Nawigacja

 • LEKCJA DLA RODAKA

  LEKCJA DLA RODAKA

  W ostatnich dniach kwietnia  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji Lekcji dla Rodaka. Młodzież najstarszych klas poznała historię Polaków, którzy musieli zmagać się z trudnym życiem na „nieludzkiej ziemi”.

  Tegoroczna edycja  ma szczególny wymiar. Wydarzenia ostatnich miesięcy i sytuacja uchodźców z terenów Ukrainy była pretekstem do rozmowy o trudnej historii naszych Rodaków. 

  Do Polski przyjechało wielu uchodźców aby ratować siebie i swoich najbliższych przed wojną. Po przekroczeniu granicy otrzymali pomoc, wsparcie, ciepły posiłek, zrozumienie, współczucie… A czego doświadczyli Polacy, kiedy w naszym kraju toczyła się wojna? Nocą  do ich domów wtargnęli Sowieci, kazali się ubierać, dali kilka minut na spakowanie, a potem wywozili całymi rodzinami daleko w głąb Rosji. 

  Przesiedlenia dotyczyły tysięcy Polaków, których wbrew ich woli, wywożono na tereny Kazachstanu. Narażeni na głód, mróz, choroby. Naszych Rodaków zsyłano do więzień i obozów. Pozbawiano dostępów do szkół i uczelni, wyboru zawodu, awansu i pracy. Dlaczego? Takie pytanie zadawała sobie i odbiorom wspomnień Pani Halina Kardynał, olsztynianka, która razem z matką i bratem była zesłana do Kazachstanu. Tam bycie Polakiem, oznaczało  status  obywatela drugiej lub trzeciej kategorii. Prawda o ich losie, skrywana przez dziesięciolecia jest odkrywana i przekazywana kolejnym pokoleniom.

  B. Pawłowska

 • Zbiórka książek

  Zbiórka książek

  Uwaga! Uwaga!

  Ogłaszamy zbiórkę książek dla Rodaków z Litwy. Za pośrednictwem Fundacji dla Rodaka przekażemy je do tamtejszych bibliotek.

  Zbieramy książki tylko w bardzo dobrym stanie:
  - dla dzieci i młodzieży szkolnej,
  - obyczajowe dla dorosłych wydane po 2015 r.

  Uwaga! Nie zbieramy podręczników, albumów, encyklopedii i opracowań naukowych.

  Czas trwania zbiórki: do 10.06.2022 r.

  Książki przynosimy do sali 31 w SP2

  Wolontariusze

  G. Wojczuk

  B. Pawłowska

  M. Pawłowska

 • Tydzień Bibliotek

  Tydzień Bibliotek

  Hasłem Tygodnia Bibliotek 2022 jest „Biblioteka - świat w jednym miejscu”

     Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

    Zapraszam uczniów, Samorząd Uczniowski,  rodziców, Radę Rodziców i pracowników szkoły na wystawę książek, które zamierzamy kupić w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wasza opinia pomoże dokonać wyboru najciekawszych i wartościowych dzieł.

     Wystawa została zorganizowana przy pomocy hurtowni książek NICE BOOK ENTERPRISE ADAM PUCHNIAK.

  Szkolny bibliotekarz

  Grażyna Wojczuk

 • Klasowy konkurs recytatorski

  Klasowy konkurs recytatorski

  Uczniowie klasy IIa zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie podczas Klasowego konkursu recytatorskiego, który odbył się 28 kwietnia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki przygotowane przez wychowawczynię p. Agnieszkę Didjurgeit.

 • Strrrrrrrrrraszne zajęcia logopedyczne!

  Strrrrrrrrrraszne zajęcia logopedyczne!

  W ostatnim tygodniu na zajęciach logopedycznych było naprawdę......STRASZNIE! Ale na szczęście nie strasznie nudno czy strasznie trudno, lecz strasznie WESOŁO i interesująco! A wszystko za sprawą książki zatytułowanej: Jak oswoić potwory?, którą wypożyczyliśmy ze szkolnej biblioteki. Na początku zajęć, korzystając z opowiadań zawartych w książce, rozmawialiśmy o swoich potworach. Okazało się, że POTWOREM w życiu niektórych uczniów może być bardzo trudna do wymówienia głoska R, ale także nasza złość, agresja, a nawet nasz kolega czy koleżanka, która nam dokucza. Wspólnie poszukiwaliśmy rozwiązań na pokonanie i ujarzmienie naszych potworów korzystając z przygotowanych przez panią logopedę pomocy. I tak ćwiczyliśmy buzię i język z zabawnymi, kolorowymi potworami  i próbowaliśmy wywoływać głoskę R. Rozmawialiśmy także o swoich uczuciach i momentach kiedy pojawia się w naszym życiu złość - niektórzy rysowali jej obrazek i wrzucali do paszczy wielkiego, głodnego potwora, uczyli się jak właściwie rozmawiać z osobą, która nas rani czy nam dokucza. Inni jeszcze dostrzegali, że potworem może być nasz wieczorny lęk przed ciemnością - i grały z panią w fantastyczną grę ćwiczącą pamięć i koncentrację: Potwory do szafy. Niektórym dzieciom potwornie trudno jest wymówić pewne wyrazy - więc wyjmowały je z paszczy miłego, kudłatego stworka i wspólnie próbowały z nim powtórzyć. Młodsze dzieci uczyły się także właściwej formy i budowy zdania układając je za pomocą suwaków w paszczy żółtego stwora! Ostatnim elementem zabawy ćwiczącym przede wszystkim umiejętność opisu postaci, wymieniania przymiotników jako opisujących części mowy była gra Banda stworów - w trakcie której za pomocą właściwego opisu należało znaleźć stworka-bliźniaka.
  Poszczególne zajęcia przygotowała pani logopeda Anna Kubarewicz. Wszyscy dobrze się bawiliśmy nabierając nowych umiejętności terapeutycznych i językowych. A odnalezione przez nas STRACHY przestały być już tak strrraszne! Do zobaczenia na kolejnych zajęciach!

 • Podsumowanie konkursu o "Hubalu"

  Podsumowanie konkursu o "Hubalu"

  Przeżycia, które towarzyszyły nauczycielom, uczniom oraz zaproszonym gościom Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu na długo pozostaną w naszej pamięci. 29 kwietnia 2022r. w kościele bł. Karoliny już po raz siódmy, po uroczystej Mszy Świętej, odbyło się podsumowanie  Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Literackiego Hubal.

  Laureaci otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez Panią Urszulę Pasławską, Pana Burmistrza Kamila Kozłowskiego, Instytut Pamięci Narodowej – Delegatura w Olsztynie, Fundację dla Rodaka, Starostę Olsztyńskiego Pana Andrzeja Abako, Fundację Red is Bad, Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego.

  Celem konkursu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 było m.in. rozwijanie uzdolnień literackich i plastycznych  oraz rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci  i młodzieży, kształtowanie i rozwijanie postaw patriotycznych, budzenie szacunku dla dokonań minionych pokoleń, a także promocja talentu młodych.

  W tym roku mija 75 lat istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 i z tej okazji organizatorki konkursu (Panie: G. Wojczuk, B. Pawłowska, M. Pawłowska) postanowiły uczcić tak ważną rocznicę i przyznać nagrody oraz wyróżnienia uczniom naszej szkoły. Została utworzona kategoria okolicznościowa, w której nagrodzone zostały tylko prace uczniów SP2.

  Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i ich opiekunom oraz życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji.

  Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty Pana Krzysztofa Marka Nowackiego, Posłankę na Sejm Panią Urszulę Pasławską, Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego, Starostę Olsztyńskiego Pana Andrzeja Abako, Burmistrza Miasta Biskupiec Pana Kamila Kozłowskiego, Instytut Pamięci Narodowej Delegaturę w Olsztynie, Fundację dla Rodaka.

  VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczno – Literacki był także jednym z działań w ramach całorocznych obchodów 75 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu

  Organizatorzy: Grażyna Wojczuk, Bożena Pawłowska, Marta Pawłowska

  Oprawa artystyczna: Marlena Gajdzis, Anna Mikołajczak, ks. Józef Fiszer, Jacek Kruk, Romualda Harhaj

 • Majowe Święta

  Majowe Święta

  1 maja – jest to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, nazywany Świętem Pracy lub po prostu 1 Maja obchodzony jest od 1890. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku. Szczególnie hucznie obchodzone było w czasach PRL-u.

  2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości.

  3 Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Konstytucja wprowadzała: trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, ograniczała immunitety prawne oraz przywileje szlachty zagrodowej, co miało na celu zapobieżenie możliwości przekupstwa biednego szlachcica przez agentów obcego państwa.

 • Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz

  Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz

  "Czytanie(…)to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (W. Szymborska)

     Taką zabawę w czytanie zorganizowali nauczyciele j. polskiego w klasach: 5b i 6a.

     Uczniowie klasy 5b przygotowali ciekawe fragmenty ,,Kłamczuchy” M. Musierowicz.

      Czytanie rozpoczęła zaproszona P. A. Kubarewicz, która w sugestywny sposób przedstawiła zabawne perypetie głównej bohaterki – Anieli Kowalik. Następnie uczniowie kolejno wczuwali się w postacie powieści i starali się oddać ich charakterystyczne cechy poprzez odpowiednią modulację głosu i mimikę twarzy. Można było skorzystać z wybranego nakrycia głowy, aby łatwiej poczuć klimat książki

     Uczniowie klasy 6a w bibliotece, przy kominku, przeczytali fragmenty  książek: ,,Kłamczucha”, ,,Opium w rosole”, ,,Dziecko piątku” i ,,Pulpecja”.

    Takie zajęcia pozwalają ćwiczyć technikę głośnego czytania, umiejętność interpretacji głosowej tekstu i zachęcają do sięgnięcia po następną książkę M. Musierowicz.

      Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich miłośników dobrej zabawy z książką.

  Relacja w albumie fotograficznym.

     Każda szkoła, biblioteka, ośrodek kultury, inna instytucja albo osoba prywatna może przeprowadzić Czytanie Jeżycjady w wybranej przez siebie formie i w dowolnym terminie między 8 marca a 7 maja 2022 roku.

      Szczegóły znajdziecie w regulaminie lub w bibliotece szkolnej.

   

  Organizatorzy

  bibliotekarz szkolny G. Wojczuk

  nauczyciel j. polskiego U. Radomska

   

 • Tydzień z twórczością Jana Brzechwy w świetlicy szkolnej

  Tydzień z twórczością Jana Brzechwy w świetlicy szkolnej

  W świetlicy  została przygotowana wystawka z wybranymi zbiorami wierszy J. Brzechwy. Wzbudziła zainteresowanie wśród uczniów, którzy sami sięgali po książki. Dzieci wraz z paniami czytały wiersze. Dzieci były zaskoczone, że panie recytują z pamięci wiersze J. Brzechwy, które poznały ucząc się w szkole podstawowej. Uwieńczeniem spotkań z twórczością poety było zaprojektowanie okładki do książki.

 • „Podaruj kwiatki dla Jubilatki” – finał II części akcji artystycznej

  „Podaruj kwiatki dla Jubilatki” – finał II części akcji artystycznej

  W dniach 12 - 21.04.2022 przeprowadzono w naszej szkole II część przedsięwzięcia związanego z obchodami jubileuszu 75-lecia SP2 - „Podaruj kwiatki dla Jubilatki”.

  Tym razem, uczniowie klas I - III uczestniczyli w warsztatach artystycznych,  podczas których pod okiem nauczycieli przygotowali wyjątkowe prezenty dla „Jubilatki” – kolorowe papierowe kwiaty.

  Każdy młody twórca wykazał się wielką pracowitością i pomysłowością w dobieraniu kolorowych skrawków bibuły i zdobieniu kwiatów.  Powstało wiele ciekawych, oryginalnych prac.

  Wykonane przez uczniów kwiatki ozdobiły klatkę schodową szkoły stając się barwnym elementem dekoracyjnym.

  Do obejrzenia relacji z przebiegu drugiej części akcji „Podaruj kwiatki dla Jubilatki” zapraszam do albumu fotograficznego na stronie szkoły.

                                                                            Ewa Różańska-Turonek –  pomysłodawca akcji

 • Obroty na lekcji historii

  Obroty na lekcji historii

  Uczniowie klasy 4a wsłuchując się w treść książki Anny Czerwińskiej - Rydel - "Planety pana Mikołaja" - zastanawiali się, o co chodzi z tymi obrotami...?! Zagadka została wyjaśniona. Nasz wielki astronom Mikołaj Kopernik od najmłodszych lat obserwował wszystko, co się obracało i z tych obserwacji dokonał wielkiego odkrycia, że to "ziemia obraca się wokół słońca a nie słońce wokół ziemi".
  A jakie jeszcze ciekawostki znajdują się w książkach o panu Mikołaju? Przeczytajcie sami. Poszukajcie na półkach szkolnej biblioteki jak odkrywane były wielkie tajemnice przez niezwykłych ludzi.

  Bożena Pawłowska

 • Ach … to Podlasie!

  Ach … to Podlasie!

  „Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” to tytuł przedstawienia, które klasy ósme obejrzały w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.

  Główny bohater, Sam, to rówieśnik naszych uczniów, który mierzy się z rozwodem swoich rodziców. Chłopaka dopadają różne problemy związane z codzienną egzystencją w domu i w szkole. Podczas trwania spektaklu zastanawialiśmy się, czy Samuel da sobie radę? Odpowiedź oczywiście otrzymaliśmy, a sztukę nagrodziliśmy gromkimi brawami.

  Następnie, pełni wrażeń i pozytywnych emocji, pojechaliśmy zwiedzać Muzeum Kurpiowskie w Nowogrodzie koło Łomży. Jest to jedno z dwóch najstarszych w naszym kraju muzeów na wolnym powietrzu – na skarpie nad Narwią. Obejrzeliśmy eksponaty przede wszystkim z zakresu etnografii i przyrody. Widzieliśmy drewniany kierat, wiatrak, spichlerz, zrekonstruowaną chałupę z Kadzidła oraz karczmę z Dylewa, stodołę, oborę, kapliczkę „Na cztery strony świata”, pomnik bohatera kurpiowskiego Stacha Konwy, studnię z żurawiem, gołębnik oraz ule.  Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie ma charakter parku etnograficznego i obejmuje swoją działalnością teren środkowej i wschodniej Kurpiowskiej Puszczy Zielonej. Nie odtwarza układów przestrzennych wsi, a tylko prezentuje tradycyjne budownictwo drewniane. Placówka ma dydaktyczny charakter i ma za zadanie „ułatwić naukę szkołom miejscowym i okolicznym, związać z terenem i ziemią polską.”

  Zarówno przedstawienie, jak i skansen okazały się ogromną atrakcją dla uczniów i opiekunów. Chętnie wrócilibyśmy tam jeszcze raz!

  Beata Głowacka, Iwona Chyczewska

 • "BARANEK”- wielkanocny konkurs plastyczny. PODSUMOWANIE.

  "BARANEK”- wielkanocny konkurs plastyczny. PODSUMOWANIE.

  Dnia 24. O4.2022 r. w Kościele bł. Karoliny Kózkówny w Biskupcu, po mszy świętej o godzinie 12.00 odbyło się podsumowanie konkursu i wystawy baranków wielkanocnych. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klas I - V.

  Do konkursu zgłoszono 89 prac plastycznych. Wszystkie prace wykonane były z dbałością o estetykę i z nawiązaniem do symboliki Świąt Wielkanocnych. Autorzy prac zaskoczyli oglądających swoją kreatywnością pod względem podejścia do tematu, a także wykorzystanych do stworzenia prac materiałów.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy z upominkiem oraz słodycze. Dodatkowo wyróżniono siedem prac, które zdaniem organizatorów w szczególny sposób wyróżniły się pod względem formy.

  Organizatorzy składają podziękowania młodym twórcom za ich artystyczny zapał oraz osobom, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji konkursu – rodzicom i nauczycielom.

  Dziękujemy również za życzliwe przyjęcie i pozytywny odzew Proboszczowi Parafii bł. Karoliny Kózkówny – ks. Krzysztofowi oraz parafianom.

   

                                                                                           Osoby odpowiedzialne za organizację konkursu:

                                                                                           Ewa Różańska-Turonek

                                                                                           ks. Józef Fiszer

 • Konkurs na komiks

  Konkurs na komiks

  Zapraszamy dzieci i młodzież z Gminy Biskupiec do udziału w konkursie na najciekawszy komiks.

  Krajowa Sieć Miast Cittaslow obchodzi w tym roku swój jubileusz 15-lecia. Z tej okazji serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w kreatywnym konkursie. Jego przedmiotem jest wykonanie pracy plastycznej – komiksu nawiązującego do charakterystycznego znaku sieci miast Cittaslow – pomarańczowego ślimaka, idei Cittaslow oraz miasta Biskupiec. Własnoręcznie przygotowana praca w formie komiksu (czyli historii obrazkowej z dodanym tekstem, dialogiem) przedstawiać ma przygody pomarańczowego ślimaka w Biskupcu. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym oraz szkolnym z miasta i gminy Biskupiec. Format pracy: A4, a ilość stron min. 2, max. 4. Technika pracy dowolna np. farby, kredki, mazaki, mieszana, pod warunkiem możliwości jej późniejszego zeskanowania (przestrzenne prace będą zdyskwalifikowane).

  Komiksy należy składać do 16 maja 2022 r. w Urzędzie Miejskim w Biskupcu ( III piętro, pok. 33) bądź wysłać na adres Urzędu Miejskiego w Biskupcu, al. Niepodległości 2, 11-300 Biskupiec z dopiskiem „Konkurs – przygody pomarańczowego ślimaka w Biskupcu”. Wręczenie nagród odbędzie się 1 czerwca 2022 r. podczas festynu z okazji Dnia Dziecka w Biskupcu.

 • 6 maja - Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  6 maja - Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  W maju uczniowie klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych będą mieli możliwość ubiegania się o  kartę rowerową. Należy spełnić następujące wymagania:

  1. Znajomość przepisów ruchu drogowego:

  - uczestnicy ruchu drogowego (pieszy, rowerzysta, pasażer pojazdu) i ich obowiązki,

  - droga i jej składowe,

  - korzystanie z jezdni, chodnika, drogi dla rowerów,

  - przechodzenie przez jezdnię po przejściu dla pieszych i poza nim,

  - korzystanie z przejazdu dla rowerzystów,

  - sygnalizacja świetlna i kierowanie ruchem przez policjanta,

  - kolejność stosowania się do znaków i sygnałów na drodze,

  - znajomość znaków drogowych dotyczących rowerzystów i pieszych,

  - manewry na drodze (omijanie, wymijanie, wyprzedzanie, skręt w lewo i w prawo, zawracanie),

  - włączanie się do ruchu,

  - skrzyżowania – kolejność przejazdu.

  2. Znajomość numerów alarmowych i zasad zgłaszania zdarzenia.

  3. Obowiązkowe wyposażenie roweru.

  4. Umiejętność jazdy rowerem z uwzględnieniem sygnalizowania manewrów i stosowania przepisów ruchu drogowego.

  5. Podstawy pierwszej pomocy.

              Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do p. Barbary Bobińskiej lub do p. Krzysztofa Bobińskiego do 10 maja 2022 r.

   

   

   

 • Brzydkie kaczątko w 3a?

  Brzydkie kaczątko w 3a?

   Zabawiliśmy się w projektantów okładki do baśni Andersena. Dzieci wykazały się pomysłowością i udowodniły, że znają treść lektury. Baśń o brzydkim kaczątku dostarczyła nam wielu wzruszeń. Wynieśliśmy z niej bardzo ważną naukę - każdy z nas jest wyjątkowy, a różnice pomiędzy nami sprawiają, że świat jest piękniejszy!

 • Z wizytą u doktora Dolittle

  Z wizytą u doktora Dolittle

  Jak sprawić, żeby czytanie nie było nudne? Można spotkać się z bohaterami lektury. Do uczniów klasy 3a przybyły zabawne tygryski – przebrani uczniowie klasy VI a. Zorganizowano konkurs. Okazało się, że przygody niezwykłego doktora, który znał mowę zwierząt i pomagał im z całym poświęceniem uczniowie znali wspaniale . Dziękujemy kołu bibliotecznemu za atrakcyjne zajęcia czytelnicze.

 • 3b - praca z lekturą

  3b - praca z lekturą

  Mimo, iż doktor Dolittle skończył 102 lata - I wydanie książki H. Loftinga - nadal zachwyca i zaciekawia dzieci. Klasa III b SP2 wykonała szereg ciekawych zadań z lekturą - najbardziej podobały się rozkładane ilustracje 3D ze scenami z książki.

 • Wyniki VII Ogólopolskiego Konkursu Plastyczno - Literackiego "Hubal"

   

  Zamieszczamy wyniki VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno - Literackiego "Hubal".

  WYNIKI_VII_OGOLNOPOLSKIEGO_KONKURSU_HUBAL.pdf

  Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród uczniom naszej szkoły nastąpi po mszy świetej 29 kwietnia 2022r. o godz.10.00.

  Laureatom konkursu (ze szkół w Polsce) nagrody zostaną wysłane pocztą na koszt adresata.

  Serdecznie gratulujemy zwycięzom, a wszystkim dziękujemy za udział w konkursie.

 • Kolejne działanie w ramach obchodów 75-lecia szkoły

  Kolejne działanie w ramach obchodów 75-lecia szkoły

  W 2022 roku przypada 75 rocznica powstania Szkoły Podstawowej nr 2. Od stycznia do listopada 2022 uczniowie w każdym miesiącu mają zaplanowane działanie zwiazane z historią naszej szkoły oraz patronem mjr. Henrykiem Dobrzańskim pseud. "Hubal". Uczniowie bawili się już w podchody połączone z zagadkami na temat szkoły, rysowali banery i wykonywali kwiatki dla jubilatki, przystąpili do VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno - Literackiego "Hubal". Odbył się także szkolny konkurs wiedzy o "Hubalu" - patronie naszej szkoły oraz o samej szkole. Uczniowie klas 4-8 odpowiadali o 39 pytań o różnym stopniu trudności. Niektóre były naprawdę trudne:)

  Przed nami jeszcze kolejne działania, które przypomną (lub przedstawią) uczniom historię szkoły i patrona, zaangażują całą społecznośc we współuczestnictwie w pielęgnowaniu  tradycji oraz wzmocnią poczucie zakorzenienia i utożsamiania się z placówką.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 715 25 49

Galeria zdjęć