Nawigacja

 • Hubert na Monte Cassino

  Uczeń naszej szkoły - druh Hubert Dutkowski, harcerz Związku Harcerstwa Polskiego,  wyruszył na 75 harcerską wyprawę pamięci na Monte Cassino. Wyprawa ta odbyła się w dniach 11.05 -  21.05.2019r. Z Warmii i Mazur pojechało 50 najbardziej udzielających się osób w swoim hufcu. Celem tej wyprawy było uczczenie 75rocznicy Bitwy pod Klasztorem na Monte Cassino.  Podczas podróży harcerze zwiedzili wiele miast znajdujących się we Włoszech oraz Austrii. Dzień przed uroczystościami na  Monte Cassino harcerze wzięli udział w rajdzie HONKER, który miał odwzorowywać niektóre momenty z bitwy. ,,Były to niezapomniane chwile’’ mówi Hubert.

 • Pomoc

  W zakładce PEDAGOG SZKOLNY został zamieszczony wykaz osób i instytucji, do których można zgłosić się po pomoc.
  Zapraszamy do zapoznania się i korzystania.

 • Wyniki konkursu

  Wyniki "Szkolnego Konkursu Polscy Pisarze i Poeci Dzieciom":

  I miejsce zajęła Oliwia Drężek z klasy 3a.

  Organizatorzy: Izabela Stankiewicz, Grażyna Wojczuk

 • VII A i VII D „się ogarniają”

  W piątek 31 maja klasy VII a i VII d pojechały do Olsztyna na spektakl w Teatrze im. Stefana Jaracza pt. „Jeremi się ogarnia. Lol”. To opowieść o młodych ludziach, którzy znakomicie poruszają się w świecie wirtualnym, ale nie radzą sobie w rzeczywistym. Radość okazują J, a smutek tak - L. Jednak w ich życiu zdarzają sie sytuacje, gdy trzeba się wynurzyć ze swojej jaskini, OGARNĄĆ się i zacząć rozmawiać w realu. Jak okazać prawdziwe emocje patrząc sobie w oczy? Jak wybrnąć stojąc twarzą w twarz z czegoś, co się powiedziało? A do tego przetrwać niezręczne sytuacje w szkole, niechciane rozmowy z rodzicami i pierwsze dramaty miłosne. Wartka akcja, profesjonalna gra aktorska i proste przesłanie:

   nadchodzi w życiu każdego taki czas, że musi się w końcu OGARNĄĆ...jak Jeremi.

 • Nagrodzeni w konkursie plastycznym

  1 czerwca w czasie Pikniku Rodzinnego w Biskupcu wręczono nagrody w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Burmistrza Biskupca. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu projektu pocztówki, zachęcającej do odwiedzenia miasta i gminy Biskupiec. Kartka miała pokazywać walory turystyczne, przyrodnicze lub historyczne, atrakcyjne dla całych rodzin. Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca:

  Kategoria klasy IV - VI - III miejsce Tomek Wadowski

  Kategoria klasy VII - VIII - I miejsce Martyna Banach

  I miejsce - Nikola Smułek

  II miejsce - Michalina Turkoć

  Serdecznie gratulujemy!

 • Spotkanie informacyjne

  Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów przyszłych klas I oraz oddziału przedszkolnego na zebranie informacyjne, które odbędzie się w środę 12 czerwca 2019r. o godz. 17.00w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu.

  Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Biskupcu

  Agnieszka Łokuciejewska

 • ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY - SKRZYNKA ZAUFANIA

  Drogi Uczniu, Drogi Rodzicu!

   Jeśli coś Cię martwi, niepokoi, Tobie lub komuś dzieje się krzywda, byłeś świadkiem agresji lub przemocy - możesz to opisać i wrzucić do "SKRZYNKI ZAUFANIA" (znajdziesz ją w budynku szkoły przy dyżurnym).

  Pamiętaj, że:

  Możesz pisać w każdej sprawie - jesteś dla nas ważny! Dzięki sygnałom, jakie od Ciebie dostaniemy jesteśmy w stanie zareagować, liczy się dla nas przede wszystkim Twoje bezpieczeństwo. Każde zgłoszenie jest objęte dyskrecją. Twój list może być anonimowy, ale aby ułatwić nam udzielenie należytej pomocy, podaj tyle danych, ile możesz, takich jak: imię, klasę i dane osób, których list dotyczy.

 • Wycieczka krajoznawczo – przyrodnicza do Gdyni i Łeby

  W dniach 30 maja – 1 czerwca 2019 roku odbyła się krajoznawczo – przyrodnicza wycieczka do Gdyni i Łeby, w której uczestniczyli uczniowie klas IVc, Vb i Vc wraz z p. Agnieszką Steffen, p. Beatą Głowacką, p. Iwoną Chyczewską oraz p. Sławomirem Dudźcem.

  Program wycieczki obejmował przeróżne, ciekawe atrakcje.

  Pierwszego dnia pojechaliśmy do Gdyni. Tam udaliśmy się do Akwarium, gdzie odkrywaliśmy tajemnice podwodnego świata wraz z ponad tysiącem okazów morskich i wodno–lądowych pochodzących z wód bliskich i dalekich. Następnie zwiedziliśmy statek - muzeum „Dar Pomorza”, a na nabrzeżu podziwialiśmy  inne statki, które imponowały swoją wielkością i zdobieniem. Po krótkim spacerze pojechaliśmy do Łeby, gdzie czekały na nas liczne niespodzianki i miejsca noclegowe.

  Program kolejnego dnia okazał się niezmiernie napięty. Najpierw pływaliśmy statkiem po jeziorze Łebsko i słuchaliśmy ciekawych opowieści przewodnika. Następnie wybraliśmy się  na jedyne w Europie ruchome wydmy, na które szliśmy przez las, którego nie dotknęła zła ręka człowieka. W końcu weszliśmy na wydmę Łącką, skąd rozciągał się wspaniały widok- po jednej stronie jezioro, po drugiej Bałtyk. Znaleźliśmy się na polskiej Saharze! W czasie pieszej wędrówki wzdłuż morza podziwialiśmy jego uroki, a następnie zachwycaliśmy się pięknem przyrody Sowińskiego Parku Narodowego. Po wyczerpującym marszu wsiedliśmy do kolejki turystycznej, która obwiozła nas po Łebie, dzięki czemu poznaliśmy tę nadmorską miejscowość. Po kolacji pływaliśmy w krytym basenie, a następnie piekliśmy na ognisku kiełbaski.

  Ostatniego dnia czekała na nas kolejna atrakcja - Sea Park w Sarbsku (fokarium).Tu obejrzeliśmy pokaz karmienia i treningu fok szarych i kalifornijskich oraz uroczych uchatek. Chwile grozy przeżyliśmy w zwiedzanym muzeum prehistorycznych zwierząt morskich. Widoki w wersji 3 D zapierały dech w piersiach. Z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy naszego pana przewodnika, która opowiadał i pokazywał atrapy zwierząt morskich. Nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek. Żal było rozstawać się z tym wyjątkowym miejscem, ale było to nieuniknione. Po chwili odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną do Biskupca, gdzie czekali na naszych uczniów rodzice z prezentami z okazji Dnia Dziecka.

  Uczniowie i nauczyciele, pomimo zmęczenia, byli szczerze zadowoleni z wycieczki.

  Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

 • Spotkanie z Misjonarzami

  23 maja 2019 roku do naszej szkoły przyjechali niezwykli goście. Klasy VII miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z Księżmi Werbistami z Pieniężna. Misjonarze opowiedzieli o swojej pracy w Indonezji i na Madagaskarze. Misjonarz to przede wszystkim człowiek dobrej woli, ofiarujący coś, co jest najcenniejsze, czyli samego siebie, dar ze swojego życia dla drugiego człowieka, dla Kościoła.

  Praca Misjonarzy polega na głoszeniu Ewangelii. Zaczyna się od poznania codziennego życia mieszkańców, nauczenia się ich języka, dzielenia z nimi radości i problemów. Misjonarze zakładają nowe wspólnoty chrześcijańskie, kształcą katechetów, tworzą struktury parafii, a następnie przekazują je miejscowym kapłanom, a sami idą dalej, gdzie wszytko trzeba rozpoczynać od początku. W miarę możliwości udzielają najpotrzebniejszej pomocy medycznej, moralnej i materialnej. Motywują ludzi i starają się umożliwić naukę czytania, pisania, a także edukację w zakresie higieny i zdrowia, uprawy roli oraz rzemiosła. Całym swoim postępowaniem starają się dawać świadectwo swojej wiary.

  Dużym zaskoczeniem dla nas wszystkich było spotkanie z Misjonarzem, który urodził się i mieszkał w Indonezji, a do Polski przyjechał cztery lata temu, aby studiować. Jego znajomość języka polskiego i łatwość porozumiewania się była dla wszystkich dużą niespodzianką.

  Po spotkaniu przekazaliśmy po raz kolejny znaczki, telefony komórkowe i klucze. Wszystko to zbieramy od jesieni 2018 roku, aby chociaż w taki sposób pomóc Księżom Misjonarzom.

                                                                                                                               Bożena Pawłowska

 • I miejsce w Konkursie Matematycznym

  Dnia 29 maja 2019r. w Zespole Szkół w Biskupcu odbył się V Gminny Konkurs Matematyczny Pitagoras dla uczniów klasy trzeciej gimnazjum oraz uczniów klasy ósmej szkoły podstawowej.

  Oliwia Ciechacka zajęła I miejsce.Opiekun R. Harhaj.

  Serdeczne gratulacje.

 • Biskupiec ma swój czar

  Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean. - I.Newton

  27 maja 2019 r. odbyło się ostatnie spotkanie nauczycieli SP2 z przewodnikiem, panem Krzysztofem Kowalskim, z cyklu "Biskupiec w trzech odsłonach". Kolejny raz, idąc ulicami znanymi na co dzień, przeżyliśmy niezwykłe oczarowanie historią naszego miasta. Opowieści pana Krzysztofa rozbudziły wyobraźnię- młyn wodny, jeziorko w środku miasta, inny bieg rzeki Dymer, defilady głównymi ulicami i czołgi, które ugrzęzły kiedyś niedaleko naszej szkoły. Zdaliśmy sobie sprawę, że tak wiele umyka bezpowrotnie! Warto poznawać dzieje i wzbudzać w młodym pokoleniu zainteresowanie przeszłością. To nasza tożsamość! Mamy wiedzę, może na razie niewielką oraz ciekawe pomysły na kontynuację naszej przygody z podróżą w czasie. Jesteśmy wdzięczni panu Kowalskiemu za przekazanie nam wiedzy, ale jeszcze bardziej za uświadomienie potrzeby dbałości o łączność między pokoleniami, o nieprzerywanie ogniw łańcucha, który dawno temu zaczął scalać przeszłość z teraźniejszością. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę! Nauczyciele z SP2

 • Inne spojrzenie na Biskupiec

  Zachwycamy się zwiedzaniem nowych, ciekawych miejsc, miast. A czy można przeżyć coś niezwykłego chodząc ulicami naszego Biskupca? Okazało się, że z panem Krzysztofem Kowalskim jest to możliwe. W ramach innowacji pedagogicznej "Młodzi dziennikarze na tropach ciekawych osobowości naszego miasta i regionu" uczniowie klasy V c i III a wybrali się 22.05.2019 r. w historyczną podroż po naszym mieście. Skorzystali oni z bogatej skarbnicy wiedzy pana Krzysztofa, który z godną podziwu cierpliwością oprowadzał 33-osobową grupę. Okazało się, że przechodzimy codziennie obok miejsc nie mając pojęcia, że kryją się tam ciekawe fakty historyczne. Kamienie węgielne, dawne cmentarze, wozy strażackie, które pchane przez ludzi zdążały na ratunek płonącym, drewnianym domom drogą pożarową, zbiorowe mogiły oraz młyn i jeziorko na miejscu dzisiejszego parku. Kto wie, co kryje się pod jego powierzchnią? Czy można dopłynąć do morza naszą Dymerką? Mało kto też wie, że nazwa ulicy Szpitalnej pochodzi od szpitala, który mieścił się w starym budynku ocalałym  do dziś. Pełni wrażeń wracaliśmy do szkoły, mając za sobą niezwykle ciekawą lekcję. Dziękujemy serdecznie Panu hm. Krzysztofowi Kowalskiemu za poświęcony nam czas i przekazanie młodemu pokoleniu wiedzy o naszej małej ojczyźnie. Uczniowie i panie Beata Głowacka, Iwona Chyczewska i Elżbieta Pakoca

 • Marian ponownie na podium

  Marian Opęchowski wygrywa Milko Mazury MTB Etap 3 Giżycko - Bitwa o Twierdzę Boyen w swojej kategorii wiekowej na dystansie HOBBY, a w Kategorii Open jest 8! 

  Dzień wcześniej (18 maja) Marian był na eliminacjach do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży (Memoriał im.Marka Malika MTB XCO ), gdzie zajął 10 miejsce - a zarazem punktując do wyżej wymienionych zawodów .

 • ORTO-WĄŻ

  17 maja podczas zajęć Klubu Ortografitti uczniowie klasy VII d brali udział w nietypowej i bardzo ciekawej grze. Została ona  rozegrana na szkolnym korytarzu. Pola stanowiły kolorowe kartki w formacie A4, po których stąpali uczniowie bedący żywymi pionkami, uprzednio wyrzuciwszy odpowiednią liczbę oczek na kostce. Odpowiedni kolor pola zwiazany był z zagadką, rebusem ortograficznym, zadaniem związanym z pisownią polskich słów, na które należało prawidłowo odpowiedzieć – wtedy można było przemieścić się o wyrzuconą liczbę oczek. Gra budziła wiele emocji, a uczniom bardzo podobało się powtarzanie zasad i słów trudnych ortograficznie w tak ciekawej formie! Pomysłodawcami gry były pani Beata Głowacka i pani Izabela Stankiewicz, a w realizacji  z wychowankami pomagała im pani Anna Kubarewicz. Okazuje się, że nauka ortografii może być przyjemną zabawą!

 • Apel podsumowujący konkursy

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Apel podsumowujący konkursy.

  21 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu, podczas którego zostały podsumowane wyniki konkursów. W pierwszej części spotkania zostały wręczone puchary, dyplomy oraz nagrody w III Międzynarodowym V Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Hubal”

   

  Konkurs został przeprowadzony pod patronatem :

  - Pani Urszuli Pasławskiej Posłanki na Sejm

  - Rzecznika Praw Dziecka  - Pana Marka Michalaka

  - Wojewody Warmińskiego – Pana Artura Chojeckiego

  - Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty Pana Krzysztofa Marka Nowackiego

  - Starosty Olsztyńskiego Pana Andrzeja Abako

  - Burmistrza Miasta Biskupca Pana Kamila Kozłowskiego

  - Instytutu Pamięci Narodowej Delegatury w Olsztynie

  - Fundacji dla Rodaka

  - Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły "Dwójeczka"

   

  Nagrody ufundowali :

  -  Pani Urszula Pasławska

  - Pan Kamil Kozłowski

  - Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie

  - Pani Joanna Wilk - Yaridiz

  - Pan Zbigniew Skillandat - właściciel przedsiębiorstwa „Trak – Met” w Biskupcu

  - Pani Halina Szymańska

   

  Prace oceniane były w III kategoriach

  Szkoła Podstawowa kl. I- III

  Szkoła Podstawowa kl. IV - VI

  Szkoła Podstawowa klasy VII - VIII i Gimnazjum klasy III

   

  Na konkurs wpłynęło 361  prac z całej Polski .

  W kategorii klas 1-3  wyróżnienie otrzymała Alicja Maciejowska za utwór „Wyjątkowa lekcja historii” i Jakub Olender za „List do Hubala” . Opiekun Panią Elżbiet Pakoca.

  W kategorii klas 4-6 Poezja wyróżnienie otrzymała Karolina Więcek za utwór „Hubal” , opiekun Panią Beata Głowacka

  Kategoria 4-6 Proza  miejsce III komisja przyznała Alicji Cygarowskiej za utwór „List”, opiekun Pani Ewa Januszko

  Wyróżnienie otrzymała Maria Garbino za utwór – „Co to jest patriotyzm” – List, opiekun Pani Ewa Januszko

   

  W kategorii klas 7-8 i gimnazjum Proza komisja przyznała dwa wyróżnienia uczennicom naszej szkoły : Katarzynie Melkau za utwór „Ostatnia noc” opiekun Pani Małgorzata Folusiak -Melkau oraz Aleksandrze Aszkiełowicz utwór „Pamiętnik” opiekun Pani Urszula Radomska

  Puchary i dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Agnieszka Łokuciejewska; Wicedyrektor Marta Pawłowska. Natomiast nagrody zostały wręczone przez Panią Halinę Szymańską członka zarządu Fundacji dla Rodaka, Panią Wiesławę Piotrowską przedstawiciela przedsiębiorstwa „Trak-Met” oraz  Pana Mariana Maciejaka.

  Dyplomy oraz drobne upominki zostały wręczone wszystkim uczniom naszej szkoły biorącym udział w konkursie. Pozostałym  laureatom oraz wyróżnionym  nagrody, puchary i dyplomy zostały przesłane pocztą.

  W dalszej części apelu zostały  podsumowane pozostałe  konkursy i wręczone nagrody: Wielki Ogólnopolski Maraton Czytelniczy, Szkolny konkurs ,,Na najciekawszą zakładką, okładkę i recenzję”, Szkolny konkurs ,,Laurka na Dzień Matki”.

  Na zakończenie Pani Dyrektor A. Łokuciejewska wręczyła słodkie upominki uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim  zdobywając  czołowe miejsca.

 • V Gala Sportu Powiatu Olsztyńskiego

  Miło jest nam poinformować, iż uczeń klasy 6a WIKTOR ŚWIDER 24 maja 2019r. na V Gali Sportu Powiatu Olsztyńskiego otrzymał z rąk Starosty Olsztyńskiego statuetkę za wybitne osiągnięcia w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym w roku 2018. Wiktor na co dzień trenuje w klubie kolarskim "Warmia" Biskupiec pod okiem zaangażowanych trenerów: Janusza Szczawińskiego oraz Dariusza Jaskulskiego.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 • Warsztaty profilaktyczne dla Rodziców: Problemy emocjonalne dzieci i młodzieży - samookaleczenia.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców we wtorek 28 maja 2019 r. o godzinie 16.00 na spotkanie  z psychologiem Ośrodka Wsparcia przy MOPS w Biskupcu Panią Marleną Kuliś oraz funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Biskupcu. Spotkanie odbędzie  się w sali gimnastycznej. Prelegenci przybliżą  problem zarówno ze strony prawnej jak i psychoterapeutycznej, zwrócą uwagę na symptomy, czynniki chroniące i ryzyka. Będzie można porozmawiać indywidualnie, zadawać pytania... Serdecznie zapraszamy!!! Bardzo zależy nam na Państwa obecności!  Pragniemy   wspólnie rozwiązywać pojawiające się problemy, jak najlepiej dbać o zdrowie i dobre samopoczucie naszych dzieci, podopiecznych.

  Dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2

 • VII Macmillan Primary School Tournament

  Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu po raz kolejny zorganizowała powiatowy konkurs języka angielskiego – Macmillan Primary School Tournament. Była to już siódma edycja konkursu organizowanego przez Panią Martę Pawłowską. Honorowy patronat oraz opiekę merytoryczną nad konkursem  objęło wydawnictwo Macmillan.

  W konkursie wzięło udział 6 szkół z powiatu olsztyńskiego: Szkoła Podstawowa z Łęgajn, Zespół Szkolno – Przedszkolny ze Świątek, Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Lutr, Szkoła Podstawowa z Kobułt oraz Szkoła Podstawowa nr 3 i Szkoła Podstawowa nr 2 z Biskupca. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu z języka angielskiego sprawdzającego znajomość struktur gramatycznych i słownictwa oraz umiejętności komunikacyjne.

  Wyniki przedstawiają się następująco:

  I miejsce – Maria Gajdamowicz, Szkoła Podstawowa w Łęgajnach, opiekun: P. Aleksandra Klonowska

  II miejsce- Nikola Smułek , Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu, opiekun: P. Marta Pawłowska

  III miejsce – Marcel Orgas, Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu, opiekun: P. Edyta Salomończyk

  Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

 • Wyniki konkursów szkolnych

  WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU  dla klas I – III NA NAJCIEKAWSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

  KLASY I - uczniowie

  1. Ksawery Wosik 1
  2. Maja Czajkowska 1 b
  3. Blanka Buczkowska 1b

   

  KLASY  I – rodzice

  1.Pani Justyna Jabłońska z kl. 1 a

  1. Pani Katarzyna Duchniewicz z kl. 1 a

  1. Pan Jarosław Meler z kl. 1 a

   

  KLASY  II – uczniowie

  1.Oliwia Grześkiewicz 2 b

  2. Jeremiasz Gadomski 2 b

  3. Adrian Matusiak 2 a

   

  KLASA III – ucz.

  1. Emila Rydz 3a

   

  KLASA III – rodzice

  1. Pani Ewa Rydz

   

  WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU DLA KLAS 4. – 6. NA NAJCIEKAWSZĄ OKŁADKĘ DO ULUBIONEJ KSIĄŻKI

   

  KLASY IV

  1. Wiktor Ścirka  kl. 4a
  2. Karolina Więcek 4a
  3. Oliwia Ratyńska 4a

   

  KLASY V

  1. Julia Mroczek 5 b
  2. Karol Wierzbicki 5 c
  3. Julia Janson 5 a

  KLASY VI – nagród nie przyznano

  WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NA RECENZJĘ ULUBIONEJ KSIĄŻKI – KLASY VII – VIII

  1. Martyna Banach 8 b
  2. Aleksandra Aszkiełowicz 7 b
  3. Oliwia Głoskowska 7 b i Nikola Smułek 7 b

   

  Komisja konkursowa: wicedyrektor szkoły P. M. Pawłowska, P. U. Radomska, P. E. Andrzejewska, P. M. Rokita oraz członkowie koła bibliotecznego.

  Przy ocenie prac komisja brała pod uwagę szczególnie: zgodność z regulaminem, samodzielność wykonania prac, estetykę. Prace, które nie były podpisane nie podlegały ocenie.

  Gratulujemy zwycięzcom – uczniom i rodzicom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom i rodzicom.

   Dyplomy i upominki zostaną wręczone na apelu 21.05.2019r. Fundatorami są: P. S. Rohde Brzozowska, M. Pawłowska, G. Wojczuk

  Konkursy  zostały przeprowadzone z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich w ramach innowacji pedagogicznej ,,Konkursy biblioteczne – ścieżką do sukcesu” P. G. Wojczuk

  Organizatorzy: G. Wojczuk, U. Radomska, członkowie koła bibliotecznego

   

   

   

 • Mistrzyni Województwa

  15 maja br. w Lubawie odbyły się Mistrzostwa WMZ LZS w lekkiej atletyce. W imprezie brali udział zawodnicy z czołowych klubów sportowych naszego województwa. Na stadionie w Lubawie zameldowali się sprinterzy, średniodystansowcy, kulomioci i oszczepnicy. Odbył się także konkurs skoków w dal i  wzwyż. Rywalizacja toczyła się w kategorii chłopców i dziewcząt. Nasze miasto i gminę reprezentowała uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 Kornelia Dudziec. W biegu finałowym na 600m okazała się najlepsza zwyciężając i ustanawiając rekord życiowy - 1: 47, 74. Kornelia uprawia bieganie od sierpnia 2018r. Po raz pierwszy zadebiutowała w tym roku - 1 maja na Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Działdowie, gdzie zajęła drugie miejsce rywalizując z zawodniczkami z woj. kujawsko- pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko - mazurskiego. W Lubawie ponownie spotkała się w finale z sympatyczną zawodniczką z Ostródy, która pokonała Kornelię w Działdowie. Doszło więc do rewanżu w którym zdecydowanie lepsza okazała się Kornelia.

  S. Dudziec

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7152549

Galeria zdjęć