Kanonia, przespacerowaliśmy się wzdłuż staromiejskich murów i podziwialiśmy  Wisłę z tarasu widokowego na Gnojnej Górze. Oczywiście była również przerwa na pyszny obiad i dalsza podróż Krakowskim Przedmieściem, podziwialiśmy też Pałac Prezydencki i Kościół św. Anny. Wisienką na torcie była projekcja filmu w planetarium  pt. "Na skrzydłach marzeń". Dopisała nam pogoda i świetne nastoje. Mimo zmęczenia, w drodze powrotnej musieliśmy zajechać na posiłek w McDonald's.
  Wycieczka to czas zwiedzania, dobrej zabawy i poznawania siebie nawzajem. Już planujemy kolejną wyprawę w Polskę!

                                                                                                                            Opiekunowie

 • Urodziny Mikołaja Kopernika – wojewódzki konkurs ekologiczno - literacki

  Karolina Więcek i Kajetan Szczypiński wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie plastyczno – ekologicznym organizowanym przez W- MODN w Olsztynie.

  Karolina Więcek z klasy 7a zajęła I miejsce.

  Podczas uroczystej konferencji w olsztyńskim Planetarium Karolina odebrała dyplom i nagrody.

  Cele konkursu:

  - pogłębienie wiedzy uczniów na temat M. Kopernika – najsłynniejszego mieszkańca Warmii i Mazur (astronom, matematyk, ekonomista, lekarz)

  - inspirowanie uczniów do aktywności twórczej, rozwijania talentów literackich, rozbudzania wyobraźni oraz kreatywności

   Należało napisać list do Mikołaja Kopernika - na własnoręcznie wykonanym papierze.

  opiekun G. Wojczuk

 • Świat wartości w legendach warmińskich

  13 i 14 czerwca klasy piąte uczestniczyły w lekcji  przeprowadzonej przez Panią Małgorzatę Folusiak- Melkau w Bibliotece Pedagogicznej. Uczniowie mogli zapoznać się z bogatym księgozbiorem dotyczącym legend związanych z naszym krajem, z różnymi regionami w Polsce, a szczególnie z naszą Warmią. Po wysłuchaniu nagrania legendy o powstaniu jeziora Dadaj,  odpowiadali na pytania, a następnie sprawdzali trafność swoich odpowiedzi. Na końcu wywiązała się krótka dyskusja o wartościach, które są bliskie współczesnym dzieciom. Uczniowie dobrze się czuli w otoczeniu książek, mogli zobaczyć, na czym polega praca bibliotekarza. Dzięki tym zajęciom  utrwalili pojęcie - legenda,  a także  sprawdzili  umiejętność aktywnego słuchania.
  Dziękujemy Pani Małgorzacie  Folusiak- Melkau  za  przeprowadzenie bardzo interesującej lekcji.

 • Żołnierze Wyklęci – na zawsze w naszej pamięci

  Żołnierze Wyklęci – na zawsze w naszej pamięci

  Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie zorganizowała Galę Finałową Konkursu recytatorskiego twórczości Żołnierzy Wyklętych pt.  „ Na znojną walkę”, która odbyła się 13.06.2022r. w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. Uczestniczyły w niej uczennice: Maja Świtkiewicz, Karolina Więcek i Zuzanna Wyrczyńska oraz panie: Beata Głowacka i Ewa Januszko.

  Po oficjalnym rozpoczęciu i wykładzie historyka Michała Ostapiuka pt. „Tułaczy żywot … życie codzienne partyzantów podziemia antykomunistycznego” nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom. Nasze uczennice otarły się o podium i za swój występ otrzymały upominki. Paniom wręczono podziękowania za przygotowanie recytatorek i zaproszono do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu recytatorskiego.  

 • Matematyka z wesołym Kangurem

  Matematyka z wesołym Kangurem

  13 czerwca uczniowie klas trzecich, z koła matematycznego, wzięli udział w konkursie. Z grona  13 uczniów wyłoniono zwycięzców:
  I miejsce - Adam Jankowski, kl. 3a  -  56 punktów
  II miejsce - Jeremiasz Janson, kl. 3b  - 52 punkty
  III miejsce - Jan Deptuła, kl. 3b  -   51 punktów
  Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez panią Sylwię Rohde - Brzozowską, panią Joannę Kaliszuk i panią Romualdę Harhaj.
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych wyników, a przede wszystkim wiedzy. Poziom był bardzo wyrównany!

 • Kierunek - Toruń

  Kierunek - Toruń

  W piątkowy poranek 10 czerwca uczniowie klas czwartych gotowi do wyprawy wyczekiwali początku wycieczkowej przygody. Toruń – to był cel naszej podróży.

  Pierwsza przygoda czekała na nas w Piernikarni Mistrza Bogumiła w samym sercu toruńskiej starówki. Cała ekipa czwartoklasistów zabrała się za własnoręczny wyrób pierników według średniowiecznej receptury. Każdy dostał piernikowe ciasto, stolnicę, formę piernikarską, wałek oraz dokładną instrukcję jak przygotować  pierniczki. Podczas pracy z piernikowym ciastem słyszeliśmy opowieści i legendy związane z wypiekiem pierników. Zanim zdążyliśmy zrobić małe zakupy w kawiarence, pierniczki były upieczone. Z piernikarni wyszliśmy  z ciasteczkiem i  zaszczytny tytułem Czeladników Piernikarskich. Było pysznie !

  Pani przewodnik w pięknym stroju historycznym już na nas czekała aby pokazać zabytki toruńskiej starówki: Pomnik najsłynniejszego mieszkańca – Mikołaja Kopernika, Rynek Staromiejski, Krzywa Wieża, pomnik Psa Filusia, Piernikowa Aleja Gwiazd cieszyły nasze oczy.

  Po wspólnym posiłku i chwili relaksu czekały na nas  kolejne przygody w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Zwiedzanie interaktywnych wystaw umieszczonych na kilku piętrach to była przygoda.  Jest to bardzo nowoczesne, interaktywne centrum, w którym mogliśmy pogłębić wiedzę z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii. Uczniowie poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy, np: działanie wodnego młyna, kapsuły galaktycznej czy możliwości wykorzystania podczerwieni.  Wiedza zdobywana w takiej formie to marzenie chyba każdego ucznia i nauczyciela.

  Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni ale bardzo zadowolenie wróciliśmy  „wesołym autobusem” do Biskupca .

                                                                         Bożena Pawłowska

 • Rozmowy o zdrowym stylu życia w klasie 7b

  Rozmowy o zdrowym stylu życia w klasie 7b

  7 czerwca w klasie 7b gościła Pani Wiktoria Jagodzińska, która zajmuje się propagowaniem zdrowego stylu życia.  Pani dietetyk opowiedziała uczniom, w jaki sposób można zadbać o swój organizm, żeby móc zdrowo się rozwijać, mieć dobrą kondycję i wydajnie pracować na zajęciach.  Uświadomiła nastolatkom, że podstawą dobrego funkcjonowania jest sen, prawidłowe oddychanie, które wiąże się z dostarczaniem tlenu do organizmu, nawodnienie, czyli dostarczanie codziennej porcji wody- środowiska reakcji chemicznych odbywających się w komórkach ciała. Niebagatelną rolę odgrywa również ruch, uprawianie różnego rodzaju aktywności fizycznych, umiejętność odpoczywania i relaksowania się. Pani  Wiktoria Jagodzińska pokazała uczniom sposoby na odstresowanie się. Kolejnym ważnym czynnikiem,  który warunkuje zdrowe życie,  jest zbilansowana dieta, o której Pani dietetyk  obiecała opowiedzieć na  następnym spotkaniu.   
  Niektórzy uczniowie zainspirowali się pracą dietetyka i poprosili o informacje, jaką szkołę należy skończyć, żeby móc  pracować w tym zawodzie.   
  Uczniowie i wychowawca klasy 7b  podziękowali Pani Wiktorii za interesujące zajęcia, które uzupełniły  szkolną wiedzę na temat zdrowia.

 • Wycieczki, wyjazdy...

  Wycieczki, wyjazdy...

  „Zwiedzaj świat. To lepsze niż najpiękniejszy sen” – Ray Bradbury

   10 czerwca klasy III a i b SP2 wyjechały do Giżycka. Trochę obawialiśmy się pogody, bo wszystkie prognozy zapowiadały burze i ulewne deszcze. Jednak pogoda dopisała i udała się 3 godzinna „Sportowa frajda” w Ośrodku Gwarek w Pięknej Górze, smaczny obiad w restauracji Porto nad samym kanałem oraz zwiedzanie. Giżycko jest uznane za stolicę polskiego żeglarstwa, dlatego należało obejrzeć przystań. Wracaliśmy szczęśliwi do domu, z szantami na ustach : " Hej, bo wesoły uśmiech w czas burzy jest pogodą, uśmiech ku brzegom pędzi rozgniewaną wodę ".

 • Dzieci lubią czytać

  Ostatnio pierwszaki odwiedziły szkolną bibliotekę. Dzieci dowiedziały się jak należy się w niej zachowywać. Poznały zasady właściwego użytkowania i poszanowania książek. Pani bibliotekarka Grażyna Wojczuk zaprezentowała i zachęcała do obejrzenia nowych, pięknych pozycji dla dzieci zakupionych do biblioteki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pierwszakom bardzo spodobały się kolorowe, bogato ilustrowane książeczki, które przeglądali, a także czytali ich fragmenty. Spotkania odbyły się w miłej atmosferze. Dla pierwszaków była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece. W przyszłym roku szkolnym będziemy tam częstymi gośćmi.

 • Mistrzyni

  Natasza Bielińska – uczennica klasy la -  w dniach 03-05.06 brała udział w Mistrzostwach Polski Kadetów oraz Dzieci w Kickboxingu, które odbył się w Bałtowie.  Śpieszymy z informacją, że Natasza wywalczyła Złoty Medal oraz otrzymała tytuł Mistrza Polski w Kickboxingu. W dniach 21-22.05 brała również udział w Mistrzostwach Polski Teakwon-do w Częstochowie, gdzie zdobyła 3 Złote Medale i tytuł Mistrza Polski w Teakwon-do. To nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ po udanym występie zawodniczka dostała powołanie do 𝑲𝒂𝒅𝒓𝒚 𝑵𝒂𝒓𝒐𝒅𝒐𝒘𝒆𝒋 𝑫𝒛𝒊𝒆𝒄𝒊 𝒘 𝑲𝒊𝒄𝒌𝒃𝒐𝒙𝒊𝒏𝒈𝒖. Jesteśmy pełni podziwu dla Twoich osiągnięć, Nataszo – życzymy Ci powodzenia.

 • CZYTAMY I ROZMAWIAMY!!!, czyli o tym jak książka może wpływać na rozwój mowy!

  CZYTAMY I ROZMAWIAMY!!!, czyli o tym jak książka może wpływać na rozwój mowy!

  Nasza szkolna biblioteka to prawdziwa skarbnica ciekawych książek! Trudno wyjść stamtąd bez lektury pod pachą! Zorganizowana przez Panią bibliotekarkę wystawa nowych pozycji przyciąga wzrok i grozi - zaczytaniem! Tak jest przynajmniej w przypadku dzieci, które uczęszczają na zajęcia logopedyczne.

  Oto kolejna książka - kolejna inspiracja! Tym razem książka pt. Jak się masz Myszlicielko?Pozycja jest zbiorem trzech opowiadań na temat różnego rodzaju odmienności. Myszlicielka - zamyślona myszka, która woli tańce cieni, ciszę i odosobnione miejsce od harców z rodzeństwem. Sokolik - niewidomy ptak o niesokolim wzroku, który patrzy słuchem, dotykiem i węchem. Migi - spryciarz, który zna wiewiórkowy język migowy. Trzy bajki o zwierzątkach, które pomagają zrozumieć, czym jest niepełnosprawność. Historie ukazują, że każdy z nas jest inny i przez to wyjątkowy!!! A ktoś wyjątkowy nie zna rzeczy niemożliwych i nic nie staje na przeszkodzie, by doświadczać radości i czerpać z życia pełnymi garściami! Dodatkowo pytania do tekstu angażują dzieci i stanowią punkt wyjścia do rozmowy.

  Na naszych zajęciach również próbowaliśmy zbudować własną narrację wspólnej historii - jedno zdanie, jeden uczeń dokładał postać myszki i wspólnie budowaliśmy myszkowo-serową wieżę. Ponadto ćwiczenia buzi i języka - to tylko z myszkami! Skoro te małe gryzonie zawitały tak licznie na naszych zajęciach (ćwiczeń było bardzooo dużooo) to trzeba było je nakarmić...ale serek można było otrzymać tylko po powtórzeniu właściwego wyrazu lub zdania i wyjęciu kosteczki sera z....gigantycznej pułapki!

  Gra budziła wiele emocji, ale nikt nie oparł się wyzwaniu! Myszki nakarmione, serowe rebusy rozwiązane, a książkę - zwrócimy do biblioteki - niech wszyscy ją czytają!!!

 • „ GDYBY NIE ONI, NIE BYŁBYM TU….”

  W ramach działań kształtujących postawy patriotyczne młodego pokolenia, grupa „0” włączyła się aktywnie do udziału w projekcie pt. „Gdyby nie Oni, nie byłbym tu..” Dzieci wykonały samodzielnie, pod kierownictwem nauczyciela,  prace plastyczne pt. „Symbole Polski”.  Prace zostały wykonane trzema technikami: wydzieranka, kulki z bibuły oraz malowanie farbami. Zadanie wymagało dużo  cierpliwości, staranności i wysiłku ze strony każdego dziecka. Prace są bardzo ładne i estetyczne. Brawo „ zerówka”!!

 • O tym, że pieniądze szczęścia nie dają, ale nam mowę usprawniają:)

  O tym, że pieniądze szczęścia nie dają, ale nam mowę usprawniają:)

  W minioną środę 1 czerwca świętowały w naszej szkole wszystkie dzieci. Ta wspaniała uroczystość była inspiracją do rozmów z cyklu: Od słowa do słowa i będzie rozmowa, które z zapałem prowadzi w naszej szkole pani logopeda, rozpoczynając każde zajęcia od nawiązania relacji: Jak się dziś czujesz? Co u Ciebie słychać? Jak minęły Ci ostatnie dni?

  Z tego typu pytaniami p. Ania wybrała się tego dnia do oddziału 0 i zastała tam gromadkę chętnych i wyrywających się do odpowiedzi dzieci. Opowiadały o tym, co dla nich jest najważniejsze w życiu, jaką niespodziankę chciałyby otrzymać z okazji Dnia Dziecka, jakie lubią prezenty i czy lepiej jest je tylko dostawać czy miło jest je także dawać:)  i niemalże wszystkie dzieci zapytane czy przyjęłyby tego dnia na prezent kasę chórem odpowiedziały, że TAK! I cóż! Marzenia się spełniają - odpowiedziała p. Ania i wręczyła każdemu dziecku banknot 500 euro:) radości było co niemiara! Ale to dopiero początek, bo nie były to oczywiście zwykłe pieniążki, ale w formie jadalnego papierka, który posłużył nam gimnastyki buzi i języka - tego typu pomoce wspaniale sprawdzają się p. Ani na zajęciach pomagając pionizować język (kiedy trzeba przyklejony kawałek oderwać z podniebienia), w rozróżnieniu prawa-lewa, unoszeniu kawałka papierka na języku do nosa, brody, w kąciki ust, przy wypychaniu policzków i wielu innych pomysłach, których autorami były także dzieci.

  Na koniec stwierdziliśmy, że pieniądze szczęścia nie dają, zjedliśmy nasze 500 euro i pani Ania życzyła wszystkim dzieciom dużo radości, dobrych pomysłów na zabawy i dużo, dużo uśmiechu na każdy dzień!

 • Zebranie

  Zebranie

  Zapraszamy rodziców uczniów przyszłorocznej klasy I na zebranie ogólne, które odbędzie się 20 czerwca br. o godz. 17.00 na sali gimnastycznej.

 • Kubusiowi Przyjaciele Natury

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I - III brali udział w w jednym z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Program ten poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany jest przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci. Uczniowie wzięli udział w zajęciach tematycznych, podczas których uczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu.

 • Noc w szkole

  Noc w szkole

  To ja, Ania, reporterka z 3 b. Chcę Wam opowiedzieć o wyjątkowym wydarzeniu. 3.06.2022 nasza  klasa przyjechała o 17.00 pod szkołę SP 2 Biskupiec, aby spędzić tam noc. Dziewczyny tańczyły z radości macarenę, aż w pewnym momencie przyjechała nasza wychowawczyni. Otworzyła nam drzwi do szkoły.  Poszliśmy do sali gimnastycznej, aby się rozpakować i wyjąć materace. Gdy wszystko było rozpakowane, chłopaki zaczęli grać w football a dziewczyny rozmawiały. Gdy każdy był już wykończony, pani zarządziła zbiórkę, zmieniliśmy buty, poszliśmy do klasy po nasze kijanki, aby wypuścić je na wolność.
  Poszliśmy do małej rzeczki blisko parku i wypuściliśmy spore już kijanki. Mamy nadzieję, że spotkamy tam wkrótce żaby.  Po chwili poszliśmy na plac zabaw a potem  na pizzę! Dobrze, że po placu zabaw... Pizza bardzo wszystkim smakowała a jeszcze lepiej lody z Biedronki. Panie nie mogły ich znaleźć aż tyle! My czekaliśmy przy fontannie i trochę byliśmy za głośno, więc zagraliśmy w Króla ciszy. Nawet jak jedliśmy lody, nic nie mogliśmy powiedzieć.
  Po lodach wróciliśmy do szkoły. Gdy byliśmy przebrani w pidżamy to graliśmy w różne gry. Poszliśmy na film do sali 20. Długo nic nie mogliśmy znaleźć, ale w końcu się udało. Jednak długo nie oglądaliśmy, bo prawie każdy chciał spać. Wróciliśmy do sali. A rano wszyscy posprzątali i pojechali zadowoleni do domów.

  Bardzo mi się podobało! Zuzia napisała, że to był najlepszy dzień w szkole!!!

 • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

  Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2022/2023

  1. Od 16 maja 2022 r. (poniedziałek) do 21 czerwca 2022 r. do godz. 15.00 – złożenie wniosku (podania) o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym (art.130 i art. 141 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe  t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 ze zm.).
  2.  Do 13 lipca 2022 r. (środa) – weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków poświadczonych w oświadczeniach, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności związanych z ustaleniem tych okoliczności (art. 150 ust. 7 UPO). Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty.
  3. Do 19 lipca 2022 r. (wtorek)  – weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę   w postępowaniu rekrutacyjnym , w tym ustalonych przez wójta  (burmistrza  lub prezydenta) okoliczności wskazanych w oświadczeniach (art. 150 ust. 7 UPO).
  4.  20 lipca 2022 r.  – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych  i  kandydatów niezakwalifikowanych (art. 158 ust. 1 UPO).
  5. Od 16 maja 2022 r. (poniedziałek) do 21 lipca 2022 r. (czwartek)  - wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowania na badania lekarskie.
  6. Od 24 czerwca 2022 r. (piątek) do 22 lipca 2022 r. do godz. 15.00 (piątek)  –  potwierdzenie przez kandydata  woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej (przedłożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły o ile dokumenty nie zostały złożone wcześniej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu).
  7. Do 25 lipca 2022 r. do godz. 14.00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.
  8. Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym mogą składać wnioski do szkół ponadpodstawowych w szkołach, które posiadają wolne miejsca w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym rozpoczynającym się 26 lipca 2022 r. (wtorek).

  Przydatne adresy

  1. www.ko.olsztyn.pl – w zakładce „Rodzice i uczniowie” znajduje się zakładka „Rekrutacja” zawierająca ofertę szkół ponadpodstawowych na rok 2022/2023 z listą szkół w całym województwie z podziałam na powiaty.
  2. https:naborpp.edukacja.olsztyn.eu/kandydat/app  – system naboru elektronicznego do szkół ponadpodstawowych w mieście Olsztyn z przewodnikiem pomocnym w wypełnianiu obowiązującej elektronicznej dokumentacji.
  3. https://naborz-kandydat.edukacja.olsztyn.eu/olsztyn/ - elektroniczna rekrutacja do bursy w mieście Olsztyn.
 • XIX Festiwal Sztuki

  XIX Festiwal Sztuki

  „Ojczyzna moja – to ten duch narodu, (…)
  To ta nadzieja, co się w sercach kwieci,
  Pracą u ojców, a piosnką u dzieci!”

   

  Słowa wiersza Marii Konopnickiej były mottem XIX Festiwalu Sztuki, który odbył się w naszej szkole 1 czerwca 2022r.

  Festiwal rozpoczął Michał Tessmer, który zagrał na sakshornie Hymn Państwowy. Uroczystość uatrakcyjnił Polonez - polski taniec narodowy,  w wykonaniu uczniów klasy 3b i 7c. Następnie uczniowie poszczególnych klas prezentowali pieśni oraz wiersze o treści patriotycznej. Uczestnicy z zaangażowaniem wykonywali przygotowane utwory.

  Wystąpiły też dzieci z Ukrainy, które zaśpiewały piosenkę w swoim  ojczystym języku. Umiejętności gry na instrumentach zaprezentowali Szymon Kubarewicz (wiolonczela) oraz Wiktor Kopeć (trąbka). Uroczystość uświetniły  występy solistek:  Marii Kędzierskiej  i Klaudii Węgielewskiej.

  Szczególną dumę  i satysfakcję odczuli nie tylko wykonawcy, ale i nauczyciele, bo to oni przygotowali młodych artystów.

  Po koncercie klasy 5 – 8 wykonywały plakaty o treści  patriotycznej, które zdobią wejście do szkoły.

  1 czerwca to przede wszystkim  święto dzieci, dlatego też po imprezie czekała na nie słodka niespodzianka w postaci waty cukrowej.

 • Wystawa w Galerii Ziemi Biskupieckiej

  Wystawa w Galerii Ziemi Biskupieckiej

              W piątek 3 czerwca uczniowie klas 7 a, b i c brali udział w wystawie pt. „Jeszcze Polska tutaj nie zginęła”.

              Wystawa poświęcona 100- leciu istnienia Związku Polaków w Niemczech, którego głównym celem była ochrona interesów polskiej mniejszości na terenie Niemiec, a także ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego. Podstawę działalności Związku stanowiło  Pięć prawd Polaka, które zostały uchwalone podczas I kongresu.

              Podczas wystawy uczniowie mieli okazję obejrzeć eksponaty związane z historią i życiem codziennym Warmiaków. Były to  dokumenty, plakaty, znaczki, monety, stroje ludowe oraz przedmioty codziennego użytku. Po wystawie oprowadzał młodzież p. Piotr Łach pomysłodawca i autor wystawy.  W czasie zwiedzania opowiadał o historii i życiu codziennym ludzi zamieszkujących Biskupiec i jego okolice.

              Wizyta w Domu Pracy Twórczej „Sorboma” była również okazją do odwiedzenia  wystawy aparatów fotograficznych z kolekcji Pana Wiesława Borowskiego.

  Bożena Pawłowska

 • Nagrodzeni

  Nagrodzeni

  Na festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka zostały przyznane nagrody w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta na najciekawszy komiks „ Przygody Pomarańczowego Ślimaka w Biskupcu”. Miło jest nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły w kategorii III (11 – 13 lat) byli niepokonani:

  I miejsce Maria Kędzierska, Matylda Derbin

  II miejsce Aleksandra Grubecka

  III miejsce Paweł Kryspin

  Wyróżnienia: Zofia Nowikowska, Kacper Rednau, Mateusz Furmańczyk, Dominika Chmielewska, Szymon Kubarewicz, Kacper Archacki.

  Gratulujemy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 715 25 49

Galeria zdjęć