Nawigacja

 • Lekcja w Bibliotece Miejskiej

  Lekcja w Bibliotece Miejskiej

  16.12.2019r. uczniowie klasy 4a  obejrzeli pełne emocji opowiadanie pt. ,,Mama świętego Mikołaja”. Spektakl był wystawiony w konwencji kamishibai.

  Serdecznie dziękujemy pracownikom Biblioteki Miejskiej za cudownie przygotowane przedstawienie.

  Wróciliśmy do szkoły szczęśliwi i w świątecznym nastroju.

  Uczniowie klasy 4a z opiekunem

 • Wizyta w biskupieckim schronisku dla zwierząt

  Wizyta w biskupieckim schronisku dla zwierząt

  Uczniom klas pierwszych SP2 nie jest obojętny los zwierząt pozbawionych domu i właściwej opieki . Dzięki ofiarności rodziców zgromadzili dary i  odwiedzili przytulisko dla zwierząt  biskupieckiego Stowarzyszenia Przygarnij psiaka i ( lub) kociaka. Dzieci w przedświątecznym czasie podarowały zgromadzoną karmę i akcesoria dla kotów i psów. Dowiedziały się z rozmowy z panią wolontariuszką, jak można wspomóc pracę przytuliska i na czym ona polega. Szczególną atrakcją był kontakt z przemiłym psiakiem, który chętnie przyjmował pieszczoty. Dodatkowo uczniowie utrwalili wiedzę o bezpiecznym kontakcie z obcymi czworonogami. Dziękujemy pani Kowalczyk za miłe spotkanie i  życzymy, aby wszystkie psiaki i kociaki były kochane i miały dom.

 • Świąteczne czytanie przy kominku

  Szkolna biblioteka serdecznie zaprasza na coroczne Świąteczne Czytanie przy Kominku.

 • Wspólne strojenie choinki w OREWie

  Wspólne strojenie choinki w OREWie

  13 grudnia 2019 r. uczniowie klasy IV a uczestniczyli w zajęciach integracyjnych na zaproszenie wychowanków i opiekunów Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno -Wychowawczego w Biskupcu. Jak to w grudniu ! Tematyka spotkania związana była z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci wspólnie uczestniczyły w odgadywaniu świątecznych zagadek, wykonały łańcuch choinkowy, śpiewały kolędy. Punktem kulminacyjnym było ubranie choinki. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

  M. Jeziorek

 • Lekcja zawodoznawcza

  Lekcja zawodoznawcza

  27 listopada reprezentanci klas ósmych: Adam, Grzegorz i Oliwier uczestniczyli w Dniu Otwartym Zespołu Szkół Mechaniczno – Energetycznych im. Tadeusza Kościuszki w Olsztynie. Szkoła mieści się przy Alei M. J. Piłsudskiego 61, niedaleko znajdują się Hala Urania oraz Aquasfera.

  Uczniowie, korzystając z nawigacji GPS, pokonali trasę pieszo (w obie strony). Czas przejścia w jedną stronę zajął 20 min. Na miejscu zostali miło przywitani i otrzymali informatory zawierające ofertę edukacyjną szkoły. W sali gimnastycznej odwiedzili stoiska partnerów szkoły: Michelin Polska, Schwarte Grup, Erko oraz Eltel Networks, przy którym sprawdzeni zostali ze znajomości fizyki. Cenniejsze jednak było spotkanie z uczniami poszczególnych specjalizacji, którzy dzielili się doświadczeniem i opowiadali o szkole. Duże wrażenie na chłopcach zrobił budynek z salami do zajęć praktycznych. Jest on w trakcie modernizacji i z pewnością we wrześniu będzie czekał  jako „sztuka nówka” na naszych absolwentów.

  M. Iljasiuk

   

 • Uczta u Nerona

  Uczta u Nerona

  19 listopada klasa 8a przeniosła się do starożytnego Rzymu z książki pt. ,,Quo vadis’’ Henryka Sienkiewicza. Odwiedziła Nerona w jego pałacu i uczestniczyła w uczcie, na której pojawiło się wiele przysmaków i napoi. Oczywiście cała klasa była odświętnie ubrana w piękne szaty,  nie zabrakło  biżuterii, wianków i występów pięknych rzymianek, samej Sabiny Poppey, Ligii i wielu innych.  Neron dbał o spokojny i przyjazny przebieg uczty, a Winicjusz opiekował się Ligią. Ucztę dopełniała muzyka. Uczniowie wynieśli z lekcji wiele, nie tylko wiedzę, ale również swoje własne wyobrażenia o przeszłości. Każdy wychodził z uśmiechem na twarzy i nadzieją, że taka uczta się powtórzy.

  Olga Sieruta

 • Wycieczka klas 2

  10 grudnia uczniowie obejrzeli przedstawienie  w Olsztyńskim Teatrze Lalek pt. ‘’Doktor Proktor i niemal ostatnie święta’’. Była to historia trójki przyjaciół, którzy chcieli odzyskać święta , które zostały sprzedane. Musieli  namówić Mikołaja, żeby wrócił do swojej roli i zmierzyć się z wieloma przeciwnościami. Wszystko zakończyło się pomyślnie. Dzieciaki żywo reagowały na to, co działo się na scenie. Następnym punktem wyjazdu był park trampolin, gdzie wszyscy bezpiecznie i wesoło bawili się pod opieką animatorów.

  Wycieczkę zorganizowała pani Dorota Garbino

 • Trening z siatkarzami AZSu

  Trening z siatkarzami AZSu

  Wczoraj w Biskupcu uczniowie SP2 mogli wziąć udział w treningu prowadzonym przez trenera AZS Olsztyn Paolo Montagnani oraz siatkarzy Michała Żurka, Dawida Sokołowskiego i Wojciecha Żalińskiego. Trener i zawodnicy wprowadzili uczniów w „świat profesjonalnej” siatkówki.  Nie chodzi tylko o umiejętności  jakie prezentowali,  ale też o fantastyczną atmosferę jaką stworzyli w czasie zajęć. Było zabawnie i ciekawie. Mamy nadzieję, że jeszcze poćwiczymy z siatkarzami AZS. Na razie dziękujemy i do zobaczenia.

  S. Dudziec

 • Zebranie Rady Rodziców

  Spotkanie członków Rady Rodziców  odbędzie się w czwartek 12.12 o godz. 16.30 w sali 16.

  S. Iwańska - Przewodnicząca RR

 • ŚWIATECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

  ŚWIATECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

  „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

  29 i 30 listopada  2019 r. uczniowie, nauczyciele, pracownicy  oraz ich członkowie rodzin Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności.

  Wolontariusze pod opieką nauczycieli pełnili dyżury przy koszach, do których zbierana była żywność. W sklepie przekazywali ulotki zainteresowanym osobom i informowali o celach zbiórki.                                                           

  Dzięki hojności naszych mieszkańców zebraliśmy 285 kg produktów żywnościowych, które zostały przekazane dla rodaków z Kazachstanu, którzy spędzają święta w Polsce, wspieranych przez  Fundację dla Rodaka oraz dla podopiecznych Stowarzyszenia „Barka”. Dziękujemy.

  Dziękuję też wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas i wsparli swoją obecnością akcję, a było ich nie mało - bo aż 51.

  Agnieszka Didjurgeit – pedagog szkolny

   

 • City Trail

  City Trail

  Rozpoczęła się kolejna edycja City Trail. W październiku i listopadzie odbyły się biegi, w których wystartowała uczennica naszej szkoły Maria Garbino. Zarówno w I jak i drugim biegu na dystansie 2km Marysia zajmowała I miejsce. Brawa dla zawodniczki.

  A. Garbino

 • RAMBIT MIKOŁAJKOWY DLA KLAS 0- III

  RAMBIT MIKOŁAJKOWY DLA KLAS 0- III

   6 grudnia okazji Mikołajek odbyła się impreza o charakterze integracyjnym dla klas młodszych. Celem zabawy było przybliżenie uczniom wiedzy o tradycjach i obrzędach mikołajkowych, poszerzenie działań wychowawczo- profilaktycznych, w tym propagowanie zdrowego trybu życia (odpowiedni ubiór, zdrowe odżywianie, ruch) oraz utrwalenie prawidłowych zachowań w obliczu różnorodnych zagrożeń. Wszystko odbyło się w formie zabawowej. Uczniowie świetnie się bawili. Chętnie, zgodnie i bezpiecznie współpracowali ze sobą wykonując różne zdania.

  Podczas imprezy została podsumowana akcja „Uczniowie klas 0- III uczniom w Togo”. Zebraliśmy bardzo dużo przyborów szkolnych, które trafią do potrzebujących dzieci w Afryce. Kolejny raz okazało się każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem. Potrzebne jest tylko dobre serce i szczere chęci.

 • Sukcesy biegaczek

  Sukcesy biegaczek

  Sobota była fizycznie wyczerpująca dla niektórych uczniów. Rano turniej unihokeja, po południu wyjazd do Olsztyna i powrót przed 22. Dobrze byłoby się wyspać w niedzielę - ale nic z tego. Niektórzy uczniowie mieli w niedzielę pobudkę z samego rana i wyjazd na zawody.  Kornelia Dudziec i Marysia Garbino reprezentowały naszą szkołę w Biegach Ulicznych w Mikołajkach. Zmagania naszych dziewcząt zakończyły się pełnym sukcesem – Kornelia zajęła I miejsce, a Marysia III. Dziewczęta tym miłym akcentem zakończyły tegoroczny bardzo udany sezon biegowy.

 • Sobota na sportowo

  Sobota na sportowo

   

  W dniu 7 grudnia odbył się w Czerwonce X Mikołajkowy Turniej Unihokeja IV Memoriał Teresy Marchlewskiej pod patronatem Burmistrza Biskupca.   W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 2 miejsce ustępując tylko gospodarzom SP Czerwonka.

  Tego samego dnia nasi uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia z piłki siatkowej, wyjechali na mecz AZS Olsztyn z MKS Będzin. Hala Urania jak zawsze podczas meczu AZS była zapełniona kibicami siatkówki.  Na mecz do Uranii oprócz kibiców z Olsztyna zjechały dzieci i młodzież z Biskupca, Dobrego Miasta, Giżycka.
  Cieszymy się bardzo, że nasi uczniowie mogli zobaczyć jak grają zawodowi siatkarze oraz poczuć klimat panujący w czasie meczu. Dziękuję za wyjazd w imieniu swoim i naszych uczniów. Do zobaczenia na kolejnym meczu  AZS, a uczniom i uczennicom, którzy trenują siatkówkę w naszej szkole życzę wytrwałości i sukcesów siatkarskich.

  S. Dudziec

 • Z wizytą w Planetarium i Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie

  Z wizytą w Planetarium i Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie

  5 grudnia 2019 roku klasy VIc i VIIb wybrały się na wycieczkę do Olsztyna. Jednym z punktów programu był pokaz w Planetarium „Nasz wszechświat”. Uczniowie odbyli kosmiczną podróż i odwiedzili obiekty Układu Słonecznego, aby następnie udać się dalej, do obszarów, w których rodzą się i umierają gwiazdy i  jeszcze dalej aż poza krańce Drogi Mlecznej w bezkresne przestrzenie obcych galaktyk. Po obejrzeniu pokazu udaliśmy się do Teatru im. Stefana Jaracza na spektakl zatytułowany „Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze”. Baśń opowiadała o pięknej dziewczynie, która za wszelką cenę pragnęła mieć wyjątkowe skarby. Jej bracia postanowili spełnić życzenie siostry i wyruszyli w daleką drogę. Po nieudanej próbie podjętej przez Bachmana i Perwica, w ślad za nimi ruszyła Parysada. Bohaterowie opowieści pokonywali liczne przeszkody, przeżywali niesamowite przygody i wewnętrzne przemiany. Towarzyszyły im piękne piosenki, niezwykłe rekwizyty oraz niesamowite efekty. Przedstawienie wywarło ogromne wrażenie na uczniach. Mieli oni okazję obejrzeć prawdziwą baśń, w której znalazło się dużo magii, trochę mroku, sporo humoru i mnóstwo piękna. Wszyscy uczniowie ulegli urokowi baśni. Opiekę nad wychowankami sprawowały panie: Beata Głowacka, Ewa Januszko, Iwona Chyczewska i Izabela Stankiewicz.

  Beata Głowacka

 • Mikołajki dla zwierząt

  Mikołajki dla zwierząt

  5 grudnia klasa 2a odwiedziła Biskupieckie Przytulisko dla zwierząt. Już drugi rok uczniowie wspomagają zwierzęta w okresie przedświątecznym. Zgromadzoną karmę dla piesków i kotków odebrała z wdzięcznością pani opiekunka przytuliska. Opowiedziała dzieciakom o podopiecznych i o ich potrzebach. Zapraszała dzieci do pracy w wolontariacie dla zwierząt - oczywiście za zgodą rodziców i pod opieką starszych wolontariuszy. W nagrodę za swoją inicjatywę dzieci otrzymały cukierki.

                                                                             Wychowawca kl.2a

 • Pierwszaki w poszukiwaniu Św.Mikołaja

  Pierwszaki w poszukiwaniu Św.Mikołaja

  Pierwszaki z SP2 nie mogły doczekać się Mikołaja i postanowiły go poszukać 5 grudnia w Olsztynie. W pobliżu zamku przywitały się z innym Mikołajem, Kopernikiem. Dzielnie wędrowały po Starówce i przeszły pod Wysoka Bramą. Sprawdziły w galerii Aura, czy Mikołaj nie kupuje już prezentów. Wreszcie  dotarły do Teatru Lalek i  obejrzały niezwykłe  przedstawienie - Doktor Proktor i niemal ostatnie święta.  Było to widowisko pełne zaskakujących efektów świetlnych, dźwiękowych , z doskonałą obsadą aktorską. Przesłanie było bardzo znaczące- święta to nie wielkie zakupy i gonitwa po sklepach - ważne jest rodzinne ciepło i dobroć. Wystarczyło jeszcze energii na zabawy w Figlolandii, która była ostatnim punktem wycieczki. Oj, działo się! A co - można zobaczyć w galerii zdjęć. Teraz  pozostało już tylko czekać na Mikołaja, lub lepiej - zostać jego pomocnikiem!

  E.Pakoca, I.Orzechowska

 • Adwent

  Adwent

  Adwent. Kościelna formuła głosi, że to czas radosnego oczekiwania. A może by podjąć wyzwanie? Na gazetce ściennej obok sekretariatu wisi plakat Advent Challenge, codziennie nasza szkoła zrealizuje jedno zadanie. Ile razy do roku mamy okazję, by podjąć takie wyzwanie?  Nie chodzi o ostateczne efekty (bo te, na szczęście, zna sam Bóg), ale o decyzję, że daję coś bardzo konkretnego od siebie :)

  Powodzenia!

  Ks. Mateusz Pstrągowski,

  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

 • Zapraszamy na kiermasz

 • Konkurs

  Konkurs

  REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

    PLASTYCZNEGO

  "Pomaganie jest fajne"

  Cele konkursu:

  - rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy,

  - pobudzanie kreatywności i wrażliwości twórczej uczniów

  - inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki

  - realizacja jednego z zadań w ramach konkursu „Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat.”

  Przedmiot konkursu

  1.Przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu nt. „Pomaganie jest fajne”

  Uczestnicy

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej nr2.
  2. Konkurs będzie oceniany w 3 kategoriach wiekowych:

  -  klasy 0– III

  -  klasy  IV – VI

  -  klasy VII – VIII

  Kryteria oceny prac

  - zgodność z tematem

  - estetyka pracy

  - samodzielność

  - oryginalność

  Zasady uczestnictwa w konkursie

              1. Każdy uczestnik dostarcza jedną pracę na dany temat

  2. Praca musi być podpisana  na odwrocie

  3. Format pracy A-3

  4. Technika dowolna

  5. Termin dostarczania prac – 13.01.2020r. W każdej klasie  0-III  i w klasach VIII ,wychowawca wybiera najlepsze prace i dostarcza do p. Doroty Didjurgeit. Klasy IVVII  będą oceniane na zajęciach plastycznych przez p. Joannę Kaliszuk.

  Komisja dokona oceny  prac i wyłoni zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Ogłoszenie wyników na stronie internetowej szkoły.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7152549

Galeria zdjęć