Nawigacja

 • Bal wszystkich Świętych

  „Smutny święty to żaden święty” – mówił patron dzieci i młodzieży św. Jan Bosko. Odpowiadając na to wezwanie,nasza szkoła wraz z parafią bł. Karoliny Kózkówny zorganizowała Bal Wszystkich Świętych, który odbył się 27.10.2019 roku. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą o godzinie 12:00, a następnie dzieci z rodzicami, radośnie i ze śpiewem na ustach, przeszli na salę gimnastyczną do naszej szkoły. Dla dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli były przygotowane tańce, zabawy, a także słodki poczęstunek. Punktem kulminacyjnym było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze stroje świętych. Za pomoc i zaangażowanie dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali dzieci na bal oraz przynieśli różne słodkości. Dziękujemy nauczycielom: Pani Sylwii Rohde-Brzozowskiej i Pani Izabeli Stankiewicz wraz z Samorządem Uczniowskim. Dziękujemy Pani Bożenie Pawłowskiej, Pani Grażynie Wojczuk, Pani Elżbiecie Pakocy, Pani Annie Kubarewicz, Panu Jackowi Krukowi i księdzu Mateuszowi Pstrągowskiemu. Za pomoc dziękujemy także uczniom klas 8., wszystkim innym osobom, które przyczyniły się do upiększenia tego wydarzenia, a przede wszystkim za udział dziękujemy dzieciom i młodzieży.

  Ks.M.Pstrągowski

 • #BezpiecznieDoSzkoły

  #BezpiecznieDoSzkoły

  Firma Michelin Polska, producent opon, prowadzi od sierpnia ogólnopolską akcję edukacyjną #BezpiecznieDoSzkoły. Ma ona przypominać dorosłym  oraz dzieciom o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania na drodze. Najczęściej obserwowane niebezpieczne zachowania (w opinii ankietowanych) to patrzenie w ekran telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię, wybieganie na ulicę, jazda na rowerze, hulajnodze lub rolkach bez kasku oraz przechodzenie przez jezdnię w nieoznakowanym miejscu.
  29.10.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie klas 1 - 3 spotkali się z przedstawicielami policji oraz firmy Michelin. Spotkanie uatrakcyjniła sympatyczna maskotka Michelin oraz policyjny bóbr. Dzieci otrzymały odblaskowe worki pełne gadżetów (książeczki do kolorowania, odblaskowe znaczki,  świecące  sznurowadła). Dziękujemy Policji i Firmie Michelin za niespodzianki i ciekawe spotkanie. Mamy nadzieję, że będziemy bardziej widoczni, a zatem bezpieczniejsi na drodze.

  I. Orzechowska, E.Pakoca

 • WSPOMÓŻ MISJE I MISJONARZY

  DRODZY UCZNIOWIE!

  Praca Misjonarzy polega na głoszeniu Ewangelii. Zaczyna się od poznania codziennego życia mieszkańców, nauczenia się ich języka, dzielenia z nimi radości i problemów. Misjonarze zakładają nowe wspólnoty chrześcijańskie, kształcą katechetów, tworzą parafie, a następnie przekazują je miejscowym kapłanom, a sami idą dalej, gdzie wszytko trzeba rozpoczynać od początku. W miarę możliwości udzielają najpotrzebniejszej pomocy medycznej, moralnej i materialnej. Motywują ludzi i starają się umożliwić naukę czytania, pisania, a także edukację w zakresie higieny i zdrowia, uprawy roli oraz rzemiosła. Całym swoim postępowaniem starają się dawać świadectwo swojej wiary.

  Każdy z nas może zostać „MAŁYM MISJONARZEM” pomagając Misjonarzom w Afryce.

  A jak możemy pomóc ?

  WYSTARCZY PRZYNIEŚĆ :

  - NIEUŻYWANĄ KOMÓRKĘ

  - ZNACZKI

  - MYDŁO, SZAMPON, ŻEL POD PRYSZNIC, PROSZEK DO PRANIA ,PASTĘ I SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW

  - KRZYŻYK, RÓŻANIEC LUB MEDALIK

  - NIEPOTRZEBNE KLUCZE

   

  ZBIÓRKA W SALI 31 ORAZ BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 • Nagorodzeni w Urzędzie Wojewódzkim

  Nagorodzeni w Urzędzie Wojewódzkim

  W piątek 25 października br. w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie  Wojewódzkim zostały podsumowane konkursy - literacki i plastyczny  - ogłoszone w  ramach XXI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”.  Nasza absolwentka, Martyna Banach, otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego w kategorii Konkurs Literacki:  Wspomnienia/ Świadectwa. Opiekunem uczennicy była p. Urszula Radomska. Pani U. Radomska także otrzymała nagrodę w tej samej kategorii za własną pracę literacką. Nagrodę Wojewody Województwa Warmińsko – Mazurskiego w XVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Grafiki Komputerowej „Dobre relacje w mojej rodzinie” otrzymała Nikola Smułek, która stworzyła pracę plastyczną pod kierunkiem p. Grażyny Wojczuk.  

  Serdecznie gratulujemy!

 • #Szkoła Pamięta

  #Szkoła Pamięta

  Nasza szkoła włączyła się w zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, akcję: #Szkoła pamięta. Celem tej akcji było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu.

  W ramach podjętych zadań uczniowie naszej szkoły odwiedzili miejsca pamięci narodowej – pomnik poświęcony żołnierzom AK, Powrotu do Macierzy, uporząkowali groby osób zasłużonych, zapalili znicze i złożyli kwiaty.  W szkolnej bibliotece dziewczęta z koła bibliotecznego przygotowały wystawę pt. „Dla Tych, którzy odeszli w nieznany świat… Wielcy i znani Warmii”. W ramach koła bibliotecznego został przygotowany stroik, który przyozdobił grób nieznanych żołnierzy na biskupieckim cmentarzu.  Dodatkowo uczniowie w ramach akcji BohaterON – włącz historię zostali wprowadzeni w tematykę Powstania Warszawskiego oraz wykonali kartki dla Powstańca. Klasa 7b wykonała plakaty związane tematycznie z II wojną światową. Wolontariusze z SP2 zapalili także znicze na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. Koordynatorem akcji była p. Marta Pawłowska, a włączyli się w nią uczniowie klas 1ab, 2ab, 4a, 5b,6c,7b, 8d wraz z wychowawcami.

 • Brązowy Medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych

  Brązowy Medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych

  25.10.2019r. w Nidzicy odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych

  Na starcie stanęły sztafety składające się z najlepszych zawodniczek w województwie. Po ciężkim boju dziewczętom z SP2 udało się wywalczyć 3 miejsce. Radość po wyścigu była ogromna, tym bardziej, że na przedostatniej zmianie dziewczęta zajmowały 5 miejsce. Wtedy do boju wkroczyły nasze dwie najlepsze zawodniczki i wyciągnęły naszą sztafetę na trzecie miejsce. Gratulacje dla wszystkich dziewcząt, które przygotowali Panowie A. Garbino i S. Dudziec. Dziewczęta z SP2 Biskupiec biegły 10 x 1000m w składzie: Daria Mikołajczak, Kubarewicz Maria, Stypik Zuzanna, Szczyglak Karolina, Głoskowska Oliwia, Dąbrowska Sandra, Nikitiuk Aleksandra, Szeremiota Natalia, Niska Maja, Garbino Maria, Kornelia Dudziec.

   Serdecznie gratulujemy!

 • Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat.

  "Człowiek jest wielki, nie przez to,  co ma, nie przez to, kim jest,  lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

  Jan Paweł II

   

  Klasa IV a uczestniczyła w lekcji wychowawczej na temat „Doceniam to co mam i chcę pomagać innym”. Uczniowie poznali rolę wolontariatu, rozmawiali o potrzebie niesienia bezinteresownej pomocy innym, a także docenianiu otrzymywanej pomocy. Podsumowaniem zajęć było stworzenie „ drzewka pomocy”.

  M. Jeziorek

 • Ślubowanie uczniów klas I

  Ślubowanie uczniów klas I

  25 października był dla uczniów klas I wyjątkowym i długo oczekiwanym dniem. Towarzyszyli im najbliżsi oraz uczniowie klas drugich i trzecich. Pierwszoklasiści zaprezentowali z przejęciem i lekką tremą program artystyczny. Złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie pani dyrektor, Agnieszka Łokuciejewska pasowała ich  na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy ze zdjęciami oraz znaczki.  Po części oficjalnej rodzice przygotowali  słodki poczęstunek. Te uroczyste chwile na długo zostaną w naszej pamięci.
  Dziękujemy serdecznie nauczycielom, pracownikom oraz rodzicom za życzliwość i pomoc w przygotowaniu uroczystości.
  I. Orzechowska

 • Nagrodzone w Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  Nagrodzone w Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej

  Dnia 24 października w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Klaudia Węgielewska, Maria Kubarewicz, Oliwia Głoskowska oraz Weronika Kisiel. Maria Kubarewicz - zajęła III miejsce, duet Oliwia Głoskowska i Weronika Kisiel zajęły II miejsce. Dziewczynki przygotowała P. A. Mikołajczak.
  Dziękujemy uczestnikom za reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów.
  GRATULACJE!

 • Apel Papieski

  Apel Papieski

  22 października w naszej szkole odbył się apel z okazji XIX Dnia Papieskiego.

  Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego to "Wstańcie, chodźmy!", więc były także tańce i piosenki z pokazywaniem. Nie obyło się także bez ulubionej pieśni papieża, tj."Barki", którą zaśpiewano na początku apelu.

  Uczniowie pod kierunkiem ks.Mateusza Pstrągowskiego i p.Jacka Kruka, za pomocą słowa, obrazu i muzyki, przybliżyli najważniejsze wydarzenia z życia naszego wielkiego rodaka, św.Jana Pawła II.

  Nadmienić trzeba, że apel odbył się w dniu liturgicznego wspomnienia św.Jana Pawła II, który dokładnie 41 lat temu zainaugurował swój pontyfikat.

  W drugiej części apelu Pani Wicedyrektor pogratulowała sukcesów uczniom, którzy zajęli wysokie miejsca w pozaszkolnych konkursach i zawodach. Rozwiązano także szkolne konkursy (Nauczyciel z książką, Gang Słodzików) wręczono dyplomy i  nagrody.

   

   

 • #SzkołaPamięta

  #SzkołaPamięta

  Nasza szkoła włączyła się w akcję MEN #Szkoła Pamięta. W tym roku przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej i 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - celem akcji jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Działania podjęte przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły zostaną podsumowane na zakończenie akcji.

 • Szkoła dla rodziców i wychowawców

  Warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców i wychowawców:

  „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?"

           Serdecznie zapraszamy na warsztaty psychoedukacyjne rodziców, którzy pragną budować coraz lepszy kontakt ze swoimi dziećmi, wspierać je w rozwoju psychicznym i społecznym, podwyższać swoje kompetencje w rozwiązywaniu problemów w relacjach z dzieckiem. Udział w spotkaniach pomaga w codziennym życiu. Ucząc umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie program jednocześnie przyczynia się do budowania silnej więzi między rodzicami a dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku.

  Dzięki udziałowi w warsztatach:
  - zwiększysz świadomości wpływu różnych postaw wychowawczych na rozwój dziecka
  - nauczysz się konsekwentnego stawiania wymagań i określania granic
  - pogłębisz samoświadomość i refleksję na temat stosowanych metod wychowawczych
  - w przyjemnej i bezpiecznej atmosferze nabędziesz nowe umiejętności wychowawcze, wymieniasz doświadczenia.

  Warsztaty  prowadzić  będzie  psycholog  mgr Teresa Bartoszek–Majsiej -realizator rekomendowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji MEN.

  Miejsce spotkań:  Biskupiec  ul. Armii Krajowej 1b - I piętro

  Informacje i zapisy- Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Olsztynie, Punkt Konsultacyjny w Biskupcu, ul. Armii Krajowej 1B, tel. 89 7152167.

  Przewidywalny termin rozpoczęcia zajęć – II połowa listopada 2019 r.

  (10 spotkań trwających ok 3 godzin)

 • Bal ze Świętymi

 • Akcja - resustytacja

  Akcja - resustytacja

  16 października 2019 r. uczniowie kl. IV a, reprezentanci kl. III a i III b uczestniczyli w Europejskim Dniu Przywracania Akcji Serca, który odbył się w miejskiej hali sportowej. Inicjatorem akcji był  Publiczny Specjalny Katolickiego Ośrodek Edukacyjno -Wychowawczy w Kruzach. Dzieci miały możliwość wykonania profilaktycznych badań pomiaru wagi , wzrostu, ciśnienia tętniczego. Uczestniczyli  w szkoleniu z resuscytacji pod okiem wykwalifikowanych ratowników, poznali pracę policjanta.
  Wręczona została także nagroda i dyplom uczennicy klasy II a Wiktorii Mucha za wykonanie zakładki do książki w konkursie plastycznym pt. „Widzę, słyszę, ratuję”
  Głównym punktem imprezy było bicie rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji przez ośmioosobowe zespoły kilkunastu szkół i placówek. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Strzałkowska kl. III a, Julia Przystupa kl. III a, Wiktor Kowalski kl. III a, Oliwia Grześkiewicz kl. III b, Jakub Korlak kl. IV a, Oleksandr Nihalchuk kl. IV a, Jakub Olender kl. IV a, Bartosz Węgielewski kl. IVa. Akcja wymagała od młodych ratowników umiejętności udzielenia pomocy osobie, u której ustała akcja serca, skupienia oraz pracy zespołowej. Bierzmy z nich przykład,  bo tak ratuje się życie.

  Opiekun grupy: Małgorzata Jeziorek

 • Do czego inspirują nas dźwięki?

  Do czego inspirują nas dźwięki?

  Klasy I rozpoczęły w ramach Uniwersytetu Dzieci realizację projektu pod nazwą "Do czego inspirują nas dźwięki?". Odbyły się już pierwsze zajęcia "Jak gimnastykować wyobraźnię". Dzieci bardzo kreatywnie wykonywały zadania, np. animowały smoki z bibuły, rozciągały myśli i dokonywały niezwykłych skojarzeń. Czekamy na następne zajęcia, aby dowiedzieć się jak ozdobić spektakl dźwiękiem? Po co jest muzyka filmowa? Jakie instrumenty mają struny? Uczniowie odbędą fascynującą podróż po świecie dźwięków. Wirtualne wykłady poprowadzi znany kompozytor, pianista, dyrygent - Adam Sztaba. Dzięki projektowi dzieci nauczą się dostrzegać różnorodność muzyki i zobaczą jak można wyrazić siebie za pomocą dźwięków.


  I. Orzechowska, E. Pakoca

 • Kartka dla Rodaka

  KARTKA DLA RODAKA – zapraszamy wszystkich mieszkańców Biskupca i okolic! TYCH MAŁYCH I DUŻYCH!

     Akcja polega na wysyłaniu do Rodaków zamieszkałych poza granicami kraju, własnoręcznie wykonanych, głównie przez dzieci, świątecznych kartek pocztowych.

     Kartki przynosimy do Biblioteki SP 2 w Biskupcu.

  Zostaną one przekazane do Fundacji dla Rodaka i rozesłane do Polaków na całym świecie.

   

   Kraje, do których je wysyłamy to: Kazachstan, Obwód Kaliningradzki, Czarnogóra, Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Belgia, Kanada, Łotwa, Armenia, Gruzja, Estonia, Mołdawia, Nowa Zelandia, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Wielka Brytania, Chorwacja, Macedonia i Włochy.

 • 9 października - Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

  9 października - Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

  Uczniowie, nauczyciele i rodzice tego dnia wspólnie napisali listy  do naszych Rodaków z Kazachstanu i Litwy.

     Do listów dołączyliśmy książki i pluszaki Gangu Słodziaków, które zdobyliśmy za naklejki.

     Za pośrednictwem wolontariuszy Fundacji dla Rodaka przekazaliśmy prezenty do pierwszego polskiego przedszkola w Kazachstanie i polskich placówek na Litwie.

   

  Wyniki Szkolnego Konkursu ,,Zbieramy naklejki i wymieniamy na książki i Słodziaki”

   

  I miejsce

  Jan Morawski – klasa 8d

   II miejsce

    Dawid Ładziński – klasa 7a

     III miejsce:

                Filip Borkowski – klasa 7 b

                   Lena Surotkowicz – klasa 5 a

               Jakub Samelski – klasa 6 c

          Filip Dziuba  - klasa 5 b

   

  Wyróżnienia:

  Kornelia Szulc – 7 b

  Dominika Chmielewska – 5 b

  Julia Kunda – 5 b

  Anna Melkau – 6 b

   

  W kategorii klas:

  I miejsce

   klasa  Vb- wych. Pani  U. Radomska

  II miejsce

   klasa VII b – wych. Pani Ewa Januszko

   

  Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły  za ogromne zaangażowanie.

   

  Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

   

  Organizatorzy: koło biblioteczne z opiekunem

 • Sukcesy kolarskie

  Sukcesy kolarskie

  W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie torowym, które odbyły się w Pruszkowie uczniowie naszej szkoły sięgnęli po najwyższe trofea.

  I miejsce w wyścigu drużynowym - Piotr Giedziun, Michał Królicki (oraz Wojtek Bućko, Mikołaj Dziadura)

  I miejsce w wyścigu punktowym -  Piotr Giedziun

  III miejsce w sprincie -  Piotr Giedziun.

  Chłopcy na co dzień trenują w LKK Warmia Biskupiec

  GRATULUJEMY!

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  4 października po raz trzeci Szkoła Nasza wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day).

  Tabliczkowa wiedza sprawdzana  była w niecodzienny sposób ,podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia.   Funkcję egzaminatorów  pełniły uczennice klas ósmych : Olga Sieruta i Paulina Markowska.    Bardzo dobrą znajomością tabliczki wykazało się ponad 140 osób, które otrzymało odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.                                                                                                                                                                                Natomiast uczniowie  kl. III a, wraz z wychowawcą p. D. Didiurgejt,wybrali się do miasta, gdzie sprawdzianowi matematycznemu  poddawani  byli mieszkańcy miasta -  Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

  Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji, pokazały zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki.

  Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.                              

  Organizatorzy : R. Harhaj, K. Ciemińska, A. Steffen, I. Stankiewicz

 • Sukcesy sportowe

  W dniu 28 września na stadionie w Pasłęku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Warmińsko - Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki. W zawodach wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły.  Ich występ zakończył się pełnym sukcesem.  Złoty medal i Mistrzostwo Województwa zdobyła Kornelia Dudziec wygrywając swój bieg na 600m. Jest to już czwarte mistrzostwo wojewódzkie Kornelii w tym sezonie. Minęło pół godziny i drugi złoty medal i Mistrzostwo Województwa na dystansie 1000 zdobyła Maria Garbino. Obie uczennice reprezentowały swoje macierzyste kluby AZS Olsztyn oraz GUKS Asy Dywity.  Zarówno Kornelia i Marysia zawsze reprezentują naszą szkołę i gminę w zawodach LA. Tydzień wcześniej (21 X) zdobyły medale na Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych, gdzie reprezentowały naszą szkołę i gminę. Kornelia tego samego dnia biegła jeszcze w biegu sztafetowym 4 x 100m , gdzie wraz z koleżankami zdobyła brązowy medal Mistrzostw Województwa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  S. Dudziec

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.mjr.H.Dobrzańskiego pseud."Hubal" w Biskupcu ul.Mickiewicza 8
  UL.MICKIEWICZA 8
  11-300 BISKUPIEC
 • 89 7152549

Galeria zdjęć